topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 20.10.2019 | Meniny má Vendelín

O otvorení prístupových rokovaní so Skopje a Tiranou sa bude opäť diskutovať v máji 2020 (EurActiv)
Brusel je rozčarovaný: kým dvojica krajín má byť na vstup pripravená, teraz sa zdá, že pripravená nie je Únia. Hoci väčšina zástupcov krajín EÚ bola za otvorenie negociácií s Albánskom a Severným Macedónskom, Paríž rozhodnutie, kde sa vyžaduje jednomyseľnosť, zablokoval.

Nezávislosť súdnictva: Slovensko je v EÚ predposledné (EurActiv)
Vo vnímanej nezávislosti súdnictva bolo Slovensko v 2018 na predposlednom mieste. Situácia sa za merané obdobie, od roku 2016, veľmi nezmenila.

Transformácia hornej Nitry: Na tango treba dvoch (EurActiv)
Systematická realizácia akčného plánu premeny slovenského uhoľného regiónu sa stále nezačala. Peniaze nestačia, píšu LENKA ILČÍKOVÁ a LÝDIA KŇAZOVIČOVÁ z Priateľov Zeme-CEPA.

Najlepší možné riešenie brexitu: Nadšenie európskych lídrov môžu schladiť britskí poslanci (EurActiv)
Pozmenená dohoda o vystúpení Británie z EÚ je podľa európskych lídrov najlepší možný kompromis. Premiér Bois Johnson je presvedčený, že prejde aj na sobotnom (19. októbra) hlasovaní v britskom parlamente. 

Štefanec: Slovensko musí po vyšetreniach OLAF do eurorozpočtu vrátiť šesť miliónov eur (EurActiv)
Európsky úrad pre boj proti podvodom aj na podnet slovenského europoslanca Ivana Štefanca vyšetroval podvody v agrodotáciami. Obvinených bolo 96 osôb, Slovensko musí do európskeho rozpočtu vrátiť 5,9 miliónov eur. 

Regióny, ktoré využívajú eurofondy na cezhraničnú spoluprácu, majú vyšší hospodársky rast (EurActiv)
Eurofondové projekty, do ktorých je zapojených viac členských krajín, sú menej náchylné na korupciu a neefektívne plytvanie peniazmi, tvrdí nová štúdia. Veľké regióny vďaka výmene skúseností zároveň môžu potiahnuť tie menšie, bohatšie zase tie menej rozvinuté.

Rumunsko má nového premiéra, čaká sa na meno do Európskej komisie (EurActiv)
Po páde rumunskej vlády sa povereným premiérom stal líder opozície Ludovic Orban. Ten zároveň nominuje nového kandidáta alebo kandidátky na post eurokomisára namiesto odmietnutej Rovany Plumb.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad