topspravy.sk mať prehľad
piatok, 18.10.2019 | Meniny má Lukáš

18.10.2019 00:01 6 hlavných výhody MBA pre vašu kariéru (Bratislavské noviny)

17.10.2019 19:35 Dobrá správa: Chov kožušinových zvierat na získanie kožušín sa zakáže (Bratislavské noviny)
Chov alebo usmrtenie kožušinových zvierat na účely získania kožušín budú zakázané. Novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá tieto zmeny prináša, schválili poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok.

17.10.2019 18:35 Riaditeľ NÚDCH Kužela ostáva vo funkcii, neodídu ani lekári (Bratislavské noviny)
Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave Ladislav Kužela (na fotografii vľavo) ostane naďalej vo funkcii. V nemocnici ostanú pôsobiť aj vedúci lekár neurocentra Bruno Rudinský a neurochirurg Robert Chrenko.

17.10.2019 17:15 Múzeum dopravy chystá k 20. výročiu svojej existencie výstavu Čaro bakelitu, DOD aj 0-eurovú bankovku! (Bratislavské noviny)
Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy v Bratislave ako múzejná inštitúcia dokumentuje históriu dopravy už dvadsať rokov. Múzeum bolo pre verejnosť sprístupnené 24. júna v roku 1999 a nachádza sa na Šancovej ulici v blízkosti Hlavnej stanice.

17.10.2019 16:05 Ivan Kmotrík mladší zaplatí za "hajlovanie" peňažný trest - súdny proces nebude! (Bratislavské noviny)
Hlavné pojednávanie vo veci viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho, obvineného z extrémistického trestného činu, je zrušené. Ako obhajca Kmotríka, tak aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vzali odpor späť voči trestnému rozkazu.

17.10.2019 15:15 Národná kultúrna pamiatka Pradiareň 1900, ako súčasť novej štvrte Zwirn, vytvorí nový bod na mape Bratislavy (Bratislavské noviny)
Obnova jednej z najvýznamnejších priemyselných pamiatok v Bratislave Pradiarne 1900 postupne odhaľuje svoj budúci vzhľad. Konverzia technicky unikátnej budovy na nové využitie je súčasťou novej mestskej štvrte ZWIRN, ktorej výstavba je realizovaná v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne. Pradiareň dá celému komplexu identitu.

17.10.2019 14:35 V ikonickej budove Slovenského rozhlasu vystavia obrazy Vincenta Hložníka z matičného národného pokladu (Bratislavské noviny)
Sté výročie narodenia významného slovenského maliara a umelca Vincenta Hložníka si Matica slovenská uctí vystavením jeho obrazov zo zbierky Národného pokladu SR v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave. Spoločne s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Art Galériou Schürger Tvrdošín otvoria výstavu vernisážou s názvom VH – 100 obrazov presne v deň storočnice 22. októbra 2019.

17.10.2019 14:00 Mesto štartuje súťaž na výstavbu nájomných bytov - Bratislava ich má najmenej zo všetkých metropol krajín V4 (Bratislavské noviny)
V otázke nájomného bývania má Bratislava obrovský dlh. V rámci hlavných miest V4 sme na tom najhoršie a máme najnižší počet mestských nájomných bytov.

17.10.2019 13:10 VIDEO: Opitý mladík na diaľnici narazil do stredových zvodidiel (Bratislavské noviny)
Poriadne opitý mladík, ktorému policajti namerali v dychu takmer 2,5 promile alkoholu, si sadol za volant a vybral sa na diaľnicu. A tak to aj dopadlo.

17.10.2019 12:00 Konferencia pripomína 145. výročie narodenia Jesenského a Tajovského (Bratislavské noviny)
Múzeum mesta Bratislavy si vedeckou konferenciou pripomína 145. výročie narodenia Janka Jesenského a Jozefa Gregora Tajovského. Jej cieľom je zmapovať poznanie životov a literárnej tvorby oboch výrazných osobností literárneho života prvej tretiny 20. storočia. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie múzea Beáta Husová.

17.10.2019 11:15 Hokejový klub Slovan Bratislava opäť neplatí za prenájom štadióna Ondreja Nepelu! (Bratislavské noviny)
Slovan so splátkou za mesiac september mešká už viac ako dva týždne. Magistrát zároveň upozornil, že vedenie Slovana sa navyše stále nedohodlo s mestom na novej zmluve, ktorú chceli obe strany uzavrieť po odchode belasých z KHL. Slovan je tak stále viazaný starou zmluvou, podľa ktorej musí platiť prenájom približne 800 tisíc eur ročne.

17.10.2019 10:20 Dom hrôzy pre seniorov: Pred súdom stojí falošný lekár a sestrička (Bratislavské noviny)
Pred samosudcom Okresného súdu Bratislava I sa vo štvrtok začal proces s obžalovanými Ivanom B. a Vanessou P., ktorí v zariadení pre seniorov Iris v Bratislave na Heydukovej ulici mali podávať jeho klientom rôzne lieky a liečivá, pričom nemali na takéto úkony odbornú spôsobilosť.

17.10.2019 10:10 FOTO: Pozrite sa, aký úlovok zaznamenali policajti v rámci akcie Hyena - zadržali aj bývalých SIS-károv! (Bratislavské noviny)
Tento týždeň NAKA zasahovala v Bratislave a okolí v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou, drogami a nedovoleným ozbrojovaním. Policajti sľúbili, že viac informácií verejnosti poskytnú hneď ako to procesná situácia dovolí a dnes ráno zverejnili fotografie z úspešnej razie...

17.10.2019 10:00 MHD: Cez víkend budú na Záhradníckej rúbať stromy a opravovať cestu, trolejbusy a nočáky cez ňu premávať nebudú (Bratislavské noviny)
Počas víkendu bude na Záhradníckej ulici prebiehať výrub stromov a oprava povrchu cesty. To si vyžiada presmerovanie liniek MHD.

16.10.2019 20:00 Kolaudácia developerského projektu v Ružinove Prima park I. sa opäť odsúva: Aké sú tam prekážky? (Bratislavské noviny)
Kolaudácii projektu Prima Park I v bratislavskom Ružinove bránili viaceré prekážky, ktoré však nepominuli. Developer síce tvrdí, že má na stole súhlas magistrátu a kolaudácii nič nestojí v ceste, avšak starosta Ružinova má na to iný názor. Súhlas, ktorý dostal developer od hlavného mesta, podľa Martina Chrena nie je záväzné stanovisko a kolaudáciu nateraz odmieta.

16.10.2019 18:45 Slovenská filharmónia otvorí svoju 71. koncertnú sezónu. Na čo sa môžete tešiť? (Bratislavské noviny)
Slovenská filharmónia (SF) otvorí svoju 71. koncertnú sezónu slávnostne. Po úvodnom koncerte 55. ročníka Bratislavských hudobných slávností (BHS) v septembri prináša otváracie koncerty 24. a 25. októbra, ktoré sú zároveň Slávnostné koncerty k 70. výročiu vzniku SF.

16.10.2019 17:30 Pozemok s „Bašternákovou jamou“ zmenil vlastníkov – čo sa tu bude napokon stavať? (Bratislavské noviny)
Na rohu Vajnorskej a ulice Odbojárov kedysi stála stará základná škola, ktorú však v lete roku 2018 zbúrali, nakoľko tu mal vyrásť bytový komplex, za ktorým bol dnes už odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák. V jame, ktorá sa tu vykopala, by sa už čoskoro malo začať stavať. Pozemok totiž zmenil vlastníkov...

16.10.2019 15:45 Na rušnú Trnavskú cestu sa zatúlal samček daniela škvrnitého! (Bratislavské noviny)
Nevšednú prácu mali dnes bratislavskí policajti spolu s hasičmi a poľovníkmi. Po bratislavských uliciach sa totiž pohybovalo zviera, ktoré patrí skôr niekam do lesa...

16.10.2019 15:35 Sviatky detskej ilustrácie sa blížia - tento rok ich nájdete v reprezentatívnych priestoroch Bratislavského hradu. (Bratislavské noviny)
„Ak my nemôžeme ísť do sveta, pozvime svet k nám“, odznelo pred viac ako polstoročím z úst JUDr. Dušana Rolla, jedného zo zakladateľov dnes už legendárnej medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež Bienále ilustrácií Bratislava. Stalo sa a svet dnes pozná Bienále ako veľkolepé medzinárodné podujatie, ktoré sa stalo synonymom Slovenska vo svete.

16.10.2019 15:20 Autorka Únosu pripravuje nový slovenský film Sviňa (Bratislavské noviny)
Padla posledná klapka slovenského thrilleru Sviňa. Filmová adaptácia rovnomenného románu Arpáda Soltésza spojila režisérku a scenáristku Marianu Čengel Solčanskú a producenta Rudolfa Biermanna. Pripravovaná snímka sa odohráva vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Informovala o tom PR manažérka filmu Maja Halajová.

16.10.2019 14:05 Podľa odborníkov je biodiverzita kľúčom k rozvoju sídiel: Karlova Ves ráta s výsadbou zelene či vytváraním zelených striech (Bratislavské noviny)
Prijatie štrukturálnych opatrení v oblasti ochrany biodiverzity a rozvoja zelenej infraštruktúry sú nevyhnutným predpokladom na to, aby mestá i regióny na Slovensku fungovali lepšie. Dnes sa koná v Bratislave konferencia pod názvom Zelená infraštruktúra a biodiverzita v mestách a okolí.

16.10.2019 12:20 FOTO: Ako dopadla likvidácia stanového tábora asociálov pred Pentagónom, do ktorého sa pustili vo Vrakuni? (Bratislavské noviny)
Zdá sa, že sa veci konečne pohli správnym smerom. V mestskej časti Bratislava - Vrakuňa dnes predpoludním začali čistiť priestranstvo pred bytovkou Pentagón, kde sa už niekoľko týždňov zdržujú ľudia bez domova a rôzni asociáli, ktorí tu neustále narúšali verejný poriadok a obťažovali okolie. Dnes však museli na pokyn zástupcov samosprávy svoje stany a veci zbaliť a z parčíku pod stromami odísť...

16.10.2019 12:20 Koľkých vodičov nachytali pri parkovaní načierno? Takto dopadol test inteligentného policajného auta s kamerami (Bratislavské noviny)
So zavedením parkovacej politiky v Bratislave, ktorá sa má spustiť od roku 2021, príde aj nový systém kontroly vodičov prostredníctvom najmodernejších technológií. Mestskí policajti preto takmer dva mesiace testovali inteligentné monitorovacie vozidlo vybavené šiestimi kamerami. Výsledok testovania je už známy – ako to dopadlo?

16.10.2019 11:56 Na mieste bývalej Snežienky má vyrásť výletná reštaurácia s priestormi pre rodiny s deťmi (Bratislavské noviny)
Mestská časť Bratislava - Nové Mesto pracuje na tom, aby chátrajúci objekt bývalej výletnej reštaurácie Snežienka na Železnej studničke, dostal po rokoch novú tvár. V utorok 15. októbra preto vyhlásila ideovú súťaž, v ktorej architekti navrhnú, ako oživiť túto obľúbenú rekreačnú lokalitu.

16.10.2019 08:25 Na cestách si opäť postojíte v kolónach (Bratislavské noviny)
Doprava na viacerých úsekoch v Bratislave je spomalená. O zdržaniach informuje Zelená vlna na sociálnej sieti.

16.10.2019 00:01 Podunajské Biskupice majú 200 nových stromov (Bratislavské noviny)
(pr) Pásy zelene na uliciach Komárovská, Biskupická a Padlých hrdinov oživilo 200 nových javorov, líp a orechov. Stromy vysadil Slovnaft spolu s mestskou časťou Podunajské Biskupice.

16.10.2019 00:01 Unikátny projekt Deti a architektúra učí slovenských žiakov o výškových budovách (Bratislavské noviny)
Už po piatykrát spustilo neziskové združenie OZ Euroarch osvetový projekt Deti a architektúra, ktorého cieľom je hravou a interaktívnou formou priblížiť deťom poznatky o architektúre. Do projektu, ktorý je určený žiakom 5. a 6. ročníkov základných škôl sa zapojilo viac ako 120 škôl z celého Slovenska. Hlavným partnerom je developer, ktorý stojí za prvým slovenským mrakodrapom a podporovateľ vzdelávacích projektov, spoločnosť JTRE.

16.10.2019 00:01 Ako najlepšie pripravíte svoje auto na chladné obdobie (Bratislavské noviny)
(pr) Príprava automobilu na tvrdú zimu je dôležitým postupom, ktorý je potrebné aplikovať na každé jedno vozidlo. Len potom sa môžete tešiť z pohodlnej a bezpečnej jazdy, na ktorej vás už nič vážne neprekvapí. Predsa len, jazdné vlastnosti niektorých účastníkov na vozovke ovplyvniť nemôžeme. S autom je to už inak.

15.10.2019 23:50 Deň bielej palice: Bratislavskí vodiči spolu s prešovskými sú voči nevidiacim najmenej pozorní (Bratislavské noviny)
Slovenskí motoristi sú voči nevidiacim a slabozrakým chodcom ohľaduplnejší ako v minulom roku. Skonštatovali to organizátori Dňa bielej palice, ktorý v utorok už desiatykrát testoval, či vodiči dodržia ustanovenie cestného zákona a človeku s bielou palicou po signalizácii dajú na priechode pre chodcov prednosť.

15.10.2019 23:45 Deň bielej palice: Bratislavskí vodiči spolu s prešovskými sú voči nevidiacom najmenej pozorní (Bratislavské noviny)
Slovenskí motoristi sú voči nevidiacim a slabozrakým chodcom ohľaduplnejší ako v minulom roku. Skonštatovali to organizátori Dňa bielej palice, ktorý v utorok už desiatykrát testoval, či vodiči dodržia ustanovenie cestného zákona a človeku s bielou palicou po signalizácii dajú na priechode pre chodcov prednosť.

15.10.2019 19:30 Prvý skutočný mrakodrap sa stane realitou: Stavebný úrad vydal povolenie pre projekt Eurovea II (Bratislavské noviny)
Stavebný úrad v bratislavskom Ružinove vydal stavebné povolenie pre projekt Eurovea II, komplex šiestich stavieb, v rámci ktorého má na ľavom brehu Dunaja vyrásť prvý mrakodrap v Bratislave.

15.10.2019 18:20 VIDEO: Milan Rastislav Štefánik sa po 100 rokoch vracia na scénu v unikátnom trikovom filme (Bratislavské noviny)
Bol kúzelníkom, astronómom, cestovateľom, generálom, vizionárom aj dobrodruhom. Po 100 rokoch sa na Slovensko vracia Milan Rastislav Štefánika to v prvom celovečernom trikovom filme podľa skutočných udalostí Cesta do nemožna. Jeho tvorcovia na čele s režisérom Norom Držiakom v týchto dňoch predstavujú oficiálny trailer tohto unikátneho dobrodružno-životopisného filmu, ktorý sa do kín dostane už 30. októbra 2019.

15.10.2019 17:05 Mestská polícia spustila náborovú kampaň, počet policajtov je nízky (Bratislavské noviny)
Mestská polícia v Bratislave spustila v týchto dňoch náborovú kampaň, aby do svojich radov získala nových policajtov. Aktuálny počet príslušníkov bratislavskej mestskej polície totiž nie je optimálny a pohybuje sa okolo čísla 250, hlavné mesto však potrebuje ideálne dvojnásobok. Na utorkovom tlačovom brífingu o tom informoval náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš.

15.10.2019 16:00 Všimli ste si túto kampaň v uliciach? Vieme, čo sa za ňou skrýva (Bratislavské noviny)
Pravdepodobne ste zaregistrovali zaujímavú outdoorovú kampaň , ktorá sa venuje mimoriadne dôležitej téme bezpečnosti cestnej premávky. Pripravili ju po viacročnej spolupráci opäť reklamná spoločnosť Bigmedia s  ministerstvom vnútra a policajným prezídiom.

15.10.2019 15:10 Nové pravidlá parkovania: V Petržalke môžete žiadať aj o tzv. administratívny trvalý pobyt (Bratislavské noviny)
Od dnešného dňa sa môžu ľudia, ktorí nemajú trvalý pobyt v Petržalke, prihlásiť na matrike miestneho úradu aj na tzv. administratívny trvalý pobyt. Mestská časť tak umožňuje aj ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť alebo sú v podnájme a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, prihlásiť si trvalý pobyt v Petržalke.

15.10.2019 13:45 Nemáte záujem? Nové Mesto hľadá riaditeľa miestneho EKO-podniku VPS (Bratislavské noviny)
Bratislavské Nové Mesto hľadá riaditeľa miestneho EKO-podniku verejnoprospešných služieb (VPS). Mestská časť na obsadenie funkcie vyhlásila výberové konanie.

15.10.2019 13:45 Úžasný policajt pomohol sanitke dostať sa cez upchaté mesto a zachránil tak život mladej žene! (Bratislavské noviny)
Policajný zbor Slovenskej republiky môže byť právom hrdý na jedného zo svojich príslušníkov. Volá sa Mgr. Patrik Kamenár a pred niekoľkými dňami svojou ochotou výrazne prispel k tomu, aby sa sanitka s dôležitým telesným orgánom určeným na transplantáciu dostala z Kramárov cez upchaté mesto až na Letisko M.R. Štefánika, čím zachránil život mladej žene...

15.10.2019 12:00 VIDEO: Ako hodnotia November 1989 a následný vývoj v našej krajine slovenské a české osobnosti? (Bratislavské noviny)
Len aby sa nezabudlo. To je podtitul nového dokumentárneho cyklu Spomienky '89, ktorý prináša autentické svedectvá o Novembri '89. Projekt odkrýva ambivalentnosť postojov k Nežnej revolúcii, Václavovi Havlovi a jeho amnestii, ktorú udelil krátko po svojom zvolení za československého prezidenta a ktorá mala rozsiahle celospoločenské dôsledky.

15.10.2019 11:05 Námestníčka L. Štasselová podala pre falošné listy podnet na polícii (Bratislavské noviny)
Viceprimátorka Bratislavy Lucia Štasselová podala podnet na políciu a prokuratúru. Dôvodom sú falošné listy, ktoré dostali starostovia obcí na Záhorí a bola v nich zneužitá identita námestníčky falšovaním jej podpisu a zneužitá identita hlavného mesta použitím jeho erbu v liste.

15.10.2019 11:00 Už štvrtýkrát budú v Dúbravke zbierať okuliare - viete, kam poputujú a ako sa zužitkujú? (Bratislavské noviny)
Dúbravčania už štvrtý rok pokračujú v zbierke starých okuliarov. A pri počte a pohľade na okuliare rôznych dioptrií, s rôznymi rámami, farbami, tvarmi možno povedať, že úspešne. Dokopy sa ich dali dokopy už desiatky, možno stovky. Ako sa tieto optické pomôcky zužitkujú?

15.10.2019 09:40 FOTO: V piatok sa môžete prechádzať či bicyklovať po najkvalitnejšej ceste v regióne (Bratislavské noviny)
Výsledok modernizácie cesty spájajúcej Rohožník a Malacky, ktorá sa stala podľa BSK najkvalitnejšou v regióne, si môžete pozrieť ešte pred tým, ako ju začnú využívať motoristi. To ako rekonštrukcia prebiehala, aká technológia bola použitá, ako sa riešila bezpečnosť a o ďalších detailoch sa môžete dozvedieť tento piatok 18. októbra počas slávnostného otvorenia. Možnosť prejsť sa po ceste bude mať každý v čase od 16:00 do 18:00 hodiny.

14.10.2019 22:05 Viete, za čo dostal tento vodič pokutu? (Bratislavské noviny)
Policajti nedávajú pokuty iba za prekročenie rýchlosti či alkohol za volantom . Presvedčil sa o tom vodič tohto Fiatu.

14.10.2019 21:25 Pre milovníkov folklóru: V DK Dúbravka sa predstavia chorvátske súbory (Bratislavské noviny)
Ak máte radi folklór či chorvátsku kultúry, tak by v piatok mali vaše kroky smerovať do Dúbravky.

14.10.2019 18:40 Riadne sa to pretiahlo: Rača predpokladá otvorenie MŠ Novohorskej až v marci (Bratislavské noviny)
Materská škola (MŠ) Novohorská v bratislavskej Rači má byť po rekonštrukcii otvorená až v marci 2020. Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe s tým, že zhotoviteľ stavby nedodržal termín dokončenia prác do konca septembra.

14.10.2019 17:30 Bratislave chýba rehabilitačná stanica pre zvieratá - Štátna ochrana prírody tvrdí, že to rieši... (Bratislavské noviny)
Bratislave chýba rehabilitačná stanica pre chránené zranené zvieratá. Upozorňuje na to splnomocnenec bratislavského primátora pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarik. Na sociálnej sieti napísal, že zatiaľ sú to len "roky sľubov a otrasná realita".

14.10.2019 16:45 Na Strednej škole scénického výtvarníctva sa v pondelok štrajkovalo (Bratislavské noviny)
Na Strednej umeleckej škole scénického výtvarníctva (po novom aj Škola umeleckého priemyslu) na Sklenárovej ulici v Bratislave sa v pondelok štrajkovalo.

14.10.2019 15:45 Festival Pomalo: V Starej tržnici sa stretnú priaznivci slow fashion, zero waste, etickej módy, udržateľného dizajnu, fair trade, eko, bio aj vegan (Bratislavské noviny)
V priestoroch bratislavskej Starej Tržnice sa vo štvrtok a piatok (17. - 18. októbra) od 14:00 –do 20:00 hod. bude konať tretie a už dvojňové pokračovanie Festivalu udržateľnosti Pomalo, ktorý sa venuje témam ako slow fashion, zero waste, etická móda, udržateľný dizajn, fair trade, eko, bio aj vegan.

14.10.2019 14:40 FOTO a VIDEO: Zomrel 93-ročný športový hlásateľ František Štamberský - jeho posledný sen sa mu však splnil! (Bratislavské noviny)
Futbalový klub FC Petržalka dnes potvrdil smutnú správu o tom, že vo veku 93 rokov zomrel známy športový hlásateľ a oddaný fanúšik ich klubu František Štamberský. Ešte vlani sme ho boli navštíviť v Ružinovskom dome seniorov na Sklenárovej ulici, kde nám poskytol rozsiahly rozhovor o svojom živote. Feri báči do poslednej chvíle pracoval - každú nedeľu chodil hlásiť domáce zápasy petržalského klubu...

14.10.2019 13:30 Čestný doktorát UK získalo monacké knieža Albert II. (Bratislavské noviny)
Čestný doktorát "doctor honoris causa" Univerzity Komenského (UK) si v pondelok prevzalo monacké knieža Albert II. Získal ho za aktivity v oblasti ochrany prírodného a kultúrneho dedičstva a pri odstraňovaní následkov klimatických zmien. Doktorát mu bol udelený na návrh Prírodovedeckej fakulty UK.

14.10.2019 12:20 Ako majú zariadený priamy kontakt s občanmi v jednotlivých mestských častiach? (Bratislavské noviny)
Priamy kontakt s obyvateľmi, teda nielen cez webové stránky a sociálne siete, považujú za dôležitý volení predstavitelia viacerých bratislavských miestnych samospráv. Mnohé mestské časti preto pravidelne organizujú stretnutia občanov so starostom či poslancami. Po novom sa k nim pridalo aj Staré Mesto, ktoré zavádza Čaj o piatej so starostkou Zuzanou Aufrichtovou.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad