topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 27.9.2020 | Meniny má Cyprián

26.09.2020 15:00 Orchester Bratislava Hot Serenaders sa vracia na domovské pódium (Topky)
Bratislava - Najznámejší slovenský orchester, ktorý sa venuje džezovej hudbe 20. a 30. rokov – Bratislava Hot Serenaders, po letnej prestávke opäť zahrá naživo svojim poslucháčom, a to už túto nedeľu 27. septembra. Profilový koncert sa uskutoční v Spoločenskom dome Nivy v Bratislave.

26.09.2020 11:30 RECENZIA Ako predávať drogy na internete je seriál na Netflixe, ktorý musíš vidieť: Druhá séria je ešte lepšia, ako tá prvá (Topky)
BRATISLAVA - Netflix má jednu obrovskú výhodu, ktorá je zároveň jeho slabinou. Ponúka obrovské množstvo obsahu, takže sa môže veľmi jednoducho stať, že prehliadneš nejaký skvelý seriál či film, ktorý stojí za pozornosť. Pokiaľ teda nepoznáš projekt s názvom Ako predávať drogy na internete (rýchlo), mal by si to čo najskôr napraviť.

25.09.2020 15:10 Donny Benét vystúpi s kapelou na Pohoda Dni_FM 2021 (Topky)
Bratislava - Pohoda Deň_FM bude 7. mája 2021 v budove Slovenského rozhlasu. Toto podujatie zvyčajne avizujú organizátori mesiac vopred, no tentokrát majú na skoré ohlásenie veľmi dobrý dôvod. V stredu totiž zverejnil svoje európske turné austrálsky šouman, skvelý muzikant a miláčik návštevníkov Pohody Donny Benét.

25.09.2020 13:05 Adela Vinczeová predstavila v talk show svoju svokru a zahrala si s klavírnym virtuózom (Topky)
V dnešnej časti talkshow Trochu Inak budú hosťami Adely Vinczeovej moderátor a herec Jaroslav Dušek, dištriktuálna dozorkyňa a Adelina svokra Renáta Vinczeová, ale aj klavírny virtuóz a spevák Jozef Hollý.

24.09.2020 15:00 This is Kevin vydáva ôsmy album s názvom 2020 (Topky)
Bratislava - Nový album je štylizovaný do formy zvukového ročného kalendára, zvýrazneného grafickou parafrázou historického Aztéckeho kalendára. Dvanásť žánrovo veľmi rozmanitých skladieb kopíruje pestrosť mesiacov roka 2020, od januára až do blížiaceho sa decembra.

24.09.2020 10:15 Neberme sa príliš vážne! Hovorí jedno z predstavení festivalu Bratislava v pohybe (Topky)
Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe štartuje 4.10. a trvať bude do 20.10. Slovensko navštívia zahraniční umelci, choreografi a tanečníci, ktorí predvedú strhujúce predstavenia, prostredníctvom ktorých zbúrajú spoločenské stereotypy, poukážu na spletitosť ľudských vzťahov, odhalia šablóny nášho správania, či ukážu zvieraciu vášeň a lásku.

23.09.2020 20:05 Festival na podporu ohrozenej kultúry: Robotníci, ktorým nikto netlieska (Topky)
Festival ŽIJEME TU S VAMI sa uskutoční vo štvrtok 24. septembra 2020 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave od 15.00 ako iniciatíva na podporu „robotníkov kultúry“, ktorým nikto netlieska. Podporiť osvetľovačov, zvukárov, technikov, kulisárov, korektorov, produkčných, kostymérov, vizážistov, šepkárov, helperov a množstvo ďalších dôležitých ľudí, bez ktorých by nevznikali koncerty, predstavenia a iné kultúrne podujatia môže každý, kto chápe dôležitosť kultúry pre život jednotlivca či krajiny.

23.09.2020 15:10 Poznáme víťaza jazzovej Ceny verejnosti Esprit. Tú hlavnú odovzdajú 30. septembra (Topky)
Bratislava - Je rozhodnuté o víťazovi Ceny verejnosti Esprit za najlepší slovenský jazzový album vydaný v roku 2019. Na základe internetového hlasovania na portáli jazz.sk sa ním stala nahrávka Bright Future od saxofonistu Nikolu Bankova. Preberie si ju počas slávnostného večera udeľovania cien Esprit dňa 30. septembra v Divadle Aréna v Bratislave.

23.09.2020 13:00 NÁZOR Nová šou Zlatá maska: Aké hlboké je televízne dno na Slovensku? (Topky)
BRATISLAVA - Čoraz častejšie sa stretávam s názorom, že ľudia jednoducho vôbec nepozerajú televízor. Platia za ňu základné poplatky a radšej investujú do streamovacích spoločností. Tam si za pár drobných zaplatia tisíce filmov a seriálov, ktoré môžu pozerať pohodlne a bez reklamy.

22.09.2020 16:10 V Štátnom divadle Košice bude Borodáč opäť režírovať Tri sestry (Topky)
Do Historickej budovy Štátneho divadla Košice sa v piatok 25. septembra vráti Janko Borodáč, aby na javisku opäť režíroval Čechovove Tri sestry. Stane sa tak v prvej premiére novej sezóny, ktorou je inscenácia pôvodnej slovenskej hry trojice autorov Michala Baláža, Michala Ditteho a Karola Horáka Borodáč alebo Tri sestry v réžii Júlie Rázusovej.

22.09.2020 15:10 Karin Ann pracuje na debutovom EP. Predstavuje nový singel 3AM (Topky)
Čadca - Hoci má 18 rokov a na scénu vstúpila len nedávno, podarilo sa jej za krátky čas vlastnou hudbou osloviť fanúšikov na sociálnych sieťach, hudobných publicistov či online portál prestížnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor vo svojom texte o generácii Z. Reč je o slovenskej speváčke a výtvarníčke s českými koreňmi Karin Ann, ktorá prichádza so singlom 3AM.

22.09.2020 11:35 Ako sa nakrúcal Tenet? Tento dokument ti ukáže filmové techniky, aké si ešte nevidel (Topky)
LOS ANGELES - O Chrisovi Nolanovi sa vo všeobecnosti vie, že je odporcom počítačových efektov, resp. CGI. Aj keď svoje filmy bez použitia tejto technológie by ťažko nakrútil, mnohokrát hovorí: „Čo je možné nakrútiť na kamery, nakrútim na kamery.“ Je to možno ťažko uveriteľné, ale práve Tenet je filmom, pri ktorom Nolan použil najmenej CGI spomedzi jeho posledných blockbusterov.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad