topspravy.sk mať prehľad
piatok, 3.7.2020 | Meniny má Miloslav

Ladislav Miko: Peniaze z EÚ dajú Slovensku veľkú šancu rozšíriť bioprodukciu (VIDEO) (EurActiv)
Nie je pravda, že plodiny ekologického poľnohospodárstva majú dramaticky nižšie výnosy ako konvenčne pestované plodiny, myslí si vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. „Organické poľnohospodárstvo vie dodávať podobné výnosy ale v lepšej kvalite,“ hovorí Miko. 

EURACTIV Podcast | Miko o potravinovej stratégii EÚ: Ekologické požiadavky budú platiť aj pre producentov z tretích krajín (EurActiv)
Zvýšenie výmery ekologických fariem neohrozí potravinovú bezpečnosť EÚ, hovorí vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Investícia do organického poľnohospodárstva je investíciou do kvality a pridanej hodnoty, tvrdí Miko. 

Európska komisia žaluje Slovensko kvôli environmentálnemu hluku (EurActiv)
Európska komisia vo štvrtok oznámila, že sa rozhodla postúpiť Súdnemu dvoru EÚ prípady Portugalska a Slovenska, pretože nezmapovali hluk a nevypracovali príslušné akčné plány.

Nová definícia komunálnych odpadov necháva priestor na špekulácie (EurActiv)
Ak firma vyprodukuje triedený odpad, ktorý má „charakter a zloženie podobné odpadu z domácností“ nemusí od začiatku júla za jeho zber a zhodnocovanie platiť. Odborníci upozorňujú, že novela zákona o odpadoch nie je dostatočne detailná a dáva firmám široké možnosti interpretácie.

Komisia podla žalobu na Slovensko pre nedostatočnú ochranu hlucháňa (EurActiv)
V chránených biotopoch hlucháňa hôrneho naďalej prebieha intenzívna ťažba dreva. Európska komisia preto po viacerých varovaniach na Slovensko podala žalobu na Súdny dvor EÚ. 

Počet otcov, ktorí chodia na Slovensku na materskú, rastie (EurActiv)
Slovenská materská pre otcov patrí k najštedrejším politikám svojho druhu na svete. Dnes ju využíva každý štvrtý otec. Problémom je, keď otcovia poberajú materskú a súbežne vo veľkej miere pracujú, vyplýva z komentáru Inštitútu finančnej politiky.

Česi a Slováci chcú od Nemecka rýchlu dohodu o obnove EÚ (EurActiv)
Nemecké predsedníctvo EÚ chce pomôcť Únii spamätať sa z pandémie a nezabúda pri tom ani na digitalizáciu či vzťahy s Čínou. V mnohých oblastiach, ako je rozpočet alebo migrácia, musí o kompromise presvedčiť aj Česko a Slovensko.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad