topspravy.sk mať prehľad
piatok, 18.10.2019 | Meniny má Lukáš

18.10.2019 18:15 Pozrite si najnovšie reklamy: Dozrel čas na nové SUV/Suzuki, Najviac slobody, najviac dát/4ka (Mediálne)

18.10.2019 15:20 RTVS si revolúciu pripomenie aj v špeciálnych častiach Večery s Havranom (Mediálne)
RTVS odvysiela päť častí diskusnej relácie Večera s Havranom, ktoré budú venované 30. výročiu Nežnej revolúcie. Moderátor Michal Havran sa s hosťami pozrie na to, ako sa podarilo naplniť požiadavky Verejnosti proti násiliu z novembra 1989. RTVS si tieto udalosti pripomína aj v ďalších televíznych formátoch.

18.10.2019 15:20 Rádioaktívny odpad ako téma umenia (Mediálne)
Spoločnosť Javys (Jadrová a vyraďovacia spoločnosť) v súčinnosti a s podporu Európskej komisie a jej Joint Research Centra pripravila na Slovensku unikátnu výstavu originálnych artefaktov. Základom každého z nich je obalový materiál - sud, ktorý slúži na prepravu a skladovanie rádioaktívneho odpadu.

18.10.2019 12:20 Odvaha Coca-Cole nechýba. Brilantným postom naráža na Gorilu (Mediálne)
Audio nahrávka kauzy Gorila sa dostala verejnosť. Bola dostupná aj na internete, stiahnuť a vypočuť si ju mohol ktokoľvek. Čo malo dosiaľ písanú podobu, tak dostalo aj svoj „hlas“. Platí to aj o expremiérovi Robertovi Ficovi, ktorý si v odpočúvanom byte mal vypýtať Coca-Colu. Netrvalo dlho a značka reagovala na Facebooku nápaditým postom.

18.10.2019 12:20 Autoškola v Holíči aj zubári v Čadci. ČSOB poskytla reklamný priestor iným (Mediálne)
Agentúra MUW Saatchi & Saatchi pred časom prišla s kampaňou pre ČSOB, v rámci ktorej banka zdieľa s podnikateľmi svoj zakúpený reklamný priestor. Využili ho desiatky malých firiem a podnikateľov z rôznych miest.

18.10.2019 12:20 RTVS pripravuje skladbu k vianočnej rozprávke, nahrávali ju aj rozhlasoví symfonici (Mediálne)
V tichu je názov titulnej skladby tohtoročnej vianočnej rozprávky RTVS Čarovný kamienok. Tento týždeň ju so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu nahrávala známa folková speváčka Veronika Rabada.

17.10.2019 18:20 Pozrite si najnovšie reklamy: Zdravý životný štýl môže aj chutiť/Verbena, Junior-angin ... (Mediálne)

17.10.2019 15:15 RTVS prinesie nové dokumenty, chystá cykly o Bratislave a zákulisí divadla (Mediálne)
RTVS pripravuje nové televízne dokumentárne cykly. Vedenie telerozhlasu o tom informovalo členov Rady RTVS na ostatnom zasadnutí. Jedne z nich priblíži hlavné mesto Bratislavu, druhý nahliadne do príprav divadelného predstavenia.

17.10.2019 14:20 V Česku spustili webový Atlas konšpirácií, má 270 hesiel (Mediálne)
Aj keď rozličné konšpirácie, dezinformácie či hoaxy tu s nami boli už od nepamäti, dnešná internetová doba ešte viac napomáha ich masovému šíreniu. Problematikou sa zaoberá aj český akademik Josef Šlerka, ktorý v spolupráci s Lenkou Krsovou a tímom zanietených študentov vytvoril webovú databázu s názvom Atlas konšpirácií.

17.10.2019 12:25 Samsung má vesmírnu kampaň. Láka na selfie s pozadím našej planéty (Mediálne)
Spoločnosti Samsung vypúšťa svoj smartfón na hranicu zemskej atmosféry a vyzýva ľudí, aby si urobili selfie s netradičným pozadím: planétou Zem. Samsung #SpaceSelfie je prvá kampaň na podporu značky spustená v Európe pod vedením nového európskeho marketingového riaditeľa. Hlavnou tvárou je britská herečka a modelka Cara Delevingnová.

17.10.2019 11:20 Malta čaká dva roky na súd s organizátormi vraždy novinárky (Mediálne)
Aktivisti, politici a priatelia zavraždenej maltskej novinárky Daphne Caruanovej-Galiziovej sa zúčastnili v stredu na tichej spomienke pri príležitosti druhého výročia jej násilnej smrti. Približne 100 ľudí sa zišlo na mieste vo vidieckej oblasti, kde D. Caruanovú-Galiziovú usmrtil výbuch bomby uloženej v aute, informovala tlačová agentúra DPA.

17.10.2019 11:20 Prvá pieseň z 80. rokov prekonala na YouTube miliardu videní (Mediálne)
Skladba „Sweet Child o' Mine“ od americkej hardrockovej skupiny Guns N' Roses sa stala prvým hudobným videoklipom z 80. rokov, ktorý na webovej zdieľacej stránke YouTube dosiahol miliardu zhliadnutí. Informovala o tom v stredu stanica BBC.

16.10.2019 18:20 Správy bez brexitu. Sky News spustí kanál, ktorý obíde tému odchodu z EÚ (Mediálne)
Britská spravodajská televízia Sky News spustí v stredu nový spravodajský kanál s názvom Sky News Brexit-Free, ktorý divákov nebude informovať o témach týkajúcich sa brexitu. Sky News tak reagovala na výsledky prieskumu, z ktorého vyplynulo, že tretina Britov vôbec nepozerá správy, pričom ako dôvod uviedli práve brexit.

16.10.2019 16:20 Plus 7 dní prešiel redizajnom. Pozrite si nový vzhľad týždenníka (Mediálne)
Tlačená verzia týždenníka Plus 7 dní prešla komplexnou grafickou úpravou. V novej verzii po redizajne vychádza po prvý raz vo štvrtok. Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH), pod ktoré spadá, informuje, že hlavným cieľom bolo priniesť štruktúrovanejší obsah strán.

16.10.2019 14:20 Týždenník Plus 7 Dní vychádza v novom dizajne (Mediálne)
Najčítanejší týždenník Plus 7 Dní vychádza od 16. októbra 2019 v novom dizajne, aby priniesol čitateľom lepší zážitok z čítania ich obľúbeného titulu. Magazín Plus 7 Dní po dlhom čase dôkladných príprav, diskusií a niekoľkých prieskumov vychádza vo vynovenej „učesanej“ podobe.

16.10.2019 14:20 Denník Új Szó bude mať nového šéfredaktora (Mediálne)
Vo vydavateľstve Duel-Press, dcérskej spoločnosti News and Media Holding (NMH), dochádza k zmene na vo vedení redakcie denníka Új Szó vychádzajúcom na slovenskom trhu v maďarskom jazyku. Od stredy je dočasne poverený vedením redakcie Zoltán Sidó.

16.10.2019 13:20 Zmeny vo vedení redakcie Új Szó (Mediálne)
Vo vydavateľstve Duel-Press, dcérskej spoločnosti News and Media Holding (NMH), dochádza k zmene na vo vedení redakcie denníka Új Szó. Od 16. októbra 2019 je dočasne poverený vedením redakcie Zoltán Sidó.

16.10.2019 12:15 Dokončili triler Sviňa podľa Soltészovej knihy. V kinách bude vo februári (Mediálne)
Začiatkom októbra padla posledná klapka filmu Sviňa, ktorá vznikala podľa rovnomennej knižnej predlohy novinára Arpáda Soltésza. Dej príbehu sa odohráva vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Autorskou dvojicou trileru je Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann.

15.10.2019 19:20 Adresu Kuciaka sa mal Kočner dozvedieť z Tóthovho sledovania (Mediálne)
Bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth vypovedal na policajnej inšpekcii o prípade lustrovania novinárov aj vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Uviedol, že polícia nevedela, kde novinár skutočne býva. Obvinený z objednávky vraždy Marian Kočner sa to dozvedel až po tom, ako novinára sledovalo jeho komando.

15.10.2019 18:20 Reklamný budget gigantu Disney si rozdelia Publicis a Omnicom (Mediálne)
Globálna revízia mediálneho plánovania spoločnosti Walt Disney, ktorá sa začala už v máji tohto roka, sa týkala všetkých súčastí skupiny vrátane 20th Century Fox. Tendra, ktorý vyhodnocovala spoločnosť MediaLink sa na začiatku zúčastnili aj agentúry Detsu, Havas a Horizon. Tie však odišli naprázdno. Britský reklamný holding WPP si ponechal mediálne aktivity v Indii.

15.10.2019 17:20 J&T Banka v novej kampani opäť stavia na umenie, pozerá sa pod hladinu oceánu (Mediálne)
J&T Banka v týchto dňoch uvádza novú kampaň, ktorej predmetom je jeden z investičných produktov z portfólia banky. Za kreatívnou ideou a stratégiou stojí reklamná agentúra MW Promotion. Tentoraz prichádza s konceptom spod hladiny oceánu.

15.10.2019 17:20 Jedným z nových viceprezidentov filmovej a televízna akadémie je Búza (Mediálne)
Valné zhromaždenie Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) si zvolilo nových členov prezídia. Tí následne jednohlasne potvrdili v pozícii prezidentky SFTA Wandu Adamík Hrycovú a zvolili dvojicu nových viceprezidentov Katarínu Krnáčovú a Tibora Búzu.

15.10.2019 15:20 Markizácky seriál Susedia dostane vlastnú stolovú hru (Mediálne)
Sitkom Susedia televízie Markíza má vlastnú stolovú hru nazvanú Susedia na cestách. Jej princíp aj pravidlá vymyslel scenárista a jeden z hlavných protagonistov Andy Kraus. Hra vyjde vo štvrtok 7. novembra. Na pláne má okrem nej aj diár k Oteckom.

15.10.2019 11:20 Súd zrušil povolenie na zvukový prenos z pojednávania zmeniek Markízy (Mediálne)
Predseda senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Emil Klemanič zrušil súhlas na vysielanie zvukových prenosov vo veciach zmeniek televízie Markíza, z ktorej sú obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

15.10.2019 10:20 Tvorcovia filmu Amnestie predstavujú dokumentárny cyklus Spomienky '89 (Mediálne)
Len aby sa nezabudlo. Tak znie podtitul nového dokumentárneho cyklu Spomienky '89, ktorý prináša autentické svedectvá o Novembri '89. Unikátny projekt odkrýva ambivalentnosť postojov k Nežnej revolúcii, Václavovi Havlovi a jeho amnestii, ktorú udelil krátko po svojom zvolení za československého prezidenta a ktorá mala rozsiahle celospoločenské dôsledky.

14.10.2019 19:15 Na nový klip Elánu reaguje aj hudobný portál. O skupine už nebude písať (Mediálne)
Skupina Elán sa vo svojej novej piesni zamerala na prácu bulvárnych novinárov. Vo videoklipe zinscenovala, ako si s nimi hudobníci vybavujú účty, unášajú ich autom uprostred noci a frontman Jožo Ráž na nich v závere klipu mieri pištoľou. Tematický web Hudba.sk sa rozhodol Elán bojkotovať, písať o skupine viac nebude.

14.10.2019 18:20 Pozrite si najnovšie reklamy: Zažite úžasný svet Ferrari/Shell, S nami Vianoce v pohode ... (Mediálne)

14.10.2019 16:20 Najvyšší čas na deratizáciu, tvrdí vo videoklipe Ráž. Zbraňou mieri na novinárov (Mediálne)
Skupina Elán vydala novú pieseň s názvom Bulvárne krysy. Odkazuje na prácu bulvárnych novinárov, ktorí pred časom publikovali sériu článkov o frontmanovi Jožovi Rážovi, ktorého vyfotografovali s prokurátorkou Máriou Trstenskou. Na záver klipu mieri spevák zbraňou na kľačiacich novinárov.

14.10.2019 12:20 Prihláste sa do súťaže Young Marketer a poleťte do Cannes na Marketers Academy (Mediálne)
Štartuje druhý ročník súťaže Young Marketer pre všetkých nadšených marketérov do 30 rokov. Súťažnou úlohou je vytvoriť stratégiu podľa zadania, víťaz sa ako jeden z 30 svetových mladých marketérov zúčastní Young Marketers Academy, ktorá sa koná počas najprestížnejšieho reklamného festivalu Cannes Lions 2020.

14.10.2019 11:20 Radio Services spoznalo víťaza projektu na rozvoj mladých podnikateľov (Mediálne)
Spoločnosť Radio Services spolu so Združením mladých podnikateľov Slovenska pripravilo v roku 2019 zaujímavý projekt pre začínajúcich podnikateľov – Rozohráme tvoj biznis.

14.10.2019 10:20 Súťaž o najsexistickejšiu reklamu sa opäť rozbieha. Zverejnili nominácie (Mediálne)
Od pondelka môže verejnosť hlasovať za najsexistickejšiu reklamu v rámci anticeny Sexistický kix. Vyberať bude z celkom 86 nominovaných reklám. O svojom „víťazovi“ bude rozhodovať aj odborná porota. Výsledky vyhlásia v rámci 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách, vo štvrtok 28. novembra v bratislavskom podniku Satori Stage.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad