pondelok, 23.9.2019 | Meniny má Zdenka

22.09.2019 21:55 Mníchovčania v šlágri zdolali Eisbären Berlín (Hokej)
Hokejisti Mníchova zvíťazili v nedeľu vo 4. kole DEL doma nad Berlínom 4:2.

22.09.2019 21:55 Klhůfekov gól za sto eur, Jokeľov kuriózny moment (Hokej)
Do sezóny vykročili domácou prehrou so Slovanom, no odvtedy zbierajú košickí hokejisti samé víťazstvá. Nedeľňajší trojbodový zisk proti Zvolenu ich dokonca posunul na absolútne čelo tabuľky.

22.09.2019 21:15 Slovan doma znovu bez výhry. V šlágri nestačil na majstra (Hokej)
Tipsport liga 2019/2020 - 5. kolo:

22.09.2019 20:10 Hudáček s gólom pri výhre Liberca, Rosandič načal triumf Hradca Králové (Hokej)
V úvodnom nedeľnom zápase 4. kola českej hokejovej extraligy zvíťazil Třinec doma nad Litvínovom 3:2 a vďaka asistenciám slovenských legionárov Patrika Hrehorčáka a Martina Gernáta. Úradujúci majster tak zastavil sériu troch prehier.

22.09.2019 20:10 Miškovec má skvelú formu. Proti Liptákom zvíťazil na nulu (Hokej)

22.09.2019 19:55 Poprad prvý raz v sezóne s tromi bodmi. Pod Tatrami ozbíjal Nitru (Hokej)

22.09.2019 19:45 Michalovce bodovali naplno už aj u súpera. Detve uštedrili poriadny debakel (Hokej)

22.09.2019 19:45 Košičania vybavili triumf nad Zvolenom až v záverečnej tretine (Hokej)

22.09.2019 19:30 Podolsk pokračuje vo výbornej fazóne, zdolal aj Petrohrad (Hokej)
Kontinentálna hokejová liga mala v nedeľu na programe dva zápasy. Výbornú formu na začiatku sezóny potvrdil Víťaz Podolsk, ktorý zvíťazil v Petrohrade nad SKA 4:2.

22.09.2019 18:40 Trenčania zabrali naplno a zvíťazili v Nových Zámkoch (Hokej)

22.09.2019 08:10 Tatar pomohol gólom k víťazstvu Montrealu (VIDEO) (Hokej)
Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na nedeľu v prípravnom stretnutí NHL podieľal gólom na víťazstve Montrealu Canadiens nad Ottawou Senators 4:0.

22.09.2019 07:00 Navrátilec vyzve doma majstra, Detva o prvé body proti silnému nováčikovi (Hokej)
Tipsport liga dnes pokračuje 5. kolom a jeho program servíruje opäť atraktívnu ponuku. Na ľad ligového navrátilca Slovana Bratislava zavíta majstrovská Banská Bystrica. Držiteľ striebra z Nitry pôjde potvrdiť dobrú fazónu pod Tatry, Detva doma zabojuje o prvé body proti nováčikovi z Michaloviec. Košice privítajú Zvolen, Nové Zámky hostia Trenčín a do Miškovca poputuje Liptovský Mikuláš. Budapešť má voľno.

21.09.2019 23:00 Ženeva zdolala Bern (Hokej)
Hokejisti Servette Ženeva zvíťazili doma nad Bernom 4:2 v sobotňajšom zápase švajčiarskej ligy.

21.09.2019 20:56 Krivošík dal dva góly, no Hämeenlinna prehrala po predĺžení (Hokej)
Slovenský útočník Filip Krivošík dvakrát skóroval v drese Hämeenlinny, no jeho tím podľahol doma hokejistom IFK Helsinki 4:5 po predĺžení v sobotnom zápase najvyššej fínskej súťaže. Krivošík najprv v 40. minúte znížil na 1:2 a potom sa ako posledný presadil v riadnom hracom čase, keď v 52. minúte vyrovnal na 4:4.

21.09.2019 18:15 Hrivík asistoval, no Leksand prehral po nájazdoch v Jönköpingu (Hokej)
Slovenský útočník Marek Hrivík si pripísal asistenciu, no jeho Leksand prehral 1:2 po samostatných nájazdoch na ľade Jönköpingu v sobotňajšom zápase 4. kola švédskej hokejovej ligy. Prihral na vyrovnávajúci gól 31 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, potom nastúpil ako prvý na nájazdy, no neuspel.

21.09.2019 16:55 Spartak Moskva vyhral v Jekaterinburgu, Ufa zdolala Nižnekamsk (Hokej)
Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg podľahli doma Spartaku Moskva 2:4 v sobotňajšom zápase KHL. V deviatom stretnutí sezóny utrpeli prvú prehru. Kazaň zvíťazila na ľade Magnitogorska 2:1 a zabodovala naplno v šiestom stretnutí za sebou.

21.09.2019 09:10 Marinčin a Studenič pri víťazstvách svojich tímov, Húska nahradil Lundqvista (Hokej)
V noci na sobotu sa v prípravných zápasoch NHL nepresadil žiadny Slovák. V drese New Jersey Devils odohral takmer dvanásť minút útočník Marián Studenič a pri víťazstve nad New Yorkom Rangers 4:2 si pripísal plusový bod.

20.09.2019 23:30 Biel s Karaffom vyhral v Berne po nájazdoch (Hokej)
Hokejisti Bielu vyhrali v piatkovom súboji najvyššej švajčiarskej súťaže na ľade Bernu 2:1 po samostatných nájazdoch. Z víťazstva hostí sa tešil aj mladý slovenský útočník Roman Karaffa, ktorý nastúpil v treťom útoku Bielu.

20.09.2019 23:30 Mníchov nedal šancu Mannheimu, Krefeld víťazom prestrelky (Hokej)
Hokejisti EHC Red Bull Mníchov triumfovali v piatkovom zápase 3. kola nemeckej DEL na ľade Adleru Mannheim vysoko 7:2.

20.09.2019 23:30 Nováčik potvrdil domácu silu, dvojgólovému Hričinovi odľahlo (Hokej)
Po historicky prvom tipsportligovom východniarskom derby medzi Michalovcami a Popradom platí, že zatiaľ čo Dukla ešte v domácom prostredí neprehrala, „kamzíci“ naďalej čakajú na trojbodový úlovok.

20.09.2019 22:00 Legendárny Jágr pri návrate s gólom, skórovali aj Mikúš a Dej (Hokej)
Slovenský útočník Tomáš Mikúš prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Karlových Varov 7:4 nad Kladnom v piatkovom stretnutí 3. kola najvyššej českej hokejovej súťaže. Mikúš prihral na úvodný gól Martinovi Kohoutovi v 7. minúte a v 13. minúte sám zvýšil na 3:0.

20.09.2019 21:25 Nitra sa natrápila s Miškovcom, obrat dokonala v nájazdoch (Hokej)
Tipsport liga 2019/2020 - 4. kolo:

20.09.2019 21:25 Chabarovsk stále čaká na prvé víťazstvo, Podoľsk sa blysol obratom (Hokej)
Hokejisti Sibiru Novosibirsk zdolali v piatkovom zápase KHL na domácom ľade Amur Chabarovsk tesne 2:1. Hostia tak stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne.

20.09.2019 21:25 Záborský a Buček si pripísali asistencie, Rybár vychytal triumf Kärpätu (Hokej)
Hokejisti tímu Kärpät Oulu zvíťazili v piatkovom zápase fínskej Liigy na ľade Ilvesu Tampere 3:1. V ich drese odchytal celý duel slovenský brankár Patrik Rybár. Kärpät ani v štvrtom zápase sezóny neprehral.

20.09.2019 21:15 Capitals v súboji nezdolaných porazili Dubnicu, Martin doma padol, Žilina víťazne (Hokej)
Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž - Slovenská hokejová liga (SHL) - mala v piatok na programe zápasy 4. kola.

20.09.2019 21:00 Detva naďalej bez bodu, Budapešt jej nedovolila pomýšľať na úspech (Hokej)
Hokejisti MAC Újbuda zvíťazili v piatkovom zápase 4. kola Tipsport ligy nad Detvou 4:2 a nazbierali sedem bodov do tabuľky. Naopak, hostia sú v novej sezóne stále bez bodu.

20.09.2019 20:40 Slovan pokoril ďalšieho rivala, Trenčín sa doma nezmohol ani na gól (Hokej)

20.09.2019 20:25 Východniarske derby pre Michalovce, výhru nad Popradom zavŕšili v nájazdoch (Hokej)

20.09.2019 20:25 Šláger pod Urpínom korisťou Košíc, majster utrpel prvú ligovú prehru (Hokej)

20.09.2019 20:00 Slovan v súboji s Trenčínom navyšuje svoj náskok (Hokej)

20.09.2019 20:00 Žilina vydrela triumf v Skalici, rozhodlo sa v predĺžení (Hokej)

20.09.2019 19:45 Liptáci sa dočkali prvého triumfu v sezóne, rozhodol Kriška (Hokej)

20.09.2019 19:30 Košice v druhej tretine otočili šláger s Banskou Bystricou (Hokej)

20.09.2019 19:30 Liptáci sa dočkali prvého triumfu, proti Zámkom rozhodol Kriška (Hokej)

20.09.2019 19:10 Michalovce vo východniarskom derby s Popradom naďalej nerozhodne (Hokej)

20.09.2019 18:55 Slovan po prvej tretine na ľade Trenčína vo vedení (Hokej)

20.09.2019 18:30 Banská Bystrica v šlágri s Košicami s vyrovnaným skóre (Hokej)

20.09.2019 18:15 Michalovce vo východniarskom derby s Popradom nerozhodne (Hokej)

20.09.2019 17:10 Chabarovsk stále čaká na prvé víťazstvo, neuspel ani v Novosibirsku (Hokej)

20.09.2019 16:55 Obranca Girardi po 13 sezónach ukončil profiligovú kariéru (Hokej)
Kanadský hokejový obranca Dan Girardi ukončil vo veku 35 rokov profesionálnu hráčsku kariéru. Bývalý hráč New Yorku Rangers či Tampy Bay Lightning odohral v zámorskej NHL trinásť sezón, počas ktorých nazbieral 264 bodov (56+208) v 927 zápasoch základnej časti a 36 bodov (8+28) v 143 dueloch play off.

20.09.2019 13:10 Vybralo si ho Buffalo, aj kvôli frajerke však svoj talent nenaplnil. Bol som hlúpy, tvrdí Fábry (Hokej)
Dovŕšil dospelosť, keď si ho v roku 2003 v druhom kole draftu NHL vybral do svojho tímu Buffalo Sabres. V zámorí si však napokon nezahral a v súčasnosti je už štyri roky hráčom Nových Zámkov. Branislav Fábry si vybral zle, čo priznáva aj samotný 34-ročný krídelník, označovaný pred takmer dvomi dekádami za slovenský hokejový supertalent.

20.09.2019 07:55 Súboj nezdolaných v Dubnici, na Záhorie zavíta exligista (Hokej)
Slovenská hokejová liga dnes pokračuje piatimi stretnutiami štvrtého kola. O jeho atraktivite svedčí fakt, že až dva zápasy zaobstarajú kluby s extraligovou minulosťou.

20.09.2019 07:25 Cehlárik v príprave prispel gólom k víťazstvu Bostonu na ľade Philadelphie (Hokej)
Slovenský hokejista Peter Cehlárik prispel v noci na piatok gólom k víťazstvu Bostonu na ľade Philadelphie 3:1. V drese Bruins nastúpili v prípravnom zápase pred štartom nového ročníka zámorskej NHL aj brankár Jaroslav Halák a útočník Róbert Lantoši. Edmonton Oilers s Tomášom Jurčom prehral s Vancouverom Canucks 1:6.

20.09.2019 06:55 Šlágre pod Urpínom a Čákovým hradom, derby na východe (Hokej)
Tipsport liga dnes pokračuje 4. kolom a jeho program servíruje poriadne atraktívnu ponuku. Na ľad majstrovskej Banskej Bystrice pricestujú Košice a v Trenčíne privítajú po siedmich rokoch svojho klasického rivala z Bratislavy. V Michalovciach sa začne písať história nového východniarskeho derby proti Popradu a Liptáci zabojujú o prvé víťazstvo sezóny proti Novým Zámkom. Tímy z Detvy a Nitry čaká medzinárodné súperenie s maďarskými mužstvami.

19.09.2019 21:45 Djurgaarden do tretice víťazne, hladký triumf Frölundy (Hokej)
Hokejisti Djurgaardenu zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase švédskej SHL nad Örebro 4:2. V tejto sezóne majú po troch kolách stopercentnú bilanciu a sú na čele ligovej tabuľky.

19.09.2019 21:25 Jekaterinburg naďalej bez prehry, Petrohrad zdolal moskovské Dinamo (Hokej)
Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase KHL nad Červenou hviezdou Kchun-lun 5:4 po predĺžení. V tejto sezóne ešte neprehrali a sú na čele Východnej konferencie i celej súťaže.

19.09.2019 21:25 Sparta Praha si na domácom ľade poradila s majstrom z Třinca (Hokej)
Hokejisti Sparty Praha zvíťazili vo štvrtkovom domácom zápase 3. kola najvyššej českej súťaže nad Třincom 4:2.

19.09.2019 18:55 Jekaterinburg naďalej bez prehry, Magnitogorsk doma pokoril Spartak (Hokej)

19.09.2019 17:55 Chabot podpísal s Ottawou dlhoročnú multimiliónovú zmluvu (Hokej)
Klub NHL Ottawa Senators sa dohodol na dlhodobej zmluve so svojím obrancom Thomasom Chabotom. Dvadsaťdvaročný zadák podpísal kontrakt na osem rokov v celkovej hodnote 64 miliónov dolárov.

19.09.2019 12:45 Brusta teší jedno časové pásmo aj nevrlí fanúšikovia: Môžete byť aj Ježiš Kristus, ľudia vás budú neznášať (Hokej)
Keď si Barry Brust prvý raz na seba obliekol výstroj a dres Slovana Bratislava, stal sa prakticky okamžite miláčikom domáceho publika. Písala sa sezóna 2015/2016, keď sa skúsený Kanaďan postavil do bránky vtedajšieho účastníka KHL a v 37 zápasoch si udržal úspešnosť zákrokov na úrovni 92 percent. Ďalšia sezóna bola preňho takmer rovnako úspešná (91,8 %), zámorský brankár sa však rozhodol "belasých" opustiť.

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory