topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 24.2.2020 | Meniny má Matej

Nový pokyn mestským policajtom: Dávajte papuče, namiesto napomenutia pokuty a to minimálne 30 eur (Bratislavské noviny)
Príslušníci mestskej polície v bratislavskej Petržalke dostali od svojho veliteľa pokyn, ktorého obsah nás zarazil. Podľa pokynu musí mestský policajt za služby vyhľadať alebo riešiť minimálne sedem priestupkov, to však nie je zďaleka všetko.

Doprava: V Dunajskej Lužnej horí kamión, komplikácie sú aj v Bratislave (Bratislavské noviny)
Cestovanie z Bratislavy do Šamorína sa momentálne komplikuje. V Dunajskej Lužnej na hlavnom ťahu horí kamión, informuje o tom Zelená vlna RTVS s tým, že podľa niektorých zdrojov je cesta neprejazdná.

Okresný súd Bratislava I je v kritickej situácii, zdecimovala ho Threema (Bratislavské noviny)
Okresný súd (OS) Bratislava I je v absolútne kritickej situácii z hľadiska personálneho stavu. Na zasadnutí Súdnej rady to uviedol predseda súdu Ján Golian (na fotografii).

Školáci zo ZŠ Dubová sa budú môcť cítiť bezpečnejšie - mestská časť oreže topole v okolí (Bratislavské noviny)
Od pondelka 24. februára začne MČ Staré Mesto s bezpečnostným orezom štyridsiatich troch topoľov pri ZŠ Dubová. Dôvodom je zvýšenie bezpečnosti detí, ktoré sa v areáli základnej školy hrávajú a športujú. Trvanie orezov bude podmienené priaznivými poveternostnými podmienkami. Miestny úrad predpokladá, že potrvá päť dní.

Bratislavu navštívil vlani rekordný počet zahraničných návštevníkov - ktorá štatistika najviac prekvapila? (Bratislavské noviny)
Bratislava už v októbri 2019 prepisovala rekordy návštevnosti, kedy ju za trištvrte rok navštívilo viac ako milión turistov. Napriek nárastu obľuby ubytovania cez Airbnb, ktorý ŠÚSR neeviduje, oficiálne štatistiky uvádzajú za rok 2019 takmer 1 400 000 návštevníkov ubytovaných v Bratislave, ktorí tu za rok 2019 strávili viac ako 2 850 000 nocí.

Ružinov začal stavebné konanie vo veci sanácie vrakunskej skládky (Bratislavské noviny)
Stavebný úrad v bratislavskom Ružinove ako príslušný stavebný úrad začal stavebné konanie vo veci sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova vo Vrakuni. Žiadosť o vydanie stavebného povolenia na projekt zaevidovala mestská časť v polovici januára.

Bratislava mladne. Viete, koľko sa nás ročne narodí a koľko zomrie (Bratislavské noviny)
Hoci slovenské štatistiky dlhodobo potvrdzujú pokles pôrodnosti na Slovensku, v Bratislavo to neplatí, naopak.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad