topspravy.sk mať prehľad
úterý, 21.5.2024 | Meniny má Zina

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – O médiách.com

 • Informácia o zdravotnom stave predsedu vlády SR Roberta Fica (O médiách.com)

  V rámci ranného lekárskeho konzília bolo predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi urobené kontrolné CT vyšetrenie dutiny brušnej. Zároveň sú realizované ďalšie úkony smerujúce k zlepšeniu jeho zdravotného stavu. Pacient je naďalej pri vedomí a komunikuje.


 • Zomrela hudobníčka Stanka Apfelová zo skupiny Zlokot (O médiách.com)
  Zomrela hudobníčka Stanka Apfelová zo skupiny Zlokot

  Zomrela hudobníčka Stanislava Apfelová, gitaristka a basgitaristka kapiel Zlokot a Toddler punk. Podľa denníka SME to oznámil jej partner.


 • Polícia od rána zasahuje v rámci akcie Klient (O médiách.com)

  Policajti Úradu inšpekčnej služby od ranných hodín vykonávajú policajnú akciu s názvom „Klient“. Vo veci vyšetrovateľ obvinil a zadržal 7 osôb, a to 4 policajtov a 3 civilné osoby. Stíhaní sú za trestné činy podplácania, resp. zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku. Vzhľadom na aktuálne prebiehajúce procesné úkony nie je možné k veci poskytnúť žiadne bližšie informácie.


 • Andrej Zaťko vstupuje do akcionárskej štruktúry 365.bank (O médiách.com)
  Andrej Zaťko vstupuje do akcionárskej štruktúry 365.bank

  Súčasný CEO a predseda predstavenstva 365.bank, Andrej Zaťko, nadobúda prostredníctvom svojej spoločnosti 9,9 %-ný podiel v akcionárskej štruktúre banky. Po 25 rokoch pôsobenia v rámci J&T FINANCE GROUP sa tak stáva spoluvlastníkom 365.bank, ktorá je pilierom retailového bankovníctva finančnej skupiny.


 • Na fasáde v centre Bratislavy vznikla ilustrácia, pointu odhalíte cez instagramový filter (FOTO) (O médiách.com)

  Bočnú fasádu štvorpodlažnej budovy na Rajskej ulici v bratislavskom Starom Meste zdobí nápaditá street art ilustrácia zobrazujúca hrajúce sa deti. Keď však okoloidúci naskenuje cez svoj mobilný telefón QR kód a na maľbu sa pozrie cez instagramový filter, všetko sa zmení. Do ilustrácie sa dostanú virtuálne hrozby v podobe animovaných postavičiek, ktoré priebežne miznú a objavujú sa. Výsledkom je akési digitálne ihrisko, kde sa deti môžu hrať v bezpečí pred nástrahami, ktoré voľným okom nevidieť.


 • Prečo sa netreba báť? (VIDEO) (O médiách.com)
  Prečo sa netreba báť? (VIDEO)

  Trápia nás nízke platy, vysoké ceny v obchodoch, sme prepracovaní, máme problémy s duševným zdravím a dokonalé fotografie zo sociálnych sietí v nás vyvolávajú úzkosť. Valia sa na nás vojny, epidémie, klimatické krízy, a než sa nazdáme, zmietame sa vo víre ďalších katastrofických správ. Ako si poradiť v týchto náročných časoch?


 • Oceňujeme prvý krok k novej politickej kultúre (O médiách.com)

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) oceňuje, že po neúspešnom stretnutí v paláci, ktoré iniciovali úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová a novozvolený prezident Peter Pellegrini, sa koalícii aj opozícii podarilo priblížiť k novej politickej kultúre. Po diskusii na grémiu k uzneseniu národnej rady na odsúdenie útoku na predsedu vlády sa totiž po vzájomnej diskusii podarilo zmeniť bod 3 uznesenia. SaS ho podporila. Hanebný a neprijateľný útok na premiéra totiž opakovane odsúdila.