topspravy.sk mať prehľad
utorok, 28.1.2020 | Meniny má Alfonz

28.01.2020 09:10 Návrat k Zápasu hviezd: Pastrňák pobavil konverzáciou s rozhodcom, McDavid so špeciálnymi korčuľami, Blues fandia Chiefs (Hokej)
Zápas hviezd NHL je už za nami, no niektoré jeho okamihy stoja za pripomenutie. O pobavenie striedačky sa napríklad postaral český útočník David Pastrňák, ktorý si očividne užíval post kapitána.

28.01.2020 08:55 V NHL spomínali na Bryanta, Kobe sa objavil na kockách i hokejkách (VIDEO) (Hokej)
Veľká športová rodina smúti nad stratou superhviezdy NBA Kobeho Bryanta, ktorý tragicky zahynul pri páde helikoptéry.

28.01.2020 07:15 Tatar asistoval, no z víťazstva sa tešil Washington s Pánikom (Hokej)
Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v noci na utorok pripísal v NHL asistenciu, no jeho Montreal prehral doma s Washingtonom 2:4.

28.01.2020 07:15 Výsledky zápasov NHL 28.01.2020 (Hokej)
Výsledky zápasov NHL 28.01.2020: Montreal : Washington (2:4) Ottawa : New Jersey (3:4) Nashville : Toronto (2:5) Dallas : Tampa Bay (3:2) Vancouver : St. Louis (3:1) San Jose : Anaheim (0:0)

27.01.2020 20:25 Skvelý Hudáček vychytal výhru Spartaka, pripísal si aj asistenciu (Hokej)
Slovenský hokejový brankár Július Hudáček vychytal víťazstvo Spartaka Moskva nad Červenou hviezdou Kchun-lun 7:4 v pondelňajšom zápase KHL.

27.01.2020 20:25 V Anglicku zorganizovali pride víkend, obranca Manchestru sa priznal k bisexualite (Hokej)
V britskej ?Elite Ice Hockey League zorganizovali počas víkendu premiérový pride víkend. Jeho cieľom bolo podporiť LGBT komunitu a vyzbierať peniaze na charitu.

27.01.2020 20:00 Neúčasť Ovečkina v Zápase hviezd posúva Pánika do prvého útoku (Hokej)
Hráči Washingtonu Capitals na svoj prvý zápas po Zápase hviezd v montrealskom Bell Centre bez svojho kapitána Alexandra Ovečkina.

27.01.2020 19:30 Slovenky na Turnaj štyroch krajín do Nórska s piatimi legionárkami (Hokej)
Slovenská reprezentácia žien absolvuje začiatkom februára Turnaj 4 krajín v nórskom Haldene. Na podujatí sa zúčastnia aj výbery Francúzska, Maďarska a domáceho Nórska. Tréner Matej Ševčík nominoval 22 hráčok, z toho päť legionárok. Turnaj sa uskutoční od 7. do 9. februára.

27.01.2020 18:45 "Sedemnástka" do nemeckého Füssenu, Lipiansky nominoval 23 hráčov (Hokej)
Slovenská reprezentácia do 17 rokov absolvuje začiatkom februára Turnaj 4 krajín v nemeckom Füssene. Na podujatí sa zúčastnia aj výbery Dánska, Švajčiarska a domáceho Nemecka. Tréner Ján Lipiansky nominoval 23 hráčov, z toho šesť legionárov. Turnaj sa uskutoční od 6. do 8. februára. Realizačný tím zverejní finálnu nominácia (20+2) 4. februára.

27.01.2020 18:25 V nominácii "osemnástky" na Turnaj Vlada Dzurillu aj šesť legionárov (Hokej)
Slovenská reprezentácia do 18 rokov absolvuje začiatkom januára Turnaj Vlada Dzurillu v Piešťanoch. Na podujatí sa zúčastnia aj výbery Nemecka, Švajčiarska a Bieloruska. Tréner Ivan Feneš nominoval dokopy 26 hráčov, z toho šesť legionárov. Turnaj sa uskutoční od 3. do 9. februára.

27.01.2020 17:55 Kazaň zdolala Čeľabinsk a natiahla víťaznú sériu na štyri zápasy (Hokej)
Hokejisti AK Bars Kazaň zvíťazili v pondelňajšom zápase KHL na ľade Traktoru Čeľabinsk 4:2 a pripísali si štvrtý triumf v sérii. So 76 bodmi figurujú na čele Východnej konferencie súťaže.

27.01.2020 12:00 AHL: Čech Frk vytvoril rekord v tvrdosti strely, prekonal aj Cháru (Hokej)
Český hokejový útočník Martin Frk vytvoril nový rekord v tvrdosti strely v rámci Severnej Ameriky. Počas víkendu hviezd AHL vystrelil puk rýchlosťou 175,7 km/hod, čím o 7 desatín prekonal slovenského obrancu Zdena Cháru.

27.01.2020 11:45 Smrť Bryanta zasiahla aj Gretzkého s Ovečkinom, NHL vydala vyhlásenie (Hokej)
Vedenie zámorskej NHL vydalo v pondelok oficiálne vyhlásenie v súvislosti so smrťou legendárneho basketbalistu Kobeho Bryanta. K tragédii sa vyjadrila najväčšie hviezdy svetového hokeja, Wayne Gretzky s manželkou i Alexander Ovečkin.

27.01.2020 11:30 Košičania pokračujú v negatívnej sérii, Bystričania získali ďalší cenný skalp (Hokej)
Nedeľný šláger pod Urpínom priniesol opatrný zápas, v ktorom sme po 60 minútach videli len dva góly. Duel medzi druhým a tretím mužstvom tabuľky museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hráči spod Urpína a košickú sériu prehier natiahli už na päť zápasov.

27.01.2020 10:25 Tesný triumf Slovana zariadili mladíci. Zábavný chlapík Hanlon si užíva návrat do Miškovca (Hokej)
Dráma až do konca za tri body. Hráči Slovana Bratislava dokázali bodovať už deväť zápasov po sebe, z toho sedem ráz naplno. Obeťou skvelej formy "belasých" sa tentoraz stali hokejisti z Miškovca, hoci v hlavnom meste podali výborný bojovný výkon. Do vedenia 1:0 sa dostali už v 4. minúte, slovanistom však stačilo v druhej tretine 107 sekúnd na otočenie duelu. Záverečný a víťazný gól na 2:1 zaznamenal netradičný strelec Marek Sloboda.

27.01.2020 08:30 Mikúš zažil gólový debut, šialená prestrelka ho zaskočila (Hokej)
Zápas medzi Zvolenom a Budapešťou nepatril medzi nejaké ťaháky 44. kola Tipsport ligy, no ak by diváci tušili, aké hody sa v nedeľu odohrajú, prišlo by ich na tribúny určite aj oveľa viac než 1425. Šialená prestrelka totiž ponúka až štrnásť gólov a málo vídané domáce víťazstvo 8:6.

27.01.2020 08:00 Liptáci si uvedomujú, aká je situácia. Buček: Vrátili sme sa k nitrianskemu hokeju (Hokej)
Prvé víťazstvo pod trénerskou dvojicou Chrenko-Kováčik si na svoje konto pripísali hokejisti Nitry. V gólovo chudobnom stretnutí triumfovali na ľade Liptovského Mikuláša 2:0. Rozhodujúci presný zásah strelil v 54. minúte Samuel Buček, jeho spoluhráč Erik Čaládi spečatil výhru gólom do prázdnej bránky v samom závere. Corgoni sú aktuálne na ôsmom mieste, jeden bod strácajú na siedme Michalovce, na deviaty Miškovec majú trojbodový náskok. Poslední Liptáci majú na dvanástu Budapešť jedenásťbodové manko.

27.01.2020 08:00 Spackaný zápas! Netajil nespokojnosť po strate série Mikula (Hokej)
Povzbudení šesťzápasovou víťaznou sériou pricestovali Popradčania na Zemplín v pozícii mierneho favorita. Tú sprvoti potvrdzovali a v úvodných minútach na ľade dominovali. Logickým vyústením ich hernej prevahy bol úvodný gól Mateja Paločka zo štvrtej minúty. To však bolo zo strany hostí spod Tatier napokon všetko.

26.01.2020 23:10 Mníchov vyhorel vo Wolfsburgu, vydretý triumf Mannheimu (Hokej)
Hokejisti Eisbären Berlín zdolali v nedeľnom domácom zápase nemeckej ligy Schwenningen 2:1.

26.01.2020 22:25 Dvojgólový Graňák hrdinom Karlových Varov, skórovali aj ďalší piati Slováci (Hokej)
Hokejisti Karlových Varov uspeli v nedeľnom zápase 40. kola českej extraligy na ľade Zlína 6:5 po predĺžení. Ich hrdinom sa stal slovenský obranca Dominik Graňák, ktorý strelil dva góly vrátane víťazného v 64. minúte.

26.01.2020 22:25 Majster predĺžil košické čakanie na víťazstvo (Hokej)
Tipsport liga 2019/2020 - 44. kolo

26.01.2020 22:25 Šimun ukončil popradské sériu vytúženým gólom (Hokej)
Michalovská Dukla stráca na prvú šestku osem bodov, no boj o elitný poltucet ešte rozhodne nevzdáva. Svoje šance živí predovšetkým zásluhou domácich zápasov, v ktorých núti vypredaný štadión siahnuť hráčov až na dno svojich síl. Tak tomu bolo aj proti rozbehnutému Popradu. Herne síce „líšky“ rozhodne nedominovali, bojovnosť a túžba po bodoch však slávili úspech.

26.01.2020 22:10 Šimun rozhodol vytúženým gólom (Hokej)

26.01.2020 20:45 Žilinskí "vlci" doma deklasovali slovenskú osemnástku (Hokej)
Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zdolali v nedeľnom domácom vloženom zápase druhej najvyššej súťaže SHL slovenskú reprezentáciu do 18 rokov vysoko 7:0.

26.01.2020 20:15 Trenčín ukončil víťazné ťaženie Zámkov, rozuzlenie drámy v predĺžení (Hokej)
Tipsport liga 2019/2020 - 44. kolo:

26.01.2020 20:00 Nitra sa vytrápila s poslednými Liptákmi, rozhodla tretia tretina (Hokej)

26.01.2020 20:00 Malé východniarske derby pre Michalovce, hrdinom nováčika Šimun (Hokej)

26.01.2020 19:40 Nitra sa vytrápila s poslednými Liptákmi, rozhodla v záverečnej tretine (Hokej)

26.01.2020 19:40 Vo Zvolene sa strhla bláznivá prestrelka, MAC nestačil ani hetrik Langkowa (Hokej)

26.01.2020 19:25 Slovan si poistil líderskú pozíciu, Miškovec zdolal po rýchlej otočke (Hokej)

26.01.2020 18:55 Slovan otáča skóre zápasu s Miškovcom (Hokej)

26.01.2020 18:55 Vo Zvolene sa strhla prestrelka, padlo už osem gólov (Hokej)

26.01.2020 18:55 Kríza Košíc sa stupňuje, majstrovská Bystrica dokonala obrat v nájazdoch (Hokej)

26.01.2020 18:25 Malé východniarske derby v Michalovciach nerozhodné (Hokej)

26.01.2020 17:55 V majstrovskej Bystrici bližšie k triumfu hostia z Košíc (Hokej)

26.01.2020 17:55 Slovan po úvodnej tretine doma prekvapivo prehráva s Miškovcom (Hokej)

26.01.2020 17:55 Vo Zvolene padli už štyri góly, súboj s Budapešťou nerozhodný (Hokej)

26.01.2020 17:40 CSKA a Petrohrad zabodovali naplno, Magnitogorsk schytal výprask (Hokej)
Obhajca titulu CSKA Moskva zvíťazil v nedeľnom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Sibirom Novosibirsk 3:0.

26.01.2020 16:40 V majstrovskej Bystrici gól v prvej tretine nepadol (Hokej)

26.01.2020 13:45 Pittsburgh potrebuje posilniť útok, špekuluje sa aj o Tatarovi (Hokej)
Slovenský hokejista Tomáš Tatar by pred uzávierkou prestupov v zámorskej NHL mohol zmeniť dres. Podľa Pierra LeBruna z TSN Hockey Insider by 29-ročný útočník Montrealu Canadiens mohol zakotviť v Pittsburghu Penguins. Prestupové obdobie v NHL sa skončí 24. februára.

26.01.2020 11:10 Providence nestačili dva góly Cehlárika, z triumfu sa tešil Fehérváry (Hokej)
Slovenský hokejista Peter Cehlárik strelil dva góly v AHL. Jeho Providence Bruins však prehral v noci na nedeľu doma s Heshey Bears 2:3 po nájazdoch. V nich sa nepresadil Cehlárik ani jeho krajan Róbert Lantoši. V drese hostí sa predstavil obranca Martin Fehérváry, no bez bodového zápisu.

26.01.2020 10:55 Bratislavský samosprávny kraj avizuje stretnutie so SZĽH o detailoch dotácie pre hokejovú akadémiu (Hokej)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa chce stretnúť s predstaviteľmi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a na rokovaní bližšie prebrať možnosti čerpania príspevku na vznik stredoškolskej hokejovej akadémie. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

26.01.2020 08:55 Malé derby na východe, Košičania so snahou ukončiť trápenie na ľade majstra (Hokej)
Tipsport liga pokračuje 44. kolom a hlavná pozornosť sa upiera pod Urpín, kde privíta majstrovská Banská Bystrica trápiace sa Košice.

26.01.2020 08:10 Tím Pacifickej divízie zvíťazil v exhibícii All Stars (Hokej)
Tím Pacifickej divízie triumfoval v noci na nedeľu na exhibícii All Stars NHL, keď vo finále miniturnaja v St. Louis zvíťazil nad výberom Atlantickej divízie 5:4.

26.01.2020 07:00 Legendárny hráč a tréner "Šéf" Ivan Hlinka by mal dnes 70 rokov (Hokej)
Legenda československého i českého hokeja Ivan Hlinka sa ako stredný útočník československej reprezentácie stal trikrát majstrom sveta. Zo zimných olympijských hier si odniesol bronz a striebro. Jeho hráčsku kariéru zdobia aj päť strieborných a tri bronzové medaily zo svetových šampionátov. Českú reprezentáciu ako tréner priviedol v roku 1998 v Nagane k historickému olympijskému zlatu a o rok neskôr aj k titulu majstrov sveta. Úspešný hráč a tréner by mal 26. januára, nebyť tragickej automobilovej nehody z roku 2004, dožil 70 rokov.

25.01.2020 22:45 Fribourg porazil Lausanne (Hokej)
Hokejisti Fribourgu zvíťazili v sobotnom zápase najvyššej švajčiarskej súťaže v Lausanne 3:1.

25.01.2020 21:55 Krištof a Pospíšil s asistenciami (Hokej)
Hokejisti Kärpätu Oulu zvíťazili v sobotnom zápase fínskej ligy na domácom ľade nad TPS Turku 3:2 a upevnili si tak líderskú pozíciu v tabuľke. Asistenciou sa na výhre podieľal slovenský útočník Michal Krištof.

25.01.2020 19:00 Ďaloga aj Bakoš s gólmi, Jokerit rozhodol o výhre v poslednej minúte (Hokej)
Hokejisti Kazane zvíťazili v sobotnom zápase KHL na ľade Jekaterinburgu 3:2. Hostia triumfovali tretíkrát za sebou a sú na čele tabuľky Východnej konferencie.

25.01.2020 16:00 Bars Kazaň tesne zdolal Jekaterinburg (Hokej)

25.01.2020 09:40 Súťaže zručnosti - Najrýchlejší Barzal, Weber s najtvrdšou strelou (Hokej)
Prvá časť All Star víkendu zámorskej hokejovej NHL tradične patrila súťažiam zručnosti. V nich predviedol svoju rýchlosť Kanaďan Matthew Barzal, ktorý časom 13,175 sekundy tromfol obhajcu prvenstva Connora McDavida. Súťaž o najtvrdšiu strelu vyhral obranca Shea Weber, ktorého pokus dosiahol 171 km/h.

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory