topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 20.10.2019 | Meniny má Vendelín

Renault nebude naháňať nových zákazníkov (Formula 1)
Renault prišiel v tomto ročníku o svojho jediného zákazníka. Končiac sezónou 2020 bude jediným užívateľom pohonných jednotiek továrenský tím. Doterajší odberateľ, McLaren, bude od roku 2021 používať motory Mercedes.

Seidl je proti skráteniu víkendu, Abiteboul by sa zmene nebránil (Formula 1)
Japonský tajfún Hagibis priniesol do kolotoča Formuly 1 zaujímavú diskusnú tému. Mohol by sa tradičný trojdňový víkend skrátiť na dva dni? Myšlienka dňa voľna navyše sa pozdávala najmä pilotom, no nič také vraj v dohľadnej dobe očakávať nemáme.

Ako sa z Carlosa Sainza stal smooth operator? (Formula 1)
Jeden z najlepších pilotov sezóny 2019? Nepochybne. Carlos Sainz naďalej bojuje o šieste miesto celkového poradia a v tomto ročníku má na konte niekoľko vynikajúcich výsledkov. Spolu s Landom Norrisom dáva McLarenu nádej, že v budúcej sezóne by sa k najlepšej trojke mohli dotiahnuť bližšie.

Vasseur: V pretekovom tempe nie sme konzistentní (Formula 1)
Forma tímu Alfa Romeo po letnej prestávke degraduje. Od Veľkej ceny Belgicka zapísala stajňa len tri body zásluhou Antonia Giovinazziho. Je pritom zrejmé, že tohtoročná C38 sa začala enormne trápiť v pretekovom tempe.

Verstappen: S Danielom to bola ideálna situácia (Formula 1)
Po tom, čo Red Bull opustil Daniel Ricciardo čelí tím jazdeckej nestabilite. V tíme dominuje Max Verstappen, no pre vývoj auta a dlhodobé smerovanie potrebujete, aby odvádzali vyrovnané výkony obaja piloti.

Russell sa už chystá na dovolenku: Chcem sa venovať golfu (Formula 1)
Každý z pilotov potrebuje niečo, pri čom sa môže plne odreagovať. Lewis Hamilton sa venuje hudbe a móde, Sebastian Vettel rodine a starým motocyklom, Lando Norris zas e-športu. A George Russell zrejme unikne svetu F1 prostredníctvom golfu.

Brawn: Skôr či neskôr sa vietor v tomto športe otočí (Formula 1)
Bývalý strojca úspechov Benettonu, Ferrari a čiastočne aj Mercedesu pogratuloval čerstvému víťazovi pohára konštruktérov k šiestemu titulu v rade. Dnes už technický riaditeľ Formuly 1 však tiež pripomína zákonitosť každého športu, podľa ktorého sa nikto na vrchole neudrží večne.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad