topspravy.sk mať prehľad
neděle, 23.6.2024 | Meniny má Sidónia

Najnovšie správy – O médiách.com

 • 21.06.2024 14:25 Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl (O médiách.com)
  Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl

  Vedeli ste, že ak sa použitý kuchynský olej vyleje do umývadla, toalety či prírody, vážne to ohrozuje vodu a pôdu? Aj preto spoločnosti ESPIK a BILLA priniesli do škôl unikátny projekt „Olejko chráni prírodu“, v rámci ktorého mohli žiaci po celý školský rok nosiť tento druh odpadu do svojich škôl.


 • 20.06.2024 22:55 RTVS končí. Parlament schválil Šimkovičovej kritizovaný zákon (O médiách.com)
  RTVS končí. Parlament schválil Šimkovičovej kritizovaný zákon

  Parlament dnes večer hlasmi vládnych poslancov schválil nový zákon o verejnoprávnej Slovenskej televízii a rozhlase (STVR), ktorý opozícia označila za prostriedok na ovládnutie médiá kabinetom premiéra Roberta Fica. Zákon predpokladá, že vo funkcii predčasne skončí generálny riaditeľ Ľuboš Machaj. Proti zmenám opakovane protestovala aj časť pracovníkov RTVS, verejnosť, opoziční poslanci pred hlasovaním opustili rokovaciu sálu.


 • 20.06.2024 22:40 RTVS končí. Parlament schválil Šimkovičovej kritizovaný zákon o televízii a rozhlase (O médiách.com)
  RTVS končí. Parlament schválil Šimkovičovej kritizovaný zákon o televízii a rozhlase

  Parlament dnes večer hlasmi vládnych poslancov schválil nový zákon o verejnoprávnej Slovenskej televízii a rozhlase (STVR), ktorý opozícia označila za prostriedok na ovládnutie médiá kabinetom premiéra Roberta Fica. Zákon predpokladá, že vo funkcii predčasne skončí generálny riaditeľ Ľuboš Machaj. Proti zmenám opakovane protestovala aj časť pracovníkov RTVS, verejnosť, opoziční poslanci pred hlasovaním opustili rokovaciu sálu.


 • 20.06.2024 16:50 Peter Kotlár nesmie ďalej zastávať funkciu splnomocnenca vlády pre prešetrenie pandémie (O médiách.com)

  Strana Sloboda a Solidarita navrhuje vláde odvolať splnomocnenca pre prešetrenie pandémie Covid-19 Petra Kotlára. Uznesenie by mohol parlament prijať ešte na júnovej schôdzi.


 • 19.06.2024 15:30 Novinári z RTVS si prelepili ústa čiernou páskou (VIDEO) (O médiách.com)
  Novinári z RTVS si prelepili ústa čiernou páskou (VIDEO)

  „Chceme slobodne informovať a záleží nám aj na vašom slobodnom prístupe k informáciám. Nechceme sa nechať umlčať, ale hrozí to,“ hovorí moderátorka Sobotných dialógov Marta Jančkárová, ktorá si, podobne ako mnoho jej ďalších kolegov a kolegýň, prelepila ústa čiernou páskou.


 • 19.06.2024 11:20 Zomrel bývalý novinár a vydavateľ Ľuboš Kríž (O médiách.com)
  Zomrel bývalý novinár a vydavateľ Ľuboš Kríž

  Zomrel bývalý novinár a vydavateľ Ľuboš Kríž. O jeho úmrtí informuje jeho kolega a vydavateľ Ján Korecký:


 • 19.06.2024 10:45 Internetový seriál Kavej vyšiel ako nový príbeh a v knižnej podobe (O médiách.com)
  Internetový seriál Kavej vyšiel ako nový príbeh a v knižnej podobe

  Kavej je pokračovanie úspešného internetového seriálu, ktorý vznikol ako spin-off zo skeču relácie Kredenc. Komédia o kamarátkach z východu, ktoré žijú v Bratislave, ale teraz sa vracajú na východ – jedna na pohreb, druhá na tri svadby. Je to svižné, zábavné, bláznivé, má to krátke kapitoly, trefné postrehy, prirovnania... ideálna letná oddychovka.


 • 19.06.2024 10:20 Zlatý středník predstavil shortlist 29 kategórií. Postúpilo 171 prác (ZOZNAM) (O médiách.com)
  Zlatý středník predstavil shortlist 29 kategórií. Postúpilo 171 prác (ZOZNAM)

  Súťaž komunikačných projektov a firemných médií Zlatý středník pozná finalistov 22. ročníka. PR profesijná a odborová organizácia PK Klub predstavila shortlistu v pražskej Kunsthalle. Z celkových 610 prihlášok do 20 hlavných a 9 odborových kategóriách ich do finále postúpilo celkom 171. Kto bude patriť medzi tohtoročných víťazov, sa dozvieme vo štvrtok 12. septembra počas slávnostného vyhlásenia v Empire Hall v Slovanskom dome v Prahe.


 • 19.06.2024 09:50 Na úradoch už môžte požiadať o príspevok pre nezamestnaných a ľudí so zdravotným postihnutím (O médiách.com)
  Na úradoch už môžte požiadať o príspevok pre nezamestnaných a ľudí so zdravotným postihnutím

  Na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny je oddnes možné podávať žiadosť o príspevok, ktorého cieľom je podporiť vybrané skupiny znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie pri získavaní odborných zručností a praktických pracovných skúseností. Príspevok sa poskytuje v rámci jednej z podaktivít národného projektu Finančné stimuly pre zamestnanosť zameranej na podporu práce na skúšku.


 • 19.06.2024 09:25 Jana Kirschner a Juraj Benetin nahrali spoločnú skladbu k thrilleru Vlny (VIDEO) (O médiách.com)
  Jana Kirschner a Juraj Benetin nahrali spoločnú skladbu k thrilleru Vlny (VIDEO)

  Už 1. júla sa na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch uskutoční špeciálne uvedenie filmu Vlny. Jeho režisérom a scenáristom je Jiří Mádl, ktorý na ňom pracoval vyše 10 rokov. Dobový dramatický snímok, natočený podľa príbehu reálnych ľudí, zavedie divákov do Československého rozhlasu, kde sa odohráva tvrdý boj medzi novinármi a tajnými službami. Titulnú pieseň k špionážnemu thrilleru naspievala Jana Kirschner spoločne s Jurajom Benetinom.