topspravy.sk mať prehľad
utorok, 17.9.2019 | Meniny má Olympia

Vedľa kúpeľov v Rajeckých Tepliciach chcú postaviť štvorhviezdičkový hotel (eTREND)
V Rajeckých Tepliciach by mal v dohľadnej dobe pribudnúť ďalší štvorhviezdičkový hotel. Vyrásť má neďaleko kúpeľov Spa Aphrodite. Plány investora hovoria o ubytovacom zariadení so 149 izbami, 12 apartmánmi, kongresovou sálou, wellness a fitnes priestormi aj reštauráciou.

Firmám vyleteli prudko hore náklady práce. Z rastu platov sa zrejme až tak netešia (eTREND)
Na Slovensku rástli náklady na zamestnávanie po Rumunsku a Bulharsku najrýchlejšie v Európskej únii. Naposledy takto rýchlo rástli pred 16 rokmi. Môže za to viacero vecí, medzi nimi aj rýchly rast platov. Na jednej strane je pre zamestnancov dobré, že platy rastú rýchlym tempom, no na druhej strane to vytvára problémy pre podnikateľov a firmy.

Profesor Juraj Šteňo: Lekárov bolí srdce, keď stoja pacienti v noci pred nemocnicou (eTREND)
Stratifikácia nemocníc a efektívnejšie fungovanie zdravotníctva sa dostali do centra politického zápasu. Dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave profesor Juraj Šteňo s myšlienkou reformy súhlasí, ale varuje, že bez vyriešenia akútneho nedostatku lekárov sa minie účinku. Slovenských absolventov medicíny je stále málo, ale štát tento rok neprispel na zvýšenie ich počtu ani cent.

Indické reštaurácie prichádzajú a odchádzajú, táto zostáva (eTREND)
Reštaurácia Ashoka

Prečo si dobrovoľne sporiť v druhom pilieri (eTREND)
Negarantované dôchodkové fondy majú za sebou veľmi úspešné dve tretiny roka. Okrem dvoch fondov všetky ostatné priniesli sporiteľom od začiatku roku viac ako 10-percentné zhodnotenie. Z vysokých výnosov sa však môže tešiť len štvrtina ľudí, ktorí sú v druhom pilieri. Traja zo štyroch sporiteľov majú úspory v garantovaných fondoch, ktoré zarábajú podstatne menej.

Ropné šoky prišli v najhorší možný čas: Najdôležitejšie správy dňa (eTREND)
Kto doplatí na raste cien ropy najviac. Trump nechce vojnu. Talianska politická scéna sa triešti. LG prepúšťa pri finančných stratách.

Výbuch plynu v Rusku poškodil centrum uchovávajúce nebezpečné vírusy (eTREND)
Výbuch plynu a následný požiar poškodili v pondelok virologické výskumné centrum pri ruskom Novosibirsku, v ktorom sa uchovávajú vzorky viacerých nebezpečných vírusov vrátane kiahní, antraxu a eboly. Jeden pracovník utrpel ťažšie popáleniny, informoval v utorok denník Guardian.

Sociálna poisťovňa bude opäť posielať listy. Tentoraz oneskorencom (eTREND)
Živnostníci, ktorí požiadali o odklad daňového priznania, môžu počas októbra očakávať list od Sociálnej poisťovne. Bude im oznamovať, či im vznikla, zanikla alebo stále trvá odvodová povinnosť a v akej bude výške.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad