topspravy.sk mať prehľad
sobota, 7.12.2019 | Meniny má Ambróz

VIDEO: RTVS dá divákom pod stromček tretí kanál - jeho obsah poteší najmä staršiu generáciu (Bratislavské noviny)
Diváci RTVS si pred vianočnými sviatkami môžu zapnúť o jeden televízny okruh naviac. V nedeľu 22. decembra o 6:00 štartuje nový televízny okruh Trojka. Jeho programovým základom bude bohatý televízny archív. Ten za vyše polstoročie obsahuje všetky žánre – od dokumentov, cez dramatické, hudobné a zábavné programy až po publicistiku a vzdelávanie. V budúcnosti sa vysielanie Trojky rozšíri aj o archívnu zahraničnú tvorbu.

Bratislavu dnes čakajú policajné manévre - dôvodom je rizikový futbalový zápas (Bratislavské noviny)
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave bude počas dnešného dňa vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť hlavného mesta SR Bratislavy v súvislosti s futbalovým zápasom Fortuna Ligy 2019/2020 medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa má odohrať na štadióne Tehelné pole.

Nové dopravné obmedzenie v Bratislave: Vodiči cez Vinohradnícku ulicu až do konca mája neprejdú (Bratislavské noviny)
Do konca mája 2020 vodiči v Bratislave neprejdú cez Vinohradnícku ulicu. Dôvodom je výstavba diaľnice D4, preto bude v tejto súvislosti od piatka od 20.00 h úplná uzávera tejto ulice. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

FOTO a VIDEO: Vianočné trhy v Petržalke sú veľmi obľúbené aj pre svoj rodinný charakter (Bratislavské noviny)
„Dobrý deň! Poďte ochutnať naše lokše,“ pozýva Gabriela Igrinyiová z jedného zo stánkov na petržalských vianočných trhoch. Akú majú výhodu oproti tým celomestským?

Matúš Vallo: Nasadili sme veľké tempo a rozbehli množstvo významných projektov (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Matúš Vallo v týchto dňoch hodnotil svoj prvý rok vo funkcii, pričom za nové vedenie bratislavskej samosprávy deklaroval, že sa mu podarilo presadiť a naštartovať mnoho zásadných opatrení, no muselo riešiť aj zlý stav mesta a niektoré veci preto vyšli nie celkom podľa predstáv. "Nepozeráme sa však na to, či budeme aj ďalšie voľby zvolení, ale čo pre Bratislavu urobíme a kam ju posunieme," tvrdí.

Meteorológovia varujú v sobotu pred poľadovicou (Bratislavské noviny)
Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) varujú pred sobotným (7. 12.) vetrom na horách, ale aj poľadovicou. Informuje o tom SHMÚ na svojej internetovej stránke.

Vukovarská ulica v Devínskej: Pripomína najväčší symbol novodobých dejín Chorvátov (Bratislavské noviny)
V bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorá má najpočetnejšiu chorvátsku menšinu na Slovensku, pribudla ulica, ktorá nesie od piatka oficiálne názov Vukovarská.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad