topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 23.9.2019 | Meniny má Zdenka

Dizajnér Alan Robertson: „Vytvoriť miesto, ktoré si ľudia zamilujú, je vždy radosť“ (Bratislavské noviny)
(pr) Polus City Center v súčasnosti prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Autorom dizajnu nového interiéru je britské štúdio Air Design. O tom, ako to prebiehalo, nám povedal Alan Robertson, zakladateľ Air Design.

Kedy môže byť posteľná bielizeň zdraviu nebezpečná? (Bratislavské noviny)
(pr) Líhate si do postele s vedomím maximálneho pohodlia a bezpečia? Ešte chvíľu si tento pocit užívajte, pretože po zisteniach, s ktorými vás práve oboznámime, to už tak jednoduché byť nemusí.

HISTÓRIA: Upálená Agáta - takto mučili a popravili obeť bosoráckych procesov (Bratislavské noviny)
Prvý prípad obvinenia z bosoráctva v Uhorsku je známy práve z Prešporku. Vieme len to, že sa konal v roku 1548 proti akejsi žene. Iné je to v prípade prvej podľa mena známej ženy. Bola ňou Agáta (Agatha Toott Borlobaschin). V roku 1602 ju obvinili, kruto mučili a nakoniec upálili.

Nenechajte si ujsť: Špacírka po Pistoriho paláci už čoskoro (Bratislavské noviny)
Nedajte si ujsť zaujímavé podujatie. Už o pár dní, v nedeľu 29. septembra sa môžete poprechádzať po Pistoriho paláci, ktorým vás prevedie známy historik Štefan Holčík. Vstupné je dobrovoľné.

FOTO: Opití Ukrajinci sa prevrátili na Trnavskom mýte v aute a poškodili aj električku! (Bratislavské noviny)
Bratislavskí dopravní policajti boli dnes krátko pred 05.00 hod vyslaní k dopravnej nehode na Trnavské mýto. Podľa doterajších informácii 25-ročný vodič motorového vozidla zn. Mazda pre prejazde križovatkou v smere na Vajnorskú ulicu neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam, vyšiel na ostrovček a následne sa vozidlo prevrátilo na strechu.

FOTO: Ako to dnes vyzerá na Národnom pochode za život? (Bratislavské noviny)
Tisíce ľudí dnes smerovali na Námestie Slobody v Bratislave, kde sa uskutoční historicky tretí Národný pochod za život. Vyvrcholí ním séria desiatok rozličných podujatí, ktoré od piatka navštívilo približne 15 000 ľudí...

FOTO: Starostu Ružinova dnes ráno zobudil telefonát o tom, že mu horí miestny úrad! (Bratislavské noviny)
Ružinovský starosta Martin Chren dnes zažil poriadne kruté ráno. Zobudil sa na telefonát od vicestarostu Martina Patoprstého, ktorý mu oznámil, že v budove Miestneho úradu Bratislava - Ružinov na Mierovej ulici vypukol požiar. Ako k tomu došlo?

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad