topspravy.sk mať prehľad
utorok, 1.12.2020 | Meniny má Edmund

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny

Pribudlo takmer 1300 prípadov a 29 úmrtí (Bratislavské noviny)
Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 254 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 1 719 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

FOTO: Chýbajú vám vianočné trhy? Sviatočné dobroty si môžete dať aj na street foode pri nákupnom centre (Bratislavské noviny)
Dnes od 15 hodiny popoludní sa oficiálne otvára vianočný street food pred hlavným vchodom do nákupného centra VIVO! na rohu Vajnorskej a Junáckej ulice. Ak máte chuť si pochutnať na sviatočných jedlách, horúcich nápojoch, ale aj pouličnej klasike, tak máte možnosť sem prísť v termíne od 1. do 23. decembra. Príjemným spestrením pre návštevníkov určite môžu byť aj kolotoče pre malých aj veľkých, vrátane ruského kola...

ADVENTNÝ ROZHOVOR č. 1: Primáš Diabolských huslí Ján Berky zažil prvé Vianoce v Rusoveckom kaštieli (Bratislavské noviny)
Nielen deti už pomaly odrátavajú dni, ktoré chýbajú do začiatku Vianoc. Tie väčšinou prídu tak rýchlo, že sa ani nenazdáme. Tento rok sme sa v rámci adventného obdobia rozhodli urobiť sériu rozhovorov so známymi ľuďmi, ktorí sa netaja tým, že Vianoce majú veľmi radi a poprosili ich, aby kúsok z tej svojej sviatočnej atmosféry poslali aj vám...

V novembri došlo k šiestim zrážkam vlaku s osobou - štyri sa skončili smrťou (Bratislavské noviny)
V mesiaci november zaznamenali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) šesť zrážok vlaku s osobou, pričom štyri z nehôd mali smrteľné následky. Informoval o tom Denis Dymo z odboru komunikácie a marketingu ŽSR. Do štatistík mimoriadnych udalostí sa zapísali aj tri zrážky vlaku s osobným autom na železničnom priecestí.

Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole (Bratislavské noviny)
Bratislavská mestská časť Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole. Ide o pilotný projekt, ktorý má priniesť jasné pravidlá a poriadok v parkovaní do jednej z najvyťaženejších lokalít v blízkosti štadiónov a ich širšom okolí.

VIZUALIZÁCIE Páčia sa vám tieto nápady? Aj takto mohli vyzerať kúpele Grössling (Bratislavské noviny)
Víťazný návrh kúpelov Grössling už poznáme. Pozrite si súťažné návrhy, ktoré skončili na druhom až piatom mieste. Výstavu víťazných návrhov na obnovu kúpeľov Grössling tiež môžete vidieť ľudia na outdoorovej výstave na Komenského námestí.

Psychológovia: V online priestore sa deti nenaučia fungovať v širšom kolektíve (Bratislavské noviny)
Pre dieťa v období puberty a adolescencie rovesnícke skupiny nadobúdajú väčší význam. V online priestore sa deti nenaučia fungovať v širšom kolektíve, vedieť si presadiť alebo prezentovať svoj názor nielen medzi rovesníkmi, ale aj medzi dospelými či učiteľmi.