topspravy.sk mať prehľad
sobota, 28.3.2020 | Meniny má Soňa

Premiér Matovič sa počas zasadnutia krízového štábu odviazal: FOTO spod jeho stola... uf! (Topky)
BRATISLAVA - Rokovania Ústredného krízového štábu, na ktorom sa riešia opatrenia v súvislosti s nákazou nového koronavírusu, sa preťahujú do neskorých nočných hodín. Jeho členom je aj premiér Igor Matovič, ktorý sa na piatkovom zasadnutí tak trochu "odviazal" a vyzul sa.

ROZHOVOR Mafiánsky boss Mikuláš Černák: Koronavírus v base, o Matovičovi aj o premiérovej hnačke (Topky)
LEOPOLDOV - Od parlamentných volieb ubehol takmer mesiac. Slovensko, tak ako štáty na celom svete, zasiahla pandémia koronavírusu. Pojednávania s mafiánskym bossom Mikulášom Černákom pre šíriace sa ochorenie zrušili, tak, ako mnoho ďalších. Ako na doživotie odsúdeného šéfa slovenského podsvetia ovplyvnil koronavírus? Koho tento, svojho času obávaný muž odsúdený pre mafiánske vraždy z deväťdesiatych rokov volil?

Slovensko hlási opatrenie na liek Plaquenil: Za zlom v boji s koronavírusom ho považuje Musk aj Trump (Topky)
BRATISLAVA - Zvrat v boji s obávaným koronavírusom. Aj v tejto súvislosti sa hovorí o lieku Plaquenil, ktorý lekári predpisujú napríklad pri liečbe malárie. Po Českej republike naň vydal opatrenie aj náš rezort zdravotníctva.

KORONAVÍRUS New York je totálne paralyzovaný: Lekári sú vydesení na smrť, experti poznajú príčinu (Topky)
NEW YORK - Epidémia spôsobená koronavírusom tvrdo dopadá na amerických zdravotníkov, pričom kritická situácia je hlavne v New Yorku, kde sú sestry nútené pracovať aj v prípade, že ich test na prítomnosť vírusu je pozitívny a sú zatiaľ bez príznakov. Personál nemocníc je vydesený na smrť.

KORONAVÍRUS Aktuálny zoznam nakazených na Slovensku (Topky)
BRATISLAVA - Slovensko momentálne eviduje vyše 200 prípadov nákazy novým koronavírusom. Premiér vyhlásil mimoriadny stav a na územie Slovenska sa nedostane okrem občanov štátu nikto iný. Na hraniciach sú prísne kontroly a cudzincov vracajú späť. Vláda prijala prísne opatrenia. Pozrite si aktuálny zoznam nakazených.

Toto vážne? Meky Žbirka ukázal dospelého syna: FOTO Vlasy ako hippie a podoba žiadna! (Topky)
BRATISLAVA - Česko-slovenská legenda Meky Žbirka (67) je otcom troch detí. Denisa, Linda aj Dávid robia pyšnému tatkovi radosť, no vyzerá to tak. že v šľapajach speváka ide najaktívnejšie práve jeho jediný syn. Ten je telom i dušou hudobníkom a z tatka si zobral príklad aj v časoch, keď vo svete úraduje koronavírus. Na základe vzhľadu by ste však zrejme asi nepovedali, že títo dvaja sú rodina!

Iba tri krajiny na svete majú viac nakazených bez jediného úmrtia ako Slovensko (TV Noviny)
Z európskych krajín sme v tomto rebríčku na druhom mieste.

KORONAVÍRUS prináša skrytú hrozbu, o ktorej ste možno netušili: Spôsobuje neskutočné utrpenie (Topky)
AUSTIN - Súčasnú situáciu, ktorá nás núti tráviť viac času doma, opisujú odborníci na problematiku domáceho násilia ako veľmi nešťastnú. Spoločenská izolácia, kvôli ktorej musia zostávať celé rodiny v uzatvorenom domácom prostredí, totiž vytvára ideálne podmienky pre tyranov a násilníkov. Pod zámienkou šíriacej sa epidémie tak môžu týrať svoje obete ešte viac ako inokedy. Obetiam sa zároveň v tomto období zúžili aj možnosti úniku a hľadania pomoci.

Turisti sa po týždni vrátili z výletu v horách: Utrpeli šok, nemôžeme tomu uveriť! (Topky)
CHRISTCHURCH - Belgičania Pauline Dupontová a jej priateľ Romain odišli začiatkom marca na Nový Zéland. Spolu s priateľmi sa vybrali na dobrodružný výlet do hôr, no nemali tam nijaký signál. O to väčší bol ich šok, keď sa po návrate do civilizácie dozvedeli, že Nový Zéland sa pripravuje na uzavretie hraníc a Austrália tak už urobila. Cesta späť do Európy tak neprichádzala do úvahy.

Andrásy po zdravotných problémoch a návrate z plavby loďou: Už pozná výsledok testu na koronavírus! (Čas.sk)
Vydýchol si! Humorista Oliver Andrásy (62) si prešiel v posledných týždňoch poriadne náročným obdobím, ktoré mu spôsobilo vrásky na čele.

Boli sme sa pozrieť, či dnes od 9.00 do 12.00 nakupovali iba seniori (TV Noviny)
V dvoch krajských mestách bola situácia odlišná.

Poklad, aký sa podarí nájsť len málokedy: Jedinečný objav v kostole na východe Slovenska (Čas.sk)
Tomu sa povie parádny nález! V kostole v Obišovciach (okr. Košice-okolie) archeológovia objavili poklad, aký sa podarí nájsť len málokedy.

Kedysi sexsymbol, dnes ZOSTARNUTÝ PÁN: Aha, ako teraz vyzerá Robbie Williams! (Topky)
LONDÝN - Aj napriek tomu, že jeho vek sa nekompromisne blíži k päťdesiatke, sexepílu má stále na rozdávanie! Reč je o niekdajšom frontmanovi skupiny Take That, Robbiem Williamsovi (46), ktorému by aj dnes podľahla nejedna dáma. A to i napriek tomu, že spevákovi za posledné roky pribudlo množstvo šedín!

Prvá obeť COVID-19 v kráľovskej rodine: Koronavírusu podľahla princezná! (Topky)
PARÍŽ - Nebezpčný koronavírus neobchádza ani kráľovské rodiny. Nebezpečná nákaza Covid-19 sa doteraz potvrdila u britského princa Charlesa, monackého kniežaťa Alberta, aj u španielskej princeznej Márii Terézii Bourbonsko-Parmskej. Na verejnosť sa však teraz dostala informácia, že posledná z menovaných zákernej chorobe podľahla.

Hrozivá predpoveď expertov: Koronavírus spôsobí svetovej ekonomike trojfázový šok! Oživenie čakajte až... (Topky)
BRATISLAVA - Pandémia koronavírusu bude mať výrazné následky vo všetkých oblastiach hospodárskeho života. Okrem možného kolapsu zdravotníctva výrazne ovplyvní aj vývoj v obchode, vo financiách aj spotrebe. Experti spoločnosti Euler Hermes odhadujú, že straty na exporte sa celosvetovo vyšplhajú až do výšky 317 miliárd dolárov.

KORONAVÍRUS Nasadenie Matoviča v boji proti pandémii je enormné, tvrdí známy publicista (Topky)
BRATISLAVA - Osobné nasadenie nového premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) pri manažovaní opatrení proti koronavírusovej kríze aj pri informovaní verejnosti je enormné, porovnateľné, alebo ešte prevyšujúce tempo jeho predchodcu Petra Pellegriniho (Smer-SD). V diskusii na Tablet.tv to uviedol publicista Juraj Hrabko.

Zoznam nové opatrenia: Prísnejšie hygienické opatrenia, no zároveň otvorenie ďalších prevádzok (TV Noviny)
O niektorých už sa hovorilo.

Dotýkať sa tváre je teraz zakázané. Tu sú tri jednoduché triky, ako to natrénovať (TV Noviny)
Nič to nestojí, iba trošku sebadisciplíny.

Lekári upozorňujú na špekulácie o vplyve liečby krvného tlaku na COVID-19 (TV Noviny)
Lieky nemajú pacienti vysadiť.

Minimálna mzda by sa mala zdvihnúť o historicky najvyššiu sumu (TV Noviny)
Prednosť má však stále vyjednávanie medzi zamestnávateľmi a odborármi.

Zdeněk Svěrák v karanténe: Snaha bola, ale... Manželka aj syn ho odmietli! (Topky)
PRAHA - Narodeniny v karanténe. Napriek tomu, že j izolovaný doma, snaží sa Zdeněk Svěrák spríjemňovať tieto chvíle všetkým ľuďom. Okrem hromadného spievania cez internet sa pustil aj do písania nového scenára. Manželka aj syn ale zatiaľ jeho pokusy o novú rozprávku odmietli!

FOTO z kúpeľne promi páru: Prepánajána, veď ona je DOLE BEZ! (Topky)
LOS ANGELES - Nehanbí sa! Coco Austin (41) nikdy nemala problém s pretŕčaním svojich kriviek. A nezmenilo sa to ani po tom, čo sa stala mamičkou. Jej instagram je plný provokatívnych záberov. Jeden taký tam zverejnila aj v uplynulých dňoch.

Odvrátená stránka zvýšenej hygieny rúk: TIPY, ako odstrániť jeden z najčastejších problémov (Topky)
BRATISLAVA - Dôkladné umývanie rúk niekoľkokrát za deň vás ochráni pred koronavírusom, no zároveň ich môže veľmi vysušiť. Pokožka je suchá, popraskaná, môžu sa tvoriť malé ranky, ktoré sú živnou pôdou pre množenie baktérií. Ako si udržať ruky čisté a zároveň hydratované?

Putinov Aurus Senat – otvorená verzia vyvolala šialenstvo (Topky)
MOSKVA - Keď sa povie Aurus Senat, väčšina z nás si asi predstaví limuzínu ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Štát zakáže predaj respirátorov pre verejnosť. Chrániť majú ľudí v prvej línii (TV Noviny)
Respirátor funguje iba jednosmerne. Človeka ochráni pred nákazou, no ak je chorý, šíreniu nezabráni.

Na Slovensku je 23 nových pozitívnych prípadov na koronavírus (TV Noviny)
Informoval o tom minister Krajčí.

PRÁVE TERAZ Na Slovensku pribudli ďalšie desiatky prípadov nákazy koronavírusom (Topky)
BRATISLAVA - Na Slovensku pribudlo počas piatka 23 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 teda stúpol na 292. Dnes to oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí s tým, že počas piatka bolo vyšetrených celkovo 747 vzoriek, z toho negatívnych bolo 724.

KORONAVÍRUS Lietadlá z Číny doviezli na Slovensko vyše dva milióny rúšok a milión rýchlotestov (Topky)
BRATISLAVA - Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) a člen permanentného krízového štábu, biochemik Róbert Mistrík boli v piatok pred 23.00 h na bratislavskom letisku M.R. Štefánika pri prílete dvoch čínskych lietadiel, ktoré priviezli zdravotnícke pomôcky, objednané štátom na zvládnutie boja s novým koronavírusom.

Slovenskí zdravotníci zvýšili množstvo preverovaných pacientov: Počet testov na tisícke, zvažujú používanie lieku (Čas.sk)
Konečne to rastie. Premiér Igor Matovič (46) sa v piatok pochválil tým, že v štátnych laboratóriách sa podarilo zásadne zvýšiť počet testov na koronavírus.

Vedci sú zhrození z nového výskumu o Antarktíde: Satelit odhalil krutú pravdu (Topky)
IRVINE - Odborný magazín Geophysical Research Letters zverejnil informáciu glaciológov z Kalifornskej univerzity o šokujúcom zmenšení Denmanovho ľadovca vo východnej časti Antarktídy. Táto lokalita pritom až doteraz veľmi dobre odolávala topeniu ľadovej vrstvy.

KORONAVÍRUS Česko hlási rekordné čísla: Za deň pribudli stovky nakazených, súvisí to s týmto (Topky)
PRAHA - V Českej republike bolo v sobotu ráno potvrdených celkovo 2422 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. V piatok ich pribudlo 373, čo je dosiaľ najväčší počet za jeden deň. Vyplýva to z údajov českého ministerstva zdravotníctva, ktoré prevzal spravodajský server Novinky.cz.

Lietadlá z Číny doviezli viac ako dva milióny rúšok a milión rýchlotestov (TV Noviny)
V rámci dodávky rúšok je 400.000 kusov dar čínskej firmy.

Lekári upozorňujú na špekulácie o vplyve liečby krvného tlaku na COVID-19: Je to reálna hrozba (Čas.sk)
Lekárske spoločnosti upozorňujú, že informácie o potenciálnom vplyve liekov používaných na liečbu krvného tlaku a iných kardiovaskulárnych ochorení, na priebeh ochorenia COVID-19 sú špekulácie bez klinických a vedeckých dôkazov.

Odborník na závislosti: Abstinencia v čase korony vám môže zachrániť život (Aktuality)

Na Slovensku je okolo polmilióna možno aj milión ľudí, ktorí sú zvyknutí popíjať. Sú to ľudia, ktorí sú v tejto situácii rizikoví, môžu sa rozbehnúť do ťažkého pitia, upozorňuje Ľubomír Okruhlica. Ako predísť hrozbe alkoholizmu?

Nevestou po 60-ke? Láske povedali ÁNO Rottrová, Turner a ďalšie (Pravda)
Joan Collins či Ivana Trumpová - to sú ďalšie slávne dámy, ktoré sa stali nevestami v zrelom veku.

KORONAVÍRUS Štát za prísnych podmienok povolí otvorenie týchto ďalších prevádzok (Topky)
BRATISLAVA - Štát umožní otvoriť na Slovensku ďalšie prevádzky. Sú medzi nimi očné optiky, stanice STK a EK, záhradkárstva, stavebniny, galantérie či advokátske a notárske kancelárie.

Dvojica prežívala super rande, vtom sa všetko zvrtlo: Tínedžer vyberal peňaženku a... preboha! (Topky)
NEW YORK - Devätnásťročný Anthony Ciccarelli z New Yorku omylom postrelil svoju priateľku počas rande v reštaurácii. Podľa najnovších informácií bola zbraň ukradnutá a na ženu vystrelil po tom, čo rukou siahol do vrecka po peňaženku. Tínedžerovi hrozí sedem rokov väzenia.

Alena Heribanová stuhla pri slovách, ktoré vyleteli z Marcina: Peter, kde sa podela tvoja galantnosť? (Čas.sk)
Hosťom Petra Marcina v relácii Neskoro večer je Alena Heribanová, ktorá je moderátorkou už dlhé roky. Peter však zabŕdol do jej začiatkov, kde sa okrem moderovania predstavila aj ako tanečníčka. Neodpustil si však poznámku, pri ktorej Alene nadskočilo obočie... Viac ako v tejto ukážke uvidíte v relácii Neskoro večer v sobotu o 21.55 na Jednotke.

KORONAVÍRUS USA hlásia už vyše 100-tisíc nakazených: Trump povoláva armádnych záložníkov (Topky)
WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump vydal nariadenie oprávňujúce Pentagón povolať armádnych záložných síl, aby sa aktívne podieľali na zabránení šírenia nového koronavírusu. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

KORONAVÍRUS Mladí ľudia si na diskotéke spravili chorú párty: Keď zistíte, čo všetko tam robili! (Topky)
HOLEŠOV - Niekoľko ľudí z noci na sobotu zorganizovalo na diskotéke v Holešove na Kroměřížsku spoločenskú akciu. V prevádzkárni boli ľudia bez rúšok, podával sa alkohol, vo vnútri sa fajčilo a navyše tam bola inštalovaná a používaná nafukovacia vírivka, uviedla hovorkyňa Holešovskej radnice Hana Helsnerová.

KORONAVÍRUS Muž celej dedine kúpil jedlo a bude tak robiť tri mesiace: Túto pochúťku dostali (Topky)
LONDÝN - Istý muž vo Veľkej Británii kúpil celej dedine, v ktorej žije, jedlo. Chce tak počas pandémie nového koronavírusu svoju komunitu viac zblížiť. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Naši južní susedia pritvrdili, Maďari zaviedli čiastočný zákaz vychádzania (TV Noviny)
Obchody s potravinami, lekárne, tržnice a drogérie zostávajú otvorené.

Koronavírus: Aktuálny prehľad prijatých opatrení Ústredného krízového štábu (Aktuality)

Závery z Ústredného krízového štábu zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR.

KORONAVÍRUS Lekári upozorňujú na špekulácie o vplyve liečby krvného tlaku na COVID-19 (Topky)
BRATISLAVA - Lekárske spoločnosti upozorňujú, že informácie o potenciálnom vplyve liekov používaných na liečbu krvného tlaku a iných kardiovaskulárnych ochorení, na priebeh ochorenia COVID-19 sú špekulácie bez klinických a vedeckých dôkazov.

KORONAVÍRUS Tisíce ľudí strávili hodiny v radoch na poľských hraniciach: Ukrajina sa úplne odrezala (Topky)
VARŠAVA - Tisícky Ukrajincov vracajúcich sa do svojej vlasti uviazli v piatok na celé hodiny v dlhých radoch, ktoré sa vytvorili pred priechodmi na ukrajinsko-poľských hraniciach. Informovala o tom televízia BBC.

Zinedine Zidane v tom má jasno: Títo štyria hráči si po sezóne zbalia kufre (Čas.sk)
Športový svet sa v týchto časoch síce zastavil, no nie úplne. V útrobách mnohých klubov sa pripravujú na rôzne prestupy, či ďalšiu sezónu.

Ďalší Rómovia v osade v karanténe: Obyvatelia v Humennom sa vrátili zo zahraničia (Čas.sk)
Obyvatelia rómskej osady Podskalka v meste Humenné, ktorí sa v poslednom období vrátili zo zahraničia, povinnú izoláciu v súvislosti s prevenciou šírenia nového koronavírusu dodržiavajú.

S Cibulkovou sa Slováci nikdy nenudia: V hlavnej úlohe nahota! (Čas.sk)
Toto prehnala! Slovenská tenistka Dominika Cibulková (30) už čoskoro privedie svojmu manželovi Michalovi (34) na svet ich prvé spoločné dieťatko. V čase šíriaceho sa nového koronavírusu tak svoje tehotenstvo trávi v domácej karanténe, kde zrejme nevie, čo od dobroty.

Z uviaznutej lode Zaandam evakuujú zdravých cestujúcich, štyria infikovaní pasažieri zomreli (TV Noviny)
Na palube sa nachádza v teritoriálnych vodách Panamy.

Kollár nie je vhodným kandidátom na predsedu parlamentu, tvrdí politológ (Topky)
BRATISLAVA - Ak mal niekto kontakty na bratislavské podsvetie, najznámejšiu fotografiu s daňovým podvodníkom či momentky z lyžovačky s neprávoplatne odsúdeným podnikateľom Marianom K. nemôže byť vhodným kandidátom do funkcie druhého najvyššieho ústavného činiteľa v krajine. Uviedol to politológ z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslav Štefančík. Borisa Kollára (Sme rodina) zvolili do funkcie predsedu parlamentu poslanci Národnej rady SR na ustanovujúcej schôdzi z 20. marca. V tajnej voľbe získal líder hnutia Sme rodina 106 hlasov, proti bolo 28 poslancov a piati sa zdržali.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad