topspravy.sk mať prehľad
sobota, 7.12.2019 | Meniny má Ambróz

Indonézska vláda prepustila riaditeľa národných aerolínií. ... (eTREND)
Riaditeľ indonézskej leteckej spoločnosti Garuda prišiel tento týždeň o prácu, pretože sa snažil tajne prepašovať do krajiny americký motocykel Harley-Davidson na palube jedného z lietadiel Airbus. Ide o ďalší kuriózny prípad pašeráctva v globálnom leteckom priemysle.

Slavomír Lalík: Za dva roky som v triede zažil šikanovanie aj pokus o samovraždu (eTREND)
Slavomír Lalík je absolvent politológie a európskych štúdií na Univerzite Komenského. Po škole dal pred Bruselom prednosť výučbe. Na dva roky odišiel učiť deti na základné školy. Chcel zažiť to, čo denne zažívajú žiaci v triedach, aby pochopil, kde systém škrípe a zlyháva, a aby mohol v budúcnosti pomôcť pri jeho zlepšení. Je jedným z účastníkov programu Teach for Slovakia, ktorý sa snaží zmeniť školstvo zdola.

Kamenický: Nápady o rozpočtovom provizóriu v roku 2020 sú scestné (eTREND)
Nápady o rozpočtovom provizóriu v roku 2020 sú scestné. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) v diskusii s predsedom poslaneckého klubu opozičného hnutia OĽaNO Eduardom Hegerom.

Rakúske čerpacie stanice budú smieť zvyšovať ceny len raz denne (eTREND)
Rakúski motoristi budú mať aj naďalej relatívne jednoduchú možnosť porovnávať ceny motorových palív na čerpacích staniciach. Rakúske ministerstvo hospodárstva totiž predložilo návrh na predĺženie nariadenia o transparentnosti cien o ďalšie tri roky.

Audi hlási rekordný november. Automobilke sa darilo v Európe aj Číne (eTREND)
Nemecká automobilka Audi zvýšila minulý mesiac predaj áut vo svete o takmer štvrtinu, pod čo sa podpísalo najmä výrazné zvýšenie predaja v Európe. Aj v reálnych číslach boli výsledky pozitívne, automobilka predala celkovo viac než 163 300 áut, čo predstavuje najlepší november v jej histórii.

Američania lenivejú a starnú, umelé vianočné stromčeky kupujú čoraz viac (eTREND)
Obchodná skupina, ktorá zastupuje pestovateľov vianočných stromčekov v USA, sa tento týždeň prebojovala na titulné stránky denníkov. A nebola to pozitívna správa. Informovala totiž, že v roku 2019 došlo opäť k poklesu ich produkcie.

Snem Smeru: Fico skončil v nemocnici, Pellegrini kritizoval (eTREND)
Predseda Smeru-SD Robert Fico nevystúpi na sneme sociálnych demokratov. Musel odísť do nemocnice pre problémy s krvným tlakom. Oznámil to médiám v sobotu pred snemom a zdôraznil, že sa nič nedeje a nechce, aby sa šírili špekulácie. Pripomenul, že s krvným tlakom má problém dlhodobo.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad