topspravy.sk mať prehľad
piatok, 9. 12. 2016 | Meniny má Izabela

V Košiciach horí univerzita, zasahujú hasiči (Pravda)
V budove Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach vypukol požiar, zasahuje viac ako 30 hasičov.

Médiá musia byť inteligentnému človeku na smiech (Pravda)
O čom je dnes politika? Je to odborná práca? Je to práca pre ľudí? Alebo sa zhodneme skôr na tom, že väčšina z poslancov háji záujmy ekonomicky silnej, avšak početne slabej skupiny finančných magnátov? A prečo sa nám tu rozmáha pravicový extrémizmus? Základnou tézou je, že vplyv na spoločnosť majú dnes 3 základné faktory. Výchova, vzdelávací systém [...]

V Miláne zatkli 12 sparťanov. Opäť sa bili ničili štadión (Pravda)
Skupina fanúšikov futbalistov AC Sparta Praha sa nevedela zmestiť do kože v talianskom Miláne.

Duemila Route: 'Mafiánska' zbierka áut vyniesla astronomickú sumu (Pravda)
Rozprávková aukcia áut zhabaných talianskou políciou vyniesla takmer dvojnásobok pôvodných odhadov. Išlo o milióny eur. Viac, ako si ktokoľvek trúfol tipovať. Únik na daniach talianskeho „podnikateľa“ je nepochybne vyrovnaný.

Carreras dal publiku krásny predvianočný darček, sám seba (Pravda)
Milánska La Scala, londýnska Royal Opera, Metropolitná opera v New Yorku... Vďaka Josému Carrerasovi sa bratislavské publikum vo štvrtok na chvíľku prenieslo do najslávnejších operných domov sveta.

Škriniar si v Taliansku buduje dobré meno. Zmení v zime klub? (Pravda)
Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie a talianskeho klubu Sampdoria Janov Milan Škriniar by počas blížiaceho sa zimného prestupového obdobia mohol zmeniť klub.

Britom by migranti chýbali, potravinári varujú pred rastom cien (Pravda)
Bez pracovníkov z ostatných krajín Európskej únie sa v Británii pravdepodobne zvýšia ceny potravín, tvrdia tamojšie potravinárske firmy.

V nedeľu opäť vyrazia na trať štátne IC vlaky (Pravda)
Štátna Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) po takmer roku obnovuje prevádzku expresných InterCity (IC) vlakov.

Jeglič: Odohrali sme jeden z najlepších zápasov (Pravda)
Trápia ich meškajúce výplaty, početné zranenia i mizerná forma. Na Helsinki to však vedia.

Únik čpavku zrušil zápas v Banskej Bystrici (Pravda)
Šláger kola hokejovej TipsportLigy odložili. Zápas Banskej Bystrice s majstrovskou Nitrou sa z dôvodu technickej poruchy na chladiacom systéme v Banskej Bystrici neuskutoční.

Parov Stelar vystúpi 12. mája v Bratislave (Pravda)
Rodák z Linzu sa v rámci svojho Burning Spider Tour zastaví napríklad aj v Budapešti, kde sa predstaví 13. mája v Budapest Parku.

Slovensko bude predsedníckou krajinou OBSE v roku 2019 (Pravda)
Kandidatúru Slovenska na predsedníctvo v roku 2019 v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe schválilo 57 účastníckych štátov organizácie.

Zarážajúca arogancia poslancov . . . (Pravda)
Ak dáte moc hlupákom, kariéristom a zlodejom, nedivte sa životu v hlúposti, poddanstve a chudobe Nedá sa poprieť, že v súčasnom parlamente je veľmi málo pozitívneho, ba dá sa otvorene povedať, že poslanecká snemovňa nebola nikdy tak nepotrebná, ako práve dnes. Vyplýva to z faktu, že do poslaneckých lavíc zasadli dva druhy ľudí – prvú skupinu tvoria tváre, [...]

Požičovňa slovenská (Pravda)
MARIÁN REPA: Jozef Markuš, ktorý šéfoval Matici slovenskej 20 rokov, túto národnú ustanovizeň spravoval tak, akoby bola jeho súkromným majetkom.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad