topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 23.4.2018 | Meniny má Vojtech

Strávili sme noc so signalistkou, ktorá na železniciach pracuje 40 rokov (Ženy v meste)
Začínala ako operátorka pri výpravcovi, hlásila vlaky, predávala lístky, pripravovala nákladné listy. Potom robila operátorku, tranziterku. Do Ľubochne sa vrátila, aby prijala, ako tvrdí – najťažšiu výzvu – prácu signalistky. Viera Lovásová začala pre Železnice Slovenskej republiky pracovať pred 40 rokmi. Dnes je jednou z 214 žien, ktoré tam pracujú ako signalistky.

Žena vypadla z raftu na rieke Belá a zomrela. Na splave bola s mužom a troma deťmi (Ženy v meste)
Raft s päťčlennou posádkou sa prevrhol počas splavovania rieky, viezli sa na ňom tri malé deti, muž a žena. Podľa informácií z riaditeľstva HaZZ ide o slovenskú rodinu z Bratislavy.

Ako žiť so smútkom (Ženy v meste)
Smútok je bežnou súčasťou našej emočnej výbavy a tým aj nášho života. Poznáme ho od malička, v zásade už veľmi malé deti pociťujú smútok, keď práve nemajú v okolí to, čo potrebujú, to čo majú radi, to, čo je pre nich životne dôležité.

Chcú spomaliť život na ulici a vyhnať z nej autá (Ženy v meste)
Korzovanie je symbolický návrat do obdobia, keď ľudia neutekali s pohárom instantnej kávy v ruke zo stretnutia na stretnutie ani neboli nervózni kvôli tomu, že chodec pred nimi je príliš pomalý. Jednoducho sa prechádzali a užívali si mesto. V Bratislave rastie iniciatíva, ktorá sa chce k tomuto konceptu vrátiť.

Celý svet dnes oslavuje tvorivosť (Ženy v meste)
Kreativita, tvorivosť a kultúra význame prispievajú k vzájomnému porozumeniu medzi národmi. Práve dnes táto myšlienka rezonuje svetom silnejšie. 

Sadíte alebo trháte? (Ženy v meste)
Už dva mesiace bojujeme na námestiach za slušné Slovensko. Ibaže chcieť slušnosť len po politikoch je strašne málo. Slušný musí byť každý jeden z nás. Pretože slušnosť nie je len o tom, že nepokradnem zo štátnej kasy, ale aj o tom, že neukradnem kvet zo sídliskovej predzáhradky, že nezničím prácu niekoho druhého.

Zomrel slávny hudobník. Hrával aj s Madonnou (Ženy v meste)
Mladý švédsky hudobník Tim Bergling tvoriaci pod umeleckým aliasom DJ Avicii dnes náhle zomrel. Mal iba 28 rokov. Smutnú správu pre CNN potvrdila hudobníkova PR manažérka Diane Baron.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad