topspravy.sk mať prehľad
sobota, 7.12.2019 | Meniny má Ambróz

Wolff o svojej budúcnosti: Neočakávam žiadne prekvapenia (Formula 1)
Toto Wolff v piatkovom rozhovore naznačil, že aj v budúcnosti ostane na pozícii šéfa tímu Mercedes. Aktuálnu zmluvu má ešte pre rok 2020, ale uvažovalo sa o tom, že neskôr by mohol byť nástupcom Chasa Careyho. Ten by mal byť na svojej pozícii len krátkodobo a hľadá sa jeho náhrada.

Osobnosťou roka Niki Lauda, cenu pre najlepšieho nováčika dostal Alex Albon (Formula 1)
V piatok sa v Paríži konal slávnostný galavečer Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), počas ktorého si trofeje prevzali traja najlepší pretekári skončenej sezóny, teda Lewis Hamilton, Valtteri Bottas a Max Verstappen.

Hamilton prezradil, že jeden z top pilotov neustále vyvoláva Wolffovi (Formula 1)
Lewis Hamilton na tlačovke pred piatkovým slávnostným odovzdávaním cien FIA povedal, že viacero jazdcov bombarduje Tota Wolffa telefonátmi a prejavuje svoj záujem jazdiť v Mercedese. Nuž a jeden z nich má byť aj top pilotom, ktorý bol na pódiu chvíľu pred ním...

Renault opúšťa technický riaditeľ pre šasi Nick Chester (Formula 1)
Na aktuálnu reštrukturalizáciu, ktorou prechádza tím Renault F1, doplatila aj jedna z legendárnych persón tohto zoskupenia. Stajňu s okamžitou platnosťou opustil technický riaditeľ pre oblasť šasi Nick Chester, ktorý odišiel na nútenú dovolenku. To znamená, že v priebehu určitého obdobia nemôže pracovať pre nikoho iného.

Wolff si v tejto chvíli nevie predstaviť žiadne iné, lepšie miesto (Formula 1)
Toto Wolff zjavne uvažuje o svojej budúcnosti. Nie je isté, že ostane v pozícii šéfa Mercedesu a špekulovalo sa o ňom ako o možnom nástupcovi Chasa Careyho. Zdá sa, že manažérske schopnosti by na to mal, ale Bernie Ecclestone ho už stihol varovať: bolo by to niečo iné, ako v Mercedese, kde ho každý musí počúvať.

V Hanoji pribudla nová zákruta, okruh bol mierne predĺžený (Formula 1)
Organizátori Veľkej ceny Vietnamu vykonali malú úpravu a na svojom okruhu pridali jednu zákrutu. Ich cieľom je zabezpečenie vyššej bezpečnosti. Celkový počet zákrut sa tak vyšplhal na 23 a dĺžka okruhu bola predĺžená z 5 565 na 5 607 metrov.

Webberova rada Vettelovi: Bude musieť načúvať radám ostatných (Formula 1)
Mark Webber bol v rokoch 2009 až 2013 kolegom Sebastiana Vettela a mal možnosť dobre ho spoznať. Celkovo má pocit, že Nemec má svojskú hlavu a nedá príliš na rady ostatných. Avšak teraz by to mal zmeniť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad