topspravy.sk mať prehľad
streda, 23.6.2021 | Meniny má Sidónia

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – O médiách.com

 • Vážime si našich hrdinov a bojovníkov za slobodu, symbolicky im zvyšujeme príspevok (O médiách.com)

  Zvýšený príspevok bude veteránom symbolicky vyplatený v čase, kedy si pripomenieme 77. výročie Slovenského národného povstania.


 • OĽANO pre hodinové zápchy na diaľnici D2 zvolalo na zajtra mimoriadny výbor, riešiť situáciu má aj minister (O médiách.com)

  Doprava na diaľnici D2 medzi Stupavou a Bratislavou kolabuje. Národná diaľničná spoločnosť tam opravuje most, takže doprava v smere do Bratislavy je vedená po druhej strane a zúžená do jediného pruhu. Opravu plánujú robiť takmer 3 mesiace.


 • Moderátori sa pokúsia prekonať slovenský rekord v dĺžke moderovania (O médiách.com)
  Moderátori sa pokúsia prekonať slovenský rekord v dĺžke moderovania

  Banskobystrické BB FM rádio sa má v pláne zapísať do histórie. Moderátori Peter Magurský a Terézia Šusteková budú spolu moderovať a mixovať rozhlasové vysielanie BB FM rádia nepretržite počas 30-hodín.


 • Lengvarský príde do relácie Analýzy Na hrane (O médiách.com)

  Hosťom relácie Analýzy Na hrane na webe televízie JOJ v utorok 22. júna o 18:00 bude minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.


 • RTVS presúva štart Správ RTVS (O médiách.com)

  Slovenská reprezentácia zajtra, v stredu 23. júna, odohrá svoj posledný duel v základnej skupine v rámci európskeho futbalového šampionátu EURO 2020. Zápas Slovenska so Španielskom odvysiela RTVS na Jednotke o 18.00 h, futbalové štúdio začne už o 17.30 h. Hlavnú spravodajskú reláciu Správy o 19.00 h zajtra RTVS odvysiela výnimočne na Dvojke a paralelne aj na Trojke a online na webe a Facebooku Správy RTVS.


 • Výzva na podávanie nominácií na Cenu Daphne Caruanovej Galiziovej za žurnalistiku (O médiách.com)
  Výzva na podávanie nominácií na Cenu Daphne Caruanovej Galiziovej za žurnalistiku

  Európsky parlament dnes 22. júna vyhlásil výzvu na podávanie nominácií na Cenu Daphne Caruanovej Galiziovej za žurnalistiku.


 • OĽANO a KÚ: Stop nakladaniu odpadov bez pravidiel a nekalému biznisu schránkových firiem (O médiách.com)

  Problém spaľovne v obci Janík je príkladom bezohľadného vzťahu k prírode, k ľuďom, k férovému podnikaniu a nekompetentných minulých rozhodnutí úradov. Poslanec Ján Szőllős (Kresťanská únia, klub OĽANO) vyzýva kompetentných i verejnosť, aby sa pridali k tisíckam občanov, primátorom a starostom 24 miest a obcí v údolí Bodvy, k starostom 36 prihraničných maďarských obcí a k výzve predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) „Spaľovňa v obci Janík nesmie stáť.“ Aby sme zamedzili špekulatívnym podnikateľským zámerom v tejto oblasti, riešením zo strany štátu je presunutie kompetencií z rezortu dopravy a výstavby prirodzene pod gesciu ministerstva životného prostredia.”