topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 9.4.2020 | Meniny má Milena

Covid-19: Za uplynulý deň potvrdili na Slovensku iba 19 nových prípadov (Bratislavské noviny)
Po zlých správach jedna o trocha lepšia. Na Slovensku včera oficiálne potvrdili infikovanie koronavírusom iba 19 ľuďom.

Slovák Pavol z Nórska: Aj my musíme zostať na Veľkú noc doma, ale viac ako sankcie tu funguje dôvera (Bratislavské noviny)
V boji proti koronavírusu stavilo Nórsko predovšetkým na zodpovednosť ľudí. Slovenský novinár a publicista Pavol Božík, ktorý žije v Oslo, tvrdí, že nadchádzajúce veľkonočné sviatky budú aj v tejto škandinávskej krajine skúškou. Miestni sa napríklad nebudú môcť sťahovať na svoje chaty ako zvykli... Viac ako hrozba pokutami tu pritom zaberajú dohovor a dôvera.

Všimli ste si vôbec? Školákom sa vo štvrtok začínajú veľkonočné prázdniny (Bratislavské noviny)
Žiaci základných a stredných škôl majú od štvrtka veľkonočné prázdniny. K domácemu vyučovaniu sa vrátia v stredu 15. apríla.

FOTO: Hasiči do skorého rána bojovali s požiarom na Pezinskej Babe (Bratislavské noviny)
Na Pezinskej Babe vypukol včera popoludní požiar lesa a lúky. Hasičom sa ho podarilo uhasiť až o tretej ráno. Požiar sa rozhorel v ťažko dostupnom teréne a zasiahol plochu o rozlohe približne 9 hektárov.

Bratislava pokračuje v dezinfikovaní verejných priestorov až do odvolania (Bratislavské noviny)
Dezinfikujú sa chodníky k vstupom do nemocníc a domovov seniorov či frekventované prestupné uzly. Rovnako sa dezinfikujú smetné koše v okolí týchto často navštevovaných miest, ktoré môžu byť potenciálnym zdrojom nákazy.

Počas Veľkej noci môžete ísť v Bratislave do prírody, ale radšej skúste výlet na nové miesta... (Bratislavské noviny)
Aj keď počas nadchádzajúcej Veľkej noci platí, že najlepšie by bolo, keby všetci zostali doma, tak nie je zakázané urobiť si malý výlet do prírody. Dá sa predpokladať, že pekné počasie vyláka von viaceré bratislavské rodiny či páry. Aby sa všetci počas predĺženého víkendu nestretli na jednom mieste, tak mesto pripravilo tipy na menej navštevované zákutia Bratislavy.

Na výzvu pomoci v Novom Meste zareagovalo viac ako 260 dobrovoľníkov (Bratislavské noviny)
Na výzvu bratislavského Nového Mesta s názvom Solidaritou proti koronavírusu zareagovalo viac ako 260 dobrovoľníkov. Zastúpenie medzi nimi majú všetky vekové kategórie, najviac z nich je v kategórii tridsiatnikov a štyridsiatnikov. Najstarší dobrovoľník má 78 rokov.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad