topspravy.sk mať prehľad
sobota, 20.10.2018 | Meniny má Vendelín

Meghan a Harry si užívajú prvú zahraničnú cestu (Ženy v meste)
Britský princ Harry s manželkou Meghan si užívajú 16-dňové turné po Austrálii, Fidži, Tongskom kráľovstve a Novom Zélande, ktoré je zároveň ich prvou zahraničnou cestou od májovej svadby.  Keďže hneď v prvý deň cesty oznámili, že čakajú dieťa, prežíva to s nimi celá Austrália. 

Manželka exprezidenta Interpolu má pochybnosti, či je ešte nažive (Ženy v meste)
Meng v druhej polovici septembra odcestoval z Francúzska, kde Interpol sídli, do Číny. Mengova manželka o svojom mužovi nemala nijaké informácie od 25. septembra, keď s ňou prestal komunikovať počas pobytu v Číne. 

Vo vláde v Etiópii i v Rwande sedí polovica žien (Ženy v meste)
Rwanda sa tak pripojila k hŕstke krajín - väčšinou európskych - kde ženy obsadzili 50 percent a viac ministerských kresiel.

Koaličné i opozičné poslankyne sa spolu odfotili s vlajkou sufražetiek (Ženy v meste)
Britské veľvyslanectvo na Slovensku usporiadalo v parlamente stretnutie poslankýň k stému výročiu získania volebného práva žien v Spojenom kráľovstve. Poslankyne z opozície aj koalície sa spoločne odfotili pred parlamentom s vlajkou sufražetiek.

Škótka obišla svet na bicykli za 125 dní a vytvorila nový rekord (Ženy v meste)
Je to neuveriteľný pocit. Jeden a pol roka som žila len pre toto. Dokazuje to, že my ženy dokážeme viac ako si myslíme, povedala 38-ročná Grahamová, ktorá pochádza zo škótskeho mesta Inverness.

Aj na Slovensku sa dá vyrobiť kvalitná prírodná kozmetika, hovorí Živnostníčka roka 2017 Martina Dudová (Ženy v meste)

Veda, výskum a klinické štúdie posúvajú ľudstvo stále dopredu. Mojím snom je pomôcť tomuto trendu v oblasti prírodnej kozmetiky, hovorí zakladateľka značky prírodnej kozmetiky NAVIA Ing. Martina Dudová, PhD.


Spomaľme, ale prosím, hneď! (Ženy v meste)
Viem - doba je veľmi rýchla, všetky máme povinnosti, záväzky, ambície, ciele, záhrady, robotu, ktorá nepočká, ale ak si môžete zapamätať jednu vetu z mojich myšlienok, nech je to: spomaľte!

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad