topspravy.sk mať prehľad
úterý, 30.5.2023 | Meniny má Ferdinand

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny

 • Do Sadu Janka Kráľa sa vracia piknik pre milovníkov prvorepublikovej elegancie (Bratislavské noviny)
  Preneste sa do atmosféry čias, keď bola elegancia a džentlmenstvo samozrejmou súčasťou života. Dobový piknik, zameraný na obdobie rokov 1900 - 1950, sa 1. júna vracia do Sadu Janka Kráľa. Viac nám prezradila Zuzana Golianová, vedúca marketingu Kultúrnych zariadení Petržalky.
 • Bratislavský hrad v plameňoch: Pozrite si porovnávačku, aká ešte nebola (Bratislavské noviny)
  Rovných 212 rokov uplynulo v nedeľu od dňa, keď Bratislavský hrad zachvátil ničivý požiar. Historické múzeum pri tejto príležitosti pozvalo záujemcov na špeciálnu prehliadku reprezentačných priestorov Márie Terézie. Súčasťou podujatia bolo aj premietanie porovnávacích fotografií premien hradu, ktoré pripravilo OZ Bratislava a jej Premeny. Pozrite si v článku nižšie zaujímavú porovnávačku, zverejnenú prvýkrát.
 • Zmapovali bratislavské brownfieldy. Kde ich je najviac? (Bratislavské noviny)
  Metropolitný inštitút Bratislavy aktualizoval Urbanistickú štúdiu brownfieldov 2022. V Bratislave eviduje 113 území brownfieldov na rozlohe 580 hektárov. Približne polovica z nich je vo vnútornom meste, čo je najviac zastavané územie hlavného mesta, kde dávajú obrovský potenciál na rozvoj Bratislavy ako kompaktného mesta. Viac nám prezradila Annamária Krchňavá z MIB.
 • Ďalší podvod: Chceli si iba dobiť kredit na telefóne, prišli o tisíce eur (Bratislavské noviny)
  Nástrahy podvodných konaní číhajú na internete aj tam, kde by ste ich určite nečakali. Dva prípady, keď došlo k zneužitiu platobných údajov pri dobíjaní kreditu na telefóne, evidujú aj bratislavskí policajti.
 • Mesto plánuje obnovu technologických zariadení na plavárni Pasienky za cca milión eur (Bratislavské noviny)
  Hlavné mesto plánuje rekonštrukciu technologických zariadení na plavárni Pasienky v Bratislave. Predpokladaná hodnota zákazky je 850.000 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
 • SPF: Čo to je a prečo by ste naň mali myslieť pri výbere ochranného krému na tvár najmä v slnečných mesiacoch (Bratislavské noviny)
  V týchto slnečných dňoch je veľmi dôležitá dobrá ochrana pred slnečným žiarením. Dobrá ochrana pred slnečným žiarením pozostáva z niekoľkých opatrení a najmä jedno z týchto opatrení bolo predmetom diskusií na sociálnych sieťach: opaľovací krém. Keď trávime čas na slnku, sme vystavení dvom potenciálne škodlivým typom lúčov: UVA a UVB.
 • Mesto Bmplánuje obnovu technologických zariadení na plavárni Pasienky za cca milión eur (Bratislavské noviny)
  Hlavné mesto plánuje rekonštrukciu technologických zariadení na plavárni Pasienky v Bratislave. Predpokladaná hodnota zákazky je 850.000 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).