topspravy.sk mať prehľad
neděle, 2.10.2022 | Meniny má Levoslav

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny

 • Za týmto socialistickým „bilbordom“ v Starom Meste je dnes známa socha. Viete, aká? (Bratislavské noviny)
  Pozrite si premenu ďalšej známej bratislavskej lokality. V článku nižšie nájdete porovnávacie fotografie vytvorené z rovnakého miesta, ktoré však delí rovné polstoročie. Čo sa dnes nachádza v parčíku, kde bol pred viac ako 50 rokmi „bilbord“ oslavujúci víťazstvo pracujúceho ľudu?
 • Hokej: Slovan prehrával s Nitrou 0:2, no otočil na 4:2 (Bratislavské noviny)
  Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom šlágri 6. kola Tipos extraligy HK Nitra 4:2.
 • Práce na rozšírení Harmincovej ulice v Dúbravke pokračujú. Takto to obídete (Bratislavské noviny)
  Zhotoviteľ pokračuje v stavebných prácach na rozšírení Harmincovej ulice na štvorpruhovú cestu, v dôsledku ktorých bude od 3.10.2022 uzavretá Lipského ulica z Harmincovej. Obchádzková trasa bude viesť po Húščavovej ulici. Od tohto termínu bude takisto uzavreté parkovisko pred zimným štadiónom.
 • Psie cvičisko na Dražickej v Dúbravke pravdepodobne nahradí cyklotrasa (Bratislavské noviny)
  Obyvatelia Dúbravky veľa oficiálnych miest na venčenie svojich domácich miláčikov nemajú. Hneď dva psie výbehy sa však nachádzajú na Dražickej ulici (ulička medzi Gymnáziom Bilíkova a záhradami). Jeden z nich, konkrétne pozdĺžne cvičisko s rôznymi prekážkami, sa však zrejme stane minulosťou. Nahradí ho iný priestor?
 • Prvé výsledky "Týždňa bezpečnosti na železnici". Policajti dávali aj fúkať (Bratislavské noviny)
  Bratislavská polícia sa ostatný týždeň viac sústredila na železnicu. Konkrétne na dodržiavanie pravidiel a pokynov na železničnej stanici. Prečítajte si, čo všetko od pondelka do štvrtka zdokumentovala.
 • Petržalka zvyšuje počet návštevníckych hodín pre svojich rezidentov (Bratislavské noviny)
  Bratislavská Petržalka zvyšuje od pondelka (3. 10.) počet návštevníckych hodín pre svojich rezidentov v rámci Petržalského parkovacieho systému (PPS). K tomuto kroku pristupuje popri spúšťaní parkovacích zón v najproblematickejších lokalitách, či postupnom začleňovaní súkromných parkovísk do verejného parkovania. Informuje o tom mestská časť.
 • Dnes je deň D. Sochu archanjela Michala vrátia späť na Michalskú vežu (Bratislavské noviny)
  Zreštaurovanú a pozlátenú sochu archanjela Michala bojujúceho s drakom, vytvorenú v 18. storočí, vrátia v nedeľu popoludní späť na vrchol Michalskej veže v Bratislave. Po nainštalovaní sochy bude do jej hlavy vložená aj nová časová schránka. Sochu sňali vlani pre komplexnú rekonštrukciu Michalskej veže, ktorá jej má prinavrátiť jej pôvodnú barokovú podobu z roku 1758.