topspravy.sk mať prehľad
sobota, 21.10.2017 | Meniny má Uršuľa

Zlatokopka v base (Pravda)
Usporiadaný život sa zvrtne v streľbu, smrť a väzenie… Svojrázna hrdinka je späť už po tretíkrát, no ani tentoraz nebude nudiť. Autorka Lucia Sasková disponuje úžasnou schopnosťou vtiahnuť čitateľa do deja a nedáva žiadnu šancu predvídať osud postavy bez mena. Podtitul Nezažiješ, neuveríš je absolútne trefný. Alebo si vy viete predstaviť, že vás zatknú a [...]

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš (Pravda)
Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert (Pravda)
Brne. Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Kuzminová ukázala dokonalé telo v plavkách. A naznačila športové ciele (Pravda)
V uplynulej sezóne bojovala so zdravotnými problémami, ale mesiac pred začiatkom olympijskej zimy najlepšia slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová (33) srší pozitívnou energiou.

Otvorene o islamizácii III – PARAZITI (Pravda)
Nie, nechcem písať o imigrantoch ako o parazitoch. Chcem opísať moje skúsenosti s parazitmi, ktorí pochopili utečeneckú vlnu ako výzvu na svoje zbohatnutie. Bez morálky a škrupúľ. To, že do Európy počas dvoch rokov náhle a bez pozvania prišlo skoro dva milióny utečencov je fakt, ktorý je všeobecne známy. Aj to, že ich príde ešte viac a to aj v podobe ich rodinných [...]

Zaslúžia si Česi Babiša s Okamurom vo vláde? Bude spoluvládnuť skoro zabudnutá ODS? (Pravda)
Babiš vtrhol na politickú scénu pred minulými voľbami ako tsunami, z „nobody politika“ sa stal so svojou stranou jedného muža ANO druhou najsilnejšou politickou silou. Získal 18,7% a musel byť ČSSD s 20,5% prijatý za rovnocenného partnera do vlády. Odvtedy jeho preferencie rástli a podľa agentúry STEM dosiahli vrchol až 32% niekedy v júni tohto roku. Potom na neho [...]

Otázka na R. Fica : Prečo máme drahšie potraviny ako Maďarsko a Poľsko ? (Pravda)
Nech p. Fico zdôvodní ako je možné, že počas Ficovej vlády sú “potravinárské ceny” v Maďarsku a Česku nižšie o 10% ako na Slovensku. Ďalej sa pýtam p.Fica, prečo sú poľské ceny nižšie o 30% (olej,maslo) až 40% (masť) ako na Slovensku. Ceny na Slovensku rastú rýchlejšie ako mzdy. Fakty hovoria za seba. Čo teda urobil p. Fico výnimočné pre národ [...]

Známa lekárka Pallová prestrelila. Mini a odhalené stehná do kostola! (Pravda)
Kostol Klarisiek v Bratislave zastrešil v minulosti už nejedno kultúrne podujatie ako koncert či čítanie kníh. Vo štvrtok večer to bola módna prehliadka.

Výmena M. Kotlebu nie je podstatou volieb v BBSK (Pravda)
Kto si namýšľajú, že porážkou M.Kotlebu v blížiacich sa voľbách sa vyrieši problém, mal by veľmi rýchlo precitnúť. Pretože stať sa predsedom samosprávneho kraja neznamená veľa, ak za úspešným kandidátom nebude podpora poslancov. A pokiaľ sa bavíme o podpore nového predsedu, a možnosti, aby naplnil to, čo pred voľbami sľúbil, veľmi rýchlo sa vynorí otázka [...]

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky (Pravda)
Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

V Nitre sa schádzajú politici Smeru. Hlavnými témami budú sociálny balíček a župné voľby (Pravda)
Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

Zase nový chlap? Scarlett Johanssonovú načapali so šéfkuchárom (Pravda)
Žeby to nedokázala dlho vydržať po boku jedného chlapa? Reč je o herečke Scarlett Johanssonovej a tvrdia to aspoň nové správy spoza oceánu.

Bývalý minister vnútra Krajči havaroval, mal vypité (Pravda)
Medzi obcami Spišský Hrušov a Jamník (okr. Spišská Nová Ves) dnes napoludnie havaroval bývalý minister vnútra Gustáv Krajči.

Saganov veľký rival valcuje v Číne. Gaviria vyhral už tretiu etapu (Pravda)
Kolumbijčan Fernando Gaviria z tímu Quick-Step Floors aj do tretice uspel v etapovej koncovke na cyklistických pretekoch Okolo Kuang-si v Číne, ktoré sú posledným podujatím prestížneho seriálu UCI WorldTour v sezóne 2017.

Cirkev miluje Európu a verí v jej budúcnosť (Pravda)
Európa podľa biskupov nie je len územie, ale aj duchovná výzva.

Polícia zadržala muža podozrivého z útokov nožom v Mníchove (Pravda)
Nemecká polícia zadržala muža podozrivého z útokov nožom v Mníchove.

Pred piatimi rokmi vzali Američanovi Armstrongovi tituly z Tour de France (Pravda)
Kariéra Lancea Armstronga, kedysi ospevovaného cyklistu a sedemnásobného víťaza Tour de France, sa definitívne uzavrela začiatkom roku 2011.

V Česku pokračujú voľby do Snemovne. Ľudia môžu hlasovať do 14:00 (Pravda)
V Česku sa po nočnej prestávke znovu otvorili volebné miestnosti. Ľudia môžu hlasovať do 14:00. V piatok svoj hlas odovzdali asi dve pätiny voličov.

Z Mjanmarska ušlo do Bangladéša už takmer 600-tisíc Rohingov, vyhlásila OSN (Pravda)
Takmer sedemtisíc Rohingov pustil Bangladéš cez hranice v piatok, po tom, ako museli na hraniciach čakať štyri dni.

Sexuálne násilie v Hollywoode (Pravda)
MATEJ IVANČÍK: Prakticky každý deň sa rozširuje zoznam žien, ktoré Harvey Weinstein sexuálne obťažoval alebo sa ich pokúšal znásilniť.

Veselý klaun Roberto Benigni (Pravda)
Začínal ako cirkusant, ale svetovú slávu získal za film Život je krásny. Ako herec balansuje medzi veselými a vážnymi úlohami. Roberto Benigni oslávi 65 rokov.

Madrid chystá pre Katalánsko nové voľby (Pravda)
Španielska vláda si zaistila opozičnú podporu pre rozpustenie katalánskeho parlamentu a vypísanie predčasných volieb, ktoré by sa mali konať do troch mesiacov.

Otázky a odpovede: O dedičnosti či závažnosti psoriázy (Pravda)
Otázky a odpovede o tom, či sa dá psoriáza vyliečiť, alebo či je dedičná.

Sú ženy rovnoprávne s mužmi? (Pravda)
Čo je to vlastne tá rovnoprávnosť o ktorú ženy tak vytrvalo bojujú? Čo spôsobila emancipácia žien? Veľkú úlohu na znerovnoprávnení žien mala v minulosti kresťanská cirkev, ktorá ženu označovala za pôvodkyňu dedičného hriechu a tým ju začala stavať do podradnej úlohy voči mužovi. Spoločnosť prevzala tento model, mužom vyhovoval. Celé stáročia sa ženy snažili [...]

Manželka odložila kariéru, ďakujem jej za to, hovorí zamilovaný Thor (Pravda)
Austrálsky herec Chris Hemsworth je vďačný za to, že ho manželka, španielska herečka a modelka Elsa Pataky, podporuje v kariére.

Ensemble Modern presvedčí o kvalitách súčasnej hudby (Pravda)
Do Bratislavy v sobotu zavítajú členovia medzinárodného súboru Ensemble Modern, aby spoločne s mladými hudobníkmi predviedli skladby renovovaných autorov.

Čierna bodka (Pravda)
Citlivejšie povahy načítajte! Bude to o nočných morách, v ktorých čierny bod pohltí všetko. Keď som mala 18 rokov začala som mať strašné nočné mory. Sen bol vždy ten istý. Bola som v bielej miestnosti, ktorá bola úplne prázdna. Vyskytovala sa v nej len malá čierna bodka. Každým snom som sledovala so strachom ako sa vždy čoraz viac zväčšuje. Mala som pocit hroziacej [...]

Zlodeji, komouši, fašisti a ŠTB Slovák? (Pravda)
. Takto častovali dlhé roky a mesiace potenciálnych účastníkov novej Českej vlády príslušníci “štandardných” politických strán v ČR, ktoré doviedli našich susedov do pozemského raja? . Piráti, KSČ, SPD a čo je úplne zo všetkého “najhoršie”, Slovák? Čechom? Ajajáj! . Môžu byť radi! . Ak sa [...]

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad