topspravy.sk mať prehľad
piatok, 4.12.2020 | Meniny má Barbora

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – EurActiv – Spravodajstvo

Poľsko je pripravené stiahnuť veto, chce deklaráciu k právnemu štátu (EurActiv)
Poľsko je pripravené ustúpiť od veta rozpočtu a Plánu obnovy. Žiada za to, aby lídri EÚ prijali deklaráciu, ktorá ubezpečí, že sa prepojenie medzi právny štátom a čerpaním peňazí nebude zneužívať.

EURACTIV Podcast | Šéf obrannej politiky na rezorte obrany: Armádne výdavky presiahnu pre krízu dve percentá HDP (EurActiv)
Slovenské výdavky na obranu po prvý krát prekročia dve percentá HDP. Dôvodom je koronakríza a dodatočné armádne výdavky. Do budúcna je pre slovenský obranný priemysel perspektívna aj renesancia v ťažkej pozemnej technike, hovorí MARTIN SKLENÁR.

Európske peniaze dostanú svojich prokurátorov (EurActiv)
Zmena paradigmy - aj tak niektorí označujú vznik Európskej prokuratúry (EPPO) vo vzťahu k ochrane európskeho rozpočtu. Čo čakať od novej inštitúcie, ktorá začne budúci rok vyšetrovať trestné činy proti finančným záujmom Únie?

Ako sa slovenský priemysel vyrovná s dekarbonizáciou? Ak sa nezmení, stratíme ho, varujú experti (EurActiv)
Slovensko je jednou z najpriemyselnejších krajín Únie. V nasledujúcich rokoch bude priemysel musieť prejsť hlbokou transformáciou, aby Slovensko splnilo emisné ciele. Prichádza navyše v čase pandémie, čo prináša hrozby, ale aj príležitosti.

Komisia hľadá možnosti, ako obísť veto Maďarska a Poľska (EurActiv)
Európska komisia rozmýšľa, ako obísť veto Maďarska a Poľska o rozpočte Únie na roky 2021-2027 a Pláne obnovy. S návrhom by mohla prísť na začiatku budúceho roka, ak sa situácia nezmení, potvrdil v stredu (2. decembra) vysoký predstaviteľ EÚ.

Ľudia bez domova sú najmä obete, myslia si to dve tretiny Bratislavčanov [Komerčný obsah] (EurActiv)
PR SPRÁVA | Až dve tretiny obyvateľov Bratislavy vnímajú ľudí bez domova hlavne ako obete životných okolností. Za hlavnú príčinu toho, že sa ocitli na ulici, označili Bratislavčania dlhy, závislosti, rozpad rodiny, ale aj skutočnosť, že sa stali obeťou podvodníkov.

Eurokomisia opäť posúva termín predstavenia zákona o digitálnych službách (EurActiv)
Známy Digital Services Act, ktorý bude regulovať online služby v Únii, by mala Európska komisia predstaviť 15. decembra.