topspravy.sk mať prehľad
utorok, 18.1.2022 | Meniny má Bohdana

Najnovšie správy – O médiách.com

 • 17.01.2022 23:00 OPATRENIA: Prehľad hlavných zmien zo všetkých nových vyhlášok (O médiách.com)

  Ministerstvo zdravotníctva pripravilo prehľad hlavných zmien zo všetkých nových vyhlášok:


 • 17.01.2022 22:45 Krajčí:Zastavme dezinformácie a nesadnime na lep populistom (O médiách.com)

  V posledných dňoch sme svedkami úplne zbytočného strašenia zo strany opozície, ktorá nehovorí pravdu, že sa pacienti nedostanú ku svojím liekom a musia si ich nechať predpísať u svojich špecialistov. "Nie je to pravda," upozorňuje Marek Krajčí z hnutia OĽANO.


 • 17.01.2022 22:30 Česká speváčka zomrela po tom, ako sa úmyselne nakazila covidom (O médiách.com)
  Česká speváčka zomrela po tom, ako sa úmyselne nakazila covidom

  Vo veku 57 rokov v nedeľu zomrela folková speváčka Hana Horká. O úmrtí informovala kapela Asonance, v ktorej roky spievala.


 • 17.01.2022 13:05 Ukrajina obvinila Rusko z kybernetického útoku a tvrdí, že na to má dôkazy (O médiách.com)
  Ukrajina obvinila Rusko z kybernetického útoku a tvrdí, že na to má dôkazy

  Ukrajina má dôkazy, že za rozsiahlym kybernetickým útokom na systémy štátnych úradov stálo Rusko. S odvolaním sa na vyhlásenie ministerstva pre digitálnu transformáciu o tom informovala agentúra AFP.


 • 17.01.2022 09:25 Peniaze sú jedným z dôvodov, prečo je dnešok štatisticky najdepresívnejší deň v roku (O médiách.com)
  Peniaze sú jedným z dôvodov, prečo je dnešok štatisticky najdepresívnejší deň v roku

  Koniec sviatkov, dlhé zimné večery či nedostatok peňazí z dôvodu zvýšených koncoročných výdavkov robia z dneška „papierovo“ najdepresívnejší deň v roku. Tzv. Blue Monday pripadá každoročne na tretí januárový pondelok. Pocit depresie môže navyše umocniť aj aktuálne pandemické obdobie, ale aj ekonomická situácia.


 • 16.01.2022 18:45 Redaktor televízie JOJ nafúkal, zadržala ho polícia (O médiách.com)
  Redaktor televízie JOJ nafúkal, zadržala ho polícia

  Redaktor televízie JOJ Rastislav Ekkert mal problémy s alkoholom za volantom. Na situáciu sám upozornil na svojom profile na facebooku, po tom, ako ho kontaktovali novinári.


 • 16.01.2022 10:40 Talianska rodina dokázala naplniť celé lietadlo a získala dovolenku pre 170 ľudí (O médiách.com)
  Talianska rodina dokázala naplniť celé lietadlo a získala dovolenku pre 170 ľudí

  Rodina z mestečka Portici pri Neapoli zvíťazila v súťaži vypísanej leteckou spoločnosťou Wizz Air, ktorá vlani v reklame hľadala "najväčšiu taliansku rodinu", ktorá by dokázala zaplniť celé lietadlo pre 170 cestujúcich.


 • 16.01.2022 10:30 Tenista Djokovič na súde neuspel, opúšťa Austráliu: Zverejnil vyhlásenie (O médiách.com)

  Srbský tenista Novak Djokovič prehral súd o zrušené vízum a nemôže obhajovať titul na Australian Open, ktorý sa začne v pondelok. Prvého hráča sveta rozsudok sklamal, ale rešpektuje ho a Austráliu opustí. Traja sudcovia federálneho súdu v Melbourne rozhodli v jeho neprospech jednomyseľne. Djokovičovi teraz hrozí trojročný zákaz vstupu do krajiny.


 • 15.01.2022 22:05 V tejto nemocnici sa nakrúca seriál Druhá šanca. Televízie ukázala zákulisie (FOTO, VIDEO) (O médiách.com)
  V tejto nemocnici sa nakrúca seriál Druhá šanca. Televízie ukázala zákulisie (FOTO, VIDEO)

  Televízia Markíza zaradila do vysielania nový 16-dielny dramatický seriál z lekárskeho prostredia s názvom Druhá šanca, ktorý je natočený na motívy skutočných udalostí. Divákov zavedie do života úspešného lekára, ktorému sa v priebehu jedného okamihu zrúti celý život. V hlavnej úlohe sa predstaví obľúbený herec Ján Koleník. Dej je vsadený do prostredia skutočnej bratislavskej Nemocnice Bezručova.


 • 15.01.2022 22:00 DÔLEŽITÉ: Nové opatrenia, ktoré budú platiť od 19.1. (ZOZNAM) (O médiách.com)
  DÔLEŽITÉ: Nové opatrenia, ktoré budú platiť od 19.1. (ZOZNAM)

  Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky, služby. Tieto celonárodné opatrenia budú platné najviac štyri týždne po dosiahnutí vrcholu vlny variantu Omikron.


 • 15.01.2022 20:10 Zo zákulisia Druhej šance. V tejto skutočnej nemocnici sa natáča seriál (FOTO) (O médiách.com)
  Zo zákulisia Druhej šance. V tejto skutočnej nemocnici sa natáča seriál (FOTO)

  Televízia Markíza zaradila do vysielania nový 16-dielny dramatický seriál z lekárskeho prostredia s názvom Druhá šanca, ktorý je natočený na motívy skutočných udalostí. Divákov zavedie do života úspešného lekára, ktorému sa v priebehu jedného okamihu zrúti celý život. V hlavnej úlohe sa predstaví obľúbený herec Ján Koleník. Dej je vsadený do prostredia skutočnej bratislavskej Nemocnice Bezručova.


 • 15.01.2022 19:50 Kto je kto v šou Survivor (FOTO) (O médiách.com)
  . Matěj Paprčiak Z českých celebrít prijal výzvu model, herec a bývalý futbalista Matěj Paprčiak. Vždy si chcel vyskúšať život na opustenom ostrove. Najviac sa bojí hladu, hadov a teší sa, že aspoň na chvíľu unikne z covidovej reality. Tomáš Zástěra Český rozhlasový moderátor na Evrope 2 a bývalý moderátor v rannej šou na TV NOVA. Podľa jeho slov sa najviac teší na posledný deň, keď vyhrá. Iva Pazderková Do najdrsnejšej reality šou mieru Iva Pazderková, ktorá je v Česku známa herečka a stand-up komička. Iva je športový typ a zúčastnila sa aj v súťažiach v kategórii Bikini Fitness. Chili Chili môžu diváci poznať už z kuchárskej šou Masterchef, v ktorej bola finalistkou. Neskôr sa objavila aj v speváckej šou SuperStar a teraz mieri na opustený ostrov. Bára Jánová Herečka a speváčka Bára Jánová posilní celebritný tím. Nathan Christian Futbalista a účastník reality šou Love Island Nathan mieri do na...
 • 15.01.2022 17:36 Podľa štúdie omikron spôsobuje viac hospitalizácií u najmenších detí (O médiách.com)

  Koronavírusový variant omikron spôsobuje u najmenších detí viac hospitalizácií v porovnaní s tými odrastenejšími ako predchádzajúce varianty. Konštatovali to vo svojej štúdii britskí vedci. Zdôraznili pritom, že ide o mierne prípady. Aj všeobecne infikovaný variantom omikron znižuje riziko hospitalizácie zhruba o tretinu v porovnaní s variantom delta, tvrdí iná britská štúdia, na ktorú sa odvoláva britská vláda. Británia v piatok uviedla, že za uplynulý deň sa v krajine nakazilo koronavírusom ďalších viac ako 99-tisíc ľudí.


 • 14.01.2022 21:40 Bývalá redaktorka klamala o úmrtiach po očkovaní, musí zaplatiť pokutu a ospravedlniť sa (O médiách.com)
  Bývalá redaktorka klamala o úmrtiach po očkovaní, musí zaplatiť pokutu a ospravedlniť sa

  Ospravedlnenie a úhradu škody vo výške 250.000 českých korún uložil súd žene, ktorá šírila na sociálnych sieťach klamstvá o úmrtiach po očkovaní na chorobu covid-19.


 • 14.01.2022 18:15 V týchto priestoroch sa nakrúca seriál Nemocnica. Televízie ukázala zákulisie (FOTO, VIDEO) (O médiách.com)
  V týchto priestoroch sa nakrúca seriál Nemocnica. Televízie ukázala zákulisie (FOTO, VIDEO)

  Seriál Nemocnica, ktorý prináša televízia JOJ, sa pripravuje v na to špeciálne pripravených bratislavských ateliéroch, v ktorých je postavená seriálová Nemocnica sv. Martina.


 • 14.01.2022 15:45 V týchto priestoroch sa nakrúca seriál Nemocnica. Televízie ukázala zákulisie (FOTO) (O médiách.com)
  V týchto priestoroch sa nakrúca seriál Nemocnica. Televízie ukázala zákulisie (FOTO)

  Seriál Nemocnica, ktorý prináša televízia JOJ, sa pripravuje v na to špeciálne pripravených ateliéroch, v ktorých je postavená seriálová Nemocnica sv. Michala.


 • 14.01.2022 15:05 V nemocnici pribudli nové postavy, kto je kto (FOTO) (O médiách.com)

  V ďalšej sérii uvidíte na poste primára chirurgického oddelenia skvelého a charizmatického Alexandra Bártu. O ňom sme vám zatiaľ prezradili, že sa nový doktor volá Filip a má zaujímavú minulosť. Je neodolateľne šarmantný, ale aj vtipný. Samozrejme, je talentovaným lekárom. Okrem neho sa môžete tešiť aj na ďalšie známe tváre, ktoré už pred tým účinkovali aj v iných projektoch televízie JOJ.


 • 14.01.2022 14:45 Kto je kto v seriáli Láska na prenájom (FOTO) (O médiách.com)
  Kto je kto v seriáli Láska na prenájom (FOTO)

  Televízia Doma už od začiatku januára vysiela turecký seriálový hit uplynulej sezóny s názvom Láska na prenájom (v origináli Sen Çal Kapimi), ktorý kombinuje romantiku, drámu a štipku komédie.


 • 14.01.2022 14:25 Marek Krajčí: Prosím, zastavme dezinformácie (O médiách.com)

  Bývalý minister zdravotníctva za OĽaNO Marek Krajčí na facebooku vyzval k zastaveniu šírenia dezinformácií ohľadom nového predpisovania liekov:


 • 14.01.2022 14:05 SURVIVOR: Kto sú dvaja moderátori (FOTO) (O médiách.com)
  SURVIVOR: Kto sú dvaja moderátori (FOTO)

  Televízie Markíza a Nova prinášajú známu svetovú reality šou - Survivor.Aj moderátorská dvojica bude česko-slovenská.


 • 14.01.2022 13:55 SURVIVOR: Medzi súťažiacimi sú mnohé celebrity - GoGo, známi športovci, moderátori, herci aj influenceri (FOTO) (O médiách.com)

  Televízie Markíza a Nova prinášajú známu svetovú reality šou - Survivor.„Survivor je jednou z najväčších, najpopulárnejších a najúspešnejších reality šou na svete,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka TV Markíza. „Sme si istí, že všetkým súťažiacim poskytneme množstvo príležitostí, aby posunuli svoje limity a našli v sebe neočakávané schopnosti,“ dodala.


 • 14.01.2022 13:35 Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc jednorodičom v núdzi (O médiách.com)
  Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc jednorodičom v núdzi

  Pred a počas najkrajších sviatkov roka potešila BILLA svojich zákazníkov vianočnou lotériou s atraktívnymi cenami. Spoločnosť túto príležitosť zároveň zmysluplne prepojila s charitatívnym projektom CHLEBODARCA, ktorý zastrešuje o. z. BILLA ľuďom. Na pomoc ďalším osamelým rodičom v núdzi tak poputuje viac ako 30 000 €.


 • 14.01.2022 13:30 Rozsiahly kybernetický útok zasiahol viaceré štátne inštitúcie na Ukrajine (O médiách.com)
  Rozsiahly kybernetický útok zasiahol viaceré štátne inštitúcie na Ukrajine

  Kvôli rozsiahlemu kybernetickému útoku prestali fungovať internetové stránky ukrajinského ministerstva zahraničných vecí a ďalších úradov, uviedol podľa agentúry Reuters rezort zahraničia.


 • 14.01.2022 13:25 Cez víkend budú debatovať Heger, Fico, Sulík aj Kaliňák (O médiách.com)
  Cez víkend budú debatovať Heger, Fico, Sulík aj Kaliňák

  Daňová brzda, nástup omicronu a chystané opatrenia, nastavenie dohody o obrannej spolupráci s USA, zmeny v polícii, spory v koalícii – aj to sú témy, ktorým sa budú venovať televízie vo víkendových politických diskusiách.


 • 14.01.2022 11:50 Po 22 rokoch končí pravdepodobne najdlhšie pôsobiaci hovorca na jednom mieste (O médiách.com)
  Po 22 rokoch končí pravdepodobne najdlhšie pôsobiaci hovorca na jednom mieste

  Po 26 rokoch, z toho 22 rokoch na pozícii hovorcu odchádza z Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (Regulačný úrad – RÚ) Roman Vavro. Kam pôjde, zatiaľ neprezradil. Úrad ešte neoznámil, kto ho na pozícii hovorcu nahradí.


 • 14.01.2022 10:55 Veritelia Šlágr TV, ktorá je v insolvencii, prihlásili pohľadávky za 92 miliónov Kč (O médiách.com)
  Veritelia Šlágr TV, ktorá je v insolvencii, prihlásili pohľadávky za 92 miliónov Kč

  Veritelia Šlágr TV, ktorá je v insolvencii, prihlásili pohľadávky za 92,3 milióna českých korún. Firma má majetok v hodnote 4,3 milióna korún. Vyplýva to z informácií v insolvenčnom registri. Krajský súd poslal do konkurzu televíziu vlani v novembri, konkurzný návrh na seba podala sama televízia. Kvôli sporu s firmami České rádiokomunikácie a Czech Digital Group nie je od polovice minulého júna schopná hradiť svoje záväzky, má zablokované účty. Vyplýva to z konkurzného registra.


 • 14.01.2022 10:35 Poľskí vedci objavili gén, ktorý zdvojnásobuje riziko ťažkého priebehu covidu (O médiách.com)

  Poľským vedcom sa podarilo identifikovať gén, ktorý u jeho nositeľov zdvojnásobuje riziko ťažkého priebehu covidu-19. Podľa nich to môže pomôcť lekárom, ktorí budú môcť ľahšie odhadnúť, u ktorého z pacientov hrozia vážne komplikácie. O objave na tlačovej konferencii informoval poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski.


 • 14.01.2022 10:10 Návod, ako sa dá vyhnúť lavínovému nebezpečenstvu na horách (O médiách.com)

  Zimná turistická sezóna je každoročne sprevádzaná lavínovým nebezpečenstvom, na ktoré pravidelne upozorňujú aj horskí záchranári. Horská záchranná služba (HZS) sa prostredníctvom Strediska lavínovej prevencie stará aj o bezpečný pohyb na horách.


 • 14.01.2022 10:10 Kreatívna Európa: 385 miliónov eur na podporu kultúrnych a kreatívnych sektorov v roku 2022 (O médiách.com)

  Európska komisia dnes prijala pracovný program Kreatívnej Európy na rok 2022, po ktorom bude nasledovať vyhlásenie príslušných výziev na predkladanie návrhov.


 • 13.01.2022 20:20 Kto je kto v seriáli Hranica (FOTO) (O médiách.com)
  Kto je kto v seriáli Hranica (FOTO)

  Nový komediálny seriál televízie JOJ sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije nieľkoko rodín, ktoré sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog. Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine. Toto sú hlavné postavy:


 • 13.01.2022 16:20 Až 3 zo 4 platieb klientov Slovenskej sporiteľne budú po novom trvať pár sekúnd (O médiách.com)
  Až 3 zo 4 platieb klientov Slovenskej sporiteľne budú po novom trvať pár sekúnd

  Už len pár dní a Slovensko sa dočká ďalšej digitálnej bankovej novinky – okamžitých platieb. Kým dnes trvajú medzibankové prevody minimálne deň, od 1. februára to budú sekundy. Podľa údajov Slovenskej sporiteľne sa to týka až troch štvrtín platieb. To je počet štandardných platieb, ktorý pošlú klienti sporiteľne interne a do ďalších dvoch veľkých bánk, ktoré tiež plánujú spustiť okamžité platby v rovnakom čase ako Slovenská sporiteľňa, najväčšia digitálna banka.


 • 13.01.2022 15:35 Skylink začína s vlastnou filmovou tvorbou, natočil prvý seriál (VIDEO) (O médiách.com)
  Skylink začína s vlastnou filmovou tvorbou, natočil prvý seriál (VIDEO)

  Skylink rozširuje svoje obsahové portfólio a okrem prevzatých programov ponúkne v tomto roku aj vlastnú produkciu.


 • 13.01.2022 13:00 Fun Media Group sa mení na Radio Group, zastrešuje dve rádiá (O médiách.com)
  Fun Media Group sa mení na Radio Group, zastrešuje dve rádiá

  Spoločnosť Fun Media Group sa premenovala na Radio Group a od nového roka už nezastupuje len Fun Rádio ale aj Rádio Vlna.


 • 13.01.2022 12:15 Ako bojuje EU proti dezinformáciám? (O médiách.com)

  Ešte v roku 2018 vznikol Akčný plán EÚ pre boj proti dezinformáciám. Vďaka nemu mohla vzniknúť aj spolupráca priamo s digitálnymi platformami, na ktorých sa nebezpečné správy šíria Tzv. Kódex postupov EÚ na boj proti dezinformáciám podpísali Google, Facebook, Twitter, Microsoft, Mozilla a TikTok, čím sa zaviazali k samoregulácii dezinformátorov:


 • 13.01.2022 12:05 Verdikt ŠUKL: Vakcíny sú účinné aj proti omicronu (O médiách.com)

  Aj keď sa variant omikron javí ako infekčnejší oproti doterajším variantom vírusu SARS-CoV-2, štúdie z Juhoafrickej republiky, Spojeného kráľovstva a niektorých európskych krajín ukazujú aj nižšie riziko hospitalizácie: oproti variantu delta sa toto riziko ukazuje ako tretinové až polovičné., informuje v dnešnom vyhlásení Štátny ústav pre kontrolu liečiv.


 • 13.01.2022 11:15 Hlas žiada pre každého dôchodcu 200 eur (O médiách.com)

  HLAS – sociálna demokracia predložil do parlament návrh zákona na vyplatenie 200 eur pre každého dôchodcu bez ohľadu na jeho zaočkovanie, ako kompenzáciu prudko zvýšených životných nákladov.


 • 13.01.2022 11:15 Z bývalého Sanatória je dnes vražedný 5-hviezdičkový hotel (O médiách.com)
  Z bývalého Sanatória je dnes vražedný 5-hviezdičkový hotel

  Kedysi to bolo Sanatórium na liečbu tuberkulózy. Dnes je to 5-hviedzičkový luxusný hotel v srdci Álp. Práve tam uviazla skupina hostí, od okolitého sveta ich dorezala lavína a snehová búrka. A ako naschvál - vrah si práve teraz vybral čas na svoju pomstu!


 • 13.01.2022 11:10 Microsoft na Slovensku má nového Business Leada (O médiách.com)
  Microsoft na Slovensku má nového Business Leada

  Slovenská pobočka spoločnosti Microsoft má od 1. januára 2022 nového Business Leada, ktorým sa stal Ľuboš Krpelan. Jeho úlohou bude rozvíjať nové príležitosti na lokálnom trhu a posilňovať pozíciu spoločnosti v oblasti digitalizácie súkromného aj verejného sektora, informuje spoločnosť v tlačovej správe.