topspravy.sk mať prehľad
piatok, 15.11.2019 | Meniny má Leopold

High 5ive: Keep on rockin' in the free world, priatelia! (Denník N)
Kto sa má orientovať v tom množstve kultúrnej ponuky? Tu je osobný výber podujatí, vecí a počinov, ktoré by vás mohli zaujať.

Nezvestný prítomný Dušan Mitana (Denník N)
Na túto knihu sme čakali dlho. A keď napokon prišla, v úvode nás, bohužiaľ, čakal epitaf. Román Nezvestný Dušana Mitanu zostane posledným, ktorý zo svojho pracovného stola posunul smerom k čitateľom. Je to pozoruhodná autobiografia. A zároveň autorov testament.

Že poľudšťujeme eštebákov? Veď to boli ľudia a nie mimozemšťania, hovorí scenárista špionážnej minisérie Bez vedomia (Denník N)
Bola by nuda ukazovať tajných ako prvoplánových zloduchov, vysvetľuje Ondřej Gabriel. Seriál HBO má premiéru 17. novembra.

Herci a speváci dali Nežnej revolúcii hlas. Ale obraz jej dali grafickí dizajnéri, výtvarníci a ľudia z ulice (Denník N)
Logá a plagáty, to boli nielen nosiče politických hesiel, ale aj spôsob, ako do šedivej spoločnosti prepašovať spontánnosť, farby, radosť a živelnú, no pokojnú vzburu, hovoria grafický dizajnér Palo Bálik a umelec a kurátor Boris Ondreička.

Obrazy dokumentárneho impresionizmu (Denník N)
Výstava Nevidená Moskva prezentuje fotografie Michaila Daševského, hľadiace na „tváre bez masky“.

Deň po dni: Ako si Nežnú revolúciu pred tridsiatimi rokmi zaznamenával umelec Július Koller (Denník N)
Slovenská národná galéria sprístupnila desiatky zošitov, v ktorých Július Koller zapisoval udalosti dní vrátane revolučného novembra '89. Je to fascinujúci návrat v čase.

Skúmali konšpirácie aj rasizmus a vznikla z toho divadelná inscenácia roka (Denník N)
„Chcete vedieť kto je zodpovedný za to, že sa Vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to čo sa tu deje? Príďte a niekoho si určite vyberiete.“ Týmito slovami uviedlo vlani v decembri svoju monodrámu Moral Insanity Prešovské národné divadlo. Je to po mnohých stránkach nezvyčajné predstavenie, ktoré jednoznačne zarezonovalo aj pri hodnotení uplynulej sezóny. Na cenách […]

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad