topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 19.1.2020 | Meniny má Drahomíra

Európsky House od Cards či Homeland? Aj v našich končinách sú schopné seriály (Mediálne)
Vybrali sme pre Vás osem seriálových počinov o politike, médiách a súčasnom dianí vo svete, ktoré vznikli v uplynulých rokoch na európskej pôde. Svojou kvalitou môžu konkurovať známym americkým seriálom, akými sú House of Cards, The Loudest Voice alebo Homeland.

Rada skúmala cenu toaletného papiera v Lidli. Neprešla reklama na obranný sprej (Mediálne)
Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AK RPR) hodnotila ďalšie sťažnosti na reklamné kampane, ktoré mohli porušiť etický kódex. Našiel sa medzi nimi aj podnet smerom k reťazcu Lidl a jeho „XXL“ akciu. Podľa sťažnosti zavádzal cenou toaletného papiera.

Demonštranti opäť žiadali spravodlivosť v kauze zavraždenej novinárky pred sídlom premiéra (Mediálne)
Len niekoľko dní po nástupe Roberta Abelu do funkcie maltského premiéra sa v hlavnom meste Valletta vo štvrtok večer zišlo niekoľko stoviek demonštrantov, aby žiadali spravodlivosť v prípade zavraždenej novinárky Daphne Caruanovej-Galiziovej.

Diváci si počkajú. Spin-off Hry o tróny tak skoro nebude (Mediálne)
Televízia HBO už koncom októbra minulého roka potvrdila, že pripravuje spin-off jedného zo svojich najúspešnejších seriálov Hra o tróny. Oznámila aj jeho názov – House of the Dragon. Čo však nespresnila, je očakávaný termín premiéry. Najnovšie správy naznačujú, že fanúšikovia fantazijného seriálu si na novinku budú musieť počkať najmenej dva roky.

Pozrite si najnovšie reklamy: Leto s tebou/Invia.sk, Príbeh o piatich kvapkách/BioGaia (Mediálne)

Keď horí Škodovka. Aj veľké firmy sa musia pripraviť na dezinformácie, hovorí britský ... (Mediálne)
Novinári by mali prestať používať termín „falošné správy“, myslí si Iain Bundred, špecialista na politickú komunikáciu a bývalý hovorca britského expremiéra Gordona Browna. „Keby sme pojem fake news prestali používať my, stavím sa, že ho prestane používať i Trump,“ tvrdí.

Facebook chce „odčiniť“ obsah proti očkovaniu. Bude pomáhať v boji proti detskej obrne (Mediálne)
Facebook pomôže Pakistanu v boji proti detskej obrne, oznámili vo štvrtok pakistanské úrady. Tie totiž pripísali vinu za prudký nárast v počte prípadov choroby práve protivakcinačnému obsahu, zverejnenému vlani na tejto sociálnej sieti. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad