topspravy.sk mať prehľad
sobota, 23.9.2023 | Meniny má Zdenka

Najnovšie správy – Bratislavské noviny – Kultúra

 • 22.09.2023 09:55 Desiatky výtvarníkov v Bratislavskom kraji opäť otvoria svoje ateliéry a dielne (Bratislavské noviny)
  Nahliadnuť do umeleckých ateliérov v Bratislavskom kraji a vychutnať si momenty dotyku s krásou prináša v sobotu (23. 9.) Deň otvorených ateliérov. Svoje priestory sprístupní viac ako 50 výtvarníkov z 38 ateliérov a piatich dielní v Modre, Budmericiach, Šenkviciach, Viničnom, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Bratislave, Rovinke, Stupave, Malackách, Kuchyni a Rohožníku.
 • 21.09.2023 17:50 Bratislavské jazzové dni ponúknu svetový jazz aj súčasné hviezdy (Bratislavské noviny)
  Jesenný sviatok jazzu a dobrej hudby ponúknu počas troch dní od 20. do 22. októbra Bratislavské jazzové dni. Organizátori zverejnili ďalšie mená, ktoré potešia nielen hudobných fajnšmekrov, sú nimi spevák a klavirista Reuben James, výnimočná americká saxofonistka Lakecia Benjamin a trubkár Theo Croker. Rozširujú tak program, ktorého hviezdami sú mená ako The Comet Is Coming, Kamaal Williams a Kokoroko. Informuje PR manažérka Silvia Turnerová.
 • 21.09.2023 10:25 V piatok sa začína festival fjúžn, najväčšie multižánrove podujatie o cudzincoch (Bratislavské noviny)
  Nadácia Milana Šimečku pozýva na 18. ročník festivalu [fjúžn], ktorý sa bude konať v dňoch 22. – 29. septembra v Bratislave. Hlavnou témou je Porozumenie. Bohatý program tvorí viac ako dvadsať podujatí, ktoré pripravili v spolupráci s cudzineckými komunitami a organizáciami. Na koncertoch, komunitných akciách, výstavách, divadelných predstaveniach či aktivitách pre deti predstavia účinkujúcich z mnohých krajín sveta.
 • 19.09.2023 09:20 ÚĽUV ocenilo majstrov ľudovej umeleckej výroby za rok 2023 (Bratislavské noviny)
  Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) ocenilo piatich výrobcov, ktorí svojou prácou majstrovsky uchovávajú a autorsky rozvíjajú jedinečné prvky kultúrneho dedičstva pre budúce generácie.