topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 25.7.2021 | Meniny má Jakub

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny

 • V BSK evidujú za tento týždeň 62 pozitívne testovaných na COVID-19 (Bratislavské noviny)
  V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) evidujú za tento týždeň 62 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19, z toho 55 z PCR a siedmich z antigénového testovania. Medzi potvrdenými prípadmi bolo 30 osôb, ktoré sa vrátili zo zahraničia, pričom 23 osôb bolo nezaočkovaných proti COVID-19, traja ľudia boli zaočkovaní čiastočne a štyria boli riadne zaočkovaní proti ochoreniu. Na sociálnej sieti o tom informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave.
 • Polícia: Dopravné obmedzenia na D2 sú stále aktuálne (Bratislavské noviny)
  Dopravné obmedzenia v súvislosti s opravou diaľničného mosta na diaľnici D2 stále pretrvávajú. Z tohto dôvodu je potrebné na uvedenom úseku počítať s tvoriacimi sa kolónami a časovým zdržaním. Bratislavká polícia na tom upozornila na sociálnej sieti.
 • Policajti z poriečnej polície zachraňovali splašeného koňa na ceste v Petržalke! (Bratislavské noviny)
  Policajti z poriečnej polície zachraňovali splašeného koňa, cválajúceho v protismere na Dolnozemskej ulici v Petržalke. V nedeľu večer o tom informovala polícia SR na sociálnej sieti.
 • SHMÚ: Tropické noci sú na našom území čoraz častejším fenoménom (Bratislavské noviny)
   Tropické noci, keď nočné minimum teploty vzduchu neklesne pod 20 stupňov Celzia, sú na území Slovenska nielen čoraz častejším fenoménom, ale aj vzhľadom na nie celkom presne stanovené kritérium ich identifikácie - na základe denného minima teploty vzduchu, dochádza i k nezanedbateľnému podhodnocovaniu ich reálneho počtu. Uvádza to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe, odvolávajúc sa na analýzu.
 • Bratislavská polícia sa zaoberá prvými prípadmi kyberšikany (Bratislavské noviny)
  Bratislavská polícia sa zaoberá prvými prípadmi kyberšikany. Od 1. júla pribudla v rámci novely Trestného zákona definícia pojmu kyberšikany, pričom ide o špecifický druh šikany, ktorý je realizovaný prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete. Informuje o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.
 • FOTO História: Ružinovčania, viete, že na mieste dnešnej Gagarinovej bola voda? (Bratislavské noviny)
  Pozrite si historické foto pri príležitosti 30 rokov Ružinova ako mestskej časti a 60-teho výročia začiatku výstavby ružinovských sídlisk.
 • Pred parlamentom protestuje už len malá skupina ľudí, situácia je pokojná (Bratislavské noviny)
  Pred parlamentom protestuje v nedeľu, v tretí deň demonštrácie, už len malá skupina desiatok ľudí. Protestujúci avizujú, že možno ukončia akciu pre nízku účasť. Protest chcú zorganizovať v budúcom týždni pred Prezidentským palácom. Vstup do parlamentu a jeho okolie strážia aj v nedeľu desiatky policajtov. Situácia na mieste je však pokojná.