topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 19.1.2020 | Meniny má Drahomíra

18.01.2020 12:15 Európsky House od Cards či Homeland? Aj v našich končinách sú schopné seriály (Mediálne)
Vybrali sme pre Vás osem seriálových počinov o politike, médiách a súčasnom dianí vo svete, ktoré vznikli v uplynulých rokoch na európskej pôde. Svojou kvalitou môžu konkurovať známym americkým seriálom, akými sú House of Cards, The Loudest Voice alebo Homeland.

17.01.2020 15:20 Rada skúmala cenu toaletného papiera v Lidli. Neprešla reklama na obranný sprej (Mediálne)
Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AK RPR) hodnotila ďalšie sťažnosti na reklamné kampane, ktoré mohli porušiť etický kódex. Našiel sa medzi nimi aj podnet smerom k reťazcu Lidl a jeho „XXL“ akciu. Podľa sťažnosti zavádzal cenou toaletného papiera.

17.01.2020 12:20 Demonštranti opäť žiadali spravodlivosť v kauze zavraždenej novinárky pred sídlom premiéra (Mediálne)
Len niekoľko dní po nástupe Roberta Abelu do funkcie maltského premiéra sa v hlavnom meste Valletta vo štvrtok večer zišlo niekoľko stoviek demonštrantov, aby žiadali spravodlivosť v prípade zavraždenej novinárky Daphne Caruanovej-Galiziovej.

17.01.2020 08:20 Diváci si počkajú. Spin-off Hry o tróny tak skoro nebude (Mediálne)
Televízia HBO už koncom októbra minulého roka potvrdila, že pripravuje spin-off jedného zo svojich najúspešnejších seriálov Hra o tróny. Oznámila aj jeho názov – House of the Dragon. Čo však nespresnila, je očakávaný termín premiéry. Najnovšie správy naznačujú, že fanúšikovia fantazijného seriálu si na novinku budú musieť počkať najmenej dva roky.

16.01.2020 18:15 Pozrite si najnovšie reklamy: Leto s tebou/Invia.sk, Príbeh o piatich kvapkách/BioGaia (Mediálne)

16.01.2020 16:15 Keď horí Škodovka. Aj veľké firmy sa musia pripraviť na dezinformácie, hovorí britský ... (Mediálne)
Novinári by mali prestať používať termín „falošné správy“, myslí si Iain Bundred, špecialista na politickú komunikáciu a bývalý hovorca britského expremiéra Gordona Browna. „Keby sme pojem fake news prestali používať my, stavím sa, že ho prestane používať i Trump,“ tvrdí.

16.01.2020 15:20 Facebook chce „odčiniť“ obsah proti očkovaniu. Bude pomáhať v boji proti detskej obrne (Mediálne)
Facebook pomôže Pakistanu v boji proti detskej obrne, oznámili vo štvrtok pakistanské úrady. Tie totiž pripísali vinu za prudký nárast v počte prípadov choroby práve protivakcinačnému obsahu, zverejnenému vlani na tejto sociálnej sieti. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

16.01.2020 14:20 Za kávovar bez kávy a káva bez chuti. Aj za to si zaslúžite dovolenku, hlási Satur (Mediálne)
Cestovná kancelária Satur spustila pri príležitosti stého výročia svojho aktívneho pôsobenia na trhu kampaň, v ktorej komunikuje, že všetci Slováci si zaslúžia dovolenku. Tvrdí v nej, že je odmena za všetky nepríjemnosti, akými sú „rovnaký výhľad každý“ deň alebo za „zápcha bez príčiny“. Dôvody menuje v troch televíznych spotoch od agentúry Wiktor Leo Burnett.

16.01.2020 13:20 Vzniká ďalší česko-slovenský seriál. Mysterióznu kriminálku koprodukuje Joj (Mediálne)
Televízia Joj sa podieľa na česko-slovenskej koprodukcii nového mysteriózneho kriminálneho seriálu s pracovným názvom Exorcista, ktorý by sa mal na obrazovky dostať na jeseň budúceho roka. Prinesie príbeh o lovcovi démonov Tomášovi. Ten bude vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam riešiť kriminálne prípady. Dvoma príspevkami podporil tento projekt aj Audiovizuálny fond.

16.01.2020 11:20 Spotify ponúka hudbu pre psy, ktoré nechajú doma bez dozoru (Mediálne)
Služba pre streamovanie hudby Spotify vytvorila zoznamy skladieb a súbory audionahrávok, teda podcastov, ktoré môžu počúvať psy a ďalší domáci miláčikovia, keď ostanú doma bez svojho pána.

16.01.2020 11:20 Režisér Havelka napráva zlé meno českej komédie: Je v nej veľa balastu, hovorí (Mediálne)
Hmatateľnosť a telesnosť divadla sú výsady, ktoré z neho robia jedinečné médium. Také, ktoré prežije všetko, rovnako ako šváby po atómovom výbuchu. Je to ľudské stretnutie, akých je dnes iba málo, myslí si český režisér a herec Jiří Havelka, ktorý osobité autorské divadlo robí aj na Slovensku, v kinách sa ujal jeho filmový režijný debut Vlastníci.

15.01.2020 19:15 Joj dostala vysokú pokutu za násilie vo filme, RTVS nedodržiavala kvóty (Mediálne)
Rada pre vysielanie a retransmisie udelila na svojom zasadnutí vysielateľom prvé sankcie v tomtu roku. Vysokú úhrnnú pokutu 16-tisíc eur a ďalšiu vo výške 4-tisíc eur dostala televízia Joj. Podľa Rady si opakovane nedala pozor na násilné scény vo filme Zabijaci, čím sa vo vysielaní previnila voči ochrane maloletých divákov.

15.01.2020 18:15 TV Prima spustí na Slovensku ďalšiu televíziu (Mediálne)
Vysielateľ potvrdil, že začína rokovania s operátormi o zaradení nového kanála. Pred tromi rokmi oficiálne vstúpila na slovenský trh televízia Prima a spustila u nás kanál Prima Plus. Teraz sa jej portfólio u nás rozšíri o nový program. Nepôjde však o seriálovú, filmovú alebo dokumentárnu stanicu – ponúkne u nás spravodajskú televíziu.

15.01.2020 17:15 O PR ceny tento rok súťaží rekordný počet projektov aj prihlasovateľov (Mediálne)
Do desiateho ročníka súťaže o najlepší PR projekt na Slovensku PROKOP 2019 agentúry a zadávatelia registrovali 128 prác, čo je historicky najvyšší počet. Celkovo sa zapojilo vo všetkých dvanástich súťažných kategóriách 39 prihlasovateľov.

15.01.2020 17:15 Zverejnili nominácie na Českého leva, najviac majú Vlastníci (Mediálne)
Česká filmová a televízna akadémia (ČFTA) zverejnila v stredu nominácie na ceny Český lev. Najväčší počet, celkovo 12, v tomto roku získala tragikomédia o domovej schôdzi Vlastníci.

15.01.2020 15:15 Dvojka bola vďaka Vlhovej lídrom trhu, lyžovanie malo rekordnú sledovanosť (Mediálne)
Úspechy slovenských športovcov lákajú televíznych divákov. Najnovšie ich čoraz viac k obrazovke ťahá úspešná reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová. Jej stredajší triumf vo Flachau videlo dosiaľ najviac divákov.

15.01.2020 13:20 Adela sa vracia do éteru Fun rádia. Moderovať bude znovu so Sajfom (Mediálne)
V júni tohto roka oslávi Fun rádio 30 rokov od svojho vzniku. Okrúhle výročie si však začína pripomínať už teraz. V rámci jubilea sa do éteru vráti aj dlhoročná moderátorka stanice Adela Vinczeová. Spolu s Matejom „Sajfom“ Cifrom budú uvádzať špeciálnu reláciu Funradio 30 s Adelou a Sajfom.

15.01.2020 12:20 Britský bulvár čelí kritike. Za rasistické poznámky voči Meghan (Mediálne)
Kauza okolo odstúpenia princa Harryho a jeho manželky, vojvodkyne Meghan, z popredných pozícií v britskej kráľovskej rodine opäť rozvírila debatu o rasizme vo Veľkej Británii. Terčom kritiky je predovšetkým tamojšia bulvárna tlač.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad