topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 23.9.2019 | Meniny má Zdenka

Frankfurtský automobilový veľtrh IAA tento rok prilákal rekordne nízky počet... (Denník N)
Frankfurtský automobilový veľtrh IAA tento rok prilákal rekordne nízky počet návštevníkov. Nemecké združenie automobilového priemyslu pri ukončení veľtrhu oznámilo, že napočítalo zhruba 560-tisíc návštevníkov. Pred dvomi rokmi ich bolo 810-tisíc a v roku 2015 až 932-tisíc ľudí. Tohtoročný prepad pripisuje prezident združenie Bernhard Mattes okrem iného neúčasti dôležitých automobiliek z Japonska, USA, Francúzska a Talianska. Počet vystavovateľov klesol z takmer […]

Vykurovanie tepelnými čerpadlami sa stáva trendom (eTREND)
Inzercia | Trh s vykurovaním prechádza v posledných rokoch výraznými zmenami. Jedným z trendov je aj vykurovanie prostredníctvom tepelných čerpadiel, ktoré využíva čoraz viac domácností.

Vyhliadková veža v Tatrách má byť hotová o rok, vznikla proti nej petícia (eTREND)
Nová náučno-vyhliadková veža na Štrbskom Plese by mala byť hotová o necelý rok. V blízkosti skokanských mostíkov ju od polovice júna buduje spoločnosť High Tatras Tower. Proti jej výstavbe sa na internete spustila petícia, ochranári s ňou však problém nemajú.

Zmena klímy by mala byť v prioritách slovenskej hospodárskej politiky... (Denník N)
Zmena klímy by mala byť v prioritách slovenskej hospodárskej politiky až za školstvom a zdravotníctvom, hovorí v šéf Hodnoty za peniaze Štefan Kišš. „Aj na medzinárodnej scéne by sme mali presadzovať najlepšie možné politiky, ale predsa len, školstvo a zdravotníctvo si môžeme opraviť sami.“ Slovenským ekonómom, ktorých sme pozvali do Panela expertov Denníka E, sme tento týždeň položili otázky: Čo konkrétne […]

Tento týždeň v parlamente stál stámilióny, píše Filip Obradovič v... (Denník N)
Tento týždeň v parlamente stál stámilióny, píše Filip Obradovič v Newsfiltri. „Všetko v čase, keď už vieme, že spomalenie ekonomiky sa týka aj budúcich rokov. Bez ohľadu na to, či sa to minister financií ešte bojí povedať nahlas, to môžeme brať za vybavenú vec – vyrovnaný rozpočet nebude ani v budúcom roku.“

Prstom na mape: Dve krajiny, ktorých whisky produkciu by ste mali ochutnať. (eTREND)
Inzercia | Škótsko je najväčším výrobcom whisky na svete už najmenej 100 rokov. Ale zatiaľ čo Škótsko je synonymom whisky, neznamená to, že je to jediná krajina, ktorá ho vyrába.

Žiga sľubuje: Odviažeme minimálku, firmy ušetria (Hospodárske Noviny online)
Ministerstvo hospodárstva predstavilo akčný plán na pomoc podnikateľom. Tým robí najväčšie starosti rýchly rast najnižších miezd.

Mýto reguluje dopravu (Hospodárske Noviny online)
Vodiči si na mýto už zvykli, hovorí bývalý investičný riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Juraj Čermák.

Kde môže a kde nemôže firma sídliť? Tu sú príklady, kam umiestniť svoje podnikanie (eTREND)
Inzercia | Jednou z prvých vecí, ktorú musíte vyriešiť hneď na začiatku podnikania, je výber sídla. Či už budete podnikať ako fyzická osoba, čiže živnostník, alebo si zakladáte obchodnú spoločnosť, napríklad „eseročku“, tejto povinnosti sa nevyhnete. Možností, kde si zriadiť tzv. sídlo, je pritom viacero. Tu sú tie, ktoré sú najviac využívané.

Firma si už študenta nesmie viazať peniazmi (Hospodárske Noviny online)
Podnikové štipendiá nesmú byť podmienené pracovnou zmluvou. Slovenské firmy v tom vidia problém.

Lagardová chce zelenú Európsku centrálnu banku (Hospodárske Noviny online)

Ostali banky v Amerike bez peňazí? (Hospodárske Noviny online)

Štát odviaže príplatky od minimálky (Hospodárske Noviny online)
Minister hospodárstva Peter Žiga predstavil „protikrízový balíček“ 42 opatrení pre podnikateľov. Pomôcť im chce napríklad aj digitálnou daňou.

Ďalšie opatrenia z nového akčného plánu (Hospodárske Noviny online)

Airbnb chce na burzu. Mestá chcú viac daní (Hospodárske Noviny online)
Poskytovateľ alternatívneho ubytovania plánuje prvýkrát ponúknuť akcie už na budúci rok. Úrady zatiaľ hľadajú spôsob, ako platformu zdaniť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad