topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 23.9.2021 | Meniny má Zdenka

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – O médiách.com

 • Finančná správa upozorňuje na podvodný mail sľubujúci vrátenie peňazí (O médiách.com)
  Finančná správa upozorňuje na podvodný mail sľubujúci vrátenie peňazí

  Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov a zasielajú im podvodný email. Ponúkajú im vrátenie sumy vo výške 136,99 eura, ak vyplnia priložený formulár žiadosti.


 • EÚ chystá zavedenie jednotnej nabíjačky pre telefóny či tablety (O médiách.com)
  EÚ chystá zavedenie jednotnej nabíjačky pre telefóny či tablety

  Na dobitie akéhokoľvek mobilného telefónu či tabletu predávaného v Európskej únii by mala v budúcnosti stačiť jediná nabíjačka. Európska komisia dnes predstavila návrh pravidiel, na základe ktorých sa budú všetci výrobcovia musieť prispôsobiť štandardu USB-C. Podľa únijnej exekutívy má zjednotenie koncovky nabíjacieho kábla uľahčiť život zákazníkom a znížiť objem elektronického odpadu.


 • Poľské úrady predĺžili licenciu televízii TVN24, má to ale podľa kritikov háčik (O médiách.com)
  Poľské úrady predĺžili licenciu televízii TVN24, má to ale podľa kritikov háčik

  Poľský regulátor predĺžil licenciu na vysielanie televízii TVN 24, ktorá je podľa odporcov vlády hlavným terčom snáh o umlčanie kritických médií.


 • Nova 2 sa premenovala na Nova Fun a zmenila grafickú podobu (O médiách.com)
  Nova 2 sa premenovala na Nova Fun a zmenila grafickú podobu

  Český tematický televízny kanál Nova 2 zameraný na komediálny seriály sa premenoval na Nova Fun a zmenil svoju grafickú podobu. Skupina Nova zároveň zmenila logo a programovú ponuku programu Nova Action. Uviedla to v tlačovej správe.


 • Policajti zadržali hlavu organizovanej skupiny aj s ostatnými jej členmi (FOTO) (O médiách.com)

  Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii rozložili organizovanú skupinu prevádzačov, ktorá dlhodobo na území východoslovenského kraja páchala trestnú činnosť prevozom nelegálnych migrantov zo Slovenska cez Českú republiku, prípadne cez Poľsko do cieľovej krajiny Nemecká spolková republika.


 • OĽANO: Europoslancov sme ubezpečili, že naším cieľom je schválenie reformných mediálnych zákonov (O médiách.com)

  Na pôde parlamentného mediálneho výboru sa dnes stretli poslanci Európskeho parlamentu s jeho predsedom Kristiánom Čekovským (OĽANO), poslankyňou Monikou Kozelovou (OĽANO) a predsedníčkou európskeho výboru NR SR Vladimírou Marcinkovou (klub SaS). Kristián Čekovský europoslancov ubezpečil, že prioritou vlády a koaličných poslancov sú významné mediálne zákony, ku ktorých prijatiu sa koalícia zaviazala v programovom vyhlásení vlády.


 • Česká volebná kampaň ide do finále, strany sa predstavia v ČT a ČRo (O médiách.com)

  Lidé budou mít od středy možnost se seznámit ve vysílání České televize a Českého rozhlasu s propagačními spoty 22 volebních uskupení, která letos kandidují do Sněmovny. Volební kampaň tím tradičně míří do finále. Volební videa strany obvykle nabízejí také na svých webech a na sociálních sítích.