topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 19.9.2019 | Meniny má Konštantín

Trnava mení pešiu lávku v centre po vzore newyorskej High Line (eTREND)
Doplnenie a rozšírenie zelene oproti pôvodnému zámeru na lávke pre peších na Starohájskej ulici v Trnave avizuje primátor Peter Bročka. V týchto dňoch mesto realizuje projekt zazelenania tejto 300 metrov dlhej komunikácie.

Národný salón vín bude mať novú kolekciu (eTREND)
Ochutnať na jednom mieste 100 najlepších vín Slovenska, resp. najlepších z tých, ktoré sa do projektu prihlásili, túto možnosť ponúka už 14 rokov Národný salón vín SR.

Fed znížila úrokové sadzby už druhýkrát v roku. Nebolo to jednoznačné (eTREND)
Americká centrálna bank (Fed) znížila podľa očakávania kľúčovú úrokovú sadzbu, už druhýkrát v tomto roku. Rozhodovanie však nebolo jednoznačné, keď traja členovia menového výboru hlasovali proti.

Autobusy a vlaky sú stále viac cudzie. Slováci najviac cestujú autom (eTREND)
Slováci najčastejšie využívajú osobný automobil, až takmer v troch štvrtinách prípadov (74,4 percenta) meraných v takzvaných osobo-kilometroch, aby sa mohli presunúť z jedného miesta na druhé.

Ťažba dreva za pár eur. Ako sa rozhadzujú peniaze v štátnom lesníckom podniku (eTREND)
Keby si mohol človek vybrať, či chce za svoj pozemok dostať tritisíc eur alebo 30-tisíc eur, na ktorú ponuku by kývol? Zdravý rozum hovorí, že tu nie je o čom uvažovať. Aj preto sa len veľmi ťažko dá pochopiť spôsob, akým zástupcovia štátneho podniku Lesopoľnohospodársky majetok Ulič (LPM) dospeli k rozhodnutiu, že pre nich bude lepšie dostať za prenájom poľovného revíru desaťkrát menej peňazí, ako sa dalo.

Dankovi sa nepáčia predvolebné prieskumy. Chce dlhší zákaz zverejňovania (eTREND)
Lehota na zákaz uverejňovania predvolebných prieskumov by sa mohla predĺžiť z aktuálnych 14 na 30 dní pred voľbami. Zmenu chce predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) presadiť formou pozmeňujúceho návrhu k aktuálnej novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva v druhom čítaní. Tú Národnej rade (NR) SR predložili poslanci Smeru-SD.

Sporivý ako Nemec. Aká je história čiernej nuly v ekonomickom motore Európy (eTREND)
Keď sa koncom roka 2017 lúčil Wolfgang Schauble s ministerstvom financií, štyri stovky zamestnancov jeho úradu sa nechalo pred budovou nafotiť v tvare nuly. Takzvaná čierna nula symbolizuje v Nemecku vyrovnaný rozpočet alebo mierny prebytok. Tá mala znamenať pochvalu pre veterána nemeckej politiky. Symbol šetrenia ako nemeckej cnosti má dlhú históriu, odkiaľ však pramení?

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad