topspravy.sk mať prehľad
streda, 20.2.2019 | Meniny má Lívia

Timmermans o maďarskej kampani: Je to takmer montypythonovské (EurActiv)
Ministri riešili dezinformačné kampane a právny štát v Maďarsku a Poľsku rovnaký čas ako Orbánova vláda vyšla s podobne ladeným proti-junckerovským plagátom.

Microsoft odhalil kyberútoky na mimovládky, v čase eurovolieb ponúkne ochrannný softvér (EurActiv)
Americká spoločnosť zaznamenala v ostatnom období niekoľko kybernetických útokov na neziskové organizácie a európske think-tanky. Pre ochranu eurovolieb zavádza voľne prístupný nástroj, ktorý bude dostupný aj na Slovensku.

Fidesz k euroľudovcom nepatrí, tvrdí Juncker (EurActiv)
Nová mediálna kampaň maďarskej vlády, ktorá útočí na predsedu Komisie Junckera a filantropa Sorosa ako na stúpencov nelegálnej migrácie vyvolala v Únii búrlivú reakciu.

Na vláde vzniká nový orgán, ktorý má pomôcť s novou koncepciou eurofondov (EurActiv)
Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu navrhuje vytvoriť Radu vlády pre politiku súdržnosti na roky 2021 až 2027. Nový vládny orgán má pomôcť predísť chybám, ktoré sprevádzali prípravu súčasného programového obdobia.

Občianske preukazy v Únii by mali podliehať prísnejším štandardom (EurActiv)
Europarlament a Rada EÚ sa dohodli na prísnejších pravidlách pre jednotné občianske preukazy v Únii. Okrem iného by mali na čip pribudnúť otlačky prstov a platnosť by nemala presiahnuť desať rokov.

Europoslanci odovzdali Komisii podklady ku kauzám v slovenskom agrosektore (EurActiv)
Predstavitelia Iniciatívy poľnohospodárov Alžbeta Oravcová a Jaroslav Jánoš sa v utorok v Bruseli stretli s viacerými poslancami Európskeho parlamentu z Výboru pre kontrolu rozpočtu, aby poukázali na dôvody ostrého štrajku poľnohospodárov a na "katastrofálny stav" slovenského poľnohospodárstva.

Československo žije v EÚ naďalej. Slovensko hrá v koalíciách na istotu (EurActiv)
Na mape spojenectiev v EÚ vidieť Vyšehradskú štvorku stále veľmi jasne. Slovensko sa najviac „kamaráti“ s Českou republikou, Maďarsko a Poľsko ho častejšie frustruje.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad