topspravy.sk mať prehľad
streda, 2.12.2020 | Meniny má Bibiána

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – EurActiv

Stálou predstaviteľkou SR pri EÚ bude Petra Vargová (EurActiv)
Novou stálou predstaviteľkou SR pri Európskej únii sa od polovice januára 2021 stane Petra Vargová, súčasná generálna riaditeľka sekcie európskych záležitostí Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zelená obnova: Posledná šanca Vyšehradskej štvorky pre klimatickú obnovu? (EurActiv)
Obnova európskych ekonomík po pandémii sa môže vďaka národným plánom obnovy financovanými z európskych fondov stať predohrou k splneniu klimatických cieľov. Ako sa príležitosti chytajú štáty Vyšehradskej štvorky?

Únia z nástroja SURE Slovensku vyplatila prvých 300 miliónov eur (EurActiv)
Slovensko by zo zvýhodnených pôžičiek, ktoré Komisia vypláca z protipandemického nástroja SURE, malo celkovo získať 631 miliónov eur. Požičané peniaze vláda chce použiť na schému na udržanie pracovných miest počas koronakrízy, takzvaný kurzarbeit. 

Význam elektriny pri znižovaní emisií bude rásť. Slovensko sa na to musí pripraviť (EurActiv)
Elektrifikácia, prepájanie a digitalizácia prenosových sietí sú len niektoré z výziev, ktoré Slovensko v nasledujúcich rokoch čakajú. Práve elektrina však môže zohrať významnú úlohu pri dekarbonizácií. V sektoroch, ktoré nie je možné jednoducho elektrifikovať pomôže vodík.

Európska komisia sa bude zaoberať odstrelom vlka na Slovensku (EurActiv)
Spor okolo kvót na odstrel vlkov na Slovensku už rieši Európska komisia. Slovenský poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (Progresívne Slovensko) inicioval list eurokomisárovi pre životné prostredie Virginijusovi Sinkevičiusovi, ktorý prisľúbil prijať opatrenia.

Množstvo obalov a neobalov uvádzaných na trh klesá už druhý rok po sebe. Môžu za to ekotrendy alebo COVID-19? [Komerčný obsah] (EurActiv)
PR SPRÁVA | OZV ENVI - PAK je nielen lídrom na trhu, ale už vyše 17 rokov relevantným, stabilným a spoľahlivým partnerom výrobcov a obcí. Vďaka výrobcom, ktorí svojimi príspevkami financujú systém, ENVI - PAK plní povinnosti všetkým zmluvným výrobcom.

Doprava budúcnosti bude digitalizovaná, zdieľaná a omnoho zelenšia (EurActiv)
Kým na Slovensku je vlastníctvo silného a veľkého vozidla záležitosť spoločenského statusu, západo- a severoeurópskym trendom je auto skôr nevlastniť. Nepotrebným sa stáva najmä pre dostupnosť a kvalitu hromadnej prepravy.