topspravy.sk mať prehľad
utorok, 10.12.2019 | Meniny má Radúz

10.12.2019 15:15 E-maily a chatovanie v oblakoch. Telekom spustil dátovanie počas letu (eTREND)
Ak ste plánovali v najbližších mesiacoch cestovať niekde po Európe, táto novinka by sa vám mohla hodiť. Štandardne príplatková služba leteckých spoločností na používanie internetu v lietadle je pre klientov magentového operátora zdarma.

08.12.2019 14:15 Tech darčeky pre manažérov (eTREND)
Tradične sa venujeme novinkám z oblasti technológii a snažíme sa vybrať tie, ktoré by sa mohli hodiť ako vianočný darček pre manažéra či manažérku. Inými slovami – pre náročnejšieho používateľa, ktorému záleží na dizajne rovnako ako na použiteľnosti.

08.12.2019 09:20 Retro funguje: Age of Empires II Definitive je top stratégia roka (eTREND)
Age of Empires je jedna najznámejších strategických sérií. Akurát najmä pre pamätníkov, ktorí sa snažili klasiku rozbehať ešte na starom Pentiu koncom 90. rokov. Vtedy ešte Microsoft nemal plnú hlavu Xboxu a sústredil sa na vývoj osvedčených PC sérií ako Flight Simulator či práve táto stratégia. Prvý diel vyšiel v roku 1997 a odohrával sa v staroveku, o dva roky neskôr ho nasledovala mimoriadne úspešná dvojka.

06.12.2019 19:15 EÚ rozdelila stovky miliónov pre startupy. Ušlo sa aj slovenskému vedcovi (eTREND)
Európska rada pre inovácie (EIC) udelila viac ako 278 miliónov eur prostredníctvom grantov a priamych kapitálových investícií v doteraz najväčšom kole financovania v rámci pilotnej fázy EIC Accelerator. Finančné prostriedky boli udelené 75 európskym a svetovým startupom, vrátane jednej slovenskej firmy.

06.12.2019 14:15 Na Slovensko dorazila streamovacia služba pre hipsterov. ... (eTREND)
Kto si vie odvyknúť od lineárneho televízneho programu a rozumie si s technológiami, môže si filmy a seriály vychutnávať na viacerých streamovacích službách ako Netflix či HBO Go. Plex sa do tejto skupiny pridal s nevšednou ponukou streamovania úplne zadarmo. Ako isto tušíte, také ružové to nebude.

05.12.2019 19:15 Priateľke pomáhal zbaviť sa oblečenia. Nenápadný sekáč zmenili na miliardový startup (eTREND)
Litovská dvojica sa v roku 2008 pustila do odvážnej myšlienky. Založili online second hand, ktorý sa rýchlo stal obľúbeným medzi zákazníkmi. Nezastavil ich ani nedostatok peňazí a hrozba bankrotu. Po 11 rokoch sa podarilo z Vintedu vybudovať jednu z najväčších platforiem svojho druhu a prilákať množstvo investorov, vďaka ktorým chystajú ďalšiu expanziu po Európe.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad