topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 6.8.2020 | Meniny má Jozefína

Rača opraví zdevastovanú budovu školy na Plickovej ulici (Bratislavské noviny)
Bratislavská Rača si zoberie úver vo výške 3,5 milióna eur, ktorý použije na rekonštrukciu bývalej základnej školy na Plickovej ulici. V zrekonštruovanom školskom zariadení by malo byť 25 bežných a 10 odborných tried. S rekonštrukciou by sa podľa odhadov mohlo začať v marci 2021.

V centre mesta vznikne nezisková organizácia Dobrý dom (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto založí novú neziskovú organizáciu Dobrý dom so sídlom na Karpatskej ulici, ktorá bude plne pod kontrolou mestskej časti.

Staré Mesto nesúhlasí so zámerom ani miestom Hrobu neznámeho vojaka (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto nesúhlasí s návrhom ideového zámeru Hrobu neznámeho vojaka, ani s jeho umiestnením v parku pri Úrade vlády SR, kde sa v súčasnosti nachádza socha Mareka Čulena.

Krajský štátny zástupca v Prahe podal návrh na vzatie J. Majského do väzby (Bratislavské noviny)
Mestský štátny zástupca v Prahe podal v stredu návrh na vzatie podnikateľa Jozefa Majského do predbežnej väzby. O návrhu na vzatie do väzby bude rozhodovať Mestský súd v Prahe. Informoval o tom hovorca Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Aleš Cimbala.

VIDEO a FOTO: Morava sa v Bratislave vyliala z koryta, Dunaj hrozí obrovskou silou (Bratislavské noviny)
Hrozba vyplývajúca z hydrologickej výstrahy, ktorú pre Bratislavu vydali meteorológovia, sa už napĺňa. Morava sa vyliala zo svojho koryta a voda zaplavuje niektoré cyklocesty i chodníky. Impozantne však vyzerá i voda valiaca sa v koryte Dunaja.

Zistili sme: Fontána na Špitálskej ulici nefunguje a ani fungovať nebude (Bratislavské noviny)
Možno ste si pri prechádzke bratislavským Starým Mestom všimli "mŕtvu" fontánu pred ministerstvom práce na Špitálskej ulici. Zisťovali sme, aká je príčina a prečo nie je fontána spustená.

ÚVZ apeluje na 3 pravidlá, ktorých dodržiavaním môžete zabrániť šíreniu nákazy (Bratislavské noviny)
Šíreniu nového koronavírusu dokáže zabrániť aj verejnosť. Základná a najúčinnejšia prevencia je dodržiavanie nosenia rúšok, sociálneho odstupu a dezinfekcie rúk.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad