topspravy.sk mať prehľad
piatok, 9. 12. 2016 | Meniny má Izabela

Biele Vianoce? Meteorológovia už tušia, ako bude: Ľudia sa predpoveď boja vysloviť (Topky)
BRATISLAVA – Budú sa niesť tieto Vianoce v znamení bielej romantiky? Alebo sa budeme s darčekmi brodiť v čľapkanici? To je otázka, ktorú si položili meteorológovia viacerých krajín. Pozrite sa, čo si myslia prísľube bielych Vianoc.

Chorvátske pobrežie zasiahlo podmorské zemetrasenie: TAKÁTO bola jeho sila! (Topky)
ZÁHREB - Podmorské zemetrasenie s magnitúdou 4,7 zasiahlo dnes strednú časť chorvátskeho pobrežia, oznámili chorvátski seizmológovia. Epicentrum otrasov sa podľa Európsko-stredomorského seizmologického centra (EMSC) nachádzalo osem kilometrov západne od chorvátskeho mesta Split a 167 kilometrov západne od bosnianskej metropoly Sarajevo. Hypocentrum zemetrasenia bolo v hĺbke 22 kilometrov.

Nečakané rozhodnutie Rezešovej vo väzení, víťazstvo svedomia? Životný zvrat na dosah (Topky)
BUDAPEŠŤ - Eva Varholíková-Rezešová, ktorá si odpykáva v budapeštianskej väznici trest za spôsobenie dopravnej nehody na maďarskej diaľnici M3, pri ktorej prišli v roku 2012 o život štyria ľudia, spravila nečakané rozhodnutie. Tamojší denník Blikk informoval, že po prvýkrát v živote hádam nielen pracuje, ale skutočne zmenila aj svoje správanie. Napriek tomu, že mala príležitosť, nepodala žiadosť o obnovu súdneho konania. Dôvodom má byť, že už nechce znovu vystaviť svoju rodinu útrapám, ktoré zažívala predtým a radšej si svoje previnenie odsedí.

Archívne VIDEO z roku 1998 demaskovalo Fica: Ako povzbudzoval "prostitútky" (Topky)
BRATISLAVA – Kedysi chcel médiá zachraňovať, dnes novinármi pohŕda. Premiér Robert Fico sa ešte ako člen SDĽ v roku 1998 spoločne s Mikulášom Dzurindom postavil za televíziu Markíza, ktorá po obsadení prežívala krušné časy.

Úžasné! Karel Gott opäť na Slovensku! (Topky)
Maestro opäť vystúpi pred svojich fanúšikov a to v Považskej Bystrici a v Prievidzi! Napriek správam o zlom zdravotnom stave, potvrdil svoje koncerty a poteší piesňami slovenské Publikum.

Ušetrite tieto Vianoce: Osem psychologických trikov, ako minúť v obchodoch menej peňazí (Topky)
BRATISLAVA - Pri nákupoch vianočných darčekov sa občas necháme uniesť a po návrate domov len zhrozene kontrolujeme bankový účet či stav peňaženky. Vianočný ošiaľ je niečo, čomu niektorí nevedia odolať. Je to aj váš prípad? Ak chcete tento rok nakupovať rozumne, riaďte sa v obchodoch niektorými z týchto ôsmich psychologických trikov. Ktoré to sú a ako vám môžu pomôcť?

PRÁVE TERAZ Univerzita v Košiciach v plameňoch: VIDEO Zasahuje tam viac ako 30 hasičov! (Topky)
KOŠICE - Budovu Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) na ulici Dr. Kostlivého v Košiciach zachvátil dnes večer rozsiahly požiar. Na mieste zasahuje viac ako 30 hasičov.

Vianočný hit bez vianočného klišé: Pozrite si čarovnú novinku Jany Kirschner (Topky)
BRATISLAVA - Po úspešných jesenných koncertoch pripravila Jana Kirschner na záver roka pre fanúšikov milé prekvapenie. V spolupráci so Slovenským rozhlasom nahrala pieseň s názvom Vianočná, ktorá síce podľa jej slov nie je ničím "ultra progresívnym", no zároveň sa úspešne vyhýba všetkým neduhom typickej vianočnej produkcie.

VIDEO Posledné zbohom od najlepšieho priateľa: Dojemná rozlúčka, ktorá nepotrebuje slová (Topky)
SACRAMENTO - Láske a priateľstvu medzi človekom a psom porozumie iba ten, čo to zažil. Rozlúčiť sa navždy je veľmi bolestivé a smútok pretrváva ešte dlho. Väčšinou plače majiteľ za svojim psím miláčikom, tento príbeh je ale úplne iný. Srdcervúce lúčenie boxerky Mollie so svojim pánom vháňa slzy do očí.

Zúfalé manželky opäť spolu: Neuveriteľné! Dnes rovnaké šupy ako pred rokmi (Topky)
LOS ANGELES - Vôbec to nie je zlé! Hollywood je plný hviezd, ktoré sa starnutia báť nemusia. K nim rozhodne patria aj herečky Eva Longoria (41) a Felicity Huffman (54), známe účinkovaním v seriáli Zúfalé manželky. Kolegyne pred pár dňami spoločne pózovali fotografom a vyzerali rovnako dobre ako pred rokmi. Ak nie lepšie...

Nenechajte sa demotivovať negatívnym myslením: Lenivosť, ako prekážka trvalého rastu (Topky)
BRATISLAVA - Žijeme v bláznivej spoločnosti. Keď niekto len s nechuťou plní veľa nezmyselných povinností, ktoré sa mu na stole len kopia, označíme túto nechuť ako poruchu či diagnózu.

Nové tváre televíznej obrazovky: Toto sú herecké objavy Slovenska v roku 2016 (Topky)
BRATISLAVA - Videli ste ich v roku 2016 takmer každý deň na televíznej obrazovke a aj tak stále nepoznáte ich mená? Pozrite si prehľad najväčších hereckých objavov, ktoré sa objavili na scéne a zaujali divákov.

PRÁVE TERAZ Univerzitná budova v Košiciach je v plameňoch: Zasahuje tam viac ako 30 hasičov! (Topky)
KOŠICE - Budovu Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) na ulici Dr. Kostlivého v Košiciach zachvátil dnes večer rozsiahly požiar. Na mieste zasahuje viac ako 30 hasičov.

Nemecko v šoku, polícia prekazila teroristický útok: U mladíkov našli vlajky Daeš! (Topky)
MNÍCHOV - Nemeckej polícii sa podarilo prekaziť islamistický teroristický útok na verejný objekt v dolnofranskom okrese Aschaffenburg v spolkovej krajine Bavorsko. Informoval o tom Bavorský rozhlas (BR).

V Liptovskom Mikuláši vystavujú zázračnú ikonu: Vraj dokáže vyriešiť veľký problém Slovenska (Topky)
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - V Liptovskom Mikuláši v mestskom múzeu momentálne vystavujú „zázračnú“ ikonu, ktorá by mohla pomôcť vyriešiť slovenský problém bezdetnosti a starnutia populácie. Ide o obraz srbskej svätice, svätej Petky, ktorá je považovaná za patrónku rodiny.

Dôležitá je najmä spolupráca krajín Európskej únie: Može to zachrániť veľa životov, tvrdí Kaliňák (Topky)
BRATISLAVA - Policajné, hasičské a záchranárske tímy zo štyroch krajín EÚ sa dnes predstavili v budove Európskej rady v Bruseli na podujatí, ktoré malo demonštrovať európsku solidaritu pri záchrane životov v prípade živelných katastrof či teroristických útokov. Minister vnútra SR Robert Kaliňák potvrdil, že ide o iniciatívu, ktorá sa zrodila v rámci nášho predsedníctva v Rade EÚ.

Americká hviezda opäť otcom: Tretie dieťa mu porodí modelka! (Topky)
LOS ANGELES - Americký herec, moderátor a rapper Nick Cannon bude mať údajne druhého syna. Správu priniesol americký magazín Us Weekly, ktorému to potvrdil nemenovaný zdroj z okolia 36-ročného herca.

Smer čaká snem: Pri zotrvaní Kaliňáka v straníckej funkcii bude kľúčový názor Fica (Topky)
BRATISLAVA - Zmyslom sobotného (10.12.) pracovného snemu Smeru-SD v Prešove nie sú len personálne otázky, teda najmä obsadenie postov podpredsedov, na ktoré sa sústreďuje mediálna pozornosť, ale aj program a koordinácia straníckych aktivít. V reakcii na vyjadrenie europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej (Smer-SD), podľa ktorej bude snem zbytočný, ak podpredsedom strany ostane Robert Kaliňák, to v diskusii na TABLET.TV povedal publicista Juraj Hrabko.

Sila prvého dojmu (Topky)
Vo vydavateľstve Noxi vychádza ďalšia zo série celosvetovo úspešných TED kníh s názvom Prvý dojem. Tentokrát ide o knihu etablovaného grafického dizajnéra, ktorý sa celý život venuje navrhovaniu knižných obálok. Chip Kidd sa v nej zamýšľa nad úlohou dizajnu v našich životoch. Prečítajte si knihu, ktorá je vyznaním lásky grafickému dizajnu aj vtipnou kritikou našej doby zároveň.

Smer čaká pracovný snem: Pri zotrvaní Kaliňáka v straníckej funkcii bude kľúčový názor Fica (Topky)
BRATISLAVA - Zmyslom sobotného (10.12.) pracovného snemu Smeru-SD v Prešove nie sú len personálne otázky, teda najmä obsadenie postov podpredsedov, na ktoré sa sústreďuje mediálna pozornosť, ale aj program a koordinácia straníckych aktivít. V reakcii na vyjadrenie europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej (Smer-SD), podľa ktorej bude snem zbytočný, ak podpredsedom strany ostane Robert Kaliňák, to v diskusii na TABLET.TV povedal publicista Juraj Hrabko.

Turisti zažili hotovú drámu: Nepriaznivé počasie ich uväznilo na ostrove, nastala evakuácia (Topky)
NAÍ DILLÍ - Posádky šiestich lodí a troch vrtuľníkov evakuovali dnes z ostrovov v Indickom oceáne viac ako 700 turistov, ktorých tam dočasne uväznilo nepriaznivé počasie, konkrétne cyklón Vardah.

Vianoce v duchu tradícií: V skanzenoch prežijete sviatky ako naši predkovia (Topky)
Blížia sa najkrajšie sviatky roka, počas ktorých dodržiavame viacero starých tradícií a zvykov. Ak ich chcete spoznať ešte viac a nazrieť do života našich predkov v autentickom prostredí, navštívte niektorý zo skanzenov. V adventnom období aj medzi sviatkami si viaceré z nich pripravili zaujímavý program. V spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch vám prinášame jeho prehľad.

Bez členstva v EÚ by ani jeden jej členský štát nehral významnejšiu politickú úlohu, tvrdí Juncker (Topky)
BRATISLAVA - Bez členstva v Európskej únii by ani jeden jej členský štát v dnešnom svete nehral významnejšiu politickú úlohu. Pri príležitosti 25. výročia zrodu Maastrichtskej zmluvy to dnes uviedol predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker pred študentmi na Maastrichtskej univerzite. Šéf EK študentom pripomenul kľúčové body zmluvy o vytvorení ekonomickej a monetárnej únie a vyzval európske štáty k väčšej jednotnosti, systémovej spolupráci a obhajobe spoločných úspechov.

Nešikovná Vačková v bolestiach: Dorantala si ruku! (Topky)
BRATISLAVA - Au! Herečka Zuzana Vačková (47) si len dva týždne pred Vianocami nechtiac vyrobila poriadne bolestivý zážitok. Potkla sa vraj tak nešťastne, že skončila na zemi. A odniesla si to jej ruka!

XXL balóny sú fuč! Aha, blonďavej sexbombe sa zmenšili prsia (Topky)
LOS ANGELES - U Charlotte McKinney (23) sme zvyknutí na to, že sa jej megavnady derú z výstrihu vždy von. Na tohtotýždňovej párty magazínu GQ však blonďavá sexica všetkých prekvapila. Jej prsia totiž pôsobili dojmom, akoby si ich dala zmenšiť.

Krvavý útok na trhovisku: Samovražedné atentátničky majú na svedomí desiatky mŕtvych (Topky)
KANO - Na 56 mŕtvych a 180 zranených stúpol počet obetí útokov dvoch samovražedných atentátničiek, ktoré sa dnes odpálili na trhovisku v meste Madagali na severovýchode Nigérie.

Prekvapivý nález u muža (30) v Holandsku: Zbraň, vlajka Daeš, podozrenie z prípravy útoku! (Topky)
HAAG - Holandská polícia zadržala 30-ročného muža, v ktorého byte objavila útočnú pušku kalašnikov, dva plné zásobníky a tiež obraz, na ktorom bola namaľovaná vlajka militantnej organizácie Daeš. Podozrivý je z prípravy teroristického činu.

Zima na nás poriadne zaútočila: Počet chorých stále stúpa, zatvárajú aj školy (Topky)
BRATISLAVA - V tomto kalendárnom týždni lekári nahlásili 49 185 chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO). Chorobnosť tak v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 5,1 percenta. Ako informoval hlavný hygienik Ján Mikas, najviac chorých bolo v Bratislavskom kraji, najmenej v Prešovskom. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov.

Je to oficiálne! Veľká šanca ukázať sa: Slovensko bude predsedníckou krajinou OBSE (Topky)
HAMBURG - Päťdesiatsedem členských štátov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) schválilo kandidatúru Slovenska na predsedníctvo v OBSE v roku 2019. Odhlasovali to dnes šéfovia diplomacií na zasadnutí 23. ministerskej rady v Hamburgu. Informoval o tom hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Stano.

Z tohto nebude mať Erdogan radosť: Sudca v Bologni nezastavil vyšetrovanie syna tureckého prezidenta (Topky)
BOLOGNA - Vyšetrujúci sudca z talianskej Bologne sa vyslovil za ďalšie skúmanie kauzy Bilala Erdogana, syna tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Zároveň odmietol návrh miestnej prokuratúry na zastavenie vyšetrovania prípadu pre nedostatok dôkazov v súvislosti s podozrením z prania špinavých peňazí. Informovali o tom dnes talianske médiá.

10 vecí, na ktoré si ani nespomenieme a kedysi sme ich používali každý deň (Topky)
BRATISLAVA - Internet, mobilné telefóny a počítače. Symboly digitálnej doby. Tieto vynálezy v podstate vytlačili zo sveta kopec vecí, ktoré sme kedysi používali každý deň a nahradili ich rôznymi jednoduchými a komfortnými riešeniami. Vybrali sme desať takýchto vecí, ktoré z nášho života už v podstate úplne zmizli a kedysi sme si ho bez nich pravdepodobne nedokázali ani predstaviť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad