topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 6.4.2020 | Meniny má Irena

06.04.2020 16:15 Rýchlo nalejte zdroje do ekonomiky, varujú slovenskí ekonómovia (eTREND)
Slovensko zaostáva za inými vyspelými krajinami z hľadiska ekonomických opatrení na zmiernenie vplyvov krízy v súvislosti s novým koronavírusom a dosahov následných karanténnych opatrení na ekonomiku. Štát zaostáva nielen časovo, ale aj objemom zdrojov. Uviedli to v spoločnej výzve viacerí slovenskí ekonómovia.

06.04.2020 15:15 Volkswagen Slovakia opäť prekročil magickú hranicu 10 miliárd eur (eTREND)
Hoci mal byť vlaňajšok vo všeobecnosti rokom prepadu v automotive, najnovšie auditované hospodárske výsledky najväčšej slovenskej automobilky potvrdzujú opak. Spoločnosti Volkswagen Slovakia sa podarilo zvýšiť svoje tržby a dostať opäť nad úroveň 10 miliárd eur. Rástol aj jej čistý zisk.

06.04.2020 15:15 Štát už spustil dotačný program na mzdy. Zistite, ako majú firmy postupovať (eTREND)
Rezort práce spustil systém prvej pomoci pre firmy a živnostníkov, ktorí museli kvôli opatreniam proti šíreniu koronavírusu úplne pozastaviť svoje podnikanie. V prvej fáze sa od pondelka prijímajú žiadosti na mzdy zamestnancov od zamestnávateľov, ktorí museli kvôli pandémii zatvoriť svoje prevádzky. Od stredy môžu žiadať o kompenzáciu podnikatelia s poklesom tržieb. TREND pripravil prehľadný návod pre firmy, ktoré sú kvôli opatreniam zatvorené.

06.04.2020 14:15 PPS Group ohlásila hromadné prepúšťanie všetkých zamestnancov (eTREND)
Spoločnosť PPS Group Detva oznámila v pondelok na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) vo Zvolene hromadné prepúšťanie. Na zozname ohrozených pracovných miest, ktorý ešte v piatok 3. apríla prerokovalo vedenie spoločnosti s odbormi, sú uvedení všetci zamestnanci spoločnosti. Informoval o tom hovorca spoločnosti Ľuboš Schwarzbacher.

06.04.2020 13:15 Pribudlo 49 nových prípadov. Väčšina sa nakazila v zahraničí (eTREND)
Počas nedele pribudlo na Slovensku 49 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom v laboratóriách otestovali 1 036 vzoriek. Väčšina (34) pozitívne testovaných pochádza zo skupiny navrátilcov zo zahraničia. Počet pozitívnych prípadov na SARS-CoV-2 stúpol na 534. V pondelok o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

06.04.2020 12:15 Základné školy zastavia známkovanie. Hodnotiť sa bude slovami (eTREND)
Na základných školách sa od pondelka zastavuje klasifikácia, teda známkovanie. Počas pondelkovej tlačovej konferencie to uviedla Miroslava Hapalová, poverená riadením Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ). Dodala, že chce, aby učitelia poskytovali žiakom namiesto známok slovnú spätnú väzbu.

06.04.2020 12:15 Smer podá podnet na ÚS pre legislatívu o sprístupňovaní dát operátormi (eTREND)
Strana Smer-SD sa obráti na Ústavný súd (ÚS) SR pre legislatívu, ktorá umožní sprístupňovanie dát od operátorov Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Strana žiada pozastavenie účinnosti zákona alebo prednostné vybavenie podnetu. Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Robert Fico. Návrh na začatie konania podá po tom, ako ho podpíšu poslanci strany na utorkovom zasadnutí Národnej rady (NR) SR.

06.04.2020 11:15 Švejna: Slovensko sa stalo Detroitom Európy. Teraz sa ukáže, či to bolo dobre (eTREND)
Ekonóm a analytik Ivan Švejna hovorí o ekonomických a fiškálnych následkoch boja s koronavírusom. V rozhovore sa okrem iného dotkne budúcnosti Slovenska, eurozóny, ale aj tém ako trinásty dôchodok či minimálna mzda.

06.04.2020 10:15 Blackout a zatvorené hranice by bol kolaps štátu, myslí si Pavol Jakubec (eTREND)
Keď máte ranu a krváca, je jedno, že vám ju o štyri dni ošetria. Už budete mŕtva. Pomoc zo strany štátu nikdy nebude ideálna, ale musí prísť čím skôr, hovorí spolumajiteľ I.D.C Holding, Vegum a Cofeeshop Company Pavol Jakubec.

06.04.2020 10:15 Súd otvoril proces s Marčekom, ktorý zastrelil Kuciaka. Čaká sa na rozsudok (eTREND)
Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová otvorila hlavné pojednávanie s Miroslavom Marčekom, obžalovaným z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

06.04.2020 10:15 Švédi riešia krízu požičiavaním ľudí. Je to dočasná náplasť (eTREND)
Švédske firmy by sa mohli stať príkladom, ako byť flexibilný v čase krízy a vzájomne si pomáhať. Tamojšie spoločnosti, ktoré prosperujú, si požičiavajú zamestnancov zo sektorov, ktoré ťažko zasiahli opatrenia zamerané na zastavenie šírenia koronavírusu. Tým tiež od nich preberajú časť nákladov.

06.04.2020 09:15 ONLINE: Máme 485 prípadov. Matovič navrhuje obmedziť pohyb počas sviatkov (eTREND)
Pandémia nového koronavírusu celosvetovo usmrtila už viac než 60-tisícľudí. Takmer dve tretiny z nich ochoreniu COVID-19 podľahli v Európe. Najviac ľudí podľahlo v Taliansku, Španielsku, Spojených štátoch, Francúzsku a Británii. Odkedy sa nový koronavírus po prvý raz objavil v decembri 2019 v Číne, sa ním na celom svete nakazilo vyše 1 130 000 ľudí, ako uvádzajú oficiálne údaje.

06.04.2020 09:15 Advokát Varga: Firmám by teraz pomohol systém DPH ako reverse charge (eTREND)
Advokát Peter Varga zo spoločnosti Highgate Law & Tax sa zaoberá daňovo-účtovným poradenstvom a radí klientom, ako zvýšiť svoje šance na prežitie cez daňovú optimalizáciu.

06.04.2020 09:15 Pavol Jakubec: Blackout by bol kolaps štátu (eTREND)
Keď máte ranu a krváca, je jedno, že vám ju o štyri dni ošetria. Už budete mŕtva. Pomoc zo strany štátu nikdy nebude ideálna, ale musí prísť čím skôr, hovorí spolumajiteľ I.D.C Holding, Vegum a Cofeeshop Company Pavol Jakubec.

06.04.2020 07:20 Dražba nehnuteľnosti má výhody aj riziká (eTREND)
Na dobrovoľných dražbách prevažujú najmä realitné kancelárie či obchodníci s nehnuteľnosťami, no tento spôsob predaja nehnuteľností môže byť zaujímavý aj pre súkromných investorov. Hoci počet dražieb na Slovensku za posledné roky značne klesol – z necelých štyritisíc v roku 2015 zhruba na polovicu v roku 2018 –, v ponuke možno prakticky neustále natrafiť na byt, dom či pozemok, ktorý má atraktívne parametre z pohľadu zhodnotenia vlastných prostriedkov.

06.04.2020 07:15 Rogers: Trhy čaká dlhý útlm. Zadlžené firmy sa z krízy tak skoro nespamätajú (eTREND)
Známy americký investor predpovedá, že investorov čaká najhorší medvedí trh, ktorý potrvá niekoľko rokov. Je to preto, lebo koronavírus už narobil v ekonomike veľa škôd. Slovenskí analytici sú optimistickejší.

06.04.2020 05:15 Dávky, dane aj podpora. Ako chce štát zachraňovať (ne)zamestnaných (eTREND)
Pandémia koronavírusu na Slovensku zastavila fungovanie tisícky prevádzok a firiem. Pracovné podmienky skomplikovali zatvorené materské škôlky a školy. Problémom je aj cezhraničné „pendlovanie“ za prácou či hromadne vracajúci sa Slováci, ktorí kvôli koronavírusu opúšťajú svoje zamestnanie v zahraničí. Jednotlivé body z balíčkov, ktoré by mohli pomôcť zamestnancov, zhrnul TREND na jednom mieste.

06.04.2020 01:15 Je to z ryby, ale nechutí to ako ryba. Čo to je? (eTREND)
Párky Burundi vraj vznikli kvôli stávke. Jan Hora z juhočeského mesta Tábor podniká vo viacerých odboroch a o.i. aj v rybárstve. Raz jeden jeho kamarát pri degustovaní rybacích klobások vyhlásil stávku, že rybacie párky nevyrobí.

06.04.2020 00:15 Aj vo vašej domácnosti môžete dýchať 3x zdravší vzduch (eTREND)
Inzercia | Čističky vzduchu odstraňujú zdraviu škodlivé látky, ktoré by sa inak dostali do našich pľúc. Podobne aj niektoré kvalitné klimatizácie. Oceníte ich najmä teraz, keď prichádza sezóna alergií.

05.04.2020 21:15 Matovič navrhne vláde obmedziť pohyb počas Veľkej noci (eTREND)
Na pondelkovom zasadnutí vlády navrhne premiér Igor Matovič (OĽaNO) prijatie uznesenia obmedziť voľný pohyb osôb od 8. apríla do 13. apríla s výnimkou ciest do a zo zamestnania, nákupu, návštevy lekára, pobytu v prírode v rámci okresu, pohrebu príbuzného, starostlivosti o príbuzného či susedskej výpomoci. Premiér to oznámil v nedeľu po stretnutí s lekárskymi odborníkmi.

05.04.2020 19:20 Výrobcovia slovenskej legendy: Horalka má svetové ambície (eTREND)
Jednou z častých odpovedí, čo chýba Slovákom v cudzine z domácich potravín, je, že Horalky. Arašidová oblátka je ikonou I.D.C. Holdingu a jej hlavným ťahúňom.

05.04.2020 17:20 V Černobyle horí. Situáciu komplikuje radiácia (eTREND)
Ukrajinskí hasiči od soboty bojujú s lesným požiarom, ktorý v uzavretej zóne okolo Černobyľskej jadrovej elektrárne zachvátil takmer sto hektárov trávnatých porastov. Informovala o tom v nedeľu agentúra Ukrinform.

05.04.2020 16:15 Krajniak: Od pondelka môžu firmy žiadať o štátnu pomoc (eTREND)
Podnikatelia z prevádzok uzavretých pre nový koronavírus budú môcť podávať žiadosti o štátnu pomoc od pondelka 6. apríla, od 12.00, zamestnávatelia a živnostníci s poklesom tržieb od stredy 8. apríla. Uviedol to v nedeľu na tlačovej konferencii minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

05.04.2020 15:15 Rosina: Ak padnú veľkí, na kolená padne slovenská ekonomika (eTREND)
Na čele etablovanej slovenskej strojárskej skupiny Matador Group, ktorá sa okrem automotivu zameriava na vývoj technológií a automatizáciu, je už takmer dve dekády. Napriek tomu má prezident spoločnosti Štefan Rosina v hlave stále nové projekty, ktoré však musel nateraz pre pandémiu nového koronavírusu pozastaviť. Aj súčasná kríza ho dokázala mnohé naučiť. Firmy by podľa neho mali byť pripravené na čokoľvek a mať plány aj na roky dopredu.

05.04.2020 14:15 Stopka pre odvody do júla, ale nie pre všetkých. Môže to byť pasca (eTREND)
Naša vláda posunie odklad platenia odvodov o štyri mesiace len určitým firmám. Česká vláda dala šesťmesačné prázdniny na platenie odvodov všetkým živnostníkom.

05.04.2020 13:20 Najväčšie ohnisko je v Bratislave, zameriame sa na ňu, tvrdí Krajčí (eTREND)
Aj keď epidémia nového koronavírusu je celoslovenského rázu, jej najväčšie ohnisko je v Bratislave. V nedeľnej diskusnej politickej relácii TA3 V politike na to poukázal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Preto sa podľa jeho slov budú musieť prijať také opatrenia, ktoré sa zamerajú predovšetkým na hlavné mesto a jeho okolie.

05.04.2020 13:20 Otvorené reštaurácie aj školy. Švédov kritizujú za liberálny prístup (eTREND)
Prudký nárast počtu obetí nového druhu koronavírusu v Štokholme vedie k spochybňovaniu liberálneho prístupu švédskej vlády k pandémii, napísala v nedeľu agentúra Reuters. Zatiaľ čo väčšina európskych krajín, vrátane susedného Dánska a Nórska, pristúpila k prísnym opatreniam na zastavenie šírenia nového koronavírusu, Švédi môžu aj naďalej navštevovať reštaurácie alebo kaderníctva a posielajú svoje deti do škôl, píše agentúra.

05.04.2020 13:20 Rúška z Kičurovho biznisu ešte neprišli. Bol to čistý obchod, tvrdí podnikateľ (eTREND)
Desať miliónov rúšok dovezie podnikateľ Milan Střelec z Číny a nie z Indie, ako plánoval. Oproti pôvodnej dohode ich dopravu platí a riadi on a nie štát. Tvrdí, že tovar mohol s pomocou štátu dodať aj skôr, lenže pri vybavovaní transportu bol dlho odkázaný len na seba. Trvá na tom, že obchod bol „čistý“ a vzhľadom na okolnosti za primeranú cenu. Štátu chce tovar ponúkať aj naďalej. Správa štátnych hmotných rezerv svoje interné vyhodnotenie zmlúv podpísaných za Kajetána Kičuru zverejní v priebehu týždňa.

05.04.2020 12:20 Českí športoví piloti lietajú proti koronavírusu. Vozia aj upravené potápačské masky (eTREND)
Za riadenie dvojmiestnej cessny 152 si na aeroklubovom letisku v stredočeskom meste Kolín zasadla Petra Seifertová, dispečerka rádioslužby na medzinárodnom letisku v Mnichovom Hradišti, ktorá túži byť dopravnou pilotkou. V ultraľahkom dvojmiestnom lietadielku Eurostar bol zasa Jaroslav Jíra, vedúci letovej prevádzky v Kolíne. Dvadsaťpäť minút trval prelet do Hradca Králové, kde naložili celotvárové respirátory pre lekárov v prvej línii boja s koronavírusom. Vyvinuli ich z potápačských masiek, zostavujú a zadarmo dodávajú vedci a študenti Českého vysokého učenia technického v Prahe.

05.04.2020 12:20 Za šírenie paniky na Facebooku hrozí v Česku osem rokov väzenia (eTREND)
Česká polícia vyšetruje v týchto dňoch už najmenej 12 prípadov šírenia poplašnej správy. Vzhľadom na núdzový stav je trestná sadzba za takýto čin až osem rokov väzenia, píše na svojej webovej stránke televízia Nova.

05.04.2020 11:20 Keď Únia ochorie, objavia sa kolóny kamiónov na hraniciach (eTREND)
Názor | Pamätám sa na to hmlisté ráno 1. januára 1993, keď som ako reportér časopisu Respekt s fotografom prechádzal cez novú česko-slovenskú hranicu. Nič sa v to ráno ešte nezmenilo, nikto nás pri rieke Morave nezastavil, nikde neboli tabule s názvami nových štátov, hranica akoby neexistovala. Čoskoro však existovať začala, a to aj s colnicami a kolónami kamiónov.

05.04.2020 09:20 Každý deň stojí stovky miliónov eur. Rakúsko vypočítalo cenu za opatrenia (eTREND)
Škody, ktoré Rakúsku spôsobujú opatrenia súvisiace so šírením nového koronavírusu, dosahujú 2,59 miliardy eur týždenne. Vyplýva to z analýzy Friedricha Schneidera a Stefana Haignera zo Spoločnosti pre aplikovaný hospodársky výskum (GAW).

05.04.2020 08:15 ONLINE: Máme 471 prípadov. Pandémia doteraz usmrtila vyše 60-tisíc ľudí (eTREND)
Pandémia nového koronavírusu celosvetovo usmrtila už viac než 60-tisícľudí. Takmer dve tretiny z nich ochoreniu COVID-19 podľahli v Európe. Najviac ľudí podľahlo v Taliansku, Španielsku, Spojených štátoch, Francúzsku a Británii. Odkedy sa nový koronavírus po prvý raz objavil v decembri 2019 v Číne, sa ním na celom svete nakazilo vyše 1 130 000 ľudí, ako uvádzajú oficiálne údaje.

05.04.2020 05:15 Mestá zháňajú rúška, kde sa dá, aj za veľa peňazí. Na štát sa nespoliehajú (eTREND)
S nákupom ochranných rúšok nemá problém len štát, ale aj mestá. Nevedia sa k nim dostať, nakupujú ich draho najmä od slovenských firiem. Niektoré sa spoliehajú aj na svojpomocné šitie.

04.04.2020 19:15 Advokát Varga: Ako platiť nižšie dane v čase koronavírusu (eTREND)
Minimalizácia daňového zaťaženia môže byť pre mnohé firmy dobrou šancou, ako zvýšiť svoje šance na prežitie v čase krízy. Advokát Peter Varga zo spoločnosti Highgate Law & Tax sa zaoberá sa daňovo-účtovným poradenstvom a radí klientom, ako v takejto situácii postupovať.

04.04.2020 15:20 Koronavírus a lacná ropa je tvrdým úderom pre biopalivá (eTREND)
Pandémia nového koronavírusu a lacná ropa zasiahli produkciu biopalív tak tvrdo, že sa viaceré továrne začali zatvárať. Niektoré už možno výrobu nikdy neobnovia. Celý priemysel s biopalivami teraz prehodnocuje efektivitu výroby.

04.04.2020 14:20 Zlato sa predáva ako toaletný papier. Aj bezpečie sa fragmentovalo (eTREND)
Trh so zlatom ukázal, ako sa môžu vzťahy, ktoré dokonale fungovali roky, pokaziť v priebehu niekoľkých dní.

04.04.2020 13:20 Epidémia škodí biznisu s kvetmi. Väčšina holandskej úrody sa vyhodí (eTREND)
Napriek priaznivému počasiu zaznamenávajú holandskí producenti kvetov každým dňom väčšie straty. Robia síce čo sa dá, aby kvety uchovali čerstvé v skladoch či na záhonoch, faktom však je, že v dôsledku obmedzení s cieľom zmierniť šírenie nového koronavírusu budú musieť väčšinu z tohtoročnej úrody rezaných kvetov pravdepodobne vyhodiť.

04.04.2020 13:20 Raz prázdne obchody, potom dlhé rady. Obchody kritizujú opatrenia (eTREND)
Cez týždeň sa pred predajňami tvorili rady, v ktorých boli aj seniori. Uviedol to predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO) Martin Krajčovič pri hodnotení prvého týždňa fungovania sprísnených opatrení nariadených vládou pre koronavírus v obchodných prevádzkach. SAMO združuje obchodné reťazce Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Metro, Terno a Tesco.

04.04.2020 10:15 Boháči v luxusných bunkroch prečkajú mesiace. Neboja sa vírusu, ale ľudí (eTREND)
Technologickí miliardári, celebrity, lekári, právnici, slávne mená z obchodného sveta… mnohých z nich spája vlastníctvo luxusných podzemných bunkrov, ktoré sú vybavené plaveckými bazénmi, bowlingovými herňami alebo strelnicami. Dokážu v nich prežiť mesiace. Neobávajú sa jadrovej vojny ani zásahov asteroidov, ale hlavne občianskych nepokojov.

04.04.2020 08:15 ONLINE: Máme 450 prípadov. Globálne hlásia milión ľudí s koronavírusom (eTREND)
Počet hlásených prípadov nákazy novým koronavírusom na celom svete prekročil milión. Úmrtnosť je približne päťpercentná. Nový koronavírus má tak nižšiu úmrtnosť ako ťažký akútny respiračný syndróm SARS a respiračný syndróm na Strednom východe MERS, no šíri sa rýchlejšie. Uvádza sa to v materiáli Liekové riziko Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

04.04.2020 08:15 Takmer tri milióny. Najviac na kampaň vo voľbách minul Smer (eTREND)
Najviac peňazí na volebnú kampaň pred februárovými parlamentnými voľbami minul Smer-SD. Zaplatil za ňu 2 998 233,58 eura. Vyplýva to zo záverečných správ uverejnených na webe ministerstva vnútra.

04.04.2020 05:15 Môžu sa klimatizáciou šíriť vírusy? Odborník vysvetľuje, ako v kanceláriách ... (eTREND)
Predstava o tom, že v kanceláriách a vo výrobných halách so vstavanou vzduchotechnikou sa nákazy šíria ľahšie, nemusí byť pravdivá. Podmienkou zdravého vetrania je však pravidelný a dôsledný servis. Mnohé prevádzky ho však ignorujú alebo zanedbávajú, čím ohrozujú zamestnancov aj zákazníkov. O tom, ako funguje vetranie, aké má limity a čo všetko technici objavia v nečistených filtroch, hovorí odborník na vzduchotechniku Rastislav Kolář z firmy Kolten z Prievidze.

03.04.2020 20:15 Bratislava má tri možné scenáre vplyvu pandémie na mesto (eTREND)
Mesto Bratislava vypracovalo a zverejnilo tri možné scenáre vplyvu pandémie nového koronavírusu na hlavné mesto. Mesto na základe nich už pracuje na konkrétnych plánoch a opatreniach, aby dosahy na fungovanie Bratislavy a jej obyvateľov boli čo najmenšie. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

03.04.2020 20:15 Hampl: Vláda pokračuje v móde strašenia, miesto príprav na lepšie časy (eTREND)
Rozhovor s Mojmírom Hamplom, riaditeľom KPMG v Českej republike a bývalým viceguvernérom Českej centrálnej banky o tom, prečo treba prejsť z módu strašenia do módu príprav návratu k bežnému životu.

03.04.2020 18:20 Známy pražský obchodný dom má nového majiteľa. Prejde kompletnou rekonštrukciou (eTREND)
Jeden z najznámejších obchodných domov v bývalom Česko-Slovensku – Kotva v Prahe, má nového majiteľa. Známu budovu v centre mesta kúpila skupina Generali od kontroverzného milionára.

03.04.2020 18:15 Bratislava zavádza ďalšie opatrenia. Zriaďuje hygienické stanice (eTREND)
Mesto Bratislava prijalo pre pandémiu nového koronavírusu ďalšie opatrenia, ktoré sa týkajú MHD, posilnenia hliadok mestskej polície na často navštevovaných miestach, zintenzívnenia informačnej kampane, ale aj seniorov, či ľudí bez domova. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

03.04.2020 18:15 Čaputová sa pre 13. dôchodky obrátila na Ústavný súd (eTREND)
Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok obrátila na Ústavný súd SR v súvislosti so zákonom o sociálnom poistení, ktorý zavádza 13. dôchodky. Tento svoj krok avizovala ešte 11. marca. Obsah napadnutého zákona hlava štátu nenamieta. Výhrady prezidentky sa týkajú výhradne legislatívneho procesu, v ktorom bol zákon prijatý.

03.04.2020 18:15 Dva zákony z balíka opatrení na podporu ekonomiky dostali zelenú (eTREND)
Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok podpísala dva zákony, ktoré Národná rada (NR) SR schválila vo štvrtok v súvislosti so zmiernením ekonomických a sociálnych dopadov súčasnej krízy. Ide o novelu Zákonníka práce a súvisiacich sociálnych právnych noriem, ako aj zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19.

03.04.2020 17:15 Rodičia blokujú poradovník na OČR. Do schránky chodia opakované žiadosti (eTREND)
E-mailové schránky Sociálnej poisťovne (SP) sú zahltené duplicitnými žiadosťami o dávky. Podľa poisťovne tak niektorí žiadatelia blokujú poradovník a vybavenie žiadostí bude trvať dlhšie. Poistenci tiež posielajú žiadosti s chybami, čím sa celý postup ešte viac komplikuje.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad