topspravy.sk mať prehľad
utorok, 31.3.2020 | Meniny má Benjamín

Odvráti nový KORONAVÍRUS? Jeden z TOP vitamínov by nás mohol zachrániť! (Topky)
BRATISLAVA - Prvou obrannou líniou tela proti patogénom alebo mikroorganizmom spôsobujúcim ochorenie je imunitný systém. Ten nebudete mať posilnený, ak mu nedáte jeden z dôležitých vitamínov!

Odvráti nový KORONAVÍRUS? Jeden z TOP vitamínov by nám mohol pomôcť (Topky)
BRATISLAVA - Prvou obrannou líniou tela proti patogénom alebo mikroorganizmom spôsobujúcim ochorenie je imunitný systém. Ten nebudete mať posilnený, ak mu nedáte jeden z dôležitých vitamínov!

KORONAVÍRUS Exmarkizáčka musela ísť akútne k lekárovi: Zákaz opustiť bydlisko, zásah policajtov! (Topky)
RIJEKA – Koronavírus zasiahol mnohých a krajiny zavádzajú rôzne opatrenia. Výnimkou nie je ani obľúbená dovolenková destinácia Slovákov, kde sa nachádza bývalá účastníčka markizáckej Farmy Miriam Pribanič (59). Nachádza sa v Chorvátsku aj so svojím manželom a o podrobnosti o situácii, aká tam vládne, sa podelila so svojimi priaznivcami

Hlučná lúpež v bratislavskej Rači! FOTO Do vzduchu vyletel bankomat (Topky)
BRATISLAVA - Krátko po pol štvrtej ráno zaznel bratislavskou mestskou časťou Rača výbuch. Na miesto okamžite smerovala policajná hliadka. Ukázalo sa, že do vzduchu vyletel bankomat. Lúpež sa odohrala na Dopravnej ulici.

NAŽIVO Premiér Matovič o predpoklade ďalšieho šírenia koronavírusu: Pribudlo 27 prípadov nákazy (Topky)
BRATISLAVA - Pôvodne mal vrchol pandémie nastať v stý deň od prvého nakazeného koronavírusom. Podľa nového modelu sa vrchol pandémie posúva o desať dní a nastať by mal v polovici júla. Premiér Igor Matovič bude na dnešnej tlačovej konferencii informovať o predpoklade ďalšieho šírenia koronavírusu.

KORONAVÍRUS WHO tvrdí, že nosenie rúšok nemusí mať žiadaný účinok: Naopak, hrozí riziko nákazy (Topky)
ŽENEVA - Neexistuje dôkaz o tom, že by rúška na tvár nosené ľuďmi na verejnosti mali pozitívny vplyv v boji proti šíreniu nákazy nového koronavírusu. Vyhlásil to v pondelok na tlačovej konferencii v Ženeve šéf núdzových operácií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Mike Ryan.

KORONAVÍRUS sa dá "prechodiť" ako bežná chrípka, mnohí ani neviedia, že ho mali, šokuje český lekár (Topky)
PRAHA – Správame sa zodpovedne. Používame rúška, ochranné rukavice, dezinfekciu a dbáme na zvýšenú hygienu. Aj napriek dodržiavaniu všetkých opatrení však žijeme v strachu z toho, či sa môžeme nakaziť koronavírusom bez toho, aby sme o tom vedeli. Na túto otázku a ďalšie odpovedal prednosta Kliniky infekčných a parazitárnych chorôb Nemocnice Na Bulovke Jiří Beneš.

VIDEO Premiér Matovič o predpoklade ďalšieho šírenia koronavírusu: Pribudlo 27 prípadov nákazy (Topky)
BRATISLAVA - Pôvodne mal vrchol pandémie nastať v stý deň od prvého nakazeného koronavírusom. Podľa nového modelu sa vrchol pandémie posúva o desať dní a nastať by mal v polovici júla. Premiér Igor Matovič na dnešnej tlačovej konferencii informoval o predpoklade ďalšieho šírenia koronavírusu.

KORONAVÍRUS Pomocná sila v náročnej situácii: Do Rakúska priletelo vyše dvesto zdravotníkov (Topky)
VIEDEŇ - Vyše 200 zahraničných zdravotníkov z Rumunska a Bulharska priletelo v pondelok charterovými letmi do Rakúska. Ich úlohou je zabrániť vzniku nedostatku zdravotníckeho personálu v čase, keď krajina bojuje s pandémiou nového koronavírusu SARS-CoV-2. S odvolaním sa na miestne úrady v spolkovej krajine Dolné Rakúsko o tom informovala agentúra AFP. Zároveň pripomenula, že rakúske zdravotníctvo je závislé od zdravotníkov zo strednej východnej Európy.

Ďalšie nechutné obvinenie na adresu Nely Slovákovej: Mala stopnúť pomoc chorému dievčatku, ale... TOTO je vysvetlenie! (Topky)
BRNO - Zdá sa, že krásnu influencerku a podnikateľku Nelu Slovákovú majú niektorí ľudia poriadne v zuboch. Po obvineniach spojených s jej aktuálnym biznisom s ochrannými rúškami na tvár si ľudia vymysleli ďalšiu kauzu.

KORONAVÍRUS Moskva hlási ďalšie obete, Rusko poslalo do USA lietadlo so zdravotníckym zariadením (Topky)
MOSKVA - Nový koronavírus SARS-CoV-2 si v Moskve v pondelok vyžiadal životy štyroch pacientov. Vo všetkých prípadoch išlo o staršie osoby s inými zdravotnými problémami. S odvolaním sa na informácie moskovskej pracovnej skupiny pre boj s koronavírusom o tom informovala agentúra TASS.

Po obrovskom prepade očakávaná zmena: Ceny ropy vzrástli, podporili ich Trump a Putin (Topky)
SOUL - Po prepade na 18-ročné minimum sa ceny ropy v utorok vrátili k rastu. Najmä cena WTI zaznamenala výraznejšie zotavenie, keď v porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou vzrástla nakrátko o vyše 7 %.

KORONAVÍRUS Tajné služby USA: Nevieme zmapovať vírus v Číne, Rusku, Iráne a KĽDR (Topky)
WASHINGTON - Americké tajné služby priznávajú problémy v schopnosti posúdiť situáciu so šírením nového koronavírusu v krajinách ako Čína, Rusko, Irán či Severná Kórea. Informáciu priniesla agentúra Reuters s odvolaním sa na americké vládne zdroje oboznámené s utajovanými skutočnosťami.

KORONAVÍRUS Kríza ukazuje prvú vážnu trhlinu: Jeden z najväčších závodov pošle takmer tisíc ľudí na ulicu! (Topky)
BRATISLAVA - Výrobca nábytku spoločnosť Decodom ohlásil hromadné prepúšťanie 903 z celkového počtu 1170 zamestnancov. „Vládou oznámené ekonomické opatrenia sú nedostatočné a pokrývajú iba zlomok osobných nákladov firmy veľkosti a významu Decodomu,“ zdôvodnil rozhodnutie konateľ spoločnosti Vladimír Šrámek.

KORONAVÍRUS Situácia v Iráne ostáva kritická: Krajina zavádza ďalšie opatrenia (Topky)
TEHERÁN - Irán v rámci boja proti pandémii COVID-19 zakáže od apríla vydávanie tlačených novín a časopisov. Táto blízkovýchodná krajina je mimoriadne ťažko zasiahnutá novým druhom koronavírusu.

KORONAVÍRUS mení Maďarsko na totalitu: Schválili kontroverzný zákon, novinárov môžu posielať do basy! (Topky)
BUDAPEŠŤ - Maďarský parlament včera, podľa očakávania, schválil kontroverzný zákon, ktorý vláde umožňuje riadiť krajinu v čase núdzového stavu pomocou dekrétov a dáva jej väčšiu kontrolu nad novinármi. Počet ľudí nakazených koronavírusom v Maďarsku vzrástol na 447, 15 z nich nákaze podľahlo. Na základe dát vládneho portálu o tom dnes informovala agentúra MTI.

Naša najúspešnejšia modelka Michaela Kocianová: Koronavírus takto ovplyvnil jej život, zostala radšej na Slovensku (Topky)
Jedna z najúspešnejších slovenských topmodeliek prezradila, do akej miery nebezpečný vírus zasiahol do chodu jej bežného pracovného, no i súkromného života.

KORONAVÍRUS Kríza skúša Slovensko: Nepríjemné prekvapenie, prvá banka pripravila hypotekárny úder (Topky)
BRATISLAVA - Hypotekárne úvery sú na Slovensku veľmi populárnym spôsobom, akým sú mnohé rodiny či jednotlivci financovaní pri zakladaní rodiny a kúpe nového bytu či domu. Nestačí však, že Slovákov momentálne bičuje kríza v zamestnaní a hrozí im prepúšťanie či znižovanie miezd, v momentálnej situácii chce priškrtiť finančný kohútik aj bankový sektor. Prvou je banka UniCredit.

KORONAVÍRUS Kto má záujem o repatriáciu na Slovensko, má poslednú šancu na registráciu (Topky)
BRATISLAVA - Ak chcú slovenskí občania v zahraničí využiť v čase koronavírusovej krízy pomoc rezortu zahraničných vecí na návrat domov, majú poslednú šancu na registráciu. V diskusii na Tablet TV to povedal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus.

Šialený útok v Nemecku: Muž (27) napadol mačetou okoloidúcich, zranená je jedna osoba (Topky)
AUGSBURG - Muž vo veku 27 rokov zaútočil v utorok ráno mačetou na dvoch chodcov v meste Augsburg v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko, pričom jeden muž utrpel stredne ťažké zranenia. Informoval o tom magazín Focus s odvolaním sa na hovorcu tamojšej polície.

KORONAVÍRUS V Číne je 48 nových prípadov nákazy, koniec epidémie v Ázii je ďaleko (Topky)
PEKING - V Číne pribudlo 48 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a ďalších päť úmrtí na chorobu COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v utorok Národnou zdravotníckou komisiou.

KORONAVÍRUS Notárske úrady prijímajú pre ochorenie preventívne opatrenia (Topky)
BRATISLAVA - Notárske úrady prijímajú pre šírenie koronavírusu preventívne opatrenia. Informovala o tom ich stavovská komora. Notári apelujú na ľudí, aby úrady, ktoré sú otvorené, využívali iba v naozaj nevyhnutných prípadoch. V obmedzenej prevádzke pracujú aj ďalšie právnické odvetvia, napríklad súdy. Na Slovensku je zatiaľ oficiálne potvrdených 363 potvrdených prípadov nového koronavírusu.

KORONAVÍRUS Taliansko zápasí s neviditeľným súperom: Vláda predĺžila mimoriadne opatrenia (Topky)
RÍM - Talianska vláda predĺžila mimoriadne opatrenia v súvislosti s koronavírusom vrátane zákazu vychádzania až do Veľkej noci. Počet potvrdených prípadov nákazy v krajine sa medzičasom vyšplhal na 101 739, ochoreniu COVID-19 podľahlo 11 591 osôb, čo je najviac na svete.

KORONAVÍRUS V Česku podľahlo nákaze 23 ľudí, celkovo evidujú vyše 3000 prípadov (Topky)
PRAHA - Počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu v Česku prekročil 3000, počas pondelka ich pribudlo 184, celkovo teda krajina eviduje 3001 prípadov. S chorobou COVID-19, ktorú koronavírus spôsobuje, podľa údajov z pondelkového večera zomrelo 23 ľudí ľudí, 25 sa uzdravilo . Vyplýva to z informácií na webe ministerstva zdravotníctva.

KORONAVÍRUS Lekárom ako ochrana môžu poslúžiť aj masky na šnorchlovanie (Topky)
PARÍŽ - Sieť obchodov so športovými potrebami vo Francúzsku zablokovala predaj masiek na šnorchlovanie, keď sa zistilo, že po úpravách môže v nemocniciach poslúžiť ako ochrana pred novým koronavírusom. Informoval o tom v utorok francúzsky spravodajský portál La Voix du Nord.

KORONAVÍRUS Španielsko sprísnilo opatrenia zákazu vychádzania, obmedzilo aj cesty do práce (Topky)
MADRID - V Španielsku vstúpili v utorok do platnosti drastické a sporné opatrenia v boji proti pandémii nového druhu koronavírusu, týkajúce sa sprísnenia obmedzení voľného pohybu ľudí a zákazu vychádzania. Informovala o tom agentúra DPA.

Nitra chce natrvalo dostať nákladné autá z centra mesta (Topky)
NITRA – Nitrianska radnica chce natrvalo dostať nákladnú dopravu z centra mesta.

Portoriko si nevydýchne ani na jedinú sekundu: Ostrov zasiahlo ďalšie zemetrasenie (Topky)
SAN JUAN - Portoriko zasiahlo v pondelok miestneho času zemetrasenie s magnitúdou 4,2, pričom ho bolo cítiť naprieč celým ostrovom. Geologická služba Spojených štátov uviedla, že epicentrum sa nachádzalo v blízkosti juhozápadného pobrežného mesta Guánica, pričom otrasy vychádzali z hĺbky iba piatich kilometrov. Škody zatiaľ nehlásili.

VIDEO Hrozivé správy z ďalekej Číny: Pri boji s lesným požiarom zomrelo 19 osôb (Topky)
S´-ČCHUAN - Pri boji s lesným požiarom v provincii S'-čchuan na juhozápade Číny prišlo o život 19 ľudí. Informovali o tom v utorok čínske štátne médiá. Kedy presne zomreli, však nie je jasné. V prípade obetí má ísť o jedného sprievodcu a hasičov.

KORONAVÍRUS VIDEO Turista odignoroval karanténu, miestni obyvatelia mu to dali pekne vyžrať (Topky)
SHEFFIELD - Tento chlapík z britského Sheffieldu úplne odignoroval vládne nariadenia. Napriek karanténe odišiel do 185 kilometrov vzdialených hôr vo waleskom národnom parku Snowdonia. Miestni obyvatelia nenechali nič na náhodu a okamžite kontaktovali políciu.

Núti nás vzdať sa hotovosti: Strach z kontaminovanej meny otvára dvere digitálnym platbám (Topky)
BRATISLAVA - Koronavírus zmenil spôsob nakupovania. Nielen že sa obchod intenzívne presunul do on-line prostredia, aj možnosť platby je limitovaná. Už žiadna dobierka, kuriér nechce za tovar hotovosť, aby sa obmedzila možnosť nákazy. Bude to nakoniec COVID-19, ktorému sa podarí naplno vniesť digitálne platby do hlavného prúdu?

KORONAVÍRUS Nemecko eviduje 61.913 nakazených, Jena zavedie povinné rúška (Topky)
BERLÍN - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom sa v Nemecku zvýšil na 61.913, pričom v krajine evidujú už 583 úmrtí na ochorenie COVID-19. Vyplýva to z utorňajších údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI). V porovnaní s predošlým dňom pribudlo 4615 nových prípadov infikovaných a 128 úmrtí - čo je doteraz najvyšší denný prírastok.

KORONAVÍRUS Prvé opatrenia na minimalizáciu dopadov pandémie považujú živnostníci za nedostatočné (Topky)
BRATISLAVA - Prvé opatrenia na minimalizáciu ekonomických dopadov pandémie považuje Slovenský živnostenský zväz pre živnostníkov za nedostatočné.

KORONAVÍRUS V Číne je 48 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, všetky sú dovezené (Topky)
PEKING - V Číne pribudlo 48 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a ďalších päť úmrtí na chorobu COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v utorok Národnou zdravotníckou komisiou.

KORONAVÍRUS Trumpov kabinet pritvrdzuje: USA predĺžia zákaz vstupu do krajiny pre Európanov (Topky)
WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump v pondelok avizoval, že Spojené štáty plánujú predĺžiť zákaz vstupu do krajiny pre ľudí prichádzajúcich z Európy. Toto opatrenie je v USA v platnosti od 13. marca na dobu 30 dní. Informoval o tom nemecký denník Die Welt.

KORONAVÍRUS Systém v krajine môže skolabovať: Mexiko vyhlásilo stav zdravotnej núdze (Topky)
MEXIKO - Mexiko vyhlásilo v pondelok stav zdravotnej núdze a zaviedlo prísnejšie opatrenia v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu, ktoré budú v platnosti do 30. apríla. Stalo sa to po tom, ako počet prípadov nákazy v krajine presiahol 1000 a výrazne sa zvýšil aj počet úmrtí. Informovala o tom agentúra Reuters.

KORONAVÍRUS Zamestnávatelia požadujú od vlády urýchlene zriadiť hospodársky krízový štáb (Topky)
BRATISLAVA - Slovenskí zamestnávatelia požadujú od vlády urýchlene zriadiť hospodársky krízový štáb, ktorý by prijal ekonomické opatrenia v boji proti hospodárskym dopadom koronavírusu pre všetkých zamestnávateľov aj zamestnancov bez rozdielov.

KORONAVÍRUS Prírodovedci z Univerzity Komenského pracujú na získaní genómov vírusu (Topky)
BRATISLAVA – Vo Vedeckom parku Univerzity Komenského v Bratislave pracujú prírodovedci na odhalení úplnej genetickej informácie nového koronavírusu na Slovensku. V tlačovej správe, ktorú zaslala UK, to uviedla jej hovorkyňa Lenka Miller.

KORONAVÍRUS Štúdia univerzity v Miláne: Tretina Talianov s COVID-19 mala poruchy čuchu a chute (Topky)
MILÁNO - Každý tretí človek nakazený novým koronavírusom v Taliansku trpel najmä v počiatočnom štádiu ochorenia COVID-19 poruchami dvoch zmyslov - čuchu a chuti. Vyplýva to zo štúdie univerzity v Miláne, ktorú viedol virológ Massimo Galli, informovala v pondelok agentúra APA.

Dve fotky, jeden ostrov: Unikátne snímky z vesmíru dokazujú katastrofické následky výbuchu sopky (Topky)
Sopka Taal, ktorá sa nachádza v provincii Batangas približne 66 kilometrov južne od Manily, je druhou najaktívnejšou na Filipínach. V januári opäť prekvapila svojou silou a z domovov vyhnala tisícky ľudí. Unikátne vesmírne zábery ukazujú, ako veľmi erupcia zmenila podobu celého ostrova.

KORONAVÍRUS Nemecko eviduje desiatky tisíc nakazených, Jena zavedie povinné rúška (Topky)
BERLÍN - Počet nových prípadov nákazy koronavírusom sa v Nemecku zvýšil na 61.913, pričom v krajine evidujú už 583 úmrtí na ochorenie COVID-19. Vyplýva to z utorňajších údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI). V porovnaní s predošlým dňom pribudlo 4615 nových prípadov infikovaných a 128 úmrtí - čo je doteraz najvyšší denný prírastok.

KORONAVÍRUS Realitné kancelárie na margo opatrení vlády: Pomoc vítame, očakávali sme však viac (Topky)
BRATISLAVA - Realitné kancelárie vítajú opatrenia vlády SR, ktoré premiér Igor Matovič oznámil verejnosti v nedeľu 29. 3., avšak nepovažujú ich za dostatočné a nesplnili ich očakávania. Uviedla to Realitná únia SR a Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska.

KORONAVÍRUS Počet nakazených v Maďarsku je už takmer 500, zomrel 16. pacient (Topky)
BUDAPEŠŤ - V uplynulých 24 hodinách pribudlo v Maďarsku 45 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Počet potvrdených infikovaných tak stúpol na 492.

Zadržali Turka, ktorý nelegálne prekročil hranice: Pred vyhostením ho umiestnia do karantény (Topky)
SOBRANCE – Občana Turecka, zadržaného v pondelok popoludní hraničiarmi v blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice, ktorý sa na území Slovenska nachádzal neoprávnene, umiestnia pred vyhostením do policajnej karanténnej miestnosti v Sečovciach. Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Koaličnú zmluvu by mohli poslanci podpísať na najbližšej schôdzi, tvrdí premiér Matovič (Topky)
BRATISLAVA - Koaliční poslanci Národnej rady SR by mohli podpísať zmluvu po vzore lídrov vládnych strán na najbližšej schôdzi parlamentu. Informoval o tom premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý však dodal, že politika je preňho momentálne na okraji priorít a termín podpisu zmluvy tak nie je záväzný. Podľa neho sa stará skôr o to, ako Slovensko zvládne pandémiu nového koronavírusu.

Tieto zmeny v kráľovskej rodine spôsobil koronavírus: Ako pandémia ovplyvňuje život najvplyvnejšej rodiny Británie? (Topky)
Covid-19 neobchádza ani kráľovskú rodinu. Pozrite sa spolu s nami, v akej miere ovplyvnil život a vzťahy členov britskej monarchie.

KORONAVÍRUS zasiahol aj hviezdu X-Mena: Lekárom daroval státisíce libier! (Topky)
GLASGOW - S novým vírusom COVID-19 v plnej sile zápasí aj Veľká Británia, ktorá rovnako prijala niektoré bolestivé, no nutné opatrenia, aby šírenie zastavila. Pomôcť v boji sa rozhodol aj známy herec James McAvoy (40).

KORONAVÍRUS Poľsko oznámilo 77 nových prípadov nákazy koronavírusom (Topky)
VARŠAVA - V Poľsku pribudlo 77 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čím sa ich celkový počet zvýšil na 2132. Počet úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je 31. Informovala o tom v utorok agentúra PAP s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad