topspravy.sk mať prehľad
piatok, 4.12.2020 | Meniny má Barbora

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Bratislavské noviny – Spravodajstvo

Požiar: Na Gagarinovej ráno horelo (Bratislavské noviny)
Bratislavskí hasiči dnes (piatok 4.12) likvidovali požiar v budove na Gagarinovej ulici v Ružinove.

Slovensko aj počas noci a piatka potrápi poľadovica či vietor (Bratislavské noviny)
S poľadovicou na cestách musia Slováci počítať aj počas noci a piatka (4. 12.). Na svojom webe na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu prvého stupňa. Taktiež treba na niektorých miestach rátať so silným vetrom.

Prezidentka v piatok rozsvieti vianočný stromček pred Prezidentským palácom (Bratislavské noviny)
Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok (4. 12.) po zotmení rozsvieti vianočný stromček na nádvorí pred Prezidentským palácom. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Ako vyzerá najväčší nepriateľ otužilcov? Prezradil nám to Vladimír Pauco (Bratislavské noviny)
„Keď idem do ľadovej vody, zakaždým sa musím prekonať, zakaždým,“ prekvapí nás  Petržalčan Vladimír Pauco, ktorý aktívne otužuje  štyri roky. Stretli sme sa s ním na Draždiaku, voda mala 9 stupňov a on v nej postál a poplával zhruba desať minút.  Tak to robí každý druhý deň. A s ním na Draždiaku z roka na rok čoraz viac ľudí.

FOTO A VIDEO Skvelá správa: Vianočné trhy v centre mesta predsa len otvorili! (Bratislavské noviny)
Varené víno, horúci grog, cigánska, lokše... To všetko a všeličo iné si napriek korone predsa len môžeme dopriať na Hviezdoslavom námestí v centre mesta. Dnes popoludní sa tu otvorili prvé vianočné stánky a fungovať majú až do 23. decembra.

Staré Mesto deklaruje pripravenosť zimnej údržby na svojom území (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto deklaruje, že je pripravené na tohtoročnú zimnú údržbu komunikácií vo svojej správe. Zriadená je tiež 24-hodinová dispečerská služba, kontaktovať ju je možné prostredníctvom e-mailovej adresy dispecing@tssm.sk alebo na telefónnom čísle 0914 222 055. Mestská časť o tom informuje na webovej stránke.

DPB vypraví v nedeľu vianočnú električku - bude pojazdnou galériou (Bratislavské noviny)
Dopravný podnik Bratislava (DPB) vypraví v nedeľu (6. 12.) do ulíc hlavného mesta vianočnú električku. Prvýkrát jej dizajn nenavrhol samotný dopravca, ale oslovil umelcov a dizajnérov, a tak sa z nej stane pojazdná galéria.