topspravy.sk mať prehľad
utorok, 18.2.2020 | Meniny má Jaromír

Opustenú nákladnú loď vyplavilo na pobrežie Írska (Aktuality)

Nákladná loď, ktorú posádka opustila v roku 2018 južne od Bermúd, vyplavilo počas víkendovej víchrice Dennis na západné pobrežie Írska. Správu priniesol v pondelok britský denník The Guardian.

Voľby 2020: SNS loví voličov u konšpirátorov. Danka pustí do éteru Slobodný vysielač (Aktuality)

Internetové rádio konšpiračnej scény Slobodný vysielač avizuje rozhovor s predsedom parlamentu a koaličnej strany SNS, ktorá sa v prieskumoch pred voľbami pohybuje na hranici zvoliteľnosti do parlamentu.

Grécko po protestoch pozastavilo plán na budovanie nových táborov pre migrantov (Aktuality)

Grécka vláda dočasne zastavila núdzový plán na vybudovanie nových zadržiavacích táborov pre migrantov na gréckych ostrovoch neďaleko tureckého pobrežia, aby umožnila rokovania s miestnymi obyvateľmi, ktorí proti tomu dôrazne protestujú. V pondelok to oznámila grécka vláda, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AP.

Akcionár ČSOB Banky získava 99,44 % podiel v OTP Banke Slovensko (Aktuality)

Belgická KBC Group, ktorá je materskou skupinou Československej obchodnej banky (ČSOB Banky), a maďarská skupina OTP Bank v pondelok uzatvorili dohodu.

Johnsonov poradca, ktorý volal po nútenej sterilizácii, odstúpil (Aktuality)

Poradca britského premiéra Borisa Johnsona Andrew Sabisky v pondelok odstúpil pre svoje kontroverzné vyjadrenia o ľuďoch inej farby pleti, rase, tehotenstve či ženskom športe. Správu priniesol portál Sky News.

Voľby 2020: Smeru a SNS ide o všetko. Schvália balíček za 800 miliónov s podporou Kotlebu? (Aktuality)

Už dnes poobede sa začne mimoriadna parlamentná schôdza, ktorá bude úplne iná ako všetky, ktoré Slovensko za svoju doterajšiu existenciu zažilo. Aktuality.sk vám všetko dôležité prinesú v online prenose od 13.00 hod.

NA ROVINU o ruskom vplyve na Slovensku: Kotleba je biely kôň Putina (Aktuality)

„ĽSNS je presne ten typ strany, ktorá sa Rusom hodí, pretože je kritická voči EÚ aj NATO. Existuje aj priame spojenie medzi Marianom Kotlebom a ruskými oligarchami, ktorí financujú aktivity jeho politického subjektu,“ povedala v relácii NA ROVINU s Marekom Vagovičom bezpečnostná analytička Martina Heranová.

Od Štúra ku Kotlebovi: Kde sa v Slovákoch zobrala nenávisť (rozhovor) (Aktuality)

„O Židoch sa tvrdilo, že nás vykorisťovali svojím bohatstvom. O Rómoch sa dnes tvrdí, že nás vykorisťujú chudobou. Za parazitov boli označovaní jedni aj druhí,“ konštatuje historik Miloslav Szabó.

Bonul mal zálusk na výstavbu detenčného ústavu. Súťažil s firmou, pre ktorú už pracoval (Aktuality)

Štátom obľúbená bezpečnostná firma Bonul sa zaujíma o zdravotnícke zákazky. V tendri na výstavbu ústavu pre duševne chorých delikventov súťažil s firmou Strabag, ktorej robil v minulosti subdodávateľa pri iných projektoch.

V utorok môže byť aj 13 stupňov (Aktuality)

V utorok bude prevažne polooblačno, zrána na východe až oblačno a ojedinele prehánky, na horách snehové.

Slovensku hrozí zrážka s Dánskom či Holandskom (Aktuality)

Zatiaľ boli na strane Dánov a Holanďanov aj Nemci, Švédi a Rakúšania. Ťažko čitateľní sú Francúzi.

Komentár Daga Daniša: Ak Obyčajní uspejú, premiérom by mal byť Matovič (Aktuality)

Niektoré otázky by mali mať jasné odpovede už pred voľbami. Napríklad: ak sa potvrdia trendy a Obyčajní budú najsilnejšou stranou novej parlamentnej väčšiny, kandidátom na predsedu vlády by mal byť Igor Matovič.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad