topspravy.sk mať prehľad
piatok, 4.12.2020 | Meniny má Barbora

Toplist najčítanejších správ za posledných 6 hodín – Topky – Kultúra

V ďalšom diele 3 pódií sa predstavia Desmod, BuranoWski a skupina Blanch (Topky)
V hudobnej relácii 3 pódiá sa opäť stretnú hudobníci, ktorých delia generácie i hudobné žánre. Na jednej strane sú ostrieľaná kapela Desmod a spevák BuranoWski, ktorých tvorba oslovuje fanúšikov stredného prúdu, no priestor dostane aj mladá kapela na čele s charizmatickou speváčkou a skladateľkou, ktorá vo svojej tvorbe mieša žánre ako folk a soul.

Jozef Holly prichádza s dvomi fantastickými novinkami! (Topky)
Multižánrový slovenský klavirista vydáva v týchto dňoch Live koncert na DVD a CD pod názvom JOZEF HOLLY LIVE at BRATISLAVA. Jedná sa o unikátnu limitovanú edíciu. Tiež chystá vianočné prekvapenie pre fanúšikov. V článku nájdete aj exkluzívny zostrih z DVD.

Folklórna šou Zem spieva po 9-mesačnej pauze pokračuje tam, kde skončila (Topky)
RTVS počas adventných sobotných večerov odvysiela semifinálové a finálové vyvrcholenie obľúbenej televíznej šou Zem spieva. Tretiu sériu veľkej súťažnej oslavy folklóru narušila začiatkom marca po odvysielaní prvého semifinálového kola pandémia koronavírusu. Diváci tak meno tohtoročného víťaza spoznajú až pár dní pred Vianocami.

Folklórny súbor Hornád vydáva úspešný autorský muzikál Veci čo sa dejú na CD a DVD (Topky)
KOŠICE - Folklórny súbor Hornád pripravil pre svojich fanúšikov výnimočný vianočný darček. Na CD a DVD nosičoch vydáva úspešný autorský folklórny muzikál Veci čo sa dejú. Umeleckým vedúcim Hornádu je slovenský folklorista Štefan Štec. Spolu s Hornádom sa stal úspešným účastníkom televízneho projektu Zem spieva, vďaka ktorému sa súbor dostal do povedomia celého Slovenska.

Známe kúpele vstanú z popola: Víťazný návrh vyrazil Bratislavčanom dych, budú vyzerať ako z rozprávky (Topky)
BRATISLAVA - Kúpele Grössling fungovali takmer storočie, no pri prechádzaní Bratislavou si si ich pravdepodobne skôr splietol s rozpadávajúcou sa budovou. Zatvorili ich v roku 1994 a odvtedy chátrajú. Pohľad na niekdajšiu krásu netešil ani Bratislavčanov a preto sa určite potešili architektonickej súťaži, ktorá od jari prebiehala. Po dvadsiatich piatich rokoch od zatvorenia kúpeľov ich tak možno čoskoro znova otvoria.

Ivan Šiller zahrá naživo skladby chlapca, ktorý krotil čertov a našiel krásu (Topky)
BRATISLAVA - O chlapcovi, ktorý krotil čertov a našiel krásu. Pod týmto názvom vydáva Spoločnosť Mariána Vargu skladby, ktoré Marián Varga zložil ako žiak Ľudovej školy umenia. Vlani objavený poklad vyjde vo forme nôt, knižného príbehu a albumu. Skladby nahral klavirista Ivan Šiller a zahrá ich aj na svojom vianočnom koncerte už v nedeľu 6. decembra v Slovenskom rozhlase.

The Youniverse x Čierne diery: Aby kultúra neskončila ako chátrajúci monument... (Topky)
Skupina The Youniverse pripravila nový konceptuálny projekt hudobných vystúpení v schátraných historických a kultúrnych pamiatkach po celom Slovensku, ktoré už od roku 2014 mapujú členovia občianskeho združenia Čierne diery. Projekt je reakciou na drvivé následky protipandemických opatrení v oblasti živej kultúry.