topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 18.11.2019 | Meniny má Eugen

Autorka Príbehu služobníčky Margaret Atwoodová má 80 rokov (Ženy v meste)
Margaret Atwoodová, dvojnásobná (2000, 2019) držiteľka prestížnej Bookerovej ceny, dnes oslavuje 80 rokov.

S hrncami VIVO varíte ako profesionálka aj doma (Ženy v meste)
Na prvý pohľad vyzerá výber vhodných hrncov a panvíc možno aj zložito, ale máme pre vás riešenie. BILLA prináša vybrané kúsky priamo z dielne renomovaného výrobcu Vivo Villeroy & Boch, ktorý vytvoril kolekciu Vivo. Villeroy & Boch je spoločnosť s tradíciou výroby už od roku 1748.

November 89? Pokora, nie ego (Ženy v meste)
Pozerám na svetové osobnosti, ktoré tu boli počas Novembra 89. Viacerí dodnes nosia tie svetre a až na výnimky ani jeden z nich nezatrpkol. Chceli slobodu, najmä tú intelektuálnu, nielen práčky a autá. Dnes prieskumy ukazujú, že ľudia si na Novembri 89 cenia najmä cestovanie a ekonomickú prosperitu.

Boli sme zhrození, že mladí nepoznajú Havla, hovorí producent filmu Amnestie Maroš Hečko (Ženy v meste)
Veľa ľudí je z revolúcie sklamaných. Chýba im, že im ich život nikto nenalinkuje ako v minulosti, hovorí Maroš Hečko, scénarista a producent filmu Amnestie, jediného filmu na Slovensku a v Česku, ktorý vznikol pri príležitostí 30. výročia Nežnej revolúcie.

Zuzana Maďarová: Prácu žien Novembra 1989 nepovažujeme za revolučnú, veľkú politiku spájame s mužmi (Ženy v meste)

Ženám sa o skúsenostiach z novembra 1989 niekedy nehovorí jednoducho. Formuje ich prevládajúci príbeh revolúcie, podľa ktorého sú dôležité aktivity práve tie viditeľné, dôležité osobnosti práve tí revolucionári, o ktorých sa neustále píše. Majú teda tendenciu nepripisovať význam svojim aktivitám, hovorí rodová expertka Zuzana Maďarová, ktorá pôsobí na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK a vo feministickej publikačnej a vzdelávacej organizácii ASPEKT. 


Výborná chrumkavá pečená kačica s jablkami. Osvedčený RECEPT ?? (Ženy v meste)
Výborná chrumkavá pečená kačica s jablkami. Osvedčený recept. Celé čaro spočíva v dĺžke pečenia. Pečie sa dlho a pomaly. Len tak dosiahnete výborný výsledok.

Sľúbili sme si lásku (Ženy v meste)
Demokracia je krehká vec a na to, aby fungovala, potrebuje vzdelaného a zodpovedného voliča. Mentalitu zvieratiek v klietkach, žiaľ, nejde tak rýchlo dostať z hláv. Vypustili nás konečne po rokoch von, no nikto nám nedal manuál ako prežiť. Mnohé zlé návyky sme si z neslobodného sivého socialistického Československa priniesli so sebou. 

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad