topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 7.3.2021 | Meniny má Tomáš/Róbert

Toplist najčítanejších správ za posledné 4 hodiny – Kultúra

 • Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že pridáva ďalšie termíny na očkovanie (O médiách.com)

   Ministerstvo zdravotníctva na facebooku vysvetľuje, ako bude prebiehať očkovanie:


 • Útoky na email od Microsoftu sa budú stupňovať, varujú experti aj zo Slovenska (O médiách.com)
  Útoky na email od Microsoftu sa budú stupňovať, varujú experti aj zo Slovenska

  Hackerom, ktorí prišli s novým a silným nástrojom využívajúcim zraniteľnosť produktu Microsoft Exchange Server, sa podľa expertov darí naďalej prenikať do e-mailových schránok firiem a úradov v USA aj v Európe. Situácia sa pritom v najbližších dňoch zrejme ešte zhorší, ak sa aj ďalším skupinám kyberzločincov podarí tieto nástroje naklonovať a začať využívať pre vlastné potreby, napísala dnes agentúra Reuters. Aj podľa Bieleho domu sú kyberútoky naďalej aktívnou hrozbou a už teraz majú veľké množstvo obetí.


 • Súťaž Dramaticky mladí je otvorená pre kreatívnu mládež (Pravda)
  Súťaž reaguje svojím posolstvom na súčasnú epidemickú situáciu mottom Aj keď si doma, buď svetový!
 • Autor Praskania krvi Jozef Mokoš bude mať 80 (Pravda)
  Nie je iba básnik a dramatik vážnych posolstiev – svojimi humornými básňami pre deti i dospelých vie rozosmiať ako nik iný.
 • Českého leva získal seriál Herec, filmy Šarlatán či Krajina ve stínu (VIDEO) (O médiách.com)
  Českého leva získal seriál Herec, filmy Šarlatán či Krajina ve stínu (VIDEO)

  Ako najlepší celovečerný film roku 2020 Česká filmová a televízna akadémia vyhlásila snímku Šarlatán, Českého leva si za neho okrem producentov odnáša aj režisérka Agnieszka Holland. Snímka o ľudovom liečiteľovi premenila päť zo 14 nominácií. Najviac cien na ceremoniáli v pražskom Rudolfíne získal film Bohdana Slamy Krajina ve stínu, ktorý mal 15 nominácií. Jeho tvorcovia si odniesli šesť cien vrátane tej za scenár a najlepší ženský herecký výkon. Cenu za najlepší televízny film či minisériu má séria Herec. Rozpráva o neľahké hereckej kariére v 50. rokoch.


 • Šelmy sú rozdané. Najlepší je Šarlatán (Pravda)
  V sobotu večer sa odovzdávali výročné filmové ceny Český lev. Podľa akademikov je najlepším českým filmom vlaňajška a Hollandová najlepšou režisérkou. Najviac, až šesť cien si odniesla snímka Krajina ve stínu režisíra Bohdana Slámu.
 • Maturita s Hashtagom: Spoznaj do detailov život Ľudovíta Štúra, jednej z najzásadnejších osobností našej histórie (Topky)
  BRATISLAVA - „Málo troviť, veľa tvoriť a učiť sa.“ – to bolo heslo, ktorým sa celý život riadil Ľudovít Štúr a ako neskôr budeš počuť, do bodky sa ho i držal. Štúr nežije už viac ako jeden a pol storočia, ale jeho dielo a stopa, ktorú zanechal pre Slovákov, je stále živá.