topspravy.sk mať prehľad
pondělí, 16.5.2022 | Meniny má Svetozár

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – O médiách.com

 • Prvý štvrťrok 2022 v Telekome: rozširovanie optiky, ďalší rozvoj platformy ENTER i pomoc Ukrajine (O médiách.com)
  „Prvý štvrťrok 2022 nepatril medzi štandardné obdobia hospodárenia, keď bola spoločnosť ovplyvnená poslednou vlnou pandémie i vypuknutím vojenského konfliktu na Ukrajine, na ktorý sme zareagovali viacerými formami pomoci, od bezplatných volaní po rozdávanie SIM kariet utečencom. Ceníme si, že naša snaha a množstvo aktivít za predchádzajúci rok bola opäť ocenená titulom Operátor roka. Aj v tomto roku pokračujeme v investíciách, primárne do optickej siete v nových oblastiach alebo TV obsahu, keď sme obnovili práva so skupinou AMC. Zároveň sme uviedli novú identitu T-Biznis, ktorou chceme reflektovať zmenu potrieb i portfólia pre biznis zákazníkov: okrem konektivity sa zameriavame na ich potreby a ponúkame komplexné riešenia od jedného operátora. Navyše ani v tomto období nepoľavujeme v našej platforme ENTER, kde sme zvýšili počet škôl vybavených micro:bitmi, vyškolili ďalšie stovky učiteľov či pridali nové kurzy pre deti,“ uviedol P...
 • Slovenské katedrály v exkluzívnej publikácii. Metropolitné katedrály (O médiách.com)
  Slovenské katedrály v exkluzívnej publikácii. Metropolitné katedrály

  Jedinečná publikácia Metropolitné katedrály vyšla v luxusnej edícii vydavateľstva Ikar v náklade 300 kusov. Prvý výtlačok dostal Svätý otec na ďakovnej púti vo Vatikáne. Pápežovi Františkovi ju slávnostne odovzdali Stanislav Zvolenský, arcibiskup, metropolita bratislavskej arcidiecézy, Bernard Bober, arcibiskup, metropolita košickej arcidiecézy, otec biskup Jozef Haľko a pán Vladimír Grežo.


 • O2 pätnásť rokov po vstupe na trh s takmer 2,3 mil. zákazníkmi (O médiách.com)
  O2 pätnásť rokov po vstupe na trh s takmer 2,3 mil. zákazníkmi

  Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli v úvodnom štvrťroku takmer 75 mil. eur. Počet zákazníkov (aktívnych SIM kariet) operátora O2 vzrástol v sledovanom období na 2,28 mil.


 • Ruskí vyšetrovatelia sa zaoberajú zranením novinárov RT na Ukrajine (O médiách.com)

  Pri ostreľovaní ukrajinskými silami v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny utrpeli zranení dvaja novinári ruskej stanice RT (predtým Russia Today), oznámila podľa agentúry AFP táto televízia. Udalosťou sa podľa agentúry TASS zaoberá ruský vyšetrovací výbor, ktorý plní funkciu kriminálnej ústredne.


 • Plán prevzatia Twitteru je pozastavený, Musk chce objasniť podiel falošných účtov (O médiách.com)
  Plán prevzatia Twitteru je pozastavený, Musk chce objasniť podiel falošných účtov

  Plán prevzatia internetovej spoločnosti Twitter zhruba za 44 miliárd dolárov, ktoré za podnik ponúkol šéf americkej spoločnosti Tesla Elon Musk, je pozastavený. Musk to uviedol na svojom twitterovom účte. Chce najprv podrobnosti k podielu falošných a spamových účtov a uistiť sa, že tvoria menej ako päť percent všetkých účtov. Musk ale neskôr v ďalšom tweete napísal, že o prevzatie firmy Twitter stále stojí. Jej výkonný riaditeľ Parag Agrawal uviedol, že spoločnosť musí byť pripravená na rôzne scenáre.


 • Európska aliancia tlačových agentúr potvrdila pozastavenie členstva ruskej TASS (O médiách.com)
  Európska aliancia tlačových agentúr potvrdila pozastavenie členstva ruskej TASS

  Valné zhromaždenie potvrdilo pozastavenie členstva ruskej agentúry TASS v Európskej aliancii tlačových agentúr (EANA), návrh na jej úplné vylúčenie v piatok v Sarajeve neprešiel. Aliancia pozastavenie členstva zdôvodnila tým, že TASS v súčasnej dobe nie je schopný poskytovať nestranné spravodajstvo.


 • RTVS bude každý večer vysielať Denník ČST (VIDEO) (O médiách.com)
  RTVS bude každý večer vysielať Denník ČST (VIDEO)

  Od soboty 14. mája čakajú divákov RTVS veľké zmeny v rámci hlavného večerného spravodajského bloku. Okrem avizovaných moderátorských dvojíc bude do vysielania :24 zaradená aj archívna relácia Denník Česko – slovenskej televízie, ktorá divákom ponúkne pohľad na spravodajstvo spred 30-tich rokov. RTVS bude reláciu vysielať denne o 18.30 na televíznom okruhu :24. Hlavná večerná spravodajská relácia Správy o 19:00 bude počas pracovných dní predĺžená a zmeny sa dotknú aj relácií Správy a komentáre a Počasie.