topspravy.sk mať prehľad
piatok, 18.10.2019 | Meniny má Lukáš

Dobrá správa: Chov kožušinových zvierat na získanie kožušín sa zakáže (Bratislavské noviny)
Chov alebo usmrtenie kožušinových zvierat na účely získania kožušín budú zakázané. Novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá tieto zmeny prináša, schválili poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok.

6 hlavných výhody MBA pre vašu kariéru (Bratislavské noviny)

Riaditeľ NÚDCH Kužela ostáva vo funkcii, neodídu ani lekári (Bratislavské noviny)
Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave Ladislav Kužela (na fotografii vľavo) ostane naďalej vo funkcii. V nemocnici ostanú pôsobiť aj vedúci lekár neurocentra Bruno Rudinský a neurochirurg Robert Chrenko.

Múzeum dopravy chystá k 20. výročiu svojej existencie výstavu Čaro bakelitu, DOD aj 0-eurovú bankovku! (Bratislavské noviny)
Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy v Bratislave ako múzejná inštitúcia dokumentuje históriu dopravy už dvadsať rokov. Múzeum bolo pre verejnosť sprístupnené 24. júna v roku 1999 a nachádza sa na Šancovej ulici v blízkosti Hlavnej stanice.

Ivan Kmotrík mladší zaplatí za "hajlovanie" peňažný trest - súdny proces nebude! (Bratislavské noviny)
Hlavné pojednávanie vo veci viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho, obvineného z extrémistického trestného činu, je zrušené. Ako obhajca Kmotríka, tak aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vzali odpor späť voči trestnému rozkazu.

Národná kultúrna pamiatka Pradiareň 1900, ako súčasť novej štvrte Zwirn, vytvorí nový bod na mape Bratislavy (Bratislavské noviny)
Obnova jednej z najvýznamnejších priemyselných pamiatok v Bratislave Pradiarne 1900 postupne odhaľuje svoj budúci vzhľad. Konverzia technicky unikátnej budovy na nové využitie je súčasťou novej mestskej štvrte ZWIRN, ktorej výstavba je realizovaná v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne. Pradiareň dá celému komplexu identitu.

V ikonickej budove Slovenského rozhlasu vystavia obrazy Vincenta Hložníka z matičného národného pokladu (Bratislavské noviny)
Sté výročie narodenia významného slovenského maliara a umelca Vincenta Hložníka si Matica slovenská uctí vystavením jeho obrazov zo zbierky Národného pokladu SR v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave. Spoločne s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Art Galériou Schürger Tvrdošín otvoria výstavu vernisážou s názvom VH – 100 obrazov presne v deň storočnice 22. októbra 2019.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad