topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 20.10.2019 | Meniny má Vendelín

Prepadnutá cesta na Mlynských nivách - jej oprava sa komplikuje, splašky odtekajú nevedno kam (Bratislavské noviny)
Už od septembra je na Mlynských nivách v bratislavskom Ružinove prepadnutá cesta. Ako sa však ukázalo, ide o väčší problém, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Vedeli ste? Osteoporetická zlomenina hrozí každej tretej žene nad 50 rokov (Bratislavské noviny)
Osteoporetická zlomenina hrozí približne každej tretej žene a každému šiestemu mužovi starším ako 50 rokov. Prevencia pádov by mala byť neoddeliteľnou súčasťou liečby. Pri príležitosti nedeľného Svetového dňa osteoporózy na to upozornil prezident Slovenskej spoločnosti pre osteoporózu a metabolické ochorenia kostí Juraj Payer.

Parkovacia politika: Polícia v hlavnom meste eviduje nárast žiadateľov o vydanie občianskych preukazov (Bratislavské noviny)
Oddelenie na vybavovanie dokladov Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave zaznamenalo v posledných dňoch zvýšený počet žiadateľov o vydanie nových občianskych preukazov z dôvodu zmeny trvalého pobytu.

Štrkovec dnes prešiel riadnym čistením: Akú kuriozitu potápači vylovili z dna jazera? (Bratislavské noviny)
Takmer dvadsiatka dobrovoľníkov - potápačov dnes na Štrkoveckom jazere odviedla kus práce. Postupne vyťahovali zo dna železné smetné koše a iný odpad, ktorý tam nepatrí.

Autobusy linky 52 nejazdia na zastávku Potočná (Bratislavské noviny)
Autobusy linky 52 bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) nejazdia na zastávku Potočná. Na sociálnej sieti o tom informuje Dopravný podnik Bratislava.

Podľa ministerky Lubyovej by sa STU a UK nemali zlúčiť: Univerzity to však nevylučujú (Bratislavské noviny)
Univerzita Komenského (UK) by sa so Slovenskou technickou univerzitou (STU) nemali zlúčiť pod jednu strechu. Myslí si to ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS). STU spojenie nevylučuje. Najväčšia univerzita na Slovensku privíta každú diskusiu o intenzívnejšej spolupráci s STU.

Polícia upozorňuje: V strednom jazdnom pruhu sa po diaľnici bez dôvodu nejazdí, môžete dostať pokutu (Bratislavské noviny)
Bratislavskí diaľniční policajti sa dennodenne stretávajú s vodičmi, ktorí bezdôvodne jazdia v strednom jazdnom pruhu, čím porušujú zákon o cestnej premávke a dopúšťajú sa priestupku, za ktorý je v správnom konaní možné uložiť pokutu do 100 eur.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad