topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 19.1.2020 | Meniny má Drahomíra

17.01.2020 11:15 Súboj alternatívnych taxislužieb sa vyostruje. EÚ poskytne Boltu milióny (eTREND)
Estónsky startup Bolt dostane od Európskej investičnej banky (EIB) finančnú injekciu v objeme 50 miliónov eur. Európske peniaze má spoločnosť využiť na vývoj zabezpečenia svojich služieb a ich udražateľnosť. Súboj medzi Boltom a jeho hlavným rivalom americkou spoločnosťou Uber sa v poslednej dobe vyostruje. Uber totiž čelí na európskej pôde množstvu zákazov.

15.01.2020 18:15 Galaxy S20 je za rohom. Čo všetko sa vie o možnom kráľovi Android smartfónov (eTREND)
Nové meno, superkamera, unikátny displej a nevšedná batéria. Prichádzajúce vlajkové lode od Samsungu by podľa všetkých doteraz uniknutých informácií byť väčším medzigeneračným krokom než za posledné roky. Ak sa potvrdia, môžeme sa tešiť na veľmi zaujímavý kúsok technológie. Cenovky okolo tisícky sa asi nezbavíme.

15.01.2020 14:15 Populárny český startup získal veľkého investora zo Slovenska (eTREND)
Populárny český startup prináša model zdieľanej dopravy poháňaný zelenou energiou. Práve preto ich spoločnosť dostala meno Re.volt. Ekologické dôsledky dopravy sú stále závažnejšou témou. Projekt podporujúci znižovanie emisií preto prilákal množstvo investorov a najnovšie do projektu vstúpil aj známy slovenský podnikateľ.

15.01.2020 08:20 Košice zvyšujú náskok v bikesharingu. Za akú cenu? (eTREND)
Ak má byť život v mestách zdravší pre ľudí a menej škodlivý pre životné prostredie, musia sa ich centrá rozlúčiť s fenoménom osamelých šoférov, ktorí vo svojich autách brázdia ulice vo dne v noci. Samosprávy a štátne či súkromné spoločnosti sa preto v posledných rokoch snažia motivovať obyvateľov, aby namiesto pedálov pod volantom šliapli do pedálov bicyklov.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad