topspravy.sk mať prehľad
piatok, 21.7.2017 | Meniny má Daniel

Prečo EasyJet presúva do Schwechatu 110 lietadiel (eTREND)
Prvý airbus A320 pre 180 cestujúcich vo farbách lowcostovej spoločnosti easyJet, ktorý bol prevedený z britskej do rakúskej registrácie priletel za veľkej slávy vo štvrtok predpoludním z Londýna na viedenské letisko Schwechat.

Miláno sa rozhodlo skoncovať so selfie tyčami (eTREND)
Aký bol život pred prepuknutím epidémie „selfičok“ zverejňovaných na sociálnych sieťach, začínajú zisťovať turisti prichádzajúci do talianskeho Milána. Mesto, známe ako svetová metropola módy, prijalo nové pravidlá, ktoré sú namierené proti nevhodnému správaniu turistov.

Akt silného vlastenectva: Nóri dobrovoľne platia extra daň (eTREND)
Nórska stredopravá vláda vzbudila pozornosť, keď prišla s unikátnym daňovým návrhom. Každý Nór, ktorý má dojem, že odvádza na daniach málo, môže pre lepší pocit odviesť ešte dodatočnú dobrovoľnú daň.

Na kancelársky trh v Bratislave mieria dlho očakávané projekty (eTREND)
Kancelársky trh v Bratislave čakajú turbulentné mesiace. Dokončenia sa totiž dočká viacero dlho očakávaných projektov. Záujem o nové priestory stále je. Dokazujú to aj aktuálne štatistiky Bratislava Research Forum, ktoré zaznamenali v druhom štvrťroku pokles neobsadenosti.

Grécky ostrov Kos zasiahlo zemetrasenie, zahynuli dvaja ľudia (eTREND)
Pri silnom zemetrasení, ktoré v noci zasiahlo turecké pobrežie a grécke ostrovy v Egejskom mori, zahynuli minimálne dvaja ľudia. Z ostrova Kos, ktorý je najviac postihnutou oblasťou, hlásia aj viac ako 120 zranených.

Rusov baví robiť nám zle, vyhlásil šéf CIA (eTREND)
Rusi budú vždy pátrať po tom, ako by nám mohli skomplikovať život. Sú presvedčení, že je to takto správne, vyhlásil na bezpečnostnom diskusnom fóre v Aspene šéf americkej CIA Mike Pompeo.

Na viedenskom letisku zavádzajú skenovanie tváre (eTREND)
Na viedenskom letisku začali zavádzať skenery tváre, ktoré by mali automaticky porovnávať črty tváre pasažiera s naskenovanou fotografiou z jeho cestovného dokladu.

Oscarový favorit Dunkirk: vojnový film bez krvi, aký ste ešte nevideli (eTREND)
Filmov z druhej svetovej vojny už bolo veľa. Postupne diváci prešli všetky fronty, zažili príbehy jednotlivcov, meraveli pri scénach holokaustu a zúčastnili sa mnohých operácií. Šesť rokov výrazného historického konfliktu zmapoval Hollywood aj takmer každý európsky národ. Christopher Nolan však v roku 2017 uvádza autorský projekt (režíruje a sám si napísal scenár), ktorým sa nesústredí len na hrôzy vojny, vybranú jednotku či hrdinov.

Elon Musk predstavil ďalší šialený nápad: najdlhší tunel sveta (eTREND)
Miliardár a vizionár Elon Musk vo štvrtok ohlásil vznik nového projektu. Na východnom pobreží medzi New Yorkom a Washingtonom DC by mal vzniknúť gigantický tunel, v ktorom by mal premávať vysokorýchlostný dopravný systém hyperloop.

Váhostavu zrazili pokutu za Širokého na zlomok pôvodnej. Aj tak sa ide súdiť (eTREND)
Úrad pre verejné obstarávania (ÚVO), ktorý od Váhostavu v súvislosti s Jurajom Širokým žiadal potvrdenie o jeho skutočných vlastníkoch, udelil spoločnosti za skrývanie podnikateľa pokutu 100-tisíc eur. Tú napokon výrazne znížili na 20-tisíc eur, píše web denníka Nový čas. Váhostav však ani s nižšou pokutou nesúhlasí a podal na súd žalobu.

Netflixová nevera: Keď sa z Game of Thrones stane tajná milenka (eTREND)
Piper Chapman sa krátko pred nastúpením do väzenia so slzami v očiach lúči so svojím priateľom Larrym. Okrem večnej lásky si sľúbia aj jednu na prvý pohľad banalitu: nové časti seriálu Mad Men si pozrú spolu, až keď sa Piper po trinástich mesiacoch dostane na slobodu. V jeden večer, keď už je jeho partnerka v base, Larry náhodou prepne na TV kanál, kde práve beží spomínaný seriál. Zaváha, ale nakoniec u neho prevládnu televízne pudy a s chuťou si pozrie obľúbenú šou. Z malej televíznej zrady sa nakoniec vykľuje začiatok konca ich vzťahu.

Investícia v Žiline za 5 miliónov: Schweiter rozšíri výroba plexiskiel o polovicu (eTREND)
Švajčiarsky výrobca plexiskiel Schweiter Technologies plánuje rozšírenie výroby svojej žilinskej dcéry Polycasa Slovakia o takmer polovicu. Produkciu fabriky, ktorá je jedným z viacerých pokračovateľov bývalých Považských chemických závodov, chce investor posunúť z terajších necelých 11-tisíc ton ročne až na 16-tisíc ton. Podnik k trom existujúcim linkám na výrobu doskového plexiskla totiž pridá štvrtú.

Register partnerov verejného sektora – zápis dobrovoľný alebo povinný ? (eTREND)

Jaguar Land Rover bude motory vyrábať aj v Číne (eTREND)
Britský výrobca luxusných áut Jaguar Land Rover (JLR) otvoril v Číne svoj prvý zahraničný závod na výrobu motorov. Automobilka už v Číne spolupracuje s miestnou firmou Chery a nový závod je súčasťou plánovanej investície v objeme 10,9 miliardy jüanov (1,4 miliardy eur). Uviedla to agentúra Reuters.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad