topspravy.sk mať prehľad
streda, 2.12.2020 | Meniny má Bibiána

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny

PCR testy odhalili dvetisíc nakazených, zomrelo ďalších 30 pacientov (Bratislavské noviny)
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 2 043 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 1 596 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Naď: Verím, že vianočný lockdown príde prirodzene (Bratislavské noviny)
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) verí, že vianočný lockdown príde prirodzene a podarí sa upokojiť situáciu. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády.

Chrípka aj koronavírus sa prenášajú skôr, ako sa objavia príznaky (Bratislavské noviny)
Vírus chrípky i nový koronavírus sa môžu prenášať z človeka na človeka skôr, než sa u infikovaného objavia prvé príznaky ochorení. "Ani chrípka a ani COVID-19 nie sú banálne ochorenia. Obe môžu mať ťažký priebeh, spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, viesť k trvalým zdravotným následkom a dokonca spôsobiť smrť," upozorňuje hlavný hygienik Ján Mikas.

Zlá správa pre obyvateľov Gwerkovej: Vedenie mesta sa výstavbe na neveľkej lúke pri starohájskom lesíku nebráni! (Bratislavské noviny)
V Petržalke sa aktuálne riešia dve petície proti výstavbe. Je však medzi nimi rozdiel. Kým na veľkom, dlhé roky pustnúcom, území pri Draždiaku obyvatelia protestujú proti výstavbe 55 bytov, na Gwerkovej, na neveľkej lúke pri lesíku obklopenej panelákmi, má pribudnúť 36 bytov v 11-poschodovom dome!

Nové miesta pre škôlkarov na Kramároch (Bratislavské noviny)
Škôlka otvorila začiatkom decembra a aktuálne prebieha zápis do nových tried. Deti začnú chodiť do škôlky už v januári. Pripravená je pre nich jedáleň s vlastnou kuchyňou a dodržujú sa všetky hygienické nariadenia spojené s pandemickými opatreniami. Vnútorné a vonkajšie priestory škôlky sú navrhnuté tak, aby podporovali prirodzenú zvedavosť detí.

Do čoho investuje? Bratislava plánuje hospodáriť s rozpočtom 431,9 milióna eur (Bratislavské noviny)
Mesto Bratislava plánuje v roku 2021 hospodáriť s rozpočtom vo výške 431,9 milióna eur. Vyplýva to z návrhu mestského rozpočtu na roky 2021 - 2023, ktorým magistrát chce zabezpečiť realizáciu cieľov v oblasti rozvoja mesta. Návrh rozpočtu môže verejnosť momentálne pripomienkovať a 17. decembra sa ním budú zaoberať bratislavskí mestskí poslanci.

Hororová hádka na ulici Pavla Horova v Devínskej Novej Vsi sa skončila smrťou 37-ročného muža! (Bratislavské noviny)
Obvineniu zo zločinu zabitia čelí 61-ročný Milan A. z Bratislavy. Počas uplynulého víkendu mal v jednom z bytov na Ulici Pavla Horova v bratislavskej Devínskej Novej Vsi po hádke zaútočiť na 37-ročného muža. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

ADVENTNÝ ROZHOVOR č.2: Herečka Zuzana Dančiaková preferuje živý stromček aj kvôli svojmu nebohému otcovi (Bratislavské noviny)
V rámci adventného obdobia vám prinášame sériu rozhovorov so známymi ľuďmi, ktorí sa netaja tým, že majú Vianoce veľmi radi a poprosili sme ich, aby kúsok zo svojej sviatočnej atmosféry poslali aj vám. Dnes spovedáme herečku Zuzanu Dančiakovú - dcéru populárneho Stana Dančiaka, ktorý nás pred vyše dvoma rokmi definitívne opustil.