topspravy.sk mať prehľad
sobota, 26.9.2020 | Meniny má Edita

25.09.2020 17:15 Bez ďalších opatrení nebude možné znížiť znečistenie v Stredozemnom mori (EurActiv)
Stredomorské krajiny musia prijať prísnejšie opatrenia s cieľom znížiť znečistenie v oblasti. Tie súčasné stačia iba na zakonzervovanie súčansého stavu, vyplýva z najnovšiej správy Európskej environmentálnej agentúry (EEA).

25.09.2020 15:45 Počty hospodárskych zvierat v roku 2019 v Únii opäť klesli (EurActiv)
Počty hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec aj kôz sa na Slovensku v roku 2019 znížili. Vyplýva to z aktualizovaných štatistík Eurostatu. 

25.09.2020 15:45 Únia plánuje zjednotiť farby zberných nádob na odpad (EurActiv)
V nadväznosti na Európsku zelenú dohodu a snahu zlepšiť zber odpadu a mieru recyklácie, pripravuje Európska komisia návrh na zjednotenie farieb odpadových nádob pre jednotlivé typy odpadu.

25.09.2020 14:45 Komisia sa v daňovom spore s Apple a Írskom odvolá (EurActiv)
Európska komisia sa odvolá proti rozhodnutiu Všeobecného súdu Európskej únie, ktorý dal americkému koncernu Apple a Írsku za pravdu v daňovom spore s Komisiou.

25.09.2020 10:50 Villeroy: ECB by mala prehodnotiť formuláciu svojho inflačného cieľa (EurActiv)
Európska centrálna banka (ECB) by sa mala v rámci prehodnocovania svojho menovo-politického rámca zamyslieť nad formuláciou svojho inflačného cieľa, uviedol člen Rady guvernérov Francois Villeroy de Galhau.

25.09.2020 10:05 Berlín vyzýva europarlament, aby urýchlil rokovania o rozpočte EÚ (EurActiv)
Europarlament výmenou za svoj súhlas s eurorozpočtom a plánom obnovy EÚ požaduje, aby vlády vynaložili viac peňazí na výskum a vývoj, zaviazali sa k novým európskymi daniam a prísnejšie podmienili čerpanie eurofondov dodržiavaním demokratických princípov. 

25.09.2020 10:00 Strategický kompas: Krajiny Únie chystajú spoločný zoznam bezpečnostných hrozieb (EurActiv)
Členské štáty EÚ finišujú prípravu vlastných katalógov, ktoré by sa mali stať základom novej európskej iniciatívy a posilniť „spoločnú strategickú kultúru“ v obrane a zahraničí.

25.09.2020 08:45 Biznis centrá na Slovensku sú flexibilné a rastú – menej dochádzania, virtuálne tímy, práca z domu a digitálna transformácia je novy´m normálom [Komerčný obsah] (EurActiv)
PR SPRÁVA | Centrá podnikových a zdieľaných služieb preukázali vysokú úroveň flexibility a odolnosti voči vonkajšej kríze. Počas pandémie Covid-19 prevažná väčšina (97 %) týchto centier pokračovala vo svojich aktivitách bez výraznejších obmedzení so zachovaním vysokej produktivity práce.

24.09.2020 18:45 Greenpeace: Živočíšna výroba v EÚ tvorí viac emisií ako všetky autá a dodávky dokopy (EurActiv)
Ak EÚ nezníži a nezmení produkciu mäsa a mlieka, nesplní svoje klimatické záväzky, tvrdí na základe novej štúdie mimovládna organizácia Greenpeace. Únii odporúča zastaviť dotácie pre priemyselnú živočíšnu produkciu, či znížiť počty hospodárskych zvierat a konzumáciu mäsa. 

24.09.2020 13:35 Atómový zákon porušuje slovenskú aj európsku legislatívu, Budaj ho chce zmeniť (EurActiv)
Minister životného prostredia Ján Budaj upozornil, že minulá vláda zmenou zákona o mierovom užívaní jadrovej energie porušila právo verejnosti na informácie. Experti tvrdia, že kozmetická úprava zákona nestačí.

24.09.2020 13:25 Národná rada schválila vyslanie slovenských vojakov do dvoch európskych misií (EurActiv)
Devätnásť príslušníkov ozbrojených síl by už v najbližších dňoch malo odcestovať do Mali a Stredoafrickej republiky. Pôsobenie začnú oficiálne 1. októbra, a to aj napriek tomu, že tréningová misia je pre nepokoje v krajine pozastavená.

24.09.2020 11:15 Premiéri V4 v Bruseli rokujú s Von der Leyenovou, ale bez Igora Matoviča (EurActiv)
V Bruseli sa vo štvrtok predpoludním aj napriek odloženiu mimoriadneho summitu Európskej únie stretávajú premiéri krajín Vyšehradskej štvorky (V4). Stretnutie sa uskutoční bez prítomnosti predsedu vlády SR Igora Matoviča.

24.09.2020 11:05 Envirorezort pri sadzbách za recykláciu ustúpil, s ich zavedením však počíta (EurActiv)
Právna úprava prináša sériu opatrení s cieľom chrániť obce pred náhlymi výpoveďami zmlúv. Počíta aj so zavedením minimálnych sadzieb za triedený zber. Návrh cenníka však ministerstvo po kritike stiahlo, o výške poplatkov chce diskutovať.

24.09.2020 11:00 U´spesˇny´ sˇtart platformy Solved na Slovensku: 4 projekty, ktore´ spojili expertov a dobrovoľníkov v tˇazˇky´ch cˇasoch [Komerčný obsah] (EurActiv)
Ako prepojitˇ vedcov, medikov, dobrovolˇni´kov, cˇi sˇtudentov v online svete tak, aby doka´zali efekti´vne spolupracovatˇ? Solved ponu´ka riesˇenie. Popri u´spechoch vo Fi´nsku, ktore´ je materskou krajinou firmy Solved, sa na´m v spra´vnom cˇase podarilo odsˇtartovatˇ platformu aj na Slovensku.

24.09.2020 10:15 Čína ponesie plnú zodpovednosť za vírus, vyhlásil Trump (EurActiv)
Na 75. Valnom zhromaždení OSN vyzval prezident Spojených štátov Donald Trump na boj proti „čínskemu vírusu“ a kritizoval Čínu aj za jej kontrolu nad Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Čína vidí za vystúpením snahu zneužiť pôdu OSN na vyvolanie nového konfliktu.

23.09.2020 20:10 Remišovej ministerstvo už vie, ako využije nové eurofondy na boj s COVID-19 (EurActiv)
Väčšinu dodatočných eurofondov z plánu obnovy EÚ chce ministerstvo regionálneho rozvoja využiť na kurzarbeit a mzdy pre ľudí z najpostihnutejších sektorov, ako kultúra a šport. Dodatočné peniaze dostanú aj samosprávy na investície do dopravy. 

23.09.2020 15:25 Návrat k solidarite v migrácii: Krajiny budú pomáhať povinne (EurActiv)
Akou formou v čase krízy pomôžu bude do istej miery na ich uvážení, bude to ale musieť byť príspevok k „stabilizácii“ systému. Predpokladá to novo navrhnutý migračný pakt Európskej komisie.

23.09.2020 14:40 Jourová: Odstraňovanie online obsahu nemusí byť súčasťou európskej degitálnej legislatívy (EurActiv)
Európska komisia naznačila, že je nepravdepodobné, aby sa povinnosti digitálnych platforiem odstraňovať obsah stali súčasťou úsilia EÚ o reguláciu webu, ktorá má byť predstavená do konca roka.

23.09.2020 11:45 Rezort vnútra schválil dva eurofondové projekty pre marginalizovaných rómske komunity (EurActiv)
Ministerstvo vnútra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Ľudské zdroje schválilo dva národné projekty zamerané na prevenciu pred, ale aj na riešenie následkov a zmiernenie dopadov ochorenia COVID-19 v marginalizovaných rómskych komunitách (MRK). 

23.09.2020 10:55 Plán obnovy nesmie zvyšovať regionálne rozdiely, varuje šéf výboru europarlamentu (EurActiv)
Sociálna a územná súdržnosť regiónov EÚ musí tvoriť základ plánu obnovy, hovorí pre EURACTIV.com francúzsky europoslanec YONOUS OMARJEE (GUE/NGL). Podpora investícii a rastu v rámci plánu obnovy podľa neho nesmie prehĺbiť rozdiely medzi regiónmi.

22.09.2020 18:45 Summit EÚ posunuli o týždeň, koronavírusom sa nakazil Michelov ochrankár (EurActiv)
Summit Európskej únie v Bruseli, ktorý bol pôvodne naplánovaný na 24. a 25. septembra, sa odkladá na neskorší termín — uskutoční sa 1. a 2. októbra. Dôvodom je, že novým druhom koronavírusu sa nakazil ochrankár šéfa Európskej rady Charlesa Michela.

22.09.2020 18:45 Lepšie veľa ako málo, hovorí o stimuloch ECB, člen jej rady (EurActiv)
Bude lepšie, ak bude Európska centrálna banka chybovať tak, že poskytne viac stimulov než príliš málo, uviedol člen Výkonnej rady ECB Fabio Panetta.

22.09.2020 16:25 Mestá „bez LGBTI“ v Poľskú prídu aj o Nórske fondy (EurActiv)
Poľsko, najväčší príjemca fondov, príde o milióny eur. Nórsko, Lichranštajnsko a Island odmietajú posielať peniaze mestám, ktoré nerešpektujú zádkladné ľudské práva.

22.09.2020 16:25 Mičovský po vystúpení v Rade EÚ odmieta, že by oslaboval zelené ambície v agrosektore (EurActiv)
Ochranári kritizujú ministra Jána Mičovského za jeho nesúhlas s návrhom, aby každý štát EÚ povinne vyčlenil časť agrodotácií na nové ekologické režimy. Minister ale tvrdí, že v opačnom prípade hrozí, že farmári počas programového obdobia prídu milióny eur. 

22.09.2020 12:55 Európsky súd podporil mestá v EÚ, ktoré chcú obmedziť krátkodobé prenájmy bytov (EurActiv)
Najvyšší európsky súd v utorok podporil európske mestá, ktoré chcú obmedziť krátkodobé prenájmy súkromných bytov a domov cez platformy, ako je napríklad Airbnb. Mestá sa tak snažia vyriešiť krízu v oblasti bývania.

22.09.2020 12:45 Modrá vlna | Správa o stave Únie a oslabený Parlament (EurActiv)
Máme za sebou jeden z highlightov európskeho politického roka – správu predsedníčky Komisie pani Ursuly von der Leyen o stave Únie. Nové vydanie Modrej vlny je venované práve tejto správe s dôrazom na niektoré dôležité a zaujímavé súvislosti.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad