topspravy.sk mať prehľad
streda, 28.6.2017 | Meniny má Beata

Gazprom zvažuje odchod z Turecka (Pravda)
Ruský plynárenský gigant Gazprom sa rozhoduje, či sa nestiahne z tureckého trhu, kde má viaceré firmy. Zostal by len dodávateľom zemného plynu.

Akú daň nám ešte vymyslia dokonalí, charakterní a slušní? (Pravda)
Dokonalí sociálni demokrati, charakterní, ktorí sa idú pre charakter roztrhať a slušní, odborní a hrdí sa namiesto riadneho spravovania krajiny sa venujú daniam, aby ešte viac ožobráčili Slovensko. Títo vládni zlepenci považujú slovenský národ za svoju hračku, s ktorou si môžu robiť čo chcú, môžu národ kedykoľvek poopľúvať, zosmiešniť a dokonca [...]

Nedávno prišiel do Slovana ako veľká posila. Teraz s ním rozviazali zmluvu (Pravda)
Kariéra slovenského futbalistu Tomáš Kóňu nebude pokračovať v bratislavskom Slovane, s klubom sa dohodol na predčasnom ukončení zmluvy.

Pokrivených obrazov M. R. Štefánika už bolo dosť (Pravda)
Mal horúcu hlavu a šialené plány. Tvrdohlavo, aj keď často boľavo, napĺňal svoje sny a túžby. Dôležité momenty životnej púte M. R. Štefánika osvetľuje nová hra Štefánik.

Škrtelov agent: Návrat do Anglicka je nereálny (Pravda)
Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel sa nevráti do anglickej Premier League.

Obchodníkom neprekáža nemecký model zatvárania predajní (Pravda)
Ďalšie sviatky, počas ktorých bude platiť zákaz maloobchodného predaja, obchodníci privítali. V prípade nedieľ chcú počkať na reakciu zákazníkov.

Ako zo žurnálu! Brazílska kráska v bikinách a jej snúbenec sú teda pár (Pravda)
Niektoré páriky vyzerajú doslova ako z reklamy. Platí to aj v prípade modelky Natalie Borgesovej a jej snúbenca Mika Satskeho.

Už to neutají! Rihannu načapali s arabským boháčom (Pravda)
Speváčka Rihanna je síce žena, ktorú spájali s mnohými mužmi, dôkazy na to ale chýbali. Tentoraz sa paparazzom zadarilo.

Pôvod nového počítačového vírusu nie je známy, podľa expertov má šíriť chaos (Pravda)
Kybernetickí experti špekulujú o pôvode škodlivého softvéru. Kto za útokom stál, ešte nie je známe.

Jedenásť zlomených rebier, poškodené pľúca. Motocyklová legenda je už doma (Pravda)
Dvojnásobný majster sveta v pretekoch superbikov Max Biaggi opustil 18 dní po vážnom zranení v tréningu disciplíny supermoto nemocnicu a ďalej sa bude zotavovať doma.

Útok vírusu v Rusku a na Ukrajine sa podarilo zastaviť (Pravda)
Utorkové globálny útok počítačovým vírusom v Rusku veľké škody nenapáchal, pretože bezpečnostné systémy na štátnej a podnikovej úrovni fungovali spoľahlivo.

Cestu na dovolenku autom predražujú diaľničné poplatky (Pravda)
Turisti, ktorí sa rozhodnú vydať na dovolenku do zahraničia vlastným autom, musia pamätať aj na to, že budú musieť kupovať diaľničné známky či platiť mýto.

Žiaden Assange, Pamela zbalila športovca. Má o 18 rokov menej! (Pravda)
Spájali ju niekoľko mesiacov s Julianom Assangeom, ale ona si napokon vybrala úplne iný typ muža. Pamela Anderson zbalila mladého športovca!

Daniel Krajcer bude zrejme kandidovať za bratislavského župana (Pravda)
Exminister kultúry Daniel Krajcer má v Bratislavskom kraji v jesenných voľbách do vyšších územných celkov podporu strany Most-Híd.

Boh zmizol. Nájde ho ten, ktorý v neho neverí? (Pravda)
Súboj medzi nebom a peklom je nekonečný. Čo ak zmizne Boh a odveká rovnováha bude narušená? Odpoveď je jasná – musí prísť Preacher!

Kiska: Slovensko nemá priority v riešení rómskej problematiky (Pravda)
Rómsky problém je podľa prezidenta Andreja Kisku najväčšou výzvou, akej Slovensko v súčasnosti čelí.

Vlani sa na Slovensku objavilo rekordných 87 nových prípadov nákazy HIV (Pravda)
Päť z nich bolo diagnostikovaných u cudzincov. Vlani lekári diagnostikovali desať nových prípadov AIDS a nahlásené boli aj tri úmrtia pacientov s HIV infekciou.

Minister obrany Gajdoš potvrdil chýbajúce náboje vo vojenskom sklade v Sklenom (Pravda)
Minister obrany Peter Gajdoš potvrdil po rokovaní vlády informáciu o strate nábojov z vojenského skladu v Sklenom (okr. Turčianske Teplice).

Útok na ďalšie finále. Slovenky čelia Fínkam (Pravda)
Ich mužským kolegom sa na rovnakom mieste pred mesiacom darilo. Vo víťaznú mágiu popradskej arény veria aj slovenské volejbalistky.

Zachráni MHC Martin primátor? Poslanci neschválili spoluprácu mesta s akcionármi (Pravda)
Existenčné problémy hokejového klubu MHC Martin pretrvávajú aj po pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Denník SME sa vyprofiloval, ako plátok pre štváčov a šíriteľov nepokoja, apel na toleranciu. (Pravda)
Ak si kupujem noviny, tak výlučne Pravdu, alebo Hospodárske noviny. Prečo ? Nie som senzáciochtivý čitateľ a tieto periodiká sa ešte stále dajú čítať, ako po stránke obsahovej, tak i ich formou, dikciou vyjadrovania sa k veciam, ktoré sa týkajú našej spoločnosti. Bulvár sa netají tým, že je bulvár, avšak SME sa štylizuje do roli objektívneho periodika. Omyl. SME by si [...]

Otvorrený list: smutná pravda za sugardatingom (Pravda)
Cítim, že sa potrebujem vyjadriť k tomuto problému, ktorý ma už istú chvíľu trápi a už nechcem byť dlhšie ticho. Mám kamarátku, ktorá nedávno začala randiť so staršími mužmi za výmenu výletov do Chorvátska, Dior slnečných okuliarov a Prada kabeliek, odkladajúc tak svoje kariérne a rodinné plány. Už ju nespoznávam a neviem sa už viac pozerať na to, akú [...]

Danko navštívil demilitarizovanú zónu na hranici so Severnou Kóreou (Pravda)
Predseda NR SR Andrej Danko v závere svojej pracovnej cesty v Kórejskej republike, kde zastupoval Slovensko na Summite predsedov parlamentov euro-ázijských krajín, navštívil aj demilitarizovanú zónu na hranici so Severnou Kóreou.

Pred rokom odišiel do hereckého neba Bud Spencer (Pravda)
Vyštudoval právo, ale bol aj dobrý športovec, výborný plavec, držiteľ národných rekordov a účastník olympijských hier. Do povedomia celosvetovej verejnosti sa však Carlo Pedersoli zapísal ako herec pod pseudonymom Bud Spencer. Do hereckého neba odišiel pred rokom. Azda všetci, ktorí chlapiska Buda Spencera poznali, ťažko uveria, že bol vynikajúcim plavcom, ktorý [...]

Šéfom ÚRSO by mohol byť Ľubomír Jahnátek (Pravda)
Komisia, ktorú zostavilo ministersto hospodárstva, odporučila vymenovať za šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomíra Jahnátka.

Drucker stiahol koncept oddlženia zdravotníckych zariadení (Pravda)
Minister zdravotníctva (MZ) SR Tomáš Drucker stiahol z rokovania vlády koncept oddlženia zdravotníckych zariadení. O materiáli chce ešte diskutovať.

Ambulantní lekári chcú viac peňazí, hovoria o výpovediach pre poisťovne (Pravda)
Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) otvára zmluvy s poisťovňami, dôvodom je nedostatočné financovanie ambulantného sektora.

S tebou ma nebaví svet! (Pravda)
VERONIKA ŠIKULOVÁ: Nie, nemusíš robiť v cvernovke ani nosiť kerku či truklu v nose, ani sa „sundať“ piatok čo piatok niekde v krčme, nemusíš chodiť na náckovské zhromaždenia.

Staníc STK bude viac, pokuty pre vozidlá bez kontroly nižšie (Pravda)
Trh prevádzkovateľov staníc technickej kontroly a pracovísk emisnej kontroly sa bude liberalizovať. Zároveň sa zníži výška pokút pre autá bez kontroly.

Zomrel Michael Bond, tvorca medvedíka Paddingtona (Pravda)
Vo veku 91 rokov zomrel anglický spisovateľ Michael Bond. Tvorca príbehov o medvedíkovi Paddingtonovi skonal 27. júna doma po krátkej chorobe.

Predmestie Pekla – Chudoba (Pravda)
Materiálna chudoba má mnoho podôb a tvárí. Nedostatok finančných prostriedkov spôsobuje miliardam ľudí na planéte problémy s ich vlastným bytím. Denne zomierajú deti v krajinách tretieho sveta od hladu a na podvýživu, pretože ich rodičia, aj keď otročia v neľudských podmienkach im nedokážu zabezpečiť jedlo. Na druhej strane vo “vyspelých krajinách” sú [...]

Biokoridory v bratislavskej Karlovej Vsi pomôžu včelám aj ľuďom (Pravda)
Kvitnúce biokoridory majú v Karlovej Vsi pomôcť v boji s horúčavami. Sú to trávnaté ostrovčeky, ktoré vznikajú špeciálnym kosením.

Dawaj, bestia! Poľský kladivár Fajdek drví konkurenciu (Pravda)
Keď sa Pawel Fajdek roztáčal v kruhu pred prvým pokusom, poľský guliar Konrad Bukowiecki z publika hlasno zakričal: Dawaj, bestia! Prinieslo to svoje ovocie.

V minulom roku na Slovensku vzrástla násilná kriminalita, ale aj jej objasnenosť (Pravda)
Počet zistených prípadov násilnej trestnej činnosti narástol o 696 v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Som malinká čiastočka nespokojnosti vo vzťahu mesto Prešov verzus vláda (Pravda)
S ohľadom na svoj súčasný vek považujem všetko u nás, súvisiace s budovaním severného obchvatu na rýchlostnej ceste R4 za voľačo už naozaj neuveriteľne bradaté, lebo verte- neverte, pri čakaní na začiatok tejto, pre pohodu, zdravie a potreby občanov, aj funkčnosť mestskej dopravy potrebnej stavby som veru celkom zostarol a nielen ja si musím pomáhať spomienkami [...]

Na zatvorenie obchodov počas nedieľ obchodníci zatiaľ tlačiť nechcú (Anketa) (Pravda)
Ďalšie sviatky, počas ktorých bude platiť zákaz maloobchodného predaja podľa novely Zákonníka práce, obchodníci privítali.

Britský expert: Corbyn teraz musí zvládnuť parlament (Pravda)
"Britská vláda síce má na svojej strane väčšinu, ale predsa len v Dolnej snemovni nemá výraznú prevahu,“ povedal pre Pravdu expert na britskú politiku Peter Snowdon.

Alves predčasne ukončil zmluvu s Juventusom. Mieri za Guardiolom (Pravda)
Brazílsky futbalista Dani Alves sa po jednej sezóne v Juventuse lúči s talianskou ligou. Mal by zamieriť do Manchestru City.

Desaťročná šachová majsterka porazila Andreja Kisku. Prezident vzdoroval 30 minút (Pravda)
Prezident SR Andrej Kiska prijal výzvu 10-ročnej Lucie Kopičákovej z Lučenca na súboj, ktorý sa uskutočnil v prezidentskom paláci.

Strabag rozbehol práce na moste cez Ružínsku priehradu (Pravda)
Prvé práce na odstránení havarijného stavu mosta na ceste druhej triedy cez Ružínsku priehradu začali v stredu pracovníci spoločnosti Strabag.

Hannessey Venon F5: Americké 'tornádo' chce poraziť Chiron (Pravda)
Rivalita medzi texaským Hannessey a francúzsko–nemeckým Bugatti pokračuje. Nový Venon F5 má totiž opäť ambíciu poraziť konkurenta z Molsheimu. Chce ho doslova prevalcovať rýchlosťou 480 km/h!

Etihad cestujúcim umožní vydražiť si voľné vedľajšie sedadlo (Pravda)
Letecká spoločnosť cestujúcim ponúka zaujímavú možnosť, ako sa poistiť, že vedľajšie sedadlo zostane počas letu prázdne.

Imrecze bude šéfovať európskej organizácii, združujúcej 44 daňových správ (Pravda)
Prezident finančnej správy František Imrecze sa stal prezidentom európskej organizácie daňových správ Intra-European Organisation of Tax Administrations (IOTA).

Požiarnymi testami v Anglicku neprešlo už 120 výškových domov (Pravda)
Protipožiarnymi testami v Anglicku neprešlo už 120 výškových domov.

V prípade smrti chlapca v bauMaxe vypovedajú znalci (Pravda)
Tragédia zo žilinského bauMaxu, kde pred dvomi rokmi v máji zomrel trojročný chlapček, stále nie je súdne uzavretá.

Tragédia v Hillsborough: Obvinili 6 ľudí, polícia stále čelí podozreniam (Pravda)
V súvislosti s tragédiou na sheffieldskom futbalovom štadióne Hillsborough, v ktorej bolo v roku 1989 ušliapaných 96 fanúšikov, obvinili šiestich ľudí.

Bývalá členka pravicového Národného frontu sa zaľúbila a pomohla tak migrantom (Pravda)
Francúzka Béatrice Huretová z Boulogne-sur-Mer pri Calais bola ešte pred siedmimi rokmi členkou krajne pravicového Národného frontu.

Lekári odporučili Arethe Franklin, aby zrušila koncert (Pravda)
Americká speváčka Aretha Franklin zo zdravotných dôvodov zrušila koncert v kanadskom Toronte, ktorý sa mal uskutočniť 1. júla počas tamojšieho džezového festivalu.

Continental chce dať zbohom reproduktorom. Hrať bude celé auto (Pravda)
Výsledok je vraj úžasný. Tí, ktorí nový systém generovania zvuku v aute počuli, hovoria, že znie lepšie, ako súčasné najdokonalejšie audiosústavy. A to bez jediného reproduktora.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad