topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 20.2.2020 | Meniny má Lívia

Turecký polmesiac opäť zavial v Stredomorí a na Blízkom východe. Erdogan rozširuje svoj vplyv (eTREND)
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan od začiatku roka prekvapuje svojimi rozhodnutiami, ktorými otriasa geopolitikou. Pokračuje pritom v dlhodobo nastavenej politike, ktorá sa prejavila už vlani ofenzívou proti Kurdom v Sýrii. Turecké rozhodnutia, akým sú aj ťažba ropy pri Cypre, stavba nového kanálu pri Istanbule či poslanie vojsk do Líbye, vyvolávajú obavy z ďalšej rozpínavosti Turecka.

Súkromné lietadlá prekonali 10-ročné maximá. Darí sa na americkom trhu (eTREND)
Celosvetový odbyt súkromných prúdových lietadiel bol vlani najväčší od roku 2009. Stúpol o 15 percent, čo je asi 809 strojov. Veľký záujem bol najmä o nové modely.

Zotavenie svetovej ekonomiky je otázne. MMF to vysvetľuje koronavírusom (eTREND)
Epidémia koronavírusu v Číne už stihla zasiahnuť do tempa rastu čínskej ekonomiky a v prípade, že šírenie vírusu bude pokračovať, mohla by zmariť očakávané zotavenie svetovej ekonomiky v tomto roku. Uviedol to v stredu Medzinárodný menový fond (MMF).

V realitách sa cítime dobre... (eTREND)
Inzercia | Značka WOOD & Company bola ešte donedávna verejnosťou vnímaná prostredníctvom transakcií na významných stredoeurópskych burzách.

Matovič: Pýtam sa sám seba, či by som dokázal byť premiérom. Nevylučujem to (eTREND)
Líder OĽANO Igor Matovič celkom otvorene priznáva, ktoré vlastnosti mu bránia povedať, že je pripravený prevziať premiérsku stoličku, ak by vyhral voľby. V hre si stále necháva aj možnosť, že touto dôležitou úlohou poverí niekoho iného. Zároveň varuje pred možnými následkami blokády rokovania parlamentu opozičnými poslancami z PS/Spolu.

V Malackách postavia nový športový komplex, dotáciu schválila vláda (eTREND)
Športové areály i rekonštrukcie verejných budov v piatich mestách a obciach podporí vláda SR ďalšou dotáciou zo štátneho rozpočtu v súhrnnej výške takmer 3,5 milióna eur. O jej schválení rozhodol kabinet na stredajšom rokovaní.

Konkurencia pre Pepco či Kik. Na Slovensko mieri ďalší diskontný reťazec (eTREND)
Pre veľké reťazce nepatrí Slovensko zďaleka k hlavným lákadlám v rámci Európy, no viaceré medzinárodné siete k nám už napriek tomu v minulosti expandovali. V segmente diskontných reťazcov je to najnovšie holandská značka Action, ktorá otvorí v Bratislave distribučné centrum. Je možné, že k nemu pribudnú aj predajne pre koncových zákazníkov.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad