topspravy.sk mať prehľad
streda, 18.9.2019 | Meniny má Eugénia

Slovensko brzdí vznik Európskej prokuratúry (EurActiv)
Slovensko doteraz nedokázalo vybrať troch kandidátov na európskeho prokurátora. Môžeme tak blokovať spustenie celej inštitúcie.

Vezmi si ma! Vyzy´vajú vy´robcovia obyvateľov na boj s voľne pohodeny´m odpadom [Komerčný obsah] (EurActiv)
PR SPRÁVA | Prieskum iniciovany´ najväčšou organizáciou zodpovednosti vy´robcov ENVI - PAK zisťoval počas mesiacov júl a august, ako vnímajú situáciu s odpadmi slovenské mestá a obce.

Slováci jazdia autom menej, ako je európsky priemer, ale viac ako Česi a Maďari (EurActiv)
Osobný automobil je najčastejšie využívaným dopravným prostriedkom na Slovensku, podiel autobusov výrazne poklesol, informovala počas Európskeho týždňa mobility analytička Wood & Company Eva Sadovská.

Tusk: Severné Macedónsko je pripravené začať prístupové rozhovory s Úniou (EurActiv)
Podľa predsedu Európskej rady už bývalá juhoslovanská republika „urobila všetko“, čo sa od nej očakávalo. Členské štáty sa k téme macedónskeho členstva majú vrátiť v októbri.

Slovenský envirorezort mešká s plánom pre čisté ovzdušie (EurActiv)
Ministerstvo životného prostredia SR stále nepredložilo plán kvality vzduchu, ku ktorému ho zaväzuje rozhodnutie Európskej komisie. Ospravedlňuje sa tým, že čaká na dokončenie energeticko-klimatického plánu.

Ministri vypočúvali maďarskú delegáciu kvôli právnemu štátu (EurActiv)
Rada neprijala žiadne hodnotenie ani nerozhodla o ďalšom postupe. Frans Timmermans navrhuje, aby si ministri pozvali aj zástupcov medzinárodných organizácií, ktoré stav v Maďarsku vyhodnocovali. Ubezpečuje, že aj keď sa sám posúva k inému portfóliu, téma vlády zákona nikam neodchádza.

Investície do výskumu závisia od eurofondov (EurActiv)
Investície do slovenského výskumu a vývoja postupne rastú. Problémom je však priveľká závislosť na zahraničných zdrojoch - najmä európskych fondoch.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad