topspravy.sk mať prehľad
utorok, 15.10.2019 | Meniny má Terézia

Českí futbalisti prehrali so Severným Írskom. Dostali tri góly v prvom polčase (SME online)
Česko dokázalo znížiť na rozdiel gólu.

Reprezentanta Turecka vyhodili z nemeckého klubu kvôli podpore invázie v Sýrii (SME online)
Turek tiež salutoval počas zápasu.

Česi po výhre nad Anglickom dostali príučku od Severného Írska (Pravda)
V Prahe prehrávali domáci po prvom polčase už o tri góly.

Jozef Kliment končí v SFZ, odchádza do štruktúr UEFA (Šport)

Generálny sekretár SFZ Jozef Kliment končí po deviatich rokoch v službách slovenského zväzu vo svojej funkcii. Odchádza do Nyonu, do štruktúry UEFA, na naozaj vysoký post.

Rasizmus, hajlovanie, nadávky. Angličania si prežili v Sofii peklo (Pravda)
Po výhre 6:0 sú blízko k postup na ME 2020.

Škriniar prišiel hneď o dvoch spoluhráčov. Sanchez môže chýbať až tri mesiace (SME online)
Čiľan si vyvrtol členok.

Inter prišiel o dvojicu hráčov, Sanchezovi hrozí poriadne dlhá absencia (ProFutbal)
Taliansky klub Inter Miláno, kde pôsobí aj slovenský reprezentant Milan Škriniar, sa musí v najbližšom období zaobísť bez obrancu Danila D'Ambrosia a útočníka Alexisa Sancheza.

Legendárny Merckx spadol z bicykla, v nemocnici je aj Poulidor (Webnoviny)
Belgičan Eddy Merckx si poranil hlavu. Päťnásobný víťaz cyklistickej Tour de France Eddy Merckx utrpel … Čítať ďalej

Trénera mení aj Toulouse, tím povedie Antoine Kombouare (Šport)

Novým trénerom účastníka najvyššej francúzskej futbalovej súťaže FC Toulouse sa stal Antoine Kombouare. Päťdesiatpäťročný kouč podpísal zmluvu do júna 2021.

Tottenham priviedol naspäť brankára Vorma (Teraz.sk)
Vorm chytal v Tottenhame od roku 2014, pripísal si 47 štartov vo všetkých súťažiach.

Formula 1 sa v „turbo ére“ zmenila na dominanciu Mercedesu, Wolff ďakuje za šiesty titul aj Laudovi (Webnoviny)
Zaujímavosťou je, že práve Niki Lauda zohral kľúčovú rolu pri angažovaní Lewisa Hamiltona v roku … Čítať ďalej

Nemecký klub St. Pauli prepustil tureckého hráča pre podporu vojenskej invázie v Sýrii (Šport)

Nemecký futbalový klub St. Pauli prepustil tureckého stredopoliara Cenka Sahina.

Česi v domácej prestrelke podľahli Severnému Írsku, triumf Egypta (ProFutbal)
Výsledky medzištátnych prípravných zápasov (14.10.)

Ani prehratý set ju nezlomil. Kuzmová otočila zápas a postúpila do osemfinál (SME online)
Slovenka bojuje v Luxemburgu.

Ukrajina definitívne na EURO, Francúzi len remizovali, Anglicko nadelilo poltucet (ProFutbal)
Výsledky pondelňajších zápasov o EURO 2020:

Skvelý Halák vychytal triumf Bostonu, zahviezdil štvorgólový Pastrňák (Hokej)
Slovenský brankár Jaroslav Halák a český útočník David Pastrňák boli ústredné postavy Bostonu Bruins v pondelňajšom zápase hokejovej NHL s Anaheimom Ducks. Halák sa na triumfe domácich 4:2 podieľal 30 úspešnými zákrokmi, prvou hviezdou zápasu sa stal štvorgólový Pastrňák.

Hľadá sa generálny sekretár. Kliment odchádza do UEFA (Pravda)
K rovnakému dňu ako Kliment končí pôsobenie na SFZ aj Peter Dedík.

Futbalisti Ukrajiny si v pondelok vybojovali postup na EURO 2020. Na Olympijskom štadióne v Kyjeve zdolali Portugalsko 2:1 a zaradili sa ku štvorici postupujúcich Belgicko, Rusko, Taliansko a Poľsko. Jediný gól Portugalska strelil Cristiano Ronaldo, bol to jeho 700. presný zásah v profesionálnej kariére.

ME21-kval.: Česko s bezgólovou remízou, Fíni si pripísali prvý neúspech (Šport)

Futbalisti Česka do 21 rokov remizovali v pondelňajšom domácom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 so Škótskom 0:0.

Federálna spolupráca. Halák žiaril v bránke, Pastrňák dal štyri góly (Pravda)
Jaroslav Halák mal 30 úspešných zásahov.

Vyhlásili tri hviezdy týždňa v NHL, jednotkou Connor McDavid (Webnoviny)
Kapitán „olejárov“ Connor McDavid nazbieral v troch zápasoch sedem bodov s bilanciou dva góly a … Čítať ďalej

Bakoš asistoval na víťazný gól Vladivostoku, Dinamo prestrieľalo Magnitogorsk (Hokej)
Hokejisti Barysu Nursultan prehrali doma s Admiralom Vladivostok 0:1 po predĺžení v pondelkovom zápase KHL. Na jediný gól duelu prihral v 24. sekunde predĺženia Švédovi Markusovi Ljunghovi slovenský útočník Martin Bakoš.

Stánok v Trenčíne utešene rastie. Na rade sú ďalšie dve tribúny (Pravda)
Veľkú zmenu zaznamenali aj priestory za novou hlavnou tribúnou.

„Diabli“ viedli nad „pantermi“ 4:1, ale prvého víťazstva v novej sezóne NHL sa nedočkali. Hokejisti … Čítať ďalej

Ronaldo strelil 700. gól v kariére, Anglicko vyhralo 6:0 a Francúzi doma iba remizovali (Webnoviny)
Výsledky pondelňajších zápasov kvalifikácie o postup na ME 2020 vo futbale. Futbalisti Ukrajiny si v … Čítať ďalej

ONLINE: Slovensko „21“ - Francúzsko „21“ (kvalifikácia EURO 2021) (Šport)

Slovenských reprezentantov do 21 rokov dnes v Dunajskej Strede čaká náročný súboj. Zverenci Adriána Guľu sa v kvalifikácii na ME 2021 postavia proti favorizovanému Francúzsku. Duel sledujte ONLINE na ŠPORT.sk!

ŠPORTOVÉ UDALOSTI DŇA (15. október): Kvalifikačné boje aj hokejová Liga majstrov (Šport)

Aj dnes Vám prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho, čo budeme počas dňa sledovať na ŠPORT.sk!

Majster sveta v hode oštepom Pitkämäki ukončil kariéru (Teraz.sk)
Pitkämäki je jeden z najúspešnejších fínskych športovcov.

Na MS zmiešaných družstiev v curlingu Slováci podľahli Kanade (Teraz.sk)
Slováci majú po troch dueloch na konte jedno víťazstvo a dve prehry.

Merckxa prepustili z jednotky intenzívnej starostlivosti (SME online)
Bývalý cyklistka utrpel vážne poranenie hlavy.

Hviezdami týždňa útočné trio McDavid, Laine a Crosby (Hokej)
Za hviezdy uplynulého týždňa zvolili v NHL trio Connor McDavid, Patrik Laine a Sidney Crosby.

ONLINE: Švajčiarsko - Írsko (kvalifikácia EURO 2020) (Šport)

Nečakaný líder kvalifikačnej D-skupiny na EURO 2020 Írsko sa dnes predstaví vo Švajčiarsku, ktoré zaostáva za očakávaniami a nutne potrebuje zvíťaziť. Duel sledujte ONLINE na ŠPORT.sk!

Peter Sagan: Bežím len, ak sa ponáhľam a nestíham… (Šport)

V nedeľu krátko po pol štvrtej vyvrcholil na nábreží Dunaja v Bratislave medzi Grand Hotelom River Park a mostom Lafranconi premiérový ročník charitatívneho behu No Finish Line.

Kliment končí vo funkcii generálneho sekretára SFZ, bude zastávať funkciu v UEFA (SME online)
Kliment skončil po deviatich rokoch.

Jozef Kliment po deviatich rokoch opúšťa SFZ, mieri do UEFA (ProFutbal)
Jozef Kliment končí po deviatich rokoch v službách Slovenského futbalového zväzu (SFZ) vo funkcii generálneho sekretára. Od 1. januára 2020 bude zastávať post vedúceho oddelenia pre rozvoj národných zväzov Európskej futbalovej únie (UEFA).

Jozef Kliment po dlhých rokoch opúšťa SFZ, mieri do UEFA (ProFutbal)

Futbalisti Anglicka v skupine A vysoko vyhrali nad Bulharskom 6:0.

V šlágri H-skupiny mali v Paríži šance Francúzi aj Turci, prvý gól však prišiel v 76. minúte. Len štyri minúty po príchode na ihrisko ho strelil Olivier Giroud.

Českí mladíci remizovali so Škótskom, Taliani nezaváhali, prvá prehra Fínska (ProFutbal)

Halák vychytal ďalšie víťazstvo Bostonu, Patrňák strelil štyri góly (SME online)
Boston je na čele Východnej konferencie.

Halák pomohol Bostonu 30 zákrokmi, Pastrňák štyrmi gólmi (Teraz.sk)
Správu rozširujeme o ďalšie informácie.

Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali nad Anaheimom Ducks 4:1. O všetky góly domácich sa postaral český útočník David Pastrňák.

NHL ovládli hviezdne mená. Medzi hráčmi týždňa sú McDavid aj Crosby (SME online)
McDavid nazbieral sedem bodov.

Curling-MS družstiev: Slovensko s druhou prehrou, nestačilo na Kanadu (Šport)

Slovenská reprezentácia v curlingu neuspela v treťom vystúpení na svetovom šampionáte miešaných družstiev v škótskom Aberdeene, keď v pondelok podľahla výberu Kanady 4:7. Slováci majú po troch dueloch na konte jedno víťazstvo a dve prehry.

Českí futbalisti nestačili v príprave na Severné Írsko, Egypt s tesným triumfom (Šport)

Českí futbalisti prehrali v pondelňajšom domácom prípravnom stretnutí so Severnými Írmi 2:3. V Prahe prehrávali po prvom polčase už o tri góly, po zmene strán znížili v rozpätí 67. a 68. minúty Vladimír Darida s Alexom Králom.

Ukrajina suverénne postúpila na Euro, Portugalsko zdolala aj napriek vylúčeniu (SME online)
Anglicko nastrieľalo Bulharom šesť gólov.

O Afriku na snehu (Šport)

Je to už dlhý čas, ale spomíname si na to úplne presne. Sedíme v krátkych nohaviciach pred seneckým hotelom, kde sa naši reprezentanti trúsia na dôležitý zraz národného tímu.

Kúpu nového klubu chcú pokryť dlhmi (Hospodárske Noviny online)
Jedna zo športových top líg sveta zvažuje kľúčovú zmenu v rámci predajnej stratégie.

ONLINE: Švédsko - Španielsko (kvalifikácia EURO 2020) (Šport)

Líder kvalifikačnej F-skupiny Španielsko si dnes vo Švédsku môže zaistiť prvé miesto v tabuľke a tým aj postup na EURO 2020. Duel sledujte ONLINE na ŠPORT.sk!

Hviezdami týždňa NHL trio Connor McDavid, Patrik Laine a Sidney Crosby (Šport)

Za hviezdy uplynulého týždňa zvolili v hokejovej NHL trio Connor McDavid, Patrik Laine a Sidney Crosby.

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory