topspravy.sk mať prehľad
sobota, 7.12.2019 | Meniny má Ambróz

Kúpte si kliky a komentáre: Čierny trh s online manipuláciou na sociálnych sieťach prekvitá (EurActiv)
Experti z NATO skúmali, ako sociálne siete pristupujú k falošným účtom, ktorých aktivity si možno kúpiť. Za pár eúr sa stále neregulovane predávajú tisíce „like-ov“ a zdieľaní. Ročne takýto „marketing“ vygeneruje takmer 1,2 miliardy eur. Samočistenie platforiem nefunguje, tvrdia.

Kontrola médií v Maďarsku ohrozuje slobodu médií v celom regióne (EurActiv)
Úroveň kontroly médií v Maďarsku nemá obdobu v žiadnom členskom štáte EÚ. Konštatuje sa to v správe organizácie Reportéri bez hraníc (RSF).

Slovensko sa zapája do spoločného centra Únie a NATO pre boj proti hybridným hrozbám (EurActiv)
Slovensko sa stane 26. členom spoločného projektu EÚ a NATO, ktoré už dva roky pôsobí v Helsinkách. Do centra výnimočnosti ale Bratislava nevyšle stáleho zástupcu.

EÚ v digitálnej dobe (EurActiv)
Platí, že EÚ je bez hraníc aj v digitálnom priestore? Aké príležitosti ponúka jednotný digitálny trh a ako EÚ odpovedá na riziká digitálnej doby? 

Regionálny rozvoj nie je len o HDP: Výbor regiónov žiada viac eurofondov pre metropoly (EurActiv)
Európsky výbor regiónov schválil stanovisko, v ktorom žiada, aby sa eurofondy nerozdeľovali iba na základe výšky HDP na obyvateľa, čo znevýhodňuje bohatšie regióny v EÚ. Za iniciatívou stojí bratislavský župan Juraj Droba. 

Oleg Sencov: V Rusku očakávam revolúciu a prebudenie národa, lebo Putin sa odísť nechystá (EurActiv)
Slovensko je siedmou krajinou, ktorú ukrajinský režisér, pôvodom z Krymu, od svojho septembrového prepustenia navštívil. V ruskom väzení strávil laureát Sacharovovej ceny vyše päť rokov. Podľa neho robí Európa pre Ukrajinu dosť: „Problémy doma sa musíme naučiť riešiť sami,“ povedal.

Česi neuspeli so žalobou o smernici o zbraniach, Slovensko tiež čakalo na rozsudok (EurActiv)
Smernica nie je ani diskriminačná, ani neporušuje iné princípy normotvorby EÚ, reagoval na české námietky Súdny dvor EÚ. Slovensko tiež s novelou zákona, ktorá smernicu zohľadňuje, doteraz vyčkávalo.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad