topspravy.sk mať prehľad
utorok, 20.2.2018 | Meniny má Lívia

Nemecko má priveľa elektriny z uhlia a vetra. Predá ju Belgicku, ktoré odpája jadro (EurActiv)
Nemeckú a belgickú sieť má do roku 2020 prepojiť podzemné vysokonapäťové elektrické vedenie za 500 miliónov eur. Jeho kapacita bude 1000 MW.

Technológie by mali priniesť presnejšie poľnohospodárstvo (EurActiv)
Spoločný poľnohospodárska politika bude podporovať nové technológie v agrosektore aj po roku 2020. Veľké očakávania sa spájajú najmä s tzv. technológiami presného poľnohospodárstva.

Favoritom na post viceprezidenta Európskej centrálnej banky je Španiel De Guindos (EurActiv)
Eurposlancom sa viac pozdáva guvernér Írskej centrálnej banky Philip Lane. Španielovi vyčítajú politickú minulosť, možný konflikt záujmov a fakt, že sa odmietol vzdať ministerskej stoličky. 

Nemecké firmy pochopili, že musia myslieť na rodinný život zamestnancov (EurActiv)
Za posledných 10 rokov sa v Nemecku zvýšil podiel otcov na materskej z 3 na 36 %. JEKATERINA RUDOLPH vysvetľuje, ako sa pro-rodinné politiky stali pre firmy zdrojom úspor a výhodou v boji o kvalifikovanú pracovnú silu.

Nemeckého novinára po roku tureckého zadržiavania prepustili. Zabral Merkelovej tlak? (EurActiv)
Turecký premiér Binali Yildirim sa na vlastnú žiadosť včera (15. februára) v Berlíne stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Hoci hlavnou témou malo byť naprávanie nemecko-tureckých vzťahov, bolo jasné, že meno zadržaného novinára Deniza Yücela sa dostane na pretras.

Predstavy Komisie a členských štátov o Európskom menovom fonde sa líšia (EurActiv)
Komisia navrhuje, aby sa Európsky menový fond pri vykonávaní svojich úloh povinne zodpovedal Európskemu parlamentu. Členským štátom eurozóny sa to nepáči.

Spoločná európska obrana: Staré víno v nových fľašiach? (EurActiv)
Prehĺbená obranná spolupráca v rámci Európskej únie prostredníctvom PESCO (Stála štruktúrovaná spolupráca) bola spustená s veľkými fanfárami na konci roka 2017. No len čas ukáže, či sa s jej pomocou podarí dosiahnuť niečo podstatné, píše NICK WITNEY.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad