topspravy.sk mať prehľad
piatok, 18.10.2019 | Meniny má Lukáš

Masimu sa skrátenie víkendu na dva dni nepozdáva (Formula 1)
Japonský tajfún Hagibis privial do Formuly 1 myšlienku skrátiť pretekársky víkend na dva dni. Zdá sa, že pilotom aj tímom sa zapáčila myšlienka dňa voľna navyše. Proti tomuto nápadu sú samozrejme promotéri.

Petrobras sa rozišiel s McLarenom. Nahradí Brazílčanov poľský Orlen? (Formula 1)
Petrobras patrí medzi najväčšie a najbohatšie spoločnosti na svete. Brazílska firma, ktorej väčšinovým vlastníkom je sám štát, sa dlhodobo angažovala vo svete motoršportu. Ich hlavným cieľom bolo finančne podporovať brazílske pretekárske talenty a sponzorskými peniazmi im pomôcť do Formuly 1.

Renault sa topí v problémoch. Abiteboul: Najťažšia sezóna, akú som kedy zažil (Formula 1)
Renaultu sa v tejto sezóne nepodarilo dosiahnuť potrebný a očakávaný pokrok. Tím sa nedokáže ani len priblížiť svojmu vlaňajšiemu výkonu, kedy zapísal 122 bodov a skončil na štvrtom mieste pohára konštruktérov.

Giovinazzi: Od Freda sa mi dostáva obrovskej podpory (Formula 1)
Antonio Giovinazzi je mnohými považovaný za pilota, ktorý nemá dostatočné kvality na to, aby si zaslúžil miesto vo Formule 1. So svojim tímovým kolegom prehráva, no od tímu sa mu napriek tomu dostáva veľkej podpory a miesto si pravdepodobne udrží.

Sainz sa cíti v životnej forme: Sme viac, ako len zvyšok sveta (Formula 1)
Po vlaňajšej turbulentnej sezóne je v roku 2019 McLaren vo fantastickom rozpoložení. Tímu sa darí a víkend čo víkend potvrdzuje povesť najlepšieho zo „zvyšku sveta“. Vo Wokingu sa už teraz nevedia dočkať sezóny 2020.

Russell verí, že Williams sa o rok pripojí k stredu poľa (Formula 1)
Tím Williams má za sebou veľmi ťažkú sezónu. V jej priebehu sa objavili určité záblesky zlepšenia, no ani štyri veľké ceny pred koncom sa nezdá, že by sa partii z Grove podarilo výrazne priblížiť k stredu poľa.

Tost: S pilotmi je potrebné pracovať po dobu troch rokov (Formula 1)
Netrpezlivo čakáme na rozhodnutie Red Bullu o podobe jazdeckej zostavy v sezóne 2020. Vyberať sa bude medzi Alexandrom Albonom a Pierrom Gaslym. Jeden z nich sa stane tímovým kolegom Maxa Verstappena v budúcej sezóne.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad