topspravy.sk mať prehľad
sobota, 7.12.2019 | Meniny má Ambróz

07.12.2019 12:45 FOTO a VIDEO: Vianočné trhy v Petržalke sú veľmi obľúbené aj pre svoj rodinný charakter (Bratislavské noviny)
„Dobrý deň! Poďte ochutnať naše lokše,“ pozýva Gabriela Igrinyiová z jedného zo stánkov na petržalských vianočných trhoch. Akú majú výhodu oproti tým celomestským?

07.12.2019 11:35 Matúš Vallo: Nasadili sme veľké tempo a rozbehli množstvo významných projektov (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Matúš Vallo v týchto dňoch hodnotil svoj prvý rok vo funkcii, pričom za nové vedenie bratislavskej samosprávy deklaroval, že sa mu podarilo presadiť a naštartovať mnoho zásadných opatrení, no muselo riešiť aj zlý stav mesta a niektoré veci preto vyšli nie celkom podľa predstáv. "Nepozeráme sa však na to, či budeme aj ďalšie voľby zvolení, ale čo pre Bratislavu urobíme a kam ju posunieme," tvrdí.

07.12.2019 10:20 Nové dopravné obmedzenie v Bratislave: Vodiči cez Vinohradnícku ulicu až do konca mája neprejdú (Bratislavské noviny)
Do konca mája 2020 vodiči v Bratislave neprejdú cez Vinohradnícku ulicu. Dôvodom je výstavba diaľnice D4, preto bude v tejto súvislosti od piatka od 20.00 h úplná uzávera tejto ulice. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

07.12.2019 09:40 Bratislavu dnes čakajú policajné manévre - dôvodom je rizikový futbalový zápas (Bratislavské noviny)
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave bude počas dnešného dňa vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť hlavného mesta SR Bratislavy v súvislosti s futbalovým zápasom Fortuna Ligy 2019/2020 medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa má odohrať na štadióne Tehelné pole.

07.12.2019 08:10 VIDEO: RTVS dá divákom pod stromček tretí kanál - jeho obsah poteší najmä staršiu generáciu (Bratislavské noviny)
Diváci RTVS si pred vianočnými sviatkami môžu zapnúť o jeden televízny okruh naviac. V nedeľu 22. decembra o 6:00 štartuje nový televízny okruh Trojka. Jeho programovým základom bude bohatý televízny archív. Ten za vyše polstoročie obsahuje všetky žánre – od dokumentov, cez dramatické, hudobné a zábavné programy až po publicistiku a vzdelávanie. V budúcnosti sa vysielanie Trojky rozšíri aj o archívnu zahraničnú tvorbu.

06.12.2019 19:20 Meteorológovia varujú v sobotu pred poľadovicou (Bratislavské noviny)
Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) varujú pred sobotným (7. 12.) vetrom na horách, ale aj poľadovicou. Informuje o tom SHMÚ na svojej internetovej stránke.

06.12.2019 17:55 Vukovarská ulica v Devínskej: Pripomína najväčší symbol novodobých dejín Chorvátov (Bratislavské noviny)
V bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorá má najpočetnejšiu chorvátsku menšinu na Slovensku, pribudla ulica, ktorá nesie od piatka oficiálne názov Vukovarská.

06.12.2019 16:20 FOTO: Návštevníkov Dní Vianoc čaká festival hier HRAtislava (Bratislavské noviny)
HRAtislava, najväčší festival spoločenských hier na Slovensku, bude počas nasledujúceho víkendu (7. - 8. 12.) súčasťou Dní Vianoc v Inchebe. Podľa organizátorov prinesie viac ako tisíc hier z celého sveta.

06.12.2019 14:40 Centrom mesta začala v piatok popoludní premávať vianočná električka (Bratislavské noviny)
Ulicami centra Bratislavy začala v piatok jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila mikulášskou jazdou. Ľudia sa ňou budú môcť previezť zadarmo do 30. decembra. Témou tohtoročnej vianočnej električky je oslava tradičných slovenských Vianoc.

06.12.2019 14:30 Zrekonštruovaný bazén v Karlovej Vsi už otvorili, slúžiť bude i verejnosti (Bratislavské noviny)
Mestská časť Bratislava - Karlova Ves otvorila moderný školský bazén v Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej 62. Vďaka použitým technológiám by mal mať mimoriadne kvalitnú vodu. Slúžiť bude prioritne žiakom karloveských základných a materských škôl. Využívať ho budú môcť aj plavecké kluby a verejnosť.

06.12.2019 13:25 Výsledky kontroly v Infra Services: Nehospodárny odpredaj techniky, nevýhodný leasing, zneužívanie postavenia (Bratislavské noviny)
Bratislavskí poslanci na budú mať  budúcotýždňovom zastupiteľstve na stole ďalšiu správu mestského kontrolóra. Tento raz si na mušku zobral aj dcéru Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Infra Services, a.s.

06.12.2019 12:30 Mŕtva žena v Pezinku: Policajný vyšetrovateľ už obvinil 30-ročného Petra z vraždy (Bratislavské noviny)
O tom, že policajná hliadka si pri bežnej kontrole vodiča všimla jeho podozrivé správanie i krvavé stopy, ktoré ich doviedli až k nálezu mŕtvej 64-ročnej ženy v Pezinku sme vás informovali už včera. Medzitým už padlo obvinenie z vraždy, ktorému predchádzalo dôkladné zabezpečenie a zdokumentovanie miesta činu, expertízne skúmanie ako aj výsledky pitvy.

06.12.2019 12:00 VIDEO: Prehovoril taxikár, ktorý blokoval vodiča autobusu MHD na Hodžovom námestí - ako vysvetlil príčiny incidentu? (Bratislavské noviny)
Pomerne veľký ohlas verejnosti vzbudil konflikt medzi vodičom autobusovej linky č. 93 a taxíkom pri zastávke MHD na Hodžovom námestí. Ten sa začal mohutným trúbením zo strany autobusára, keďže vozidlo taxislužby mu prekážalo a on sa nemohol dostať na spomínanú zastávku oproti Prezidentskému palácu. Podarilo sa nám získať aj vyjadrenie samotného taxikár k tomu, čo sa v stredu večer vlastne stalo...

06.12.2019 11:30 Ako stvorené na romantické posedenie. Na rybníku pri Klepáči pribudlo drevené mólo (Bratislavské noviny)
Návšteva bratislavskej Železnej studničky môže byť opäť o čosi príjemnejšia. K tomu, aby ste v tejto lokalite príjemne zrelaxovali, má prispieť aj nové mólo, ktoré pribudlo na jednom z rybníkov.

06.12.2019 08:15 Nezapojíte sa? Vianočná kvapka krvi opäť víta darcov najvzácnejšej tekutiny (Bratislavské noviny)
V bratislavskom Primaciálnom paláci tečie v piatok opäť krv pre dobrú vec. Bratislavský magistrát v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR totiž v priestore mezanínu organizuje Vianočnú kvapku krvi. Darovať najvzácnejšiu tekutinu bude možné od 8.00 do 12.00 h.

05.12.2019 20:35 Od piatka sa rozsvieti Prezidentský palác i stromček pred ním (Bratislavské noviny)
Prezidentský palác na bratislavskom Hodžovom námestí bude mať od piatka (6. 12.) novú svetelnú výzdobu v skúšobnej prevádzke. Nočné osvetlenie nahradí starú výzdobu, ku ktorej mal výhrady pamiatkový úrad.

05.12.2019 19:00 Nové trasovanie: Takto budú premávať električky po spustení Karloveskej radiály (Bratislavské noviny)
Dopravný podnik predstavil nové trasovanie liniek, ktoré ráta s ďalšou etapou modernizácie karloveskej radiály a rekonštrukciami na Záhumeniciach, Blumentáli a Americkom námestí v budúcom roku.

05.12.2019 17:40 FOTO: Stačila len chvíľka nepozornosti a psa mladej ženy takmer zmrzačil eskalátor (Bratislavské noviny)
V známom nákupnom centre na brehu Dunaja zažila včera bývalá slovenská tenistka Romana Tabaková chvíle hrôzy v súvislosti so svojim štvornohým miláčikom - pudlíkom. Keď s ním šla na eskalátore, začal sa jej v náruči vzpierať a tak ho položila na pohyblivé schody, čo však bola veľká chyba, pretože sa mu v nich zakliesnila labka a nechýbalo veľa, aby to skončilo pre psa tragicky...

05.12.2019 17:05 V Starom Meste sa rozbehli opravy dlažby (Bratislavské noviny)
V historickom centre Bratislavy sa pustili do opráv poškodenej dlažby. Je ideálny čas, keďže z ulíc zmizli terasy.

05.12.2019 15:55 FOTO Slovenská národná galéria otvára výstavu Anny Daučíkovej (Bratislavské noviny)
7 situácií je názov výstavy Anny Daučíkovej, ktorú vo štvrtok večer otvorí Slovenská národná galéria (SNG). Výstava potrvá do 29. marca 2020.

05.12.2019 14:25 BSK: Na post hlavného kontrolóra je päť kandidátov (Bratislavské noviny)
O funkciu hlavného kontrolóra Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa uchádza päť kandidátov.

05.12.2019 14:15 Táto dvojica je podozrivá z poškodzovania bankomatov na viacerých miestach Bratislavy - nevideli ste ich niekde? (Bratislavské noviny)
Policajti piateho bratislavského okresu vyšetrujú okolnosti trestného činu, ku ktorému došlo začiatkom tohto mesiaca. Neznámy páchateľ vykonal doposiaľ neznámym spôsobom neoprávnený technický zásah do jedného z bankomatov na Tupolevovej ulici. Podobným spôsobom boli poškodené aj viaceré ďalšie bankomaty na území nášho hlavného mesta. Polícia momentálne hľadá dvoch mladých mužov, ktorých zachytila kamera jedného z poškodených bankomatov...

05.12.2019 13:55 Vallo chce zvýšiť daň z nehnuteľnosti o cca 100 % (Bratislavské noviny)
Bratislavčania siahnu hlbšie do vrecka. Primátor Matúš Vallo dnes spolu so starostami mestských častí oznámil zámer zvýšiť dane z nehnuteľností. Ak tento zámer odobria mestskí poslanci, daň sa zhruba zdvojnásobí. Svoj názor môžete vyjhadriť aj v ankete na konci článku.

05.12.2019 11:15 VIDEO: Vodič autobusu MHD na Hodžovom námestí vytrúbil taxík, ktorý mu prekážal na zastávke - cestujúci takmer ohluchli! (Bratislavské noviny)
Na Hodžovom námestí sa včera o 21,00 hodine večer odohrala pomerne bežná dopravná situácia, keď na zastávke MHD stál taxík práve v čase, keď sa k nej blížil autobus MHD. Konkrétne išlo o linku č. 93 idúcu z Hlavnej stanice smerom do Petržalky. Vodič DPB sa rozhodol, že taxík vytrúbi, ale napokon to veľmi nepomohlo - akurát nahneval jednu z cestujúcich, ktorá sa mu na viac než minútu trvajúci neznesiteľný hluk prišla posťažovať...

05.12.2019 11:00 Aj toto sú Vianoce: Colníci v Bratislave majú na stole denne desiatky tisíc zásielok (Bratislavské noviny)
Poriadne sa zapotia. V predvianočnom období prúdi na Slovensko zo zahraničia, najmä Číny obrovské množstvo zásielok, teda budúcich darčekov. V praxi to znamená obrosvkú záťaž aj pre colníkov.

05.12.2019 08:40 Krvavá bitka i vražda: Policajti zastavili vodiča so zranenou tvárou, následne objavili i mŕtvu ženu (Bratislavské noviny)
Bratislavskí policajti vyšetrujú krvavý incident, pri ktorom prišla o život žena. Na stopu sa mu dostali po tom, čo odstavili podozrivého vodiča auta.

04.12.2019 21:00 Dopravný podnik vyhlásil verejné obstarávanie na opravu električkovej trate na Americkom námestí (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto prostredníctvom Dopravného podniku Bratislava (DPB) hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie dvojkoľajnej električkovej trate na Americkom námestí a Radlinského ulici.

04.12.2019 20:00 Mesto začalo vysádzať dreviny v rámci mestského ovocného sadu (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto začalo s výsadbou ovocných drevín a krov v novovznikajúcom mestskom ovocnom sade. Ten vyrastá v priestore medzi Macharovou a Panónskou ulicou v bratislavskej Petržalke. Vysadiť sa majú slivky, čerešne, višne, marhule, orechy, liesky či bobuľové ovocie. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

04.12.2019 18:45 Dobrá správa: Mestská polícia získala päť defibrilátorov (Bratislavské noviny)
Bratislavská mestská polícia získala päť defibrilátorov. "Budú sa nachádzať v autách od obvodu jedna až päť, čiže stále bude na ceste nejaká posádka aj s defibrilátorom," priblížil v stredu pri preberaní daru námestník primátora Juraj Káčer.

04.12.2019 17:30 FOTO: Čo sa deje s oblečením z kontajnerov Ekocharity? Iba pätina sa opätovne využije, zvyšok je odpad (Bratislavské noviny)
Občianske združenie Ekocharita zbiera zo sídlisk textilné oblečenie. Iba pätinu však vedia opätovne využiť, zvyšok su spraté, nepoužiteľné či nevyčistiteľné veci. Aj preto, že boli nekvalitnými handrami, už v čase, keď viseli na vešiaku v obchode. Ako to presne funguje, nám prezradil Juraj Kunak, ktorý toto občianske združenie zastupuje.

04.12.2019 15:15 FOTO: V Bratislave sa už začal predaj živých vianočných stromčekov – kde majú zatiaľ najlepšie ceny? (Bratislavské noviny)
Už za 20 dní sú tu Vianoce a neklamným znakom toho, že sa „sviatky pokoja“ nezadržateľne blížia je aj začiatok predaja živých vianočných stromčekov pri stánkoch na verejných priestranstvách pri rôznych frekventovaných miestach či nákupných centrách...

04.12.2019 15:00 FOTO: Osobný automobil sa rozhodol "otestovať" električkovú trať smerom do Karlovej Vsi (Bratislavské noviny)
Električkovú dopravu smerom do Karlovej Vsi dnes na Botanicjkej ulici obmedzil vodič osobného motorového vozidla značky Kia, ktorý sa zo zatiaľ neznámych príčin a okolností dostal na koľajnice. Trať zostala na dlhé minúty zablokovaná a DPB musel pre cestujúcich zabezpečiť náhradnú autobusovú dopravu...

04.12.2019 14:25 VIDEO: Zlodej ukradol z auta na Zlatých pieskoch vyše pol milióna eur! Krádež zachytila kamera (Bratislavské noviny)
Ak dostanete na aute defekt, pozor, nemusí to byť nešťastná náhoda. Presvedčil sa o tom vodič v Bratislave, ktorému počas výmeny pneumatiky ukradli z auta vyše 500-tisíc eur.

04.12.2019 14:05 Ružinovská lýra ide do finále, toto je 10 postupujúcich (Bratislavské noviny)
Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov aj tento rok vyhlásili celoslovenskú spevácku súťaž Ružinovská lýra v znamení „Symphonic“. Finále sa uskutoční už túto nedeľu (8. decembra 2019) o 19:00 v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej 18. V porote bude sedieť známy textár Luboš Zeman, gitarista Peci Uherčík, dirigent Peter Valentovič, šéfdramaturgička Rádia Regina Západ a speváčka a herečka Katarína Ivanková.

04.12.2019 12:45 Zmení sa to niekedy? Takýto pohľad sa vám naskytne na zastávke pri Hlavnej stanici (Bratislavské noviny)
Ľudia bez domova v týchto dňoch na ulici trávia prvé mrazivé decembrové dni a noci. Niektorí z nich sa však odmietajú alebo nevedia prispôsobiť základným spoločenským normám, čím robia situáciu sebe, ale aj okoliu ešte zložitejšou. Typickým príkladom je bratislavská Hlavná stanica, kde niekedy nadobudnete dojem, že ste sa ocitli na inom kontinente.

04.12.2019 10:20 Vianočné trhy otvoria aj v Rači, vystúpi i Ján Berky Mrenica (Bratislavské noviny)
Od piatka do nedele si vianočnú atmosféru naplno vychutnajú aj obyvatelia Rače. Pred Nemeckým kultúrnym domom sa tu totiž budú konať Vianočné trhy. Tešiť sa môžete aj na kultúrny program či stromček.

03.12.2019 23:20 Nové prístrešky predajných stánkov na Trhovisku Žilinská sú nelegálne, rozhodol okresný úrad (Bratislavské noviny)
Nové prístrešky predajných stánkov na Trhovisku Žilinská v bratislavskom Starom Meste sú nelegálne. Vyplýva to z novembrového rozhodnutia okresného úradu (OÚ) ako odvolacieho orgánu.

03.12.2019 19:30 Národný futbalový štadión je právoplatne skolaudovaný (Bratislavské noviny)
Národný futbalový štadión na Tehelnom poli v Bratislave je od utorka právoplatne skolaudovaný. Informovala o tom spoločnosť Národný futbalový štadión (NFŠ), ktorá je investorom projektu.

03.12.2019 18:00 Tradičná výstava Dni Vianoc v Inchebe prináša tisícky tipov na vianočné darčeky a príjemnú atmosféru. Poďte na prvé tri dni zadarmo! (Bratislavské noviny)
Najkrajším sviatkom roka predchádzajú aj niekoľkotýždňové prípravy, ktoré často sprevádzajú zhon a stres. Tradičné Dni Vianoc v Inchebe, ktoré sa v Bratislave konajú už 30 rokov, menia predvianočné nákupy na príjemný zážitok aj vďaka milým a priateľským predajcom, príjemnej atmosfére a skvelej zábave

03.12.2019 16:55 Odštartovala Ružinovská zima - na aký program sa môžete tešiť? (Bratislavské noviny)
Aj tento rok pripravil Cultus Ružinov a MČ Bratislava Ružinov počas adventu veľké množstvo podujatí. Tým najväčším je Ružinovská zima, ktorá sa začala v nedeľu 1. decembra zapálením prvej adventnej sviece a skončí sa 22. decembra vianočným koledovaním v podaní FS Karpaty pred Domom kultúry v Ružinove.

03.12.2019 15:50 Prídťe sa podeliť o to najvzácnejšie: Vianočná kvapka krvi štartuje tento piatok (Bratislavské noviny)
Vianočná kvapka krvi, ktorú organizuje hlavné mesto v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou SR OC Ružinov, sa uskutoční v piatok 6. decembra od 8:00 do 12:00 hod. v mezaníne Primaciálneho paláca na Primaciálnom námestí.

03.12.2019 14:45 Zmeny v parkovaní: Na Svoradovej pribudnú miesta určené výhradne pre miestnych (Bratislavské noviny)
Obyvatelia s trvalým pobytom v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto v lokalite Zochova-Podjavorinskej-Svoradova zaparkujú jednoduchšie. Na Svoradovej ulici totiž vznikne do 15. decembra nové rezidenčné parkovanie pre majiteľov staromestskej parkovacej karty. Miestny úrad vyznačí dvadsať nových miest, na ktorých budú môcť parkovať iba Staromešťania. Samozrejme, návštevníci z iných častí Bratislavy tu zaparkujú zas ťažšie.

03.12.2019 13:50 Máme ďalšie detaily: Verejné klzisko v River Parku otvoria Mikuláš, Ľadové kráľovstvo a Thomas Puskailer (Bratislavské noviny)
Ako sme vás už informovali, zima v River Parku sa bude už tradične niesť v znamení bezplatného korčuľovania. V poradí 9. ročník ľadovej sezóny na nábreží Dunaja otvorí zábavné podujatie Mikuláš v River Parku, ktoré sa uskutoční v nedeľu 8. decembra 2019. Prinášame vám ďašie detaily.

03.12.2019 12:45 FOTO: Na zrekonštruovanú trať v Karlovej Vsi dnes pustili prvú ozajstnú električku (Bratislavské noviny)
V Karlovej Vsi sa dnes opäť testovala nová, teda nedávno dokončená električková trať. Prvýkrát sa po nej prešla ozajstná, teda nie už testovacia električka. Dopravný podnik Bratislava o tom informoval na sociálnej sieti s odkazom, že podobne ako cestujúca verejnosť sa už ani jeho vedenie nevie dočkať, kedy na nej konečne spustí plnohodnotnú dopravu, aby si verejnosť mohla užiť si všetky jej benefity.

03.12.2019 11:45 FOTO a VIDEO: Módna návrhárka Daniela Kralevich žije v strachu: Zabili mi psa a teraz som na rade ja... (Bratislavské noviny)
Mimoriadne zložité obdobie momentálne prežíva bývalá finalistka súťaže krásy, módna návrhárka a podnikateľka Daniela Kralevich, ktorá má obavy o svoj život. Tento týždeň totiž zatiaľ neznámy páchateľ usmrtil jej milovaného psa Kena a ona má strach, že čoskoro by mohla prísť o život aj ona sama. Preto podala nielen trestné oznámenie na polícii, ale sa s prosbou o pomoc aj na verejnosť...

03.12.2019 10:25 Nad Líščím údolím v Karlovej Vsi je nový náučný chodník s altánkom a piknikovým miestom (Bratislavské noviny)
Les Sitina je obľúbené miesto na prechádzky, behanie, cyklistiku či venčenie psíkov, najmä pre obyvateľov Karlovej Vsi. Po novom tu pribudol nový náučný chodník.

03.12.2019 09:55 VIDEO: Policajná akcia v Auparku: Mám bombu, vyhlásil jeden muž v kaviarni (Bratislavské noviny)
Rušný deň mali dnes bratislavskí policajti v nákupnom centre na Einstenovej. Jeden z hostí kaviarne totiž povedal, že má bombu.

03.12.2019 08:10 Vodiči, od stredy do piatka rátajte s týmito dopravnými obmedzeniami (Bratislavské noviny)
Polícia v Bratislave upozorňuje vodičov na čiastočné dopravné obmedzenia, s ktorými je potrebné počítať od stredy 04.12.2019 do piatka 06.12.2019 na území hlavného mesta. Súvisia so zasadaním Rady OBSE.

02.12.2019 20:40 Zlá správa: Ceny plynu pre domácnosti v roku 2020 stúpnu o 4,94 %, elektriny asi o 9 % (Bratislavské noviny)
Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a. s., v reakcii na rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) upraví od 1. januára 2020 ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti. Informoval o tom Ondrej Šebesta, hovorca spoločnosti.

02.12.2019 18:45 VIDEO: Podľa župana Drobu je pre kraj duálne vzdelávanie s viacerými benefitmi naďalej prioritou (Bratislavské noviny)
Duálne vzdelávanie na stredných odborných školách (SOŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), je naďalej pre kraj prioritou. Na rozdiel od iných škôl ponúka študentom viaceré benefity, napríklad platenú prax u vybraného zamestnávateľa, u ktorého sa môžu následne zamestnať po ukončení štúdia. Na pondelkovom brífingu to uviedol predseda BSK Juraj Droba.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad