topspravy.sk mať prehľad
utorok, 31.3.2020 | Meniny má Benjamín

31.03.2020 09:35 Modrá vlna | Ekonomika v čase cholery (EurActiv)
Pandémia zasiahla nielen naše individuálne životy, súkromné aj pracovné, ale aj celú európsku ekonomiku. A hoci starosť o zdravie a v tomto prípade aj životy je na prvom mieste, je dôležité hovoriť aj o ochromenej európskej ekonomike. Práve ona je témou dnešného podcastu.

31.03.2020 08:30 COVID-19: V Česku sa nákaza dostala do domovov dôchodcov, vo Švédsku sú školy naďalej otvorené (EurActiv)
Srbský president Vučič premýšľa nad úplným zákazom vychádzania ľudí. Ulice budú prázdne a krajine tak môže poraziť pandémiu za menej ako dva mesiace, tvrdí.

30.03.2020 20:00 Expertka na environmentálne právo: Odhaľovanie zločinov proti životnému prostrediu je problematické (EurActiv)
Znečistenie vôd či nelegálne skládkovanie – zločiny proti životnému prostrediu nás stoja miliardy a je ťažké ich spätne vysledovať a stíhať. Správa európskej mimovládnej organizácie EEB sa snaží upozorniť, aký závažný problém ide.

30.03.2020 15:25 Vojaci aj civili NATO v pohotovosti: Aliancia prebrala počas pandémie ďalšie úlohy (EurActiv)
Severoatlantická aliancia doteraz zorganizovala päť misií, ktoré pomohli s prenosom zdravotníckeho materiálu a v boji proti novému koronavírusu. Najviac z nich ťažili Slováci, Češi, ale aj Taliani a Španieli. Počet požiadaviek na spojencov v NATO ale rastie každým dňom.

30.03.2020 10:05 Európsky týždeň | Lídri EÚ koronabondy neschválili (EurActiv)
Do boja proti kríze spôsobenej koronavírusom zatiaľ EÚ nenasadí spoločné dlhopisy ani euroval. V rokovaniach majú pokračovať ministri financií.   Všetky naše podcasty nájdete na: Soundcloud Apple podcasty Google podcasty Spotify PodBean Sticher CastBox Overcast Podcastadict

30.03.2020 08:55 COVID-19: V Španielsku zaznamenali denný rekord v počte obetí, zavádzajú opatrenia pred Veľkou nocou (EurActiv)
Automobilkám sa kvôli pandémii sťažuje situácia v plnení záväzkov voči Únii. Rokovania o brexite musia počkať, videokonferencie sa zatiaľ neosvedčili.

27.03.2020 22:05 Dopyt po elektrickej energií klesá, európsky trh s uhlíkom môže byť v ohrození (EurActiv)
Väčšina európskych krajín zaznamenala po zavedení opatrení súvisiacich s koronavírusom zníženie dopytu po elektrickej energii, ukazuje analýza think-tanku Ember. Niektorí analytici v tejto súvislosti varujú pred kolapsom európskeho systému obchodovania s emisiami.

27.03.2020 15:55 Wojciechowski o COVID-19: Ani počas krízy nemôžeme zanedbať environmentálne ciele agropolitiky (EurActiv)
Aj v čase, kedy sa Európou šíri nový koronavírus Európska zelená dohoda zostáva hlavnou politikou Európskej komisie, hovorí agrokomisár EÚ Janusz Wojciechowski. „Hospodárska obnova po COVID-19 určite musí byť zelená a udržateľná,“ hovorí poľský komisár. 

27.03.2020 15:40 Natura 2000: Slovensko dlhodobo nedokáže nastaviť ochranu území európskeho významu (EurActiv)
Slovensko už nejaký čas čelí trom konaniam zo strany Európskej komisie týkajúce sa sústavy Natura 2000. Tlak Bruselu sa stupňuje a nová vláda musí situáciu riešiť. Pomôcť by mohlo aj lepšie domáce nastavenie európskych finančných prostriedkov v novom období. 

27.03.2020 12:45 Europol: Počas pandémie koronavírusu výrazne stúpol počet trestných činov (EurActiv)
Falošné lieky, nedodané nakúpené ochranné prostriedky, či aktívnejšia počítačová kriminalita. Pandémia otvorila nové príležitosť pre zločincov a podvodníci sa rýchlo prispôsobili, hovorí agentúra.

27.03.2020 09:40 Ako chce nová vláda chrániť spotrebiteľov v energetike? (EurActiv)
Žiadna z koaličných strán sa vo svojom predvolebnom programe nevenovala priamo nekalým praktikám pri predaji elektriny, všetky však sľubujú zlepšenie fungovania Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a riešenie energetickej chudoby. Všetky koaličné strany sa vo svojich programoch aspoň čiastočne venujú ochrane spotrebiteľa na...

27.03.2020 09:40 Ani koronabondy, ani euroval: Lídri EÚ sa na ďalších ekonomických opatreniach zatiaľ nedohodli (EurActiv)
Holandský premiér Mark Rutte po summite lídrov EÚ povedal, že emisia spoločného dlhu by bolo „prekročením Rubikonu“, pretože by z eurozóny spravila „transferovú úniu“, s ktorou Maastrichtská zmluva nepočíta.

27.03.2020 08:10 COVID-19: Najprísnejšie bojujú proti nákaze Chorváti, v Rumunsku odstúpil minister zahraničia (EurActiv)
Chorvátsky minister vnútra avizuje, že chcú liberalizovať prísne opatrenia. Vláda premýšľa napríklad nad otvorením špecializovaných obchodoch na trhoch.

26.03.2020 19:30 Znižovanie rizík užívania tabaku: Bude Británia príklad pre kontinentálnu Európu? (EurActiv)
Prístup známy ako znižovanie škôd (harm reduction) a jeho uplatnenie pri potláčaní tradičného fajčenia zatiaľ nie je univerzálne akceptovaný. Hoci nie je bez rizík, tie sú podľa zástancov prístupu prevážené prínosmi oslabenia najškodlivejších dopadov fajčenia. 

26.03.2020 16:25 Európska centrálna banka môže tlačiť viac peňazí, zrušila limity na nákup dlhopisov (EurActiv)
Európska centrálna banka oznámila, že , že nebude uplatňovať vlastné limity pri programe nákupu dlhopisov v hodnote 750 miliárd eur. Tým si teoreticky pripravila cestu k neobmedzenému tlačeniu peňazí na boj s koronavírusom. Európska centrálna banka (ECB) upustila od stropu, ktorý...

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad