topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 6.8.2020 | Meniny má Jozefína

SOZA rozdelila slovenským hudobníkom v núdzi sumu 50-tisíc eur (Topky)
Hudobná a umelecká obec bola prvou skupinou ľudí, ktorej sa dotkli opatrenia vlády v súvislosti s pandémiou COVID-19. V úsilí čo najviac zmierniť tieto dopady umožnil Slovenský ochranný zväz autorský (SOZA) svojim členom, aby požiadali v rámci Sociálneho a kultúrneho fondu o príspevok v prípade náhlej finančnej núdze.

Filmové chyby sa nevyhli ani obľúbenej čarodejníckej ságe: Sleduj 40 najväčších, ktoré nájdeš v prvých dvoch filmoch (Topky)
BRATISLAVA - Harry Potter je pre milióny ľudí na celom svete jednoducho srdcovka. Dobrodružstvá mladého čarodejníka, ktorý musel zachrániť celý svet pred Lordom Voldemortom, si zamilovali nielen čitatelia kníh, ale aj filmoví nadšenci. Ani táto milovaná séria sa nezaobišla bez filmových chýb.

Filmové prekvapenie roka: Čo stojí za úspechom muzikálu Hamilton? (Topky)
BRATISLAVA - Žiadny veľkí herci, žiadne filmové umenie – Hamilton je muzikálom v tom pravom slova zmysle. Aj keď žánrovo spadá do kategórie filmu, o tomto tvrdení by sa dalo dlho polemizovať. Nečakajte preto žiadne vizuálne efekty ani digitálne prostredie. Obľúbený Hamilton je muzikálový záznam z roku 2016 z Broadwayu so skutočnými profesionálmi.

RECENZIA Palm Springs ašpiruje na najlepšiu komédiu tohto roka: Tento film si jednoducho zamiluješ! (Topky)
BRATISLAVA - Tohtoročná filmová sezóna je naozaj žalostná. Celkové tržby z amerických kín dosahujú čísla z 80. rokov, čo znamená, že oproti minulému roku ide o takmer 10-násobný prepad. Môže za to, samozrejme, koronavírus a zatvorené kinosály. Kinematografia však úplne nezomrela.

Dobrodružné leto pre celú rodinu: Pozri si trailer k novému filmu Letní rebeli, ktorý už čoskoro dorazí do našich kín (Topky)
BRATISLAVA - Slovensko-nemecká koprodukcia prinesie do kín už 13. augusta rodinný film Letní rebeli. Objavia sa v ňom herci zo Slovenska, Nemecka i Čiech, nakrúcalo sa najmä na Slovensku. Pozri si trailer filmu pre deti a ich rodičov, ktorých sa v našom regióne nakrúca v dnešnej dobe veľmi málo.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad