topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 9.7.2020 | Meniny má Lujza

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa tešia zo zisku Slovenského pohára - vo finále zdolali Ružomberok 1:0 (Bratislavské noviny)
Futbalisti Slovana Bratislava sa stali víťazmi 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020. V stredajšom finále na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave si zverenci trénera Jána Kozáka ml. poradili s MFK Ružomberok 1:0 a získali prestížne double.

Do župných škôl sa zapísalo vyše 4000 prvákov (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom 54 stredných škôl, privíta v novom školskom roku vyše 4000 prvákov. Od septembra pribudnú na školách aj nové odbory a fungovať začnú dve Spojené školy.  

Každý desiaty Slovák trpí alergiou, mnohí sú však stále zle liečení (Bratislavské noviny)
Na Slovensku trpí alergiou približne každý desiaty človek. Ide o najčastejšie chronické ochorenie v Európe. Trpí ním 150 miliónov Európanov a podľa predpokladov do roku 2025 s ním bude zápasiť polovica populácie Európskej únie.

Nová kampaň upozorňuje: Psovi hrozí v rozhorúčenom aute prehriatie a dehydratácia (Bratislavské noviny)
Psovi hrozí v rozhorúčenom aute prehriatie a dehydratácia. Upozorňuje na to tretí ročník preventívnej kampane Policajného zboru Nezabudni na mňa v aute.

Vlani na Slovensku diagnostikovali 102 nových prípadov HIV infekcie (Bratislavské noviny)
Vlani na Slovensku diagnostikovali 102 nových prípadov HIV infekcie. Vyplýva to zo Správy o plnení Národného programu prevencie HIV/AIDS v SR na roky 2017 až 2020 za rok 2019, ktorú vzala v stredu vláda na svojom zasadnutí na vedomie. Predkladateľmi informatívneho materiálu sú Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu pri Budmericiach, zomrel pri nej motorkár (Bratislavské noviny)
Pezinskí dopravní policajti vyšetrujú okolnosti utorkovej (7. 7.) tragickej dopravnej nehody. Stala sa medzi obcami Ružindol a Budmerice, po zrážke osobného auta s motocyklom zomrel 33-ročný motorkár. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Regionálni hygienici evidujú lokálnu kalamitu komárov: Mimoriadnu situáciu vyhlásiť však nemôžu (Bratislavské noviny)
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v súčasnosti na území Bratislavského kraja eviduje zvýšený, na niektorých miestach i kalamitný stav v prípade výskytu komárov. Cielený monitoring liahnisk však nechystá.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad