topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 23.9.2019 | Meniny má Zdenka

Slovensko s trestom od UEFA, zápas kvalifikácie v Trnave proti Walesu bude bez divákov (Webnoviny)
Dôvodom sankcie zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA) je správanie sa slovenských fanúšikov v sektore … Čítať ďalej

Eintracht dvakrát dorovnal náskok Dortmundu, v zostave Mönchengladbachu nechýbal Bénes (Webnoviny)
Slovenský stredopoliar László Bénes odohral celý zápas 5. kola I. bundesligy, v ktorom jeho Borussia … Čítať ďalej

Futbalisti majstrovského Paríža St. Germain zvíťazili v nedeľu v 6. kole francúzskej Ligue 1 na ihrisku Olympique Lyon 1:0. V 87. minúte rozhodol o triumfe PSG Brazílčan Neymar. Paríž je lídrom s 15 bodmi, OL je v tabuľke na deviatom mieste.

Ján Brejčák urážal Tomáša Ziga. Mal adresovať slová na jeho zosnulú mamu, tréner Slovana: To bol vrchol (Šport)

Súboj Slovana Bratislava s Banskou Bystricou (1:3) mal škaredú dohru. Necelých päť minút pred koncom duelu totiž Tomáš Zigo a Ján Brejčák dostali trest do konca zápasu za nešportové správanie.

Pražské derby malo všetko. Aj vlastný gól zadkom (SME online)
Slavia vyhrala nad Spartou 3:0.

Slovan mal tri tromfy, Trenčínu nepomohlo ani dvadsať striel (SME online)
Slovan zdolal Trenčín 4:2.

Slovenský pohár vo vodnom póle pre ŠH Hornets Košice, vo finále zdolal bratislavskú Slaviu (Webnoviny)
Tretiu priečku v Slovenskom pohári obsadili pólisti Novák triumfom nad ŠK Olympia Košice 14:10. Hráči … Čítať ďalej

Tím z Európy vyhral aj tretiu edíciu Laver Cupu, keďže uspel aj minulý rok v … Čítať ďalej

Európa zdolala zvyšok sveta. Triumf potvrdili Federer a Zverev (Pravda)
Výber Európy s Rogerom Federerom či Rafaelom Nadalom aj do tretice zvíťazil na tenisovom podujatí Laver Cup.

Valjent nepomohol Mallorce odvrátiť prehru s Getafe, Benzema spasil Real Madrid (ProFutbal)
Výsledky nedeľňajších zápasov 6. kola španielskej La Ligy

Tajmuraz Salkazanov získal bronzovú medailu na svetovom šampionáte v zápasení (Webnoviny)
Tajmuraz Salkazanov vo vyrovnanom súboji o cenný kov zdolal Galymžana Usserbajeva tesne 3:2 na body. … Čítať ďalej

Zápas mal všetko, pražské derby zvládla lepšie majstrovská Slavia (SME online)
Šampión ešte v tejto sezóne neprehral.

Futbalisti Getafe zdolali v nedeľnom domácom stretnutí 5. kola najvyššej španielskej súťaže Mallorcu 4:2.

Sagan v Belgicku skončil na 25. mieste. Majstrovstvá sveta začínajú už o týždeň (Hospodárske Noviny online)
Budú to naozaj veľmi ťažké preteky, ale tak, ako vždy keď som na bicykli, urobím všetko čo bude v mojich silách, odkázal Sagan.

Liverpool zdolal v šlágri Chelsea, Manchester United prehral vo West Hame (Dobré noviny)
Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 6. kola Premier League na ihrisku Chelsea Londýn tesne 2:1 a stále sú bez straty bodu.

Nedali mu kľúče od auta. Hrám s druhotriednymi hráčmi, tvrdí fínska hviezda NHL (Šport)

Situácia okolo fínskeho kanoniera Patrika Laineho hustne. Príprava na novú sezónu NHL sa začala, no on je stále bez zmluvy. A dopustil sa nepríjemnej chyby – na diaľku skritizoval vlastných spoluhráčov z Winnipegu.

Real Madrid zvíťazil v Seville, nováčik La Ligy s Valjentom v zostave nestačil na Getafe (Webnoviny)
Výsledky nedeľňajších zápasov 5. kola La Ligy. Ani slovenský stopér Martin Valjent neodvrátil prehru futbalistov … Čítať ďalej

Výsledky nedeľňajších zápasov 4. kola Serie A. V talianskej Serie A sa v nedeľu hralo … Čítať ďalej

Európa v Laver Cupe zdolala Svet aj do tretice (Dobré noviny)
Tenisti Európy zvíťazili nad výberom sveta v tímovej súťaže Laver Cup 13:11.

Tsonga zvíťazil vo finále turnaja ATP v Métach (Dobré noviny)
Francúzsky tenista Jo-Wilfried Tsonga triumfoval v nedeľu vo finále dvojhry na turnaji ATP v Métach.

Klhůfekov gól za sto eur, Jokeľov kuriózny moment (Hokej)
Do sezóny vykročili domácou prehrou so Slovanom, no odvtedy zbierajú košickí hokejisti samé víťazstvá. Nedeľňajší trojbodový zisk proti Zvolenu ich dokonca posunul na absolútne čelo tabuľky.

Mníchovčania v šlágri zdolali Eisbären Berlín (Hokej)
Hokejisti Mníchova zvíťazili v nedeľu vo 4. kole DEL doma nad Berlínom 4:2.

Už sme uspeli aj v trojici, tvrdí športový riaditeľ Bora-Hansgrohe (Šport)

Športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach, ktorý bude zároveň šéfom slovenského družstva v pretekoch s hromadným štartom mužov - elite na majstrovstvách sveta, očakáva o týždeň na cestách v Yorkshire veľmi náročné preteky. Profil síce nie je ťažký ako pred rokom v Alpách v okolí Innsbrucku, ale dlhá a technická trať oberie pretekárov o veľa síl. Do dejiska svetového šampionátu sa Ján Valach presúva hneď po skončení pretekov Okolo Slovenska.

Pavel Hapal: Futbal ako životné poslanie (Šport)

Jeseň bude patriť nielen futbalistom Slovana Bratislava, ktorí účinkujú v Európskej lige, ale aj slovenskej reprezentácii. Národný tím má situáciu v boji o majstrovstvá Európy 2020 vo svojich rukách, keďže mu po septembrovej prehre s Chorvátskom (0:4) a víťazstve v Budapešti nad Maďarskom (2:1) patrí aktuálne druhá priečka v kvalifikačnej skupine. Aj v tejto súvislosti sme oslovili trénera Pavla Hapala, ktorého potešilo v poslednom období najmä to, že mužstvo po vysokej prehre s vicemajstrami sveta ukázalo charakter.

Sagan výrazne pomáha slovenskej cyklistike, hovorí šéf ambiciózneho tímu (Šport)

René Andrle sa vždy rád vracia na preteky Okolo Slovenska, ktoré vyhral v roku 2000. Po skončení aktívnej kariéry v roku 2008 sa na najvýznamnejšom podujatí u nás objavuje ako športový riaditeľ. Dnes pracuje v tejto pozícii pre ambiciózny tím Israel Cycling Academy, pri zrode ktorého stál aj Peter Sagan.

Preteky za pol milióna túžia po zahraničnom divákovi (Hospodárske Noviny online)
Známe cyklistické preteky pritiahli pod Tatry viacero elitných jazdcov. Priame prenosy z podujatia pre zahraničné publikum však chýbali. Dôvodom boli chýbajúce financie.

ME vo volejbale: Posledným štvrťfinalistom Taliani po triumfe nad Tureckom (Dobré noviny)
Volejbalisti Talianska sa stali poslednými štvrťfinalistami majstrovstiev Európy. V Nantes v nedeľu zdolali v osemfinále Turecko 3:0.

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory