topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 19.4.2021 | Meniny má Jela

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny

 • FOTO: Po mesiacoch otvorili obchody, pred niektorými stáli ľudia v radoch už od rána (Bratislavské noviny)
  Davy nakupujúcih, rady a plné parkoviská. Dnes sa po viac ako 120 dňoch otvorili na Slovensku obchody a ľudia to aj naplno využili. Pozreli sme sa, ako to vyzeralo v známych nákupných centrách.
 • Počuli ste už o topánkach vhodných na behanie aj na bežné nosenie? (Bratislavské noviny)
  Život takmer všetkých ľudí sa v marci minulého roku zmenil. Záľuby, ktoré sme vo svojom voľnom čase mali, sa otriasli v základoch a každý sa musel prispôsobiť situácii vzhľadom k daným opatreniam. Zmeny nastali vo veľkom najmä v športe, keďže sa indoorové športoviská uzavreli. Spadli ste aj vy následkom tohto do víru vonkajšieho behania?
 • Od pondelka sa uvoľňujú opatrenia, na viacero výnimiek treba negatívny test (Bratislavské noviny)
  Od pondelka platia nové výnimky zo zákazu vychádzania. Cesta do prírody a na individuálnu rekreáciu je možná aj medzi okresmi s podmienkou najviac sedemdňového negatívneho testu v prípade okresu vo štvrtom stupni varovania. Navštíviť možno obchody, múzeá, galérie, knižnice, zoologické, botanické záhrady, plavárne. Otvárajú sa kurzy autoškoly, umožnili sa návštevy bohoslužieb, plavární a športovísk. Väčšina nových výnimiek je podmienená negatívnym testom.
 • ÚVZ SR: Predlžuje sa dĺžka výnimky po prekonaní ochorenia COVID-19 (Bratislavské noviny)
  Výnimka týkajúca sa časového intervalu po prekonaní ochorenia COVID-19 sa predlžuje z troch mesiacov na 180 dní. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá od pondelka upravuje vstup do prevádzok a priestorov zamestnávateľa.
 • VIDEO: Lietajúce UFO alebo ako by to asi vyzeralo, keby v Bratislava prišla o svoju dominantu... (Bratislavské noviny)
  Na sociálnej sieti sa objavilo video, na ktorom vidno kaviareň na Moste SNP, teda tzv. UFO, ktorá sa premení na lietajúci tanier s raketovým pohonom, odlepí sa od pylónov a vznesie sa do vzduchu. Aj keď azda každému musí byť jasné, že ide o počítačovú animáciu, tak vraj sa našli aj takí ľudia, ktorí sa museli z okna pozrieť či tam reštaurácia ešte je...
 • Developer Domu odborov: Sme jediní, kto je pripravený niesť zodpovednosť za budúcnosť Istropolisu, inak by ďalej chátral (Bratislavské noviny)
  NOVÉ MESTO - Developer projektu Nový Istropolis spoločnosť Immocap deklaruje, že ak by došlo k vyhláseniu Istropolisu za národnú kultúrnu pamiatku, tak jeho budúcnosť je neistá a môže spôsobiť úpadok. Upozornil tiež, že ak k tomu dôjde, išlo by o bezprecedentný zásah do vlastníckych práv investora. Zároveň je pripravený diskutovať o budúcnosti Trnavského mýta s dotknutými stranami, aby došlo k čo najlepšiemu využitiu potenciálu lokality.
 • Podmienky nosenia respirátorov a rúšok sa zmierňujú (Bratislavské noviny)
  Podmienky nosenia respirátora či rúška sa od pondelka vo vybraných situáciách zmierňujú. Uvoľnenie opatrení, ktoré umožňuje zlepšujúca sa epidemiologická situácia, spresnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v novom znení vyhlášky k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.
 • Župa už zaočkovala už 41 tisíc ľudí: V nedeľu padol denný rekord 3 460 (Bratislavské noviny)
  Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja má za sebou už šiesty víkend v priestoroch Národného futbalového štadióna a ďalší rekord. Za sobotu, nedeľu a piatok poobede lekári zaočkovali 8854 ľudí, z toho v nedeľu rekordných 3460.
 • Vodiči MHD už nebudú musieť nosiť povinne respirátor (Bratislavské noviny)
  Vodiči bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) nebudú musieť od pondelka počas svojej služby nosiť povinne respirátor. Budú však musieť mať prekryté nos a ústa ochranným rúškom. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Rybanský.
 • Bratislavskej kriminálke sa podaril zaujímavý úlovok: Zaistili takmer 100 dávok heroínu (Bratislavské noviny)
  Bratislavskí kriminalisti zadržali dve osoby, ktoré boli podozrivé z drogovej trestnej činnosti. Zaistili heroín, z ktorého sa dá vyrobiť sa dá vyrobiť takmer tisíc dávok drogy. Drogovému dílerovi teraz hrozí pobyt za mrežami na 10-15 rokov.