topspravy.sk mať prehľad
sobota, 7.12.2019 | Meniny má Ambróz

06.12.2019 16:15 Kúpte si kliky a komentáre: Čierny trh s online manipuláciou na sociálnych sieťach prekvitá (EurActiv)
Experti z NATO skúmali, ako sociálne siete pristupujú k falošným účtom, ktorých aktivity si možno kúpiť. Za pár eúr sa stále neregulovane predávajú tisíce „like-ov“ a zdieľaní. Ročne takýto „marketing“ vygeneruje takmer 1,2 miliardy eur. Samočistenie platforiem nefunguje, tvrdia.

06.12.2019 10:40 Kontrola médií v Maďarsku ohrozuje slobodu médií v celom regióne (EurActiv)
Úroveň kontroly médií v Maďarsku nemá obdobu v žiadnom členskom štáte EÚ. Konštatuje sa to v správe organizácie Reportéri bez hraníc (RSF).

05.12.2019 18:45 Slovensko sa zapája do spoločného centra Únie a NATO pre boj proti hybridným hrozbám (EurActiv)
Slovensko sa stane 26. členom spoločného projektu EÚ a NATO, ktoré už dva roky pôsobí v Helsinkách. Do centra výnimočnosti ale Bratislava nevyšle stáleho zástupcu.

05.12.2019 17:05 EÚ v digitálnej dobe (EurActiv)
Platí, že EÚ je bez hraníc aj v digitálnom priestore? Aké príležitosti ponúka jednotný digitálny trh a ako EÚ odpovedá na riziká digitálnej doby? 

05.12.2019 14:50 Regionálny rozvoj nie je len o HDP: Výbor regiónov žiada viac eurofondov pre metropoly (EurActiv)
Európsky výbor regiónov schválil stanovisko, v ktorom žiada, aby sa eurofondy nerozdeľovali iba na základe výšky HDP na obyvateľa, čo znevýhodňuje bohatšie regióny v EÚ. Za iniciatívou stojí bratislavský župan Juraj Droba. 

04.12.2019 14:15 Oleg Sencov: V Rusku očakávam revolúciu a prebudenie národa, lebo Putin sa odísť nechystá (EurActiv)
Slovensko je siedmou krajinou, ktorú ukrajinský režisér, pôvodom z Krymu, od svojho septembrového prepustenia navštívil. V ruskom väzení strávil laureát Sacharovovej ceny vyše päť rokov. Podľa neho robí Európa pre Ukrajinu dosť: „Problémy doma sa musíme naučiť riešiť sami,“ povedal.

04.12.2019 13:50 Česi neuspeli so žalobou o smernici o zbraniach, Slovensko tiež čakalo na rozsudok (EurActiv)
Smernica nie je ani diskriminačná, ani neporušuje iné princípy normotvorby EÚ, reagoval na české námietky Súdny dvor EÚ. Slovensko tiež s novelou zákona, ktorá smernicu zohľadňuje, doteraz vyčkávalo.

04.12.2019 11:00 Gál: Dosah na kontrolu právneho štátu v EÚ chcú mať aj ministri spravodlivosti (EurActiv)
Ministri spravodlivosti z členských krajín Európskej únie chcú mať tiež svoj podiel na procese monitorovania právneho štátu v krajinách Únie. Upozornil v utorok minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd) po skončení zasadnutia Rady EÚ pre spravodlivosť v Bruseli.

04.12.2019 07:45 Šéf environmentálnej agentúry EÚ: Pre klímu sa nemusíme vzdať hospodárskeho rastu, bude však iný (EurActiv)
Ochranou klímy chránime vlastné zdravie, hovorí riaditeľ Európskej environmentálnej agentúry HANS BRUYNINCKX. Jadrová energia aj vodík majú podľa neho budúcnosť, v prípade veľkých investícií do zemného plynu odporúča opatrnosť.

03.12.2019 16:25 Zabráni slovenský parlament ratifikácii Istanbulského dohovoru zo strany EÚ? (EurActiv)
Súdny dvor EÚ pracuje na stanovisku, ktoré má odpovedať na otázku, či môže EÚ dohovor o predchádzaní násilia na ženách ratifikovať v rámci svojich kompetencií aj bez jednomyseľného súhlasu všetkých krajín.

03.12.2019 14:30 Sedem vecí, ktoré chýbajú v slovenskom energetickom a klimatickom pláne (EurActiv)
V návrhu slovenského energetického a klimatického plánu chýbajú opatrenia zo stratégie obnovy budov a podporné mechanizmy. Niektoré opatrenia sú abstraktné, individuálne zdroje tepla sú zbytočne dehonestované a prognózy stoja na vode, píšu KATARÍNA NIKODEMOVÁ a ĽUBICA ŠIMKOVICOVÁ.

03.12.2019 12:15 Ekonomika dôležitejšia ako životné prostredie? Tak zadržte dych a počítajte peniaze (EurActiv)
Financovanie opatrení pre kvalitu európskeho ovzdušia sa musí vyrovnať s odporom členských štátov, ako aj s opatreniami nezaujímavými pre banky či nepopulárnymi u vodičov.

03.12.2019 12:05 Eurofondy po roku 2020: Ako je do prípravy dotačného obdobia zapojená občianska spoločnosť? (EurActiv)
Podľa Centrálneho koordinačného orgánu je slovenské nastavenie eurofondov „silno participatívne“. Ochranár Daniel Lešinský ale poukazuje na to, že zástupcovia tretieho sektora štátu s eurofondami pomáhajú zadarmo. 

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad