topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 9.4.2020 | Meniny má Milena

Pozrite si najnovšie reklamy: Inovácie, ktoré chránia náš svet/Tatra banka, Nekonečné ... (Mediálne)

Menšie médiá krízu neprežijú. V USA uvažujú o záchrane cez vládnu pomoc (Mediálne)
Pandémia spôsobená koronavírusom a s ňou spojené problémy ničia mediálny priemysel, mnohé americké noviny súčasné problémy neprežijú. Kvôli masívnemu poklesu inzercie sa v médiách šetrí a už aj prepúšťa, hoci záujem o spoľahlivé informácie je v týchto časoch paradoxne na vzostupe. Napísal to americký denník The Washington Post.

Televízie dostali viacero pokút, kvôli pandémii sú na najnižšej úrovni (Mediálne)
Rada pre vysielanie a retransmisiu na svojom pravidelnom zasadnutí rozhodla o niekoľkých pokutách pre komerčné televízie. Sankcie pre Markízu a Joj sú nižšie ako zvyčajne – regulátor k ústretovejším sadzbám pristúpil v súvislosti s aktuálnou krízou.

RTVS odvysiela mimoriadny príhovor prezidentky Čaputovej (Mediálne)
RTVS vo štvrtok večer prinesie mimoriadne vystúpenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Francúzsky úrad: Google musí platiť vydavateľom za obsah (Mediálne)
Americký internetový gigant Google bude musieť francúzskym vydavateľským spoločnostiam a spravodajským agentúram platiť za používanie ich obsahu. Rozhodol o tom francúzsky úrad pre reguláciu hospodárskej súťaže.

Rádio Jazz skončilo, uvoľňuje sa veľký balík frekvencií (Mediálne)
Ďalší z rozhlasových projektov odchádza do histórie. Vysielanie ukončilo Rádio Jazz, ktorému zároveň Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na vlastnú žiadosť odňala licenciu. V FM pásme tak bude k dispozícii 26 frekvencií.

Vyhlásenie Pulitzerových cien sa odkladá pre pandémiu (Mediálne)
Výbor pre udeľovanie Pulitzerových cien posunul vyhlásenie tohtoročných laureátov, keďže niektorí členovia výboru intenzívne píšu o globálnej pandémii koronavírusu, informovala v utorok organizácia.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad