topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.10.2018 | Meniny má Lukáš

Washington Post zverejnil posledný príspevok nezvestného Džamála Chášukdžího (Mediálne)
Americký denník Washington Post zverejnil v stredu posledný príspevok nezvestného saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího, v ktorom píše o dôležitosti slobody tlače na Blízkom východe.

RTVS prinesie predvolebné diskusie s kandidátmi na primátorov a starostov (Mediálne)
Telerozhlas v súvislosti s novembrovými komunálnymi voľbami pripravil sériu 33 predvolebných diskusií s kandidátmi na primátorov a starostov miest a obcí nad 25-tisíc obyvateľov. Naživo ich od 22. októbra odvysiela Dvojka a Rádio Regina.

Európske televízie spájajú sily, seriálmi chcú konkurovať Netflixu a spol. (Mediálne)
Európski verejnoprávni vysielatelia z Nemecka, Francúzska a Talianska pokračujú s projektom, ktorý má posilniť ich postavenie a pomôcť im pri financovaní kvalitnej produkcie. Stratégiu nepochybne zvolili aj v súvislosti so stúpajúcou konkurenciou streamingových služieb na čele s Netflixom.

Slovenské reklamné agentúry prvý raz zverejnili, za koľko robia (Mediálne)
Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS) zverejnil cenník výkonov reklamných agentúr na slovenskom trhu. Cieľom je poskytnúť trhu benchmark a pomôcť v orientácii aj klientom.

Najsilnejšou mediálnou agentúrou bola vlani Unimedia, najviac vzrástla PHD (Mediálne)
Celkové čisté reklamné výdavky v minulom roku na Slovensku opäť narástli, podľa odhadov zástupcov najväčších mediálnych agentúr na úroveň približne 346 milióna eur. Cez slovenské mediálne agentúry prešlo vlani viac ako 237 milióna eur.

RTVS chystá novú šou. Bude hľadať Najväčšieho Slováka (Mediálne)
Novým ohláseným projektom RTVS je prime-timeová šou Najväčší Slovák. Verejnoprávna televízia ju podľa všetkého pripravuje na základe formátu BBC. Producentsky sa na nej podieľa Peter Núňez. V minulosti sa už rovnaký projekt mal u nás realizovať, no zo zámeru zišlo.

Ešte viac tureckých telenoviel. Peniaze do nich naleje aj vláda (Mediálne)
Turecké ministerstvo kultúry a cestovného ruchu sa rozhodlo zlepšiť finančné podmienky tvorcom seriálov a podporiť export projektov do zahraničia. Tamojšia vláda tým chce prispieť propagácii krajiny v zahraničí.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad