topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 19.9.2019 | Meniny má Konštantín

19.09.2019 00:00 8 jednoduchých krokov, ktoré stopnú padanie vašich vlasov (Bratislavské noviny)
(pr) Dobrý účes môže dramaticky zmeniť váš vzhľad, skryť nedokonalosti tváre a naopak jednotlivé črty zdôrazniť. Funguje to rovnako u mužov aj žien. Ale bohužiaľ, po 30-ke, sa už nie každý môže pýšiť hustými vlasmi. Stáva sa tiež, že vlasy začínajú ľuďom vypadávať aj oveľa skôr.

18.09.2019 21:15 Mesto plánuje takmer dva mesiace opravovať vozovku na Dvojkrížnej (Bratislavské noviny)
V Bratislave plánuje mesto začať od piatka (20. 9.) 10.00 h opravovať vozovku, chodník a zastávky MHD na ulici Dvojkrížna v mestskej časti Vrakuňa. Rekonštrukcia bude v úseku od Čiližskej po Kazanskú ulicu, smer Odeská ulica a Most pri Bratislave. Upozorňuje na to starosta Vrakune Martin Kuruc na sociálnej sieti.

18.09.2019 20:10 Ocenenie Ružinova bude in memoriam udelené Alfrédovi Wetzlerovi (Bratislavské noviny)
Alfréd Wetzler, ktorý patrí spolu s Rudolfom Vrbom k zabudnutým hrdinom druhej svetovej vojny, a to napriek tomu, že ako prví podali správu o koncentračných táboroch, dostane im memoriam verejné ocenenie bratislavskej mestskej časti Ružinov. Práve v tejto mestskej časti prežil Wetzler svoj život po úteku z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

18.09.2019 19:00 FOTO a VIDEO: Na Novej scéne bude mať v piatok a v sobotu premiéru nový muzikál Bedári (Bratislavské noviny)
Divadlo Nová scéna uvedie v dňoch 20. a 21.septembra 2019 slovenskú premiéru najslávnejšieho muzikálu všetkých čias – Les Misérables, teda Bedári. Predstavenie sa stane pevnou časťou repertoáru Novej scény a je prvou premiérou v divadelnej sezóne 2019/2020.

18.09.2019 18:00 Na karloveskej radiále odstraňujú koľaje od Harmincovej po Hanulovu (Bratislavské noviny)
V rámci aktuálne realizovanej modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave pokračujú s demontážou a odstránením električkových koľají od Harmincovej po Hanulovu ulicu. Hlavné mesto upozorňuje, že koľajnice budú prevážať do areálu Dopravného podniku Bratislava do vozovne Jurajov dvor.

18.09.2019 17:05 Vo štvrtok sa bude robiť v Starom Meste plošný monitoring ľudí bez domova (Bratislavské noviny)
Mimovládne organizácie, dobrovoľníci, ľudia z komunít, pozorovatelia z Veľkej Británie vo štvrtok 19. septembra 2019 obsadia ulice Starého Mesta Bratislava, aby zistili, koľko ľudí žije na ulici a aké sú ich potreby a ciele.

18.09.2019 16:25 Dobrovoľníci Bielej pastelky vyjdú do ulíc už tento piatok: Máte možnosť pomôcť aj vy (Bratislavské noviny)
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) organizuje už po 18. raz zbierku Biela pastelka. Dobrovoľníci vyjdú do ulíc v piatok (20. 9.).  Ambasádorkou zbierky je už druhý rok moderátorka Adela Vinczeová.

18.09.2019 15:20 FOTO Spoločnosť Eset chce na Patrónke vytvoriť kampus: Priniesť má výskum a inovácie (Bratislavské noviny)
Spoločnosť Eset plánuje na Patrónke, v areáli bývalej vojenskej nemocnice, vytvoriť rozsiahly kampus, ktorý má byť centrom inovácií, kreativity a výskumu v hlavnom meste. Dotknuté pozemky získala softvérová firma v roku 2017 a momentálne pripravuje medzinárodnú ideovú architektonickú súťaž, z ktorej má vzísť koncepčný architekt projektu. Výstavbu plánuje spustiť v rokoch 2024-2025 a otvorenie kampusu v roku 2026.

18.09.2019 14:45 Primátor M. Vallo: Pre šafárenie s peniazmi sme museli preobsadiť pozície v mestských podnikoch (Bratislavské noviny)
Zmluva na prenájom áut za desaťtisíce, ktorú uzatvorilo ešte bývalé vedenie spoločnosti OLO sa nepáči súčasnému primátorovi Matúšovi Vallovi. Ten pre Bratislavské noviny hovorí o nehospodárnom nakladaní so zverenými peniazmi a o uzatváraní nevýhodných zmlúv za bývalého vedenia mestských podnikov.

18.09.2019 13:45 Ako ľudia „zospodu“ dokážu meniť svoje sídlisko (Bratislavské noviny)
Organizátori - OZ krasy terasy, knižnica Petržalka a DK Lúky pozývajú tento piatok a sobotu (27. a 28.9.) do Domu kultúry Lúky a blízkeho okolia na jedinečné podujatie venované verejným priestorom sídliska a najmä petržalským terasám.

18.09.2019 13:25 FOTO: Hokejisti Slovana doma neuspeli - od Nových Zámkov dostali 7 gólov, kým Capitals zdolali Žilinu (Bratislavské noviny)
Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu mali tento týždeň domáce premiéry oba bratislavské hokejové kluby. V pondelok sa tu predstavil druholigový klub Bratislava Capitals, ktorý porazil Žilinu 3:1 a včera HC Slovan v extralige, ktorý však Novým Zámkom nečakane podľahol po výsledku 6:7.

18.09.2019 12:55 KURIOZITA: Na Obecnom úrade v Lozorne majú digitálne hodiny, ktoré ukazujú aj 25. hodinu! (Bratislavské noviny)
Toto ste asi ešte nevideli. V Lozorne, ktoré sa nachádza kúsok od Bratislavy, je na budove obecného úradu nainštalovaná digitálna tabuľa ukazujúca aktuálny čas či teplotu, ale o polnoci sa hodiny nevynulujú, ako to býva bežné, ale nabehne 24 a dokonca aj 25. hodina! A aby bola záhada dokonalá, tak ráno je všetko v poriadku...

18.09.2019 12:05 Radíme: Vysoký cholesterol je častou príčinou smrti, spôsobuje zúženie ciev (Bratislavské noviny)
Celosvetovo je treťou najčastejšou príčinou úmrtí vysoká hladina cholesterolu. Nasleduje hneď po kardiovaskulárnych ochoreniach a fajčení

18.09.2019 11:15 FOTO: Polícia zadržala aj chuligána, ktorý kopol v nedeľu na Tehelnom poli trnavského kapitána! (Bratislavské noviny)
Bratislavskí policajti zadržali aj druhého vagabunda, ktorý v nedeľu večer počas ligového derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava vbehol na trávnik a kopol kapitána hostí Bogdana Mitreu. Podľa fotografií z akcie je zrejmé, že výtržník si bol vedomý, že po ňom pátra polícia a snažil sa maskovať, ale ani to mu nepomohlo...

18.09.2019 11:00 Mestské lesy v Bratislave sa úplne vzdali chemických postrekov, čo spečatili aj certifikátom (Bratislavské noviny)
Nové vedenie organizácie Mestské lesy v Bratislave, ktoré nastúpilo za primátora Matúša Valla, začína plniť sľuby, aby lesy v jej vlastníctve slúžili na rekreáciu ľuďom a boli spravované maximálne ekologicky. Mestské lesy sa preto úplne vzdali chemických postrekov, na čo získali i certifikát.

18.09.2019 10:30 FOTO: Nepodarený retardér na Trhovej ulici nahneval Dúbravčanov - upokojovať ich musel Miestny úrad! (Bratislavské noviny)
Prekvapenie,údiv, hnev, smiech, ale hlavne nepochopenie zámeru spôsobila fotografia nepodareného retardéra a priechodu na Trhovej ulici v Dúbravke. Nachádza sa na ňom evidentná terénna nerovnosť, o ktorú by ľahko mohol chodec zakopnúť a spadnúť na cestu. Miestny úrad však vyrukoval s prekvapujúcim vysvetlením celého problému.

18.09.2019 09:45 Hody v Ružinove: Na pódiu sa stretnú hviezdy - Hana Zagorová, Kali, švédsky Rednex a ďalší (Bratislavské noviny)
Na tohtoročných Ružinovských hodových slávnostiach v Parku A. Hlinku zaznejú legendárne hity 80. a 90. rokov od najznámejšej švédskej kapely Rednex ale aj českých speváckych div Lenky Filipovej, Hany Zagorovej a mnoho ďalších.

18.09.2019 08:45 Na diaľnici D1 je v smere do Bratislavy zdržanie vyše hodiny (Bratislavské noviny)
Cesta do Bratislavy v smere od Trnavy sa v stredu ráno výrazne predĺži. Podľa hlásení vodičov môže ísť o viac ako hodinu.

18.09.2019 08:05 Sviatok pre milovníkov world music: Barbora Botošová & priatelia prichádzajú s Bašavelom roka (Bratislavské noviny)
Fanúšikovia menšinových hudobných žánrov, konkrétne world music, si v Bratislave prídu na svoje. Známa huslistka a Bratislavčanka Barbora Botošová bude so svojimi hosťami krstiť svoj debutový album Colors of My Soul. Pozrite si aj jej nový videoklip, ktorý sa nakrúcal na čarovnom mieste v Karlovej Vsi. Ďalší klip, ktorý len čaká na svoju premiéru, vznikol na naozaj legendárnom mieste bratislavských umelcov.

18.09.2019 00:05 Nové ihrisko v Rovinke od Dobrého suseda (Bratislavské noviny)
(pr) Centrum Rovinky zdobí nové detské ihrisko. Je pýchou ľudí, ktorí sa spojili pre dobrú vec a financie, z ktorých časť získala obec z grantového programu Dobrý sused, doplnili vlastnou prácou.

18.09.2019 00:05 Biela noc prinesie na promenádu trvalú inštaláciu od sochára Viktora Freša (Bratislavské noviny)
Obľúbený festival Biela noc opäť rozžiari Bratislavu a v posledný septembrový víkend priláka do ulíc hlavného mesta tisíce obdivovateľov súčasného umenia.

17.09.2019 21:15 Kvetinové záhony pred historickou budovou SND si „adoptoval“ hotel (Bratislavské noviny)
O kvetinové záhony v parčíku pred historickou budovou SND sa bude najbližšie roky starať hotel na Hviezdoslavovom námestí. Ten si ich na päť rokov adoptoval v rámci projektu mestskej časti Staré Mesto – Zelená pre zeleň. Obe strany v utorok podpísali zmluvu o vstupe do projektu.

17.09.2019 20:20 Spomienka na Deža: Pred hudobnou akciou osadia v parku na Fedákovej knižnú búdku (Bratislavské noviny)
Po vlaňajšej vydarenej komunitnej akcii, kedy Dúbravčania osádzali v parku na Fedákovej originálne vtáčie búdky z drevárskej dielne Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya na Lipského ulici s motívmi Deža Ursinyho, je naplánovaná repríza s názvom Knižná búdka pre Deža.

17.09.2019 19:05 V ZOO sa bude behať za výbeh pre medvede (Bratislavské noviny)
Ak máte radi beh a zvieratá, 29. septembra môžete absolvovať podujatie ZOO RUN. Vyzbierané štartovné poputuje do zbierky na nový domov pre tri medvede.

17.09.2019 18:00 Výberové konania: Toto sú mená ľudí, ktorí sa pravdepodobne stanú členmi predstavenstiev mestských podnikov (Bratislavské noviny)
V uplynulých dňoch sa skončili prvé výberové konania na členov predstavenstiev niektorých mestských podnikov. Vyberali sa odborníci, ktorí budú mať pod palcom financie v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, v Dopravnom podniku Bratislava aj v spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu. Pre OLO komisia vyberala aj člena predstavenstva zodpovedného za technický úsek. 

17.09.2019 17:05 Chceli by ste byť dobrovoľníkom? Na onkológiu hľadajú nové Vŕby (Bratislavské noviny)
Podstúpenie liečby onkologického ochorenia patrí určite medzi najnáročnejšie etapy ľudského života. Človeka, ktorý trávi čas v nemocnici, delia neraz od príbuzných stovky kilometrov. No okrem odbornej lekárskej starostlivosti potrebujú onkologickí pacienti aj ľudské teplo, rozhovor či iba príjemne tráviť čas napríklad pri hre. A práve túto pomocnú ruku im podáva Dobrovoľnícka skupina Vŕba, ktorá v októbri uskutoční nábor nových členov.

17.09.2019 16:40 Nehoda troch vozidiel si vyžiadala troch ťažko zranených (Bratislavské noviny)
K vážnej dopravnej nehode došlo dnes popoludní pri obci Viničné neďaleko Pezinka. Cesta je momentálne neprejazdná.

17.09.2019 16:05 Niečo pre milovníkov železníc: Parný rušeň Albatros sa vydá na trojdňovú narodeninovú jazdu (Bratislavské noviny)
Milovníci parných lokomotív a cestovania si znova prídu na svoje. Parný rušeň s označením 498.104 Albatros sa pri príležitosti 65. výročia výroby vydá na trojdňovú mimoriadnu narodeninovú jazdu. Jej štart z bratislavskej hlavnej stanice je naplánovaný na piatok 20. septembra.

17.09.2019 14:15 Aj Bratislava chce byť útočiskom pre prenasledovaných zahraničných umelcov (Bratislavské noviny)
Primátor Matúš Vallo viackrát povedal, že naše hlavné mesto je tu pre všetkých ľudí. Bol by rád, keby sa Bratislava stala súčasťou unikátneho projektu moderného sveta, ktoré bude prijímať umelcov, ktorí sú vo svojich krajinách prenasledovaní. V piatok spolu s poradkyňou pre kultúru Zorou Jaurovou privítal v Primaciálnom paláci sudánskeho karikaturistu Khalida Albaiha.

17.09.2019 14:10 FOTO: Pri Štrkoveckom jazere majú zraz vodiči ignorujúci dopravnú značku zákaz zastavenia - spoznáte ich podľa papúč! (Bratislavské noviny)
V uplynulých dňoch došlo k zmene dopravného značenia na Sabinovskej ulici a to v úseku vedúcemu súbežne so Štrkoveckým jazerom. Kým doteraz bola pri vjazde značka Zákaz vjazdu nákladných automobilov, tak od 16.9. bola vymenená za dopravnú značku Zákaz zastavenia. Vodičom, ktorí ju nerešpektovali, dnes mestská polícia dávala na zaparkované autá mechanické zabezpečovacie zariadenia, teda tzv. papuče.

17.09.2019 13:10 Smrť Filipínca Henryho na Obchodnej: Juraj Hossu dostal 9 rokov (Bratislavské noviny)
Juraj Hossu si za zabitie Filipínca Henryho Acordu odpyká deväťročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom v utorok trojčlenný senát Krajského súd v Bratislave.

17.09.2019 12:20 Polícia vypátrala a zadržala jedného výtržníka z Tehelného pola - ide o rakúskeho občana! (Bratislavské noviny)
V súvislosti s nedeľným futbalovým zápasom medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sa v priebehu včerajšieho dňa objavili vo viacerých médiách informácie o tom, že usporiadatelia zadržali dve osoby podozrivé z napadnutia jedného z hráčov a následne ich odovzdali polícii. Krajské riaditeľstvo PZ SR v Bratislave však tvrdí, že tieto informácie sa nezakladajú na pravde a zo strany usporiadateľa neboli polícii odovzdané žiadne osoby, ale potvrdila, že zadržala - ide o 44-ročného Rakúšana.

17.09.2019 11:55 Policajti prehľadávajú bratislavské súdy, niekto v jednom z nich nahlásil bombu (Bratislavské noviny)
Policajní pyrotechnici prehľadávajú bratislavské súdy, niekto totiž v jednom z nich nahlásil bombu.

17.09.2019 11:45 V OLO si prenajímali autá za desaťtisíce, úrad ich stopol a dostali pokutu! (Bratislavské noviny)
Ďalší „prúser“ bývalého vedenia OLO! Po nedávno zverejnenej kauze s nákupom značkového oblečenia pre členov predstavenstva za 16-tisíc eur najnovšie ide o prenájom áut za desaťtisíce eur. Bodku tomu dal Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý 21. augusta tohto roku v tomto prípade rozhodol jasne: Zákon bol porušený! Spoločnosti OLO preto udelil pokutu 12 450 eur.

17.09.2019 11:15 Vodiči hlásia zdržania na viacerých úsekoch, na D1 až hodinu (Bratislavské noviny)
Doprava v Bratislave je na viacerých úsekoch spomalená, na diaľnici D1 medzi Zlatými pieskami po Prístavný most vodiči hlásia hodinové zdržanie. Na sociálnej sieti o tom informuje Zelená vlna RTVS.

17.09.2019 10:25 Policajti hľadajú svedkov streľby, pri ktorej došlo k zraneniu ženy stojacej na zastávke MHD (Bratislavské noviny)
Policajti Obvodného oddelenia PZ Karlova Ves objasňujú priestupok proti občianskemu spolunažívaniu, ku ktorému došlo v priebehu minulého týždňa na Molecovej ulici v Bratislave a v tejto súvislosti sa obracajú na svedkov tejto udalosti so žiadosťou o pomoc.

17.09.2019 09:45 Mesto dá piatim mestským častiam kompenzáciu takmer 5 miliónov eur za znížené príjmy z daní (Bratislavské noviny)
Bratislavské mestské časti Petržalka, Vrakuňa, Dúbravka, Karlova Ves a Podunajské Biskupice dostanú z rozpočtu hlavného mesta dodatočné prostriedky v sumárnej výške 4,78 milióna eur. Peniaze sú kompenzáciou za rozdiely, ktoré vznikajú pri prerozdeľovaní podielových daní.

16.09.2019 20:50 Prieskum: Bratislavčania podporujú vytvorenie rezervácie Pramene Vydrice (Bratislavské noviny)
Bratislavčania podporujú vytvorenie prírodnej rezervácie Pramene Vydrice, ochranu prírody v meste, zníženie ťažby v lužných lesoch pri Dunaji alebo obmedzenie bujnejúcej výstavby.

16.09.2019 18:35 Mesto spustilo prvú etapu rekonštrukcie Pamätníka SNP (Bratislavské noviny)
V centre Bratislavy na Námestí SNP spustili prvú etapu rekonštrukcie Pamätníka SNP. V rámci nej má byť vymenená dlažba na celom pamätníku, má byť spravená kompletná betonáž obrubníkov i vyriešené všetky poruchy stavby pamätníka.

16.09.2019 17:15 FOTO a VIZUALIZÁCIE: Začali výkopové práce na Vydrici: Momentálne prebiehajú terénne úpravy (Bratislavské noviny)
Zemné práce na území pod Bratislavským hradom signalizujú začiatok výstavby projektu Vydrica. Aktuálne prebiehajú terénne úpravy, po ktorých bude nasledovať statické zabezpečenie hradného brala. Stavebný ruch zajtra na chvíľu vystrieda džezová hudba, keď sa na Vodnej veži o 19.00 h odohrá otvárací koncert bratislavských Jazzákov.

16.09.2019 15:55 Barbarstvo na Tehelnom poli nezostane bez následkov - ako ŠK Slovan potrestá svojich chuligánov za ich výtržnosti? (Bratislavské noviny)
V poradí 154. derby medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava neprinieslo len 15-tisícovú návštevu, emócie a víťazstvo domáceho mužstva, ale aj nepríjemné okamihy, ktoré nemohli potešiť žiadneho skutočného fanúšika futbalu ani bratislavského Slovana. Klub dnes vydal stanovisko, v ktorom odsúdil vyčínanie niektorých chuligánov a nespratníkov z Tehelného pola.

16.09.2019 15:10 Týždeň mobility po novom: Možno sa podarí odľahčiť bratislavskú dopravu na celý rok! (Bratislavské noviny)
Dnes sa začal v Bratislave týždeň mobility. Mnohí ľudia boli doteraz zvyknutí, že počas tohto obdobia mohli s vodičským preukazom cestovať zadarmo. Tento rok to síce neplatí, ale magistrát sa rozhodol dosiahnuť cieľ, ktorý by zlepšil dopravnú situáciu v meste dlhodobo a nie iba na týždeň.

16.09.2019 14:40 Mesto zavádza nové opatrenie na vymáhanie daňových nedoplatkov - máte všetko zaplatené? (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto ako jedno z prvých miest na Slovensku zavádza na vymáhanie nedoplatkov systém elektronických daňových exekúcií. Cieľom je, aby tí, čo poctivo platia miestne dane nedoplácali na tých, ktorí sa ich plateniu vyhýbajú.

16.09.2019 14:40 Môžete zmeškať lietadlo: Pred Viedňou je nehoda, z Bratislavy sa vodiči zdržia viac ako hodinu (Bratislavské noviny)
Na rakúskej diaľnici A4 pred Viedňou smerom z Bratislavy sa stala nehoda. Vodiči sa zdržia hodinu a pol.

16.09.2019 12:20 VIDEO: Už ste videli, aké šialené kúsky predviedol pilot lietadla, pre ktoré boli v nedeľu ráno uzavreté dva bratislavské mosty? (Bratislavské noviny)
Viacero Bratislavčanov zaregistrovalo, že v nedeľu skoro ráno sa nad Dunajom niečo dialo. Polícia aj DPB vopred avizovali, že približne na hodinu budú uzavreté dva mosty - Starý most a Most SNP, po ktorých nepremávala ani MHD. Dôvodom bola exhibícia českého akrobatického pilota Martina Šonku, ktorý sa ako prvý na svete rozhodol podletieť popod tieto mosty, čím mnohým Bratislavčanom, ale aj náhodným turistom, spôsobil nečakane vzrušujúce ráno.

16.09.2019 11:30 Pondelková nehoda v tuneli Sitina: Auto skončilo na streche (Bratislavské noviny)
Pondelkové ráno prinieslo nehodu v tuneli Sitina. Zatiaľ z neznámych príčin sa tam prevrátilo auto.

16.09.2019 11:05 Dúbravka bude mať vlastný betlehem (Bratislavské noviny)
Bratislavská Dúbravka by mala mať už v decembri vlastný betlehem. Súsošie z dreva v nadživotnej veľkosti vzniká v areáli Dúbravského múzea.

16.09.2019 10:10 FOTO: Na Vodnej veži pod Bratislavskom hradom bola ráno nová atrakcia - striekajúci gejzír (Bratislavské noviny)
Asi 10-metrový prúd vody striekal dnes ráno zo zeme v areáli Vodnej veže pod Bratislavským hradom. Práve tu sa má zajtra konať po rokoch koncert Petra Lipu a spol., ktorým odštartuje 45. ročník Bratislavských jazzových dní. Zisťovali sme je tento vodotrysk jednou z nových atrakcií Vodnej veže alebo išlo o dôsledky nehody pri stavebných úpravách terénu.

16.09.2019 09:55 Spomienka na Deža: Sídliskom v Dúbravke budú znieť aj sláčiky (Bratislavské noviny)
Súčasťou hudobno-literárno-umeleckého podujatia Spomienka na Deža (Ursinyho) -pozn. redakcie, ktoré organizujú dobrovoľníci v sobotu 21. septembra v parku na Fedákovej v bratislavskej Dúbravke, budú aj filharmonici. Zahrajú na záver večera okolo pol deviatej večer. Prinášame vám aj program podujatia.

16.09.2019 09:20 VIDEO Matúš Vallo diskutoval s Bratislavčanmi. Čo sa ho pýtali? (Bratislavské noviny)
Záujem o diskusiu primátora Bratislavy Matúša Valla, ktorá sa konala v rámci programu jesenného Dobrého trhu v nedeľu na Panenskej, bol mimoriadne veľký. Nádvorie podniku Next Apache zaplnili ľudia, ktorí chceli položiť primátorovi otázku alebo si diskusiu len vypočuť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad