topspravy.sk mať prehľad
streda, 23.9.2020 | Meniny má Zdenka

Obeť tragickej nehody na Tomášikovej - 18-ročnú Nguyen Thi Dieu Linh pochovajú v pondelok (Bratislavské noviny)
Veľký žiaľ momentálne prežíva celá vietnamská komunita žijúca v Bratislave v súvislosti s tragickou nehodou na Tomášikovej ulici, pri ktorej v pondelok zahynula 18-ročná Nguyen Thi Dieu Linh - študentka Gymnázia Ladislava Novomeského. Dievčina neprežila náraz vozidla Range Rover, v ktorom mala sedieť 35-ročná podnikateľka Daniela K. spolu so svojou mamou.

Krajčí varuje, že počet prípadov bude rásť. Priblížil počty nakazených o mesiac, chystajú viaceré opatrenia (Bratislavské noviny)
Jedným z nich je preradenie susedného Rakúska a Maďarska na zoznam červených krajín. Dôvodom je výrazne zhoršujúca sa epidemiologická situácia v týchto krajinách. Premiér si zobral na prijatie tohto rozhodnutia čas do piatka.

FOTO: Dokončia rekonštrukciu Karloveskej radiály v sľúbenom termíne? (Bratislavské noviny)
Práce na rekonštrukcii Dúbravsko- Karloveskej radiály sú v plnom prúde, čo pre vodičov v západnej časti Bratislavy znamená z´dlhavé státie v kolónach. Termín dokončenia prác sa už raz posval a to z polovice septembra na 26. október. Zisťovali sme, či nie je ohrozený i tento nový termín.

FOTO: Cyklistov čaká nových vyše 35 kilometrov dokončenej cyklotrasy Štefánikovej cyklomagistrály (Bratislavské noviny)
Ide o posledný chýbajúci úsek Štefánikovej cyklomagistrály prechádzajúci tromi krajmi - Bratislavským, Trnavským a Trenčianskym. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo pri príležitosti 140. výročia narodenia známeho generála, astronóma, diplomata a politika M. R. Štefánika.

Medzinárodnú Výstavu "Tolerancia" už stihli vandali znehodnotiť: Aké posolstvo výstava odovzdáva? (Bratislavské noviny)
Medzinárodná putovná výstava plagátov, ktoré spája téma tolerancie, zavítala aj do Bratislavy. Výstavu tvorí 151 plagátov umelcov, ktoré sú inštalované na Moste SNP.

Vláčik Záhoráčik odviezol počas sezóny takmer 6000 cestujúcich (Bratislavské noviny)
Turistický vláčik Záhoráčik odviezol počas letnej sezóny 5753 cestujúcich. TASR o tom informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Koná sa napriek korone. I tento rok sa môžete tešiť na festival Ochotníci (Bratislavské noviny)
Ochotnícke divadlo je atraktívne, aktuálne a autentické. O tom vás chce presvedčiť aj tento ročník festivalu Ochotníci, na ktorom sa predstavia špičkové neprofesionálne súbory z celého Slovenska. Program festivalu, ktorý sa koná 25. - 27. september 2020 v A4 - priestore pre súčasnú kultúru (YMCA na Karpatskej) tvoria novinky na ochotníckej scéne, ale aj staršie inscenácie. 

Policajti v Devíne: Vyšetrujú smrť muža, ktorého našli v jednom z bytov (Bratislavské noviny)
Obyvateľov i návštevníkov bratislavského Devína dnes zaskočil zvýšený počet policajtov, ktorí prišli na niekoľkých autách. Prítomnosť ďalšieho vozidla s označením koroner dávala tušiť, že prišlo k smutnej udalosti.

Bezpečnosť chodcov pri električkovej radiále je lepšia, deklaruje mesto (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto neustále apeluje na zhotoviteľa rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály, aby dbal na bezpečnosť chodcov a prípadné zmeny v teréne dostatočne vyznačil. Deklaruje to bratislavský magistrát, ktorý tak reaguje na početné sťažnosti obyvateľov na stav chodníkov na viacerých miestach rekonštruovaného úseku.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad