topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 9.4.2020 | Meniny má Milena

Ekonomika zastala. Ako dlho vydržíme boj s koronavírusom? (eTREND)
Napriek tomu, že štát predstiera, že ľudia majú právo na množstvo istôt, tie sú garantované iba v dobrých časoch. Skôr či neskôr sa objaví niečo, čo vráti spoločnosť na zem a rozmetá plané sľuby. Ľudský život je inherentne neistý a tejto neistote nečelí len človek, ale aj spoločnosť.

Slovákov lákajú výpredajové ceny. Akciové fondy rastú, iné podielové fondy klesajú (eTREND)
Súčasný vývoj slovenských podielových fondov búra mýtus o tom, že Slováci sa boja investícií do akcií, najmä v horších krízových časoch. Záujem o slovenské akciové fondy sa napriek koronakríze zvýšil. Ostatným druhom podielových fondov sa nedarí, no „výpredajové ceny“ akcií sú dostatočným lákadlom.

ICQ je späť. Vyskúšali sme úplne novú verziu legendárnej služby (eTREND)
Je to už neuveriteľných 24 rokov odkedy sa po počítačoch začalo šíriť ICQ. Prevažne v Európe sa táto služba stala jedným zo symbolov konca 90. rokov minulého storočia. Zabudli sme na ňu, no teraz prichádza jej moderná reinkarnácia. Vyskúšali sme ICQ New za vás a hľadali dôvod, prečo by to mala byť lepšia alternatíva ku WhatsAppu, Messengeru alebo Viberu.

ONLINE: Pribúdajú testovacie centrá, pohyb osôb je obmedzený (eTREND)
Voľný pohyb osôb je od od 8. do 13. apríla 2020 obmedzený. Banskobystrický samosprávny kraj vybavil testovacie centrá, ktoré majú prispieť k väčšiemu počtu odobratých a otestovaných vzoriek.

Fine Dinning ako sme ho poznali, je minulosťou (eTREND)
Reštaurácie takmer po celom svete sú momentálne zatvorené. Ako vníma súčasnú situáciu jeden z najznámejších šéfkuchárov sveta Rene Redzepi, majiteľ slávnej reštaurácie Noma 2 (a predtým Noma) v Kodani, porozprával cez Instagram Live kanadskej novinárke Marie Claude Lortie.

S platbami za energie môžete meškať. Dočasne vám nehrozí pokuta ani odpojenie (eTREND)
Omeškanie platieb za energie pre koronakrízu dočasne nebude penalizované. Médiá o tom informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Občanom, ale ani malým a stredným firmám, ktoré pre súčasnú situáciu meškajú s úhradou faktúr, preto dočasne nehrozí pokuta ani odpojenie.

Slovensko si požičiava na trhu drahšie. Na záporné úroky už len spomína (eTREND)
Slovenské štátne dlhopisy nakupujú najmä domáce banky. Výnosy môžu ísť ešte vyššie, ak sa ekonomike nebude dariť lepšie. Situáciu zachraňuje len Európska centrálna banka (ECB) masívnym výkupom skoro všetkých dlhov.

Vláda spresnila spôsob, ako sa bude určovať pokles tržieb (eTREND)
Vláda spresnila spôsob, ako sa bude určovať pokles čistého obratu a príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti. Vyplýva to z materiálov z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré vláda na štvrtkovom rokovaní schválila s pripomienkami.

Pozemkové spoločenstvo prišlo o desaťtisíce eur. Išlo o spreneveru (eTREND)
Trest odňatia slobody na tri až desať rokov hrozí zatiaľ neznámemu páchateľovi, ktorý pozemkovému spoločenstvu so sídlom v Dubinnom v okrese Bardejov spôsobil škodu vo výške viac ako 64-tisíc eur. Ako o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, policajný vyšetrovateľ označil čin za spreneveru.

Lagardeová: Vyliečiť sa musia všetky krajiny, inak budú trpieť aj ostatní (eTREND)
Ochorenie COVID-19 je novým druhom hospodárskeho šoku, ktorý nie je možné riešiť postupmi z minulosti. Potrebujeme politiky zamerané na tých, ktorí sú tejto kríze vystavení najviac. Konštatuje to prezidentka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardeová vo svojom komentári.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad