topspravy.sk mať prehľad
utorok, 10.12.2019 | Meniny má Radúz

10.12.2019 16:40 Kino Lumiére uvedie Cudzinca v raji, bude nasledovať i diskusia (Bratislavské noviny)
Bratislavské Kino Lumiére uvedie v stredu (11. 12.) o 18.00 h snímku Stranger in Paradise (Cudzinec v raji). Jediné premietanie filmu na Slovensku v roku 2019 a následnú diskusiu s hosťami z Nepálu, Kazachstanu a Ukrajiny organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). TASR o tom za organizátorov informoval Michal Milla.

10.12.2019 16:25 Petržalka bude budúci rok hospodáriť s viac ako 43,96 miliónmi eur (Bratislavské noviny)
Petržalka bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vo výške viac ako 43,96 milióna eur. Rozhodli o tom v utorok poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva (MZ), keď schválili rozpočet mestskej časti na rok 2020.

10.12.2019 15:15 Bratislava vyhlásila architektonickú súťaž na premenu Námestia SNP a okolia (Bratislavské noviny)
Mesto Bratislava vyhlásilo architektonicko-urbanistickú súťaž na komplexnú premenu jedného z najvýznamnejších mestských priestranstiev v centre Bratislavy, a to Námestia SNP a Kamenného námestia.

10.12.2019 14:25 Bezpečnosť v Starom Meste? Nie je to dobré, priznáva magistrát a chystá ďalšie opatrenia (Bratislavské noviny)
Bezpečnostná situácia v niektorých lokalitách Bratislavy, zvlášť na Obchodnej ulici a v bezprostrednom okolí, stále nie je dobrá. Po nedeľnom incidente na Námestí SNP, po ktorom zomrel 22-ročný cudzinec, to uviedlo mesto Bratislava. Priznáva, že opatrenia, ktoré na zlepšenie situácie realizuje, sú stále len jednou z častí komplexnejšieho problému. Chystá však ďalšie riešenia.

10.12.2019 13:50 Zmení sa typ dopravy: Namiesto vlakov bude medzi Záhorskou Vsou a Zohorom premávať viac autobusov (Bratislavské noviny)
Zrušené vlaky medzi Záhorskou Vsou a Zohorom nahradí nová autobusová linka 225.

10.12.2019 12:35 VIDEO: Opitý hazardér na diaľničnom obchvate - Talian sa z auta doslova vypotácal! (Bratislavské noviny)
Koncom uplynulého týždňa spozorovali policajti oddelenia mýtnej polície vozidlo, ktoré počas jazdy prechádzalo z jedného jazdného pruhu do druhého bez použitia svetelného znamenia o zmene smeru jazdy. A tak im nezostalo nič iné ako vodiča zastaviť a podrobiť kontrole, ktorá sa skončila podľa očakávania, ale zároveň dosť prekvapivo...

10.12.2019 12:00 Spustenie električiek v Karlovej Vsi blokuje spor o vstup na pozemky (Bratislavské noviny)
Kedy začnú premávať električky po zmodernizovanej časti Karlovesko-dúbravskej radiály v Bratislave, je nateraz otázne. Dôvodom je spor o vstup na pozemky pod elektrickou stanicou – meniarňou Dolné Krčace v Dúbravke.

10.12.2019 11:15 POŽIAR: Na Poľnohospodárskej začal horieť byt na 8. poschodí - hlásia aj zranenú osobu (Bratislavské noviny)
Niekoľko vozidiel Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy dnes vyrazilo smerom do Vrakune, kde bol krátko pred pol jedenástou nahlásený požiar bytu na 8. poschodí.

10.12.2019 10:35 Skontrolovali detské ihriská v Karlovej Vsi (Bratislavské noviny)
Karloveské deti a ich rodičia môžu používať hracie prvky na detských ihriskách bez obáv. Ich stav podlieha každoročnej prísnej kontrole, ktorá sa vykonáva raz ročne na každom hernom zariadení. Informuje o tom karloveská samospráva na svojom webe.

10.12.2019 10:20 Aj v ďalšom roku ponúkne Divadlo Lab predstavenia pre nepočujúcich! (Bratislavské noviny)
(pr) Divadlo by malo byť naozaj pre všetkých! A presne s touto myšlienkou pracuje Divadlo Lab už druhú divadelnú sezónu. Aj v nasledujúcom roku ponúka opäť predstavenia pre divákov, ktorí majú sluchový hendikep.

10.12.2019 00:10 Zvládne sa Petržalka v zime postarať o cesty? Starosta priznáva problémy a prichádza s radikálnym návrhom (Bratislavské noviny)
Dokáže bratislavská Petržalka zabezpečiť zimnú udržbu? Jej starosta Ján Hrčka prezradil, aké problémy rieši s Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb. Zároveň sa obracia na miestnych poslancov a žiada ich, aby v utorok odsúhlasili presun podniku priamo pod jeho úrad.

09.12.2019 19:25 Vo Vodárenskom múzeu bude v utorok finále Festivalu vody 2019 (Bratislavské noviny)
V priestoroch Vodárenského múzea Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) v Bratislave bude v utorok (10. 12.) finále Festivalu vody 2019.

09.12.2019 18:30 Na viacerých miestach v Bratislave hlásia kolóny a nehody (Bratislavské noviny)
Doprava na hlavných ťahoch v Bratislave je zhustená a na viacerých úsekoch hlásia vodiči aj dopravné nehody.

09.12.2019 15:20 FOTO a VIDEO: Polícia hľadá štvoricu mužov, ktorí by mohli objasniť usmrtenie 22-ročného muža na Námestí SNP (Bratislavské noviny)
Krajské riaditeľstvo PZ SR v Bratislave zverejnilo na sociálnej sieti video, na ktorom vidno štvoricu mužov na Námestí SNP v nedeľu nadránom, kedy tu došlo k zabitiu 22-ročného cudzinca. Policajtom sa zároveň podarilo získať aj zábery z podnikov, kde sa traja z kvarteta mužov predtým zabávali. Polícia sa obrátila na verejnosť s prosbou o pomoc pri ich identifikácii...

09.12.2019 14:50 Sťažnosť na reštauráciu: Hosťovi nablokovali tringelt za vetu po anglicky (Bratislavské noviny)
Zákazníci gastro prevádzok sa môžu stretnúť so všeličím. Najnovšie jeden z hostí nemal veriť vlastným očiam v jednej z petržalských reštaurácií, keď mu čašníčka priniesla účet. Takmer polovicu sumy totiž tvoril tringelt, ktorý mu mali zaúčtovať za jednu anglickú vetu. K prípadu sa nám vyjadril aj majiteľ reštaurácie.

09.12.2019 14:20 Rozhorčený hosť v reštauráci: Nablokovali mi aj vetu po anglicky (Bratislavské noviny)
Zákazníci gastro prevádzok sa môžu stretnúť so všeličím. Najnovšie hosť nechcel veriť vlastným očiam v jednej z petržalských reštaurácií, keď mu čašníčka priniesla účet. Takmer polovicu sumy totiž tvoril tringelt, ktorý mu mali zaúčtovať za jednu anglickú vetu.

09.12.2019 14:15 VIDEO: Už ste niekedy videli ako to vlastne vyzerá v električkovom depe? (Bratislavské noviny)
Aj keď Dopravný podnik Bratislava počas dní otvorených dverí sprístupňuje svoje vozovne, garáže a depá verejnosti, tak nie vždy je tam čas a priestor všetko si detailne poprezerať. Bratislavskí youtuberi špecializujúci sa na Urbex navštívili električkové depo a vy máte vďaka nim možnosť uvidieť, čo všetko sa v ňom okrem električiek rôznych typov nachádza...

09.12.2019 13:15 Dobrá správa pre turistov: V lesoparku pribudla vyhliadka, z ktorej možno uvidíte i muflóny (Bratislavské noviny)
Hľadáte pokojné miesto na pozorovanie prírody, kde pri troche trpezlivosti uvidíte srnky či muflóny? Mestské lesy v Bratislave vyrobili pre turistov jednoduchú drevenú vyhliadku v lokalite Tri Duby.

09.12.2019 10:55 Mesto vyhlásilo výberové konania na riaditeľov mestskej galérie a BKIS (Bratislavské noviny)
Bratislavský magistrát vyhlásil výberové konania na riaditeľov Galérie mesta Bratislavy (GMB) a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS).

08.12.2019 19:45 Ďalší usmrtený cudzinec v centre Bratislavy - ako na túto tragédiu reagoval primátor Vallo? (Bratislavské noviny)
Ďalší mŕtvy človek po fyzickom napadnutí bol dnes v noci nájdený v centre mesta. "Je mi nesmierne ľúto zbytočnej smrti mladého človeka aj smútku jeho najbližších," napísal na margo tejto tragickej udalosti primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnu sieť. Ale to nebolo všetko...

08.12.2019 19:15 FOTO a VIDEO: Na Primaciálnom námestí vyrástol Vianočný les - stromčeky ozdobili deti z bratislavských základných škôl (Bratislavské noviny)
Na Primaciálnom námestí v piatok 6. decembra opäť vyrástol Vianočný les! Stromčeky, ktoré sa na verejnom priestranstve nachádzajú vyzdobili deti z 24 bratislavských materských, základných a umeleckých škôl. Autori ozdôb tej najkrajšej jedličky budú vyhlásení a odmenení vo štvrtok 12. decembra na Františkánskom námestí.

08.12.2019 16:20 FOTO: Skladu solidarity sa netreba báť - je určený pre všetkých (Bratislavské noviny)
Keď sa povie Sklad solidarity, človek má tendencie predstaviť si v ňom obnosené šatstvo nižšej kvality, ktoré je určené najmä pre ľudí bez domova. Zavítali sme doň a boli sme prekvapení, pretože sme tu našli zachovalé, aj značkové oblečenie porovnateľné s tým v bežných secondhandoch. Na rozdiel od nich však v Sklade solidarity na Jasovskej 6 v Petržalke nájdete aj množstvo vecí do domácnosti. Navyše si ich môžete vziať, a to aj vy, za skutočne symbolický poplatok.

08.12.2019 13:45 Pojednávanie so šéfredaktorom časopisu Zem a Vek sa má začať v stredu - obžalovaný je z extrémizmu a hanobenia rasy (Bratislavské noviny)
Pojednávanie so šéfredaktorom časopisu Zem a Vek Tiborom Eliotom R. sa má začať na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v stredu (11. 12.). Obžalovaný je z rozširovania extrémistických materiálov a hanobenia rasy. Rezort spravodlivosti o tom informuje na svojom webe.

08.12.2019 12:50 Na niektoré parkovacie miesta sa dalo dostať len cez chodník - zmení sa to po novele zákona? (Bratislavské noviny)
„Od 1. decembra možno parkovať na chodníku len na takom mieste, kde nebude dochádzať k jazde po chodníku, ale pôjde skutočne len o zaparkovanie na chodníku, ktorý je primknutý (susedí) s cestou.“ O zmenách v novelizovanom zákone o cestnej premávke informuje ministerstvo vnútra na svojej stránke.

08.12.2019 11:35 Na Námestí SNP našli mŕtveho muža - mal zomrieť po nočnom útoku! Polícia pátra po páchateľovi a hľadá aj svedkov... (Bratislavské noviny)
Dnes, teda v nedeľu v skorých ranných hodinách bola policajná hliadka vyslaná na Námestie SNP, kde sa mala nachádzať osoba v bezvedomí. Na miesto sa ihneď dostavili policajti a záchranári. Muža sa však aj napriek snahe záchranárov oživiť nepodarilo...

08.12.2019 10:40 Aké odpovede žiadali Petržalčania od primátora Matúša Valla? (Bratislavské noviny)
Na bilančnom stretnutí s obyvateľmi, ktoré primátor Matúš Vallo organizuje v každej mestskej časti, boli Petržalčania dobre zorientovaní v témach, ktoré ich zaujímali. V prípade projektu debarierizácie Antolskej dokonca lepšie ako zástupcovia magistrátu. Diskusia bola kultivovaná, hoci účasť priemerná.

07.12.2019 18:00 V centre si ľudia opäť vyskúšajú, aké je to spať ako bezdomovci (Bratislavské noviny)
Nebudú zaspávať vo svojej posteli, ale pod holým nebom na zemi v centre mesta ako bezdomovci. Na Námestí Slobody v Bratislave si v sobotu ľudia opäť na vlastnej koži vyskúšajú, aké je to nemať domov a prespať počas chladnej decembrovej noci bez strechy nad hlavou.

07.12.2019 16:20 Zo materskej školy na Znievskej bude centrum pre autistov (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj zrekonštruuje bývalú materskú školu na Znievskej 4 a vytvorí centrum pre osoby postihnuté autizmom.

07.12.2019 14:55 FOTO: Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne pokračuje podľa plánu (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia bývalej Jurkovičovej teplárne v Bratislave, národnej kultúrnej pamiatky (NKP), pokračuje podľa plánu. Termín plánovaného dokončenia prác, ktorý je odhadovaný predbežne na koniec leta 2020, by mal byť dodržaný. Následne bude investor podávať žiadosť o kolaudáciu.

07.12.2019 13:55 Vedeli ste, že v Prievoze sa nachádza niekoľko národných kultúrnych pamiatok, ktoré patria do ochranného pásma? (Bratislavské noviny)
Okolie prievozského kostola, vrátane bývalej prievozskej radnice spolu s figurálnymi reliéfmi budovy a s oblasťou miestnej požiarnej zbrojnice v bratislavskom Ružinove patria po novom do ochranného pásma nehnuteľných národných kultúrnych pamiatok (OP NKP) na území tejto mestskej časti.

07.12.2019 11:35 Matúš Vallo: Nasadili sme veľké tempo a rozbehli množstvo významných projektov (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Matúš Vallo v týchto dňoch hodnotil svoj prvý rok vo funkcii, pričom za nové vedenie bratislavskej samosprávy deklaroval, že sa mu podarilo presadiť a naštartovať mnoho zásadných opatrení, no muselo riešiť aj zlý stav mesta a niektoré veci preto vyšli nie celkom podľa predstáv. "Nepozeráme sa však na to, či budeme aj ďalšie voľby zvolení, ale čo pre Bratislavu urobíme a kam ju posunieme," tvrdí.

07.12.2019 10:20 Nové dopravné obmedzenie v Bratislave: Vodiči cez Vinohradnícku ulicu až do konca mája neprejdú (Bratislavské noviny)
Do konca mája 2020 vodiči v Bratislave neprejdú cez Vinohradnícku ulicu. Dôvodom je výstavba diaľnice D4, preto bude v tejto súvislosti od piatka od 20.00 h úplná uzávera tejto ulice. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

07.12.2019 09:40 Bratislavu dnes čakajú policajné manévre - dôvodom je rizikový futbalový zápas (Bratislavské noviny)
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave bude počas dnešného dňa vo zvýšenej miere dohliadať na bezpečnosť hlavného mesta SR Bratislavy v súvislosti s futbalovým zápasom Fortuna Ligy 2019/2020 medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa má odohrať na štadióne Tehelné pole.

07.12.2019 08:10 VIDEO: RTVS dá divákom pod stromček tretí kanál - jeho obsah poteší najmä staršiu generáciu (Bratislavské noviny)
Diváci RTVS si pred vianočnými sviatkami môžu zapnúť o jeden televízny okruh naviac. V nedeľu 22. decembra o 6:00 štartuje nový televízny okruh Trojka. Jeho programovým základom bude bohatý televízny archív. Ten za vyše polstoročie obsahuje všetky žánre – od dokumentov, cez dramatické, hudobné a zábavné programy až po publicistiku a vzdelávanie. V budúcnosti sa vysielanie Trojky rozšíri aj o archívnu zahraničnú tvorbu.

06.12.2019 19:20 Meteorológovia varujú v sobotu pred poľadovicou (Bratislavské noviny)
Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) varujú pred sobotným (7. 12.) vetrom na horách, ale aj poľadovicou. Informuje o tom SHMÚ na svojej internetovej stránke.

06.12.2019 17:55 Vukovarská ulica v Devínskej: Pripomína najväčší symbol novodobých dejín Chorvátov (Bratislavské noviny)
V bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorá má najpočetnejšiu chorvátsku menšinu na Slovensku, pribudla ulica, ktorá nesie od piatka oficiálne názov Vukovarská.

06.12.2019 16:20 FOTO: Návštevníkov Dní Vianoc čaká festival hier HRAtislava (Bratislavské noviny)
HRAtislava, najväčší festival spoločenských hier na Slovensku, bude počas nasledujúceho víkendu (7. - 8. 12.) súčasťou Dní Vianoc v Inchebe. Podľa organizátorov prinesie viac ako tisíc hier z celého sveta.

06.12.2019 14:40 Centrom mesta začala v piatok popoludní premávať vianočná električka (Bratislavské noviny)
Ulicami centra Bratislavy začala v piatok jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila mikulášskou jazdou. Ľudia sa ňou budú môcť previezť zadarmo do 30. decembra. Témou tohtoročnej vianočnej električky je oslava tradičných slovenských Vianoc.

06.12.2019 13:25 Výsledky kontroly v Infra Services: Nehospodárny odpredaj techniky, nevýhodný leasing, zneužívanie postavenia (Bratislavské noviny)
Bratislavskí poslanci na budú mať  budúcotýždňovom zastupiteľstve na stole ďalšiu správu mestského kontrolóra. Tento raz si na mušku zobral aj dcéru Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Infra Services, a.s.

06.12.2019 12:30 Mŕtva žena v Pezinku: Policajný vyšetrovateľ už obvinil 30-ročného Petra z vraždy (Bratislavské noviny)
O tom, že policajná hliadka si pri bežnej kontrole vodiča všimla jeho podozrivé správanie i krvavé stopy, ktoré ich doviedli až k nálezu mŕtvej 64-ročnej ženy v Pezinku sme vás informovali už včera. Medzitým už padlo obvinenie z vraždy, ktorému predchádzalo dôkladné zabezpečenie a zdokumentovanie miesta činu, expertízne skúmanie ako aj výsledky pitvy.

06.12.2019 11:30 Ako stvorené na romantické posedenie. Na rybníku pri Klepáči pribudlo drevené mólo (Bratislavské noviny)
Návšteva bratislavskej Železnej studničky môže byť opäť o čosi príjemnejšia. K tomu, aby ste v tejto lokalite príjemne zrelaxovali, má prispieť aj nové mólo, ktoré pribudlo na jednom z rybníkov.

06.12.2019 08:15 Nezapojíte sa? Vianočná kvapka krvi opäť víta darcov najvzácnejšej tekutiny (Bratislavské noviny)
V bratislavskom Primaciálnom paláci tečie v piatok opäť krv pre dobrú vec. Bratislavský magistrát v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR totiž v priestore mezanínu organizuje Vianočnú kvapku krvi. Darovať najvzácnejšiu tekutinu bude možné od 8.00 do 12.00 h.

05.12.2019 20:35 Od piatka sa rozsvieti Prezidentský palác i stromček pred ním (Bratislavské noviny)
Prezidentský palác na bratislavskom Hodžovom námestí bude mať od piatka (6. 12.) novú svetelnú výzdobu v skúšobnej prevádzke. Nočné osvetlenie nahradí starú výzdobu, ku ktorej mal výhrady pamiatkový úrad.

05.12.2019 19:00 Nové trasovanie: Takto budú premávať električky po spustení Karloveskej radiály (Bratislavské noviny)
Dopravný podnik predstavil nové trasovanie liniek, ktoré ráta s ďalšou etapou modernizácie karloveskej radiály a rekonštrukciami na Záhumeniciach, Blumentáli a Americkom námestí v budúcom roku.

05.12.2019 17:40 FOTO: Stačila len chvíľka nepozornosti a psa mladej ženy takmer zmrzačil eskalátor (Bratislavské noviny)
V známom nákupnom centre na brehu Dunaja zažila včera bývalá slovenská tenistka Romana Tabaková chvíle hrôzy v súvislosti so svojim štvornohým miláčikom - pudlíkom. Keď s ním šla na eskalátore, začal sa jej v náruči vzpierať a tak ho položila na pohyblivé schody, čo však bola veľká chyba, pretože sa mu v nich zakliesnila labka a nechýbalo veľa, aby to skončilo pre psa tragicky...

05.12.2019 17:05 V Starom Meste sa rozbehli opravy dlažby (Bratislavské noviny)
V historickom centre Bratislavy sa pustili do opráv poškodenej dlažby. Je ideálny čas, keďže z ulíc zmizli terasy.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad