topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 26.7.2021 | Meniny má Anna/Hana

Najnovšie správy – Topky – Kultúra

 • 25.07.2021 11:35 Kulinárske krimi, ktoré ti poriadne zdvihne mandle: Diabolský plod je len pre silné povahy (Topky)
  BRATISLAVA - Nová kniha Diabolský plod je kulinárske krimi, ktoré vyráža dych. Šéfkuchár Xavier Kieffer zanechal svet vrcholného kuchárskeho umenia haute cuisine a otvoril si malú reštauráciu v dolnej časti Luxemburgu, kde svojim hosťom servíruje miestne špeciality. Jedného dňa sa mu však v podniku zrúti na podlahu mŕtvy reštauračný kritik z Paríža a Kieffer je zrazu podozrivý z vraždy.
 • 24.07.2021 15:15 Turné slovenských hudobných legiend bude pokračovať aj v auguste! (Topky)
  Legendy Open Air Tour 2021 je spoločné turné slovenských hudobných stálic, ktoré odštartovalo v prvú prázdninovú nedeľu. Momentálne majú Beáta Dubasová, Janko Lehotský, Pavol Hammel a Vašo Patejdl za sebou desať koncertov, v rámci ktorých precestovali od východu na západ celé Slovensko. To však nie je všetko a v auguste pribudne ďalších sedem zastávok.
 • 24.07.2021 11:35 RECENZIA Film Black Widow ovládol kiná: My sme mu plný počet nedali, ako novú Marvelovku zhodnotíš ty? (Topky)
  HOLLYWOOD - Už sú to dva roky, čo sme mali možnosť vidieť nový film z miliardovej filmovej série Marvel Cinematic Universe. Naposledy sme v kinách videli druhého Spider-Mana s Tomom Hollandom, a to konkrétne v júli 2019. Po viac ako ročnom odklade a mnohých zmenách v taktike vydania nových filmov máme konečne možnosť vrátiť sa k našim obľúbeným hrdinom. Black Widow aktuálne vládne návštevnosti nielen na Slovensku, ale aj vo svete. My sme snímku videli – bude sa páčiť aj tebe?
 • 23.07.2021 17:10 Odhaľte tajomstvá nočného hradu (Topky)
  Zažite nočný stredoveký hrad a jeho zákutia! V stredu 18. augusta sa môžete tešiť na zaujímavý program. Čaká vás zážitková prehliadka pod názvom Fraňove pletky, ktorá odhalí tajomstvá najznámejších majiteľov hradu Žofie Bosniakovej a Františka Vešeléniho.
 • 23.07.2021 15:00 Posledný júlový víkend Piešťany ožijú pouličným umením a hudbou (Topky)
  Šiesty ročník Piešťany Street ART Festivalu sa uskutoční po prvýkrát ako dvojdňový festival počas posledného júlového víkendu - od piatka 30. do soboty 31. júla. Program festivalu voľne nadväzuje na minulý ročník a prinesie pre všetky vekové kategórie návštevníkov plný "klobúk" koncertov, pouličných atrakcií a divadla, ako aj výtvarného umenia.
 • 23.07.2021 12:10 Na tohtoročnom SIAF-e nebudete ani dýchať! Pozrite si program (Topky)
  Ako už mnohí z vás určite postrehli, tento ročník nastali okolo Medzinárodných leteckých dní zmeny. Celý organizačný tím totižto balí „techniku“ a presúva sa smerom na západ, konkrétne na leteckú základňu Malacky, letisko Kuchyňa. Pozrite si, aký famózny program je pre návštevníkov pripravený.
 • 22.07.2021 16:00 Czech Music Crossroads: hudobná terapia na križovatke v Ostrave (Topky)
  REPORTÁŽ - Tohtoročný medzinárodný showcaseový festival Czech Music Crossroads, ktorý sa konal od 15. do 17. júla v Ostrave, bol pre väčšinu zúčastnených akýmsi zastavením sa na križovatke, ktorá rozdelila čas na minulý a budúci, čiže na to, ako hudobné odvetvie fungovalo pred pandémiou a ako bude (asi) fungovať po nej.
 • 22.07.2021 11:30 Veľký a nepremožiteľný Hulk? Nie, iba obrovská roztomilá panda! (Topky)
  HOLLYWOOD - Keď sa dievča nahnevá, zmení sa na veľkého nepremožiteľného Hulka? Nie, stane sa z nej obrovská roztomilá panda, ktorá ma pomaly strach aj sama pred sebou.
 • 21.07.2021 13:05 FILM SQUARE 2021 PONÚKNE PESTRÚ PALETU FILMOV (Topky)
  Letný filmový happennig FILM SQUARE nadväzujúci na tradíciu filmových festivalov v trenčianskom regióne sa uskutoční aj tento rok. Počas 4 dní divákom ponúkne 44+4 filmových titulov z rôznych kútov sveta, ktoré odpremieta na 4 miestach (Mierové námestie, ArtKino Metro, Café Sládkovič a Paddock).