topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 27.1.2020 | Meniny má Bohuš

Od narodenia herečky Hany Meličkovej uplynulo už 120 rokov - patrila k legendám SND (Bratislavské noviny)
Hana Meličková patrila k formujúcim osobnostiam slovenského profesionálneho divadla. Svojím hereckým majstrovstvom sa natrvalo zapísala do histórie divadelnej, televíznej, rozhlasovej a filmovej tvorby. V pondelok 27. januára si pripomíname 120. výročie jej narodenia a zašleme jej symbolický pozdrav do hereckého neba.

Premiér Peter Pellegrini zvolal na pondelok krízový štáb pre situáciu s koronavírusom (Bratislavské noviny)
Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) zvolal na pondelok (27. 1.) krízový štáb na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR z dôvodu aktuálnej situácie koronavírusu. TASR o tom v nedeľu informoval tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

VIDEO: Aj na Černyševského ulici prasklo vodovodné potrubie a spôsobilo tu malú potopu... (Bratislavské noviny)
V sobotu sme písali o prasknutom vodovodnom potrubí na Vavilovovej ulici, ale ešte v piatok prasklo vodovodné potrubie aj na neďalekej Černyševského ulici a voda zaliala trávnik, cestu a viacero osobných automobilov zaparkovaných na nej...

FOTO: Nelegálny plot v Lamači zablokoval ľuďom prístup k ich záhradám (Bratislavské noviny)
Nečakaný problém musia riešiť záhradkári v osade Zlatá Hora v Lamači. Prístupovú cestu, ktorá slúžila celé desaťročia, ich sused oplotil, takže sa k svojim záhradám nedostanú autom nielen oni, ale v prípade potreby ani hasiči, záchranári, elektrikári či vodári. Urobil to poza chrbát úradov a pomohla mu pritom verejná vyhláška, hoci o verejnom záujme možno pochybovať.

Vo veku 84 rokov zomrel spisovateľ a novinár Ján Čomaj (Bratislavské noviny)
Vo veku 84 rokov skonal v nedeľu v skorých ranných hodinách spisovateľ, novinár, reportér, publicista, esejista, autor literatúry faktu, redaktor, vysokoškolský pedagóg Ján Čomaj. Pre TASR to potvrdila jeho príbuzná.

Dostal sa smrtiaci koronavírus už aj do Bratislavy? (Bratislavské noviny)
Slovenskí zdravotníci údajne preverujú prvé podozrenia na pacienta s koronavírusom. Má ísť o muža z Bratislavy....

FOTO a VIDEO: Na Železnej studničke bývalo kedysi veselo - chodievalo sa sem aj tancovať! (Bratislavské noviny)
Do redakcie Bratislavských novín prišla poštou fotografia z roku 1959, na ktorej je niekdajší kúpeľný dom na Železnej studničke. Poslala nám ju Bratislavčanka Eva Szakálová, ktorá si dodnes pamätá na veselé tancovačky, ktoré tu v dávnej minulosti bývali. Spomínate si na ne aj vy?

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad