topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 9.4.2020 | Meniny má Milena

09.04.2020 12:20 KORONAVÍRUS Vláda schválila ďalšie opatrenia: Počet nakazených stúpol! Pribudlo 19 nových prípadov (Topky)
BRATISLAVA - Na poslednom rokovaní vlády boli okrem iného schválené mimoriadne opatrenia počas veľkonočných sviatkov. Tie však rozhádali koaličných partnerov. Na Slovensku pribudla vyše sto nakazených, z toho 31 ľudí pochádzalo z rómskych osád. Premiér včera na odporúčanie hlavného hygienika uzatvoril niekoľko osád. Vláda dnes pokračuje v rokovaní. Pribudlo 19 nových prípadov.

09.04.2020 12:15 KORONAVÍRUS Najmenej 74 vyliečených ľudí v Južne Kórei malo znovu pozitívny test (Topky)
SOUL - Južná Kórea vo štvrtok oznámila, že najmenej 74 ľudí, ktorým diagnostikovali vyliečenie z nákazy novým koronavírusom, po prepustení z nemocníc druhýkrát pozitívne testovali. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

09.04.2020 12:15 Óda na vlasy: Ženy milujú farbu jej vlasov i strihy. Takto sa ikonická Jennifer Aniston roky stará o svoju hrivu (Topky)
Účesy sympatickej herečky Jennifer Aniston, patria medzi najkopírovanejšie na svete. Ženy milujú farbu jej vlasov a strihy zároveň. Na čo však v tejto oblasti, nedá krásna a ikonická herečka dopustiť?

09.04.2020 12:15 Tehotná česká hviezda v strachu: Otec jej detí musel ísť na testy na koronavírus! (Topky)
TALIANSKO - Počet obetí a pozitívnych prípadov na koronavírus síce v Taliansku pomaličky klesá, no situácia je aj napriek tomu stále kritická. V prvom európskom epicentre nákazy žije aj topmodelka Alena Šeredová (42). Tá je aktuálne v očakávaní a čoskoro by sa jej malo narodiť tretie dieťatko. Počas tehotenstva si aktuálne musela prejsť aj veľkým strachom.

09.04.2020 12:00 KORONAVÍRUS Z choroby COVID-19 sa v Taliansku vyliečilo dvojmesačné dieťa (Topky)
RÍM - Dvojmesačné bábätko z Talianska sa vyliečilo z choroby COVID-19, vyvolanej novým druhom koronavírusu, a prepustili ho z nemocnice.

09.04.2020 11:50 RPPS vyzýva agroministra na stretnutie k príprave programového vyhlásenia vlády (Topky)
BRATISLAVA - Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv (RPPS) SR vyzýva Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v osobe ministra Jána Mičovského a štátneho tajomníka Martina Fecka (obaja OĽaNO) na urýchlené stretnutie k príprave Programového vyhlásenia vlády (PVV) za oblasť agropotravinárstva. Uviedla to v mene RPPS Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

09.04.2020 11:50 Nariadením vlády bude možné upraviť niektoré posudzovania dávok (Topky)
BRATISLAVA - Vláde SR má byť po novom umožnené nariadením vlády upravovať lehoty vo veciach nárokov občanov či podmienky nárokov na niektoré dávky. Počíta s tým návrh zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí a služieb zamestnanosti, ktorý vo štvrtok schválil kabinet Igora Matoviča (OĽaNO). Parlament má o návrhu rokovať v skrátenom režime.

09.04.2020 11:35 Šialenec vyčíňal v uliciach mesta Piešťany, s mačetou napadol dve ženy (Topky)
PIEŠŤANY – Polícia obvinila z pokusu ťažkej ujmy na zdraví 47-ročného muža, ktorý v Piešťanoch napadol mačetou dve ženy. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

09.04.2020 11:35 Vláda spresnila spôsob, ako sa bude určovať pokles tržieb (Topky)
BRATISLAVA – Vláda spresnila spôsob, ako sa bude určovať pokles čistého obratu a príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti. Vyplýva to z materiálov z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré vláda na štvrtkovom rokovaní schválila s pripomienkami.

09.04.2020 11:20 KORONAVÍRUS Veľkonočná panika! Deň pred spustením opatrení ušli z Bratislavy tisíce ľudí, šokujúce čísla (Topky)
BRATISLAVA - Prísne veľkonočné opatrenia súvisiace s bojom proti šíreniu koronavírusu skomplikovali mnohým Slovákom sviatočné plány. Ako to už býva, pokynom vlády Slovenskej republiky sa preto mnohí z nich doslova vzbúrili. No a so vzburou nastal bratislavský exodus. Z mesta, ktoré premiér Igor Matovič označuje ako ohnisko nákazy vyštartovalo deň pred vyhlásením zákazu pohybu tisíce ľudí. Topky.sk získali z Národnej diaľničnej spoločnosti šokujúce čísla.

09.04.2020 11:20 KORONAVÍRUS Bielorusko potvrdilo už 1486 prípadov nákazy koronavírusu (Topky)
MINSK - Počet prípadov nákazy koronavírusom sa v Bielorusku za uplynulých 24 hodín zvýšil o 420 na 1486. Informovala o tom vládna internetová stránka, ktorú citovala agentúra TASS.

09.04.2020 11:15 Známa česká herečka priznala ROZCHOD s partnerom: Kvôli rakovine! (Topky)
PRAHA - Jedno z najťažších období vo svojom živote prežíva známa česká herečka a moderátorka Michaela Kuklová (52). Tá momentálne bojuje s rakovinou, kvôli ktorej sa musela vzdať pŕs. To však nie je jediné, o čo rozprávková princezna Jasněnka prišla.

09.04.2020 11:05 KORONAVÍRUS Vedci kritizujú Matoviča: Pravidlá, ktoré majú ľudia dodržiavať, treba komunikovať presne (Topky)
BRATISLAVA - Miera rešpektovania pravidiel spojených s obmedzením pohybu a dodržiavaním sociálnej vzdialenosti sa líši od krajiny ku krajine. Slováci rýchlo prispôsobili svoje správanie a začali dodržiavať pokyny vlády a odborníkov tak, aby čo najviac obmedzili riziko šírenia nového koronavírusu. A to aj napriek pomerne priaznivému vývoju epidemiologickej situácie.

09.04.2020 10:50 KORONAVÍRUS Počet prípadov koronavírusu v Rusku prekročil 10-tisíc, hlásia 76 obetí (Topky)
MOSKVA - Počet pacientov s koronavírusom v Rusku stúpol za posledných 24 hodín o 1459 a dosiahol 10.131, uviedlo vo štvrtok tamojšie protikoronavírusové krízové centrum. Podľa neho bolo za posledných 24 hodín prepustených z nemocníc 118 ľudí, čím sa celkový počet uzdravených zvýšil na 698.

09.04.2020 10:40 Veterinári upozorňujú: Týchto desať vecí nikdy nerobte svojmu psovi, hneď tá prvá je bežná (Topky)
PORTLAND - Starostlivosť o psa nie je vždy jednoduchá a aj majitelia s tými najlepšími úmyslami sa môžu v tejto súvislosti nevedome dopúšťať viacerých chýb. Veterinári preto zverejnili zoznam desiatich vecí, ktorým by sa mali majitelia psíkov v záujme zachovania ich zdravia radšej vyhýbať.

09.04.2020 10:35 KORONAVÍRUS Vedci kritizujú vládu: Pravidlá, ktoré majú ľudia dodržiavať, treba komunikovať presne (Topky)
BRATISLAVA - Miera rešpektovania pravidiel spojených s obmedzením pohybu a dodržiavaním sociálnej vzdialenosti sa líši od krajiny ku krajine. Slováci rýchlo prispôsobili svoje správanie a začali dodržiavať pokyny vlády a odborníkov tak, aby čo najviac obmedzili riziko šírenia nového koronavírusu. A to aj napriek pomerne priaznivému vývoju epidemiologickej situácie.

09.04.2020 10:35 Mala to byť ochrana pred šírením vírusu, zmenila sa na časovanú bombu: V karanténnych táboroch číha nákaza (Topky)
BRATISLAVA - Do povinnej štátnej karantény musí ísť každý, kto sa na Slovensko vráti zo zahraničia. Nariadenie vlády má zabrániť ďalšiemu šíreniu obávaného koronavírusu. V karanténnych táboroch však podľa všetkého číha ochorenie priamo za dverami. A to doslova.

09.04.2020 10:35 KORONAVÍRUS Taiwan žiada ospravedlnenie od šéfa WHO za ohováranie týkajúce sa pandémie (Topky)
TCHAJ-PEJ - Taiwan žiadal vo štvrtok ospravedlnenie od šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) za to, že vládu ostrovnej krajiny obvinil z osobných útokov proti nemu a proti prístupu jeho organizácie k pandémii nového koronavírusu. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

09.04.2020 10:20 KORONAVÍRUS Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky (Topky)
BRATISLAVA - Firmy, ktoré boli zatvorené pre nový koronavírus, majú mať odpustené odvody za apríl tohto roka. Informoval o tom v stredu na tlačovej konferencii minister financií Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že vláda pripravuje aj ďalšie opatrenia na pomoc podnikom.

09.04.2020 10:20 KORONAVÍRUS Matovič na Pellegriniho hádže problém s osadami: Nie som fackovací panák, vyhlásil expremiér (Topky)
BRATISLAVA - Povestné politické prekáračky tu boli ešte pred krízou koronavírusu. Teraz, keď sa svet s touto veľkou zdravotnou hrozbou stýka, by spoločnosť očakávala, že budú v menšej miere. Napätie totiž neobchádza ani vládnu koalíciu a opozíciu. Po včerajšej tlačovej konferencii premiéra Igora Matoviča, kde sa pustil aj do krokov vlády Petra Pellegriniho, situácia hustne.

09.04.2020 10:20 KORONAVÍRUS Rokovanie vlády: Niektoré osady uzatvoria, chystajú sa nové opatrenia (Topky)
BRATISLAVA - Na poslednom rokovaní vlády boli okrem iného schválené mimoriadne opatrenia počas veľkonočných sviatkov. Tie však rozhádali koaličných partnerov. Na Slovensku pribudla vyše sto nakazených, z toho 31 ľudí pochádzalo z rómskych osád. Premiér včera na odporúčanie hlavného hygienika uzatvoril niekoľko osád. Vláda dnes pokračuje v rokovaní.

09.04.2020 10:20 KORONAVÍRUS Omeškanie platieb za energie dočasne nebude penalizované (Topky)
BRATISLAVA – Omeškanie platieb za energie pre koronakrízu dočasne nebude penalizované. Médiá o tom informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Občanom, ale ani malým a stredným firmám, ktoré pre súčasnú situáciu meškajú s úhradou faktúr, preto dočasne nehrozí pokuta ani odpojenie.

09.04.2020 10:20 KORONAVÍRUS Čech s respirátorom vo Švajčiarsku prepadol kiosku: Policajti s ním urobili veľmi rýchly proces (Topky)
ZÜRICH – Švajčiarsko hlási lúpež v čase pandémie koronavírusu. Postaral sa o ňu mladý Čech s respirátorom. Ak si myslel, že ho tak nik nespozná, bol na omyle! Ochranná pomôcka totiž veľmi neznemožní identitu páchateľa.

09.04.2020 10:10 Twiinska Daniela Nízlová zverejnila najintímnejšie FOTO: Záber s Lindou krátko po pôrode! (Topky)
NEAPOL – Prešli takmer tri mesiace odvtedy, čo sa speváčka Daniela Nízlová (33) a futbalista Stano Lobotka (25) stali hrdými rodičmi malej princeznej Lindy. Dievčatko priviedla sexi Twiinska na svet v trenčianskej pôrodnici, no momentálne sú s maličkou jej rodičia uväznení v Taliansku. Tmavovláska si zaspomínala na moment, keď porodila a pochválila sa intímnym záberom s dievčatkom z pôrodnice.

09.04.2020 10:05 KORONAVÍRUS úraduje aj v Maďarsku: Zomrelo ďalších osem pacientov, nakazených je už 980 ľudí (Topky)
BUDAPEŠŤ - Ochorenie COVID-19, spôsobované novým druhom koronavírusu, si vyžiadalo v Maďarsku za uplynulých 24 hodín ďalších osem obetí; celkom ich je 66.

09.04.2020 10:05 KORONAVÍRUS Ukrajina hlási 1892 prípadov nákazy vírusom a 57 mŕtvych (Topky)
Kyjev 9. apríla (TASR) - Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine sa k štvrtkovému ránu za uplynulých 24 hodín zvýšil o 224 na 1892. Z tohto počtu 57 ľudí nákaze podľahlo a 45 sa uzdravilo. Informovala o tom agentúra Ukrinform s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo zdravotníctva.

09.04.2020 09:50 Svet obletela fotografia zo Slovenska, jej autorom je talentovaný Košičan (Topky)
Astronomickou snímkou dňa sa v stredu na portáli amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) stala panoramatická fotografia, ktorá vznikla na Slovensku. Jej autorom je košický astrofotograf Tomáš Slovinský, ktorý ňou chcel poukázať na dôvod, prečo na oblohe "strácame" hviezdy.

09.04.2020 09:50 KORONAVÍRUS sa dostal do domorodej komunity Janomamov v Brazílii (Topky)
BRAZÍLIA - Brazílske úrady ohlásili prvý prípad koronavírusového ochorenia COVID-19 medzi domorodým kmeňom Janomamov, ktorý žije v amazonskom dažďovom pralese na hraniciach Brazílie a Venezuely. Tento kmeň je známy svojou odľahlosťou a zraniteľnosťou voči cudzím ochoreniam.

09.04.2020 09:50 KORONAVÍRUS India zistila a uzavrela problémové miesta nákazy (Topky)
NAÍ DILLÍ - Indické úrady zistili a uzatvorili desiatky ohnísk nákazy koronavírusom v hlavnom meste Naí Dillí a v susednom štáte Uttarpradéš, zahŕňajúcich aj obytné štvrte, kde sa bude pozorne sledovať stúpajúca krivka nových prípadov infekcie. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AP.

09.04.2020 09:35 KORONAVÍRUS Japonsko zaznamenalo najvyšší denný nárast prípadov (Topky)
TOKIO - Japonsko zaznamenalo v stredu viac ako 500 prípadov nákazy novým koronavírusom. Dosiaľ sa v krajine nakazilo 4768 ľudí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ministerstva zdravotníctva.

09.04.2020 09:35 KORONAVÍRUS Mestskú hromadnú dopravu využilo vo Wu-chane viac ako 600-tisíc ľudí (Topky)
WU-CHAN - Viac ako 620.000 cestujúcich využilo v stredu verejnú dopravu v čínskom meste Wu-chan potom, čo úrady ukončili 76-dňovú izoláciu mesta a obmedzenie dopravy pre šírenie nového koronavírusu. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Sinchua.

09.04.2020 09:20 Hasiči neustále v pohotovosti: Zlikvidovali požiar lesa a lúky na Pezinskej Babe (Topky)
BRATISLAVA - Hasičom sa podarilo vo štvrtok krátko po 3.00 h úplne zlikvidovať požiar lesa a lúky v oblasti Pezinskej Baby v okrese Pezinok. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

09.04.2020 09:20 KORONAVÍRUS Nemecko hlási viac než 108-tisíc infikovaných vírusom a 2107 úmrtí (Topky)
BERLÍN - Počet potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu stúpol v Nemecku za posledných 24 hodín o 4974 na 108.202.

09.04.2020 09:10 PORNO-trapas moderátora RTVS nebol jediný: Pred 7 rokmi... Hasiči ejakulovali na výbornú! (Topky)
BRATISLAVA - Na Topkách sme informovali o moderátorovi spravodajstva verejnoprávnej RTVS, ktorý vo večerných správach zahlásil, že Ministerstvo práce spustilo nové stránky porna. Toto však zďaleka nie je jediný trapas, ktorý má Miroslav Frindt (49) na svedomí... Pred siedmimi rokmi oznámil, že hasiči ejakulovali na výbornú!

09.04.2020 09:05 KORONAVÍRUS Slová, ktoré nepotešia! Uznávaný virológ prehovoril o tom, dokedy nás bude trápiť nákaza (Topky)
PRAHA – Všetci si kladieme otázku, ako dlho nás bude koronavírus trápiť. Uznávaný virológ Pavel Plevka nie je veľmi optimistický. Obáva sa, že možno rok, alebo rok a pol.

09.04.2020 09:00 KORONAVÍRUS Slovenský finančník navrhuje, ako pomôcť veľkým firmám: VIDEO Vysadíme tisíce stromčekov (Topky)
JASNÁ - V časoch zúriacej koronavírusovej pandémie nie je ohrozené len zdravie ľudí, ale aj ekonomika. Štát hľadá riešenia, ako pomôcť malým podnikateľom, no netreba zabúdať ani na tých väčších, ktorých sa kríza tiež dotýka.

09.04.2020 09:00 Veľká noc v karanténe alebo čo Slováci googlili v súvislosti s prípravou na sviatky (Topky)
BRATISLAVA - Aj keď sa Veľká noc spája s mnohými prísloviami, tradíciami a zvykmi, zrejme nikto z nás nerátal s karanténou či obmedzením pohybu ľudí počas sviatkov. Náš bežný život sa síce zmenil, ale nezastavil. Aj vďaka online svetu sa nám aspoň čiastočne zdá, že veci plynú ako obvykle. I keď, ako ukazujú veľkonočné rebríčky Googlu, predsa len badať isté posuny v tom, čo nás v tomto sviatočnom období zaujíma najviac.

09.04.2020 09:00 KORONAVÍRUS Čína hlási 63 nakazených a dve úmrtia, Južná Kórea má 39 nakazených a 4 úmrtia (Topky)
PEKING - Pevninská Čína hlásila vo štvrtok 63 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom za uplynulý deň. Všetci z týchto infikovaných okrem dvoch ochoreli v zahraničí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na čínsku Národnú zdravotnícku komisiu.

09.04.2020 09:00 KORONAVÍRUS V Rusku sa uskutočnilo vyše milión testov na nový vírus (Topky)
MOSKVA - V Rusku sa uskutočnilo viac ako milión testov na koronavírus, uviedla vo štvrtkovom vyhlásení tamojšia Federálna služba pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľov a dobrých životných podmienok (Rospotrebnadzor).

09.04.2020 08:55 Najlepšie izbové rastliny, ktoré vyčistia vzduch od TOXÍNOV: Zlepšia váš zdravotný stav! (Topky)
Po zistení, že koronavírus prežije vo vzduchu aj hodiny sa mnohým vynára otázka: je možné vyčistiť ovzdušie, v ktorom sa nachádzame? Je to jednoduchšie, ako si myslíte! Stačí si zaobstarať určité izbové rastliny, vďaka ktorým sa vám bude lepšie dýchať.

09.04.2020 08:30 KORONAVÍRUS Sulík má plán na záchranu ekonomiky: Už o týždeň chce začať uvoľňovať opatrenia (Topky)
BRATISLAVA - Predseda vládnej SaS a minister hospodárstva Richard Sulík sa napriek včerajším udalostiam a škriepkami medzi ním a premiérom Igorom Matovičom vyjadril k uzávierkam obchodov. Od utorka budúceho týždňa by chcel otvoriť niektoré ďalšie prevádzky.

09.04.2020 08:30 KORONAVÍRUS Austrália zaznamenala najnižší nárast prípadov nákazy za viac ako tri týždne (Topky)
SYDNEY - Austrália zaznamenala svoj najnižší denný nárast prípadov nákazy novým koronavírusom za viac ako tri týždne. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AP.

09.04.2020 08:30 KORONAVÍRUS Celkový počet prípadov nákazy novým vírusom prekonal 1,5 milióna (Topky)
PARÍŽ - Celkový počet prípadov nákazy koronavírusom na svete vo štvrtok prekonal 1,5 milióna. Upozornila na to agentúra AFP.

09.04.2020 08:20 Pokosený trávnik bez námahy? Zistite, ako funguje robotická kosačka a koľko za ňu zaplatíte (Topky)
BRATISLAVA - V súčasnosti je už aj na Slovensku bežné, že v domácnosti využívame robotický vysávač. Zvykli sme si na pohodlné a časovo nenáročné vysávanie aj ľahkú údržbu. Možno vás to prekvapí, ale robotické kosačky prišli na trh ešte o rok skôr.

09.04.2020 08:05 Všetko o robotickej kosačke: Čo dokáže, na aký terén sa hodí a koľko vás bude stáť? (Topky)
BRATISLAVA - V súčasnosti je už aj na Slovensku bežné, že v domácnosti využívame robotický vysávač. Zvykli sme si na pohodlné a časovo nenáročné vysávanie aj ľahkú údržbu. Možno vás to prekvapí, ale robotické kosačky prišli na trh ešte o rok skôr.

09.04.2020 08:00 Zomrela Linda Trippová, ústredná postava škandálu Clintona a Lewinskej (Topky)
WASHINGTON - Vo veku 70 rokov zomrela v stredu Linda Trippová, ktorej tajné nahrávky telefonických rozhovorov s Monikou Lewinskou spustili v roku 1998 proces odvolania exprezidenta Billa Clintona. Trippovej smrť potvrdil bez uvedenia ďalších podrobností jej advokát Joseph Murtha. Informovala o tom agentúra AP.

09.04.2020 08:00 KORONAVÍRUS V Česku je 5312 prípadov nákazy vírusom, v stredu pribudlo 295 prípadov (Topky)
PRAHA - V Česku stúpol počet ľudí s potvrdenou nákazou novým koronavírusom na 5312 - v stredu pribudlo 295 prípadov. Počet vyliečených je 233, ochoreniu podľahlo 99 ľudí. Vo štvrtok ráno o tom informovali české spravodajské portál Novinky.cz a iDNES.cz s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

09.04.2020 07:45 Trump zváži milosť pre Maldonada-Passagea, známeho pod prezývkou Joe Exotic (Topky)
WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že "zváži" udelenie amnestie Josephovi Maldonadovi-Passageovi, známemu pod prezývkou Joe Exotic. Maldonado-Passage je ústrednou postavou dokumentárneho seriálu spoločnosti Netflix Pán tigrov (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness). Vo štvrtok o tom informovala agentúra DPA.

09.04.2020 07:35 Rozhovor: Lenka Raimanová Šóošová o svete na sociálnych sieťach a detských profiloch (Topky)
Známa moderátorka Lenka Raimanová Šóošová vedie roky vzorne usporiadaný rodinný život. Pre Feminity však prezradila, ako si udržiava súkromie, čo si myslí o detských účtoch na Instagrame a do akých reklám by nikdy nešla.

09.04.2020 07:30 Hrôza v domove pre seniorov v Moskve: Požiar si vyžiadal štyri obete na životoch (Topky)
MOSKVA - Požiar, ktorý v stredu vypukol v domove dôchodcov na západe Moskvy, si vyžiadal štyri obete na životoch, napísala agentúra TASS.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad