topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 6.4.2020 | Meniny má Irena

Potrebujeme zelenú obnovu, ktorá zvýši našu odolnosť voči krízam a nikoho nenechá bokom (EurActiv)
Obnovu potrebujú aj odvetvia závislé na fosílnych palivách, musia byť však stanovené environmentálne a sociálne kritériá, píšu MARTIN HOJSÍK a LADISLAV HEGYI. Automobilový priemysel by napríklad podľa nich mohol dostať pomoc pod podmienkou urýchlenia elektrifikácie výroby.

Európsky týždeň | Európsky kurzarbeit by mal zjednodušiť reštart ekonomiky (EurActiv)
Európska komisia navrhuje nový program s objemom 100 miliárd eur na ochranu pracovných miest v členských krajinách. Ako by mal nový európsky nástroj fungovať a ako sa mení spravovanie eurofondov?

COVID-19: Nemecko volá po Marshallovom pláne pre Španielsko a Taliansko, varujú pred rozpadom Únie (EurActiv)
Bývalí nemeckí ministri zahraničných vecí apelujú na špeciálnu pomoc pre členské štáty Únie, ktoré pandémia najviac zasiahla. Pred koronadlhopismi uprednostňujú iný plán na zlepšenie hospodárskej budúcnosti dotknutých krajín.

Prvé výzvy na korona eurofondy sa môžu vyhlásiť už budúci týždeň (EurActiv)
Podľa úradu podpredsedníčky vlády je možné na boj s ochorením COVID-19 použiť aj peniaze z eurofondov, ktoré už boli zazmluvnené. Úrad to bude zvažovať v prípade projektov, ktoré „znesú odklad, respektíve ich pozastavenie nespôsobí zásadné škody“.

Mimo hraníc Únia uviazlo asi štvrť milióna občanov členských krajín (EurActiv)
Európska únia pomáha svojim členským štátom a niektorým susedným krajinám ako Spojené kráľovstvo, Nórsko či Island v repatriácii svojich občanov, ktorým boli v dôsledku pandémie koronavírusu zrušené lety.

Novela odpadového zákona dáva podnikateľom na veľké investície rok, nové vedenie rezortu za ňou stojí (EurActiv)
Aj keď sa odborná verejnosť nezhoduje, ako najlepšie riešiť nové povinnosti, ktoré priniesla novela zákona o odpade, všetci súhlasia, že podnikom dáva príliš málo času na prípravu. Envirorezort im však odkazuje, že mohli začať už dávno.

Matovič rozumie, prečo sú paneláky problém. Premietne sa to do Programového vyhlásenia? (EurActiv)
Obava o dôchodcov v rozhorúčených panelákoch, ktorú vyslovil premiér, je oprávnená. Čo s tým však vláda urobí? pýta sa PETER ROBL z organizácie Budovy pre budúcnosť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad