topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 9.7.2020 | Meniny má Lujza

V Botswane masovo umierajú stovky slonov. Nikto nepozná príčinu! (spravy.sk)
Čo sa deje?

Rusko chcelo obmedziť humanitárnu pomoci Sýrii, no jeho rezolúcia neprešla (spravy.sk)
Ruskom predložený návrh rezolúcie o obmedzení cezhraničnej humanitárnej pomoci Sýrii neprešiel v stredu hlasovaním v Bezpečnostnej rade OSN (BR OSN). Oznámil to nemecký veľvyslanec pri OSN Christoph Heusgen, ktorého citovala agentúra AFP.

Štartuje Pohoda in the Air, festival má nový web, diváci výzvy (spravy.sk)
Nová verzia webstránky Pohody sprevádza online festival Pohoda in the Air, ktorý štartuje vo štvrtok večer. Gro programu tvorí živý prenos z letiska Trenčín, ktoré bude tento rok bez festivalových návštevníkov. Diváci však môžu okrem sledovania programu reagovať na výzvy. Hlavný stream je do nedele (12. 7.) dostupný zadarmo na www.pohodafestival.sk, facebookovom profile a YouTube kanáli festivalu, ale aj na vybraných stránkach partnerov.

Drevenú sochu Melanie Trumpovej v jej rodnom Slovinsku poškodili vandali (spravy.sk)
Neznámi podpaľači v Slovinsku podpálili drevenú sochu predstavujúcu prvú dámu Spojených štátov Melaniu Trumpovú. Podľa agentúry DPA o tom v stredu informovali miestne médiá.

Tím Ferrari sa teší na nový zážitok, cieľom bude opäť maximalizácia bodového zisku (spravy.sk)
Po prvý raz v histórii Formuly 1 sa už tento víkend uskutočnia druhé preteky po sebe na rovnakej trati. Po Veľkej cene Rakúska však prichádza Veľká cena Štajerska.

Švajčiarsko mesto odmietlo zmenu kontroverzného názvu hory, podľa vedca, ktorý zastával rasistické názory (spravy.sk)
Vedenie švajčiarskeho mesta Grindelwald odmietlo v stredu premenovať horu Agassizhorn napriek tomu, že vedec, po ktorom je pomenovaná, zastával rasistické názory. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Majiteľ Red Bullu túži po Vettelovi (spravy.sk)
Budúcnosť Sebastiana Vettela je stále nejasná, no čoraz viac indícií naznačuje, že by sa mohol po sezóne vrátiť do Red Bullu.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad