topspravy.sk mať prehľad
utorok, 18.2.2020 | Meniny má Jaromír

Sviňa v kinách boduje, cez víkend prepísala ďalší rekord (eTREND)
Slovenský triler Sviňa trhá ďalšie rekordy a preskočil už v rebríčkoch aj najväčšie blockbustre. Druhý víkend priniesol vynikajúcu návštevnosť v podobe 79 401 divákov. Žiadny iný film v histórii nedokázal prilákať také obrovské množstvo divákov.

Matovič protestoval pred úradom vlády. Demonštratívne zapálil 5-tisíc sviečok (eTREND)
Ľudia na Slovensku umierajú zbytočne, dôvodom je rozkradnuté zdravotníctvo. Myslí si to líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Príčinu vidí aj v skupine Penta, ktorá podľa neho v spolupráci so stranou Smer-SD ukradla z rezortu 400 miliónov eur. Vyhlásil to pred desiatkami ľudí na pondelkovom proteste pred úradom vlády.

Profesionálna koučka: Problémom sú často šéfovia, nie zamestnanci (eTREND)
So zmenami majú problém starší zamestnanci, mladí ich považujú za normálne. Riaditeľka jednej z najúspešnejších koučovacích spoločností vo Veľkej Británii Kim Morganová pre TREND vysvetľuje, na čo sa zamerať v dobe plnej zmien.

Napätie na FIITke vyvrcholilo. Začal sa štrajk, študenti zvažujú odchod (eTREND)
Najúspešnejšia fakulta informatiky na Slovensku má problém. Rektor, firmy ani iní mediátori nedokázali zmieriť vedenie fakulty a zamestnancov v štrajkovej pohotovosti. Od dnes sa na fakulte začal štrajk – pre začiatok len v trvaní jednej hodiny. Kvalita výučby je však ohrozená a renomovaná fakulta stráca reputáciu.

Je to definitívne. Matka ČSOB kupuje maďarskú OTP Banku (eTREND)
Belgická KBC Group, ktorá je materskou skupinou Československej obchodnej banky (ČSOB Banky), a maďarská skupina OTP Bank v pondelok uzatvorili dohodu. KBC na základe nej získa 99,44-percentný podiel v OTP Banke Slovensko.

Tento rok bude automobilový priemysel prechádzať veľkými zmenami. Toyota je však pripravená. (eTREND)
Inzercia | Rok 2020 odštartuje obrovské zmeny v automobilovom priemysle v celej Európe. Splnenie emisných limitov CO2 bude pre mnohé značky predstavovať veľké problémy.

Musk dostal stopku. Tesla musí pozastaviť výstavbu prvého závodu v Európe (eTREND)
Nemecký súd pozastavil prípravu pozemku pre výstavbu prvej továrne amerického výrobcu elektromobilov Tesla v Európe. Nariadil firme, aby na pozemku ležiacom neďaleko Berlína prestala s výrubom lesa, ešte prehodnotí sťažnosť skupiny miestnych ochrancov prírody.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad