topspravy.sk mať prehľad
streda, 23.9.2020 | Meniny má Zdenka

23.09.2020 14:10 Poslankyňa Vladimíra Marcinková sa stala mamou (Ženy v meste)
Vladimíra Marcinková (29) sa stala mamou dcérky.

22.09.2020 18:00 Ťažký osud siamských dvojičiek z Čiech: Josefa a Rosa spoznali chuť materstva (Ženy v meste)

Zo svojho hendikepu vyťažili maximum. Josefa a Rosa Blažkové zažili slávu aj utrpenie. Sestry, známe ako siamské dvojičky z Čiech, však mali oproti iným rovnako postihnutým súrodencom  jedno šťastie – spoznali, aké je to byť matkou. Spoločne vychovávali syna jednej z nich. 


22.09.2020 16:50 Jemnučké kváskové šišky, RECEPT aj bez kvásku (Ženy v meste)
Jemnučké kváskové šišky s kyslou smotanou. Skvelý recept aj s kváskom, aj bez kvásku so značkou Ženy v meste. Sladké maškrtenie želáme.

22.09.2020 14:35 Jana Bittó Cigániková predkladá zmeny k potratovej novele, hovorí o vylepšení (Ženy v meste)
Bittó Cigániková uviedla, že pozmeňujúci návrh, ktorý predkladá spolu s ďalšími dvoma poslankyňami, je prediskutovaný s občianskou aj odbornou obcou.

22.09.2020 13:05 Zdravotnícky výbor neodporučil hlasovať za návrh Záborskej na sprísnenie interrupcií (Ženy v meste)
Novela Anny Záborskej (OĽANO), ktorá sprísňuje interrupcie, nedostala podporu zdravotníckeho výboru parlamentu. 

22.09.2020 12:05 Čínsky seriál o pandémii nového koronavírusu znevažuje ženy, ktoré pomáhali (Ženy v meste)
Prvú epizódu nového seriálu Heroes in Harm's Way (Hrdinovia v nebezpečnej situácii) vo štvrtok odvysielala štátna televízna stanica CCTV. Vlnu kritiky spustila najmä scéna, v ktorej sa vodičky autobusov v meste Wuchan zdráhajú humanitárneho dobrovoľníctva, pretože majú rodinné záväzky, pričom muži naopak neváhajú pomôcť.

21.09.2020 18:00 Súd vzal mame dcéru, po troch rokoch rozhodol, že jej ju vráti späť. Otec verdikt nerešpektuje (Ženy v meste)
Pre mamu, ktorá takmer tri roky svoju malú dcéru nevidela, to bola vysnívaná správa. Okresný súd Košice II. začiatkom júla zveril dieťa “neodkladným opatrením do starostlivosti matky". Lenže je september a ukazuje sa, že rozsudok na Slovensku veľa neznamená.  

21.09.2020 13:55 Kontroverzný román Ty krásna, temná Vanessa patrí k najvplyvnejším knihám éry #METOO (Ženy v meste)
Kniha, ktorá vyšla len na jar tohto roku, vyvolala hneď vášnivé reakcie. V rešpektovanom Guardiane ju označili za najkontroverznejší román tohto roka a superlatívmi nešetrili ani ďalšie prestížne médiá.

21.09.2020 10:00 Zendaya sa stala najmladšou držiteľkou Emmy (Ženy v meste)
Schitt's Creek získal deväť ocenení, čím prekonal rekord cien Emmy pre komediálny seriál za jednu sezónu.

21.09.2020 08:35 Namiesto opätkov v práci topánky? Áno, prosím (Ženy v meste)
Nechápte ma zle – ak niekto chce nosiť krásne lodičky, mne je to úplne fuk. Je to každého slobodná voľba, ja lodičky tiež občas nosím. Možno by sme sa ale mohli porozprávať o tom, či by vám to mal niekto diktovať v práci, kde trávite väčšinu dňa, a či by vám to mal niekto predpisovať ako vhodné oblečenie na natáčanie.  

20.09.2020 17:45 Legendárna sudkyňa - Ruth Bader Ginsburgová (Ženy v meste)
Pre mňa má jej príbeh aj osobný rozmer. Ruth Bader Ginsburgovú som objavila len niekoľko rokov dozadu a veľmi rýchlo sa pre mňa stala jednou z nemnohých právnych idolov, ktoré mám. Ide totiž o to, že v našom politicko-právnom priestore nenájdeme veľa úspešných právnikov a právničiek, ktoré by svoju kariéru zasvätili presadzovaniu ľudských práv a požívali pre to spoločenskú vážnosť.

20.09.2020 17:35 Zomrela sudkyňa a bojovníčka za práva žien Ruth Baderová Ginsburgová (Ženy v meste)
Ginsburgovú, známu svojou neochvejnou obhajobou práv žien, vymenoval do funkcie v roku 1993 prezident Bill Clinton ako vôbec druhú ženu, ktorá získala post na najvyššej súdnej inštancii USA.

19.09.2020 04:50 My riešime covid, oni riešia nás (Ženy v meste)
Dcérinu stužkovú už tiež presunuli. Keď mi občas pošle fotku krásnych šiat s dlhým rukávom, odpíšem len: Počkáme, možno bude treba skôr ramienka... Tíško sa modlím, aby aspoň zubní lekári zase nezavreli a dcéra sa konečne dočkala sňatia zubného strojčeka. Pre covid sa jej liečba predĺžila o polroka.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad