topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.11.2017 | Meniny má Emília

Sudánsky prezident požiadal Putina o ochranu pred USA (eTREND)
Sudán chce byť pre Rusko bránou do Afriky a na oplátku potrebuje ruskú ochranu pred Spojenými štátmi. Počas štvrtkovej návštevy Ruska to povedal sudánsky prezident Umar Bašír. S novinármi hovoril pri príležitosti stretnutia s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v prímorskom letovisku Soči, uviedla agentúra AP. Podľa sudánskeho prezidenta sa Spojené štáty správajú agresívne a prispievajú ku konfliktu v Sudáne.

Smer výrazne zvyšuje príplatky k mzde, argumenty expertov odignoroval (eTREND)
Premiér Robert Fico ohlásil 1. mája veľké zmeny v Zákonníku práce – vyššie príplatky za prácu v noci, vo sviatok, v sobotu a v nedeľu. A tieto zmeny sú už tu. Smer ich presadí cez svojich poslancov. Ján Podmanický, Martin Glváč a Ľubomír Petrák ich posunuli do parlamentu v novele Zákonníka práce. Platiť by mali na budúci rok od začiatku mája budúceho roka, a to bez hlbšej analýzy vplyvov na podnikateľské prostredie a ekonomiku. Vláda opäť raz obíde medzirezortné pripomienkové konanie a odignoruje argumenty zamestnávateľov a expertov.

Zamestnanci Amazonu vyhlásili na Black Friday štrajk (eTREND)
Zamestnanci amerického internetového predajcu Amazon v Nemecku a Taliansku plánujú štrajk na Black Friday. Vo štvrtok to uviedli odborové zväzy oboch krajín, ktoré citujú agentúry Reuters a AFP. Protest proti pracovným podmienkam by mohol ohroziť vybavovanie objednávok počas tohto dňa, kedy vďaka výrazným zľavám tovaru padajú na celom svete nákupné rekordy.

Zdravotný stav Slovákov sa za 17 rokov zlepšil. Najmä tých bohatých (eTREND)
Bez prehodnotenia systémov zdravotníctva nie je možné zabezpečiť, aby naďalej spĺňali svoj účel a poskytovali starostlivosť zameranú na pacienta. Vyplýva to zo zdravotných profilov 28 krajín, ktoré uverejnila Európska komisia.

Ikea sťahuje v USA milióny bielizníkov a komôd, ktoré usmrtili deti (eTREND)
Švédsky nábytkársky reťazec Ikea sťahuje v Spojených štátoch a Kanade z trhu 29 miliónov bielizníkov a komôd, ktoré sú spájané s úmrtím ôsmich detí. Oznámil to riaditeľ spoločnosti Lars Petersson. Ikea bude spotrebiteľov zároveň dôraznejšie informovať, že tento nábytok sa môže ľahko prevrhnúť, ak nie je správne pripevnený k stene.

Zig Zag prinesie do Bratislavy nový koncept bývania semivillas (eTREND)
Inzercia | Semivillas prinášajú do Bratislavy unikátne riešenie, ktoré spája výhody rodinného domu a bytu. Inšpirované svetovou architektúrou prinesú úplne nový pohľad na to, ako budovať nielen moderné, ale aj komfortné bývanie. 12 rezidenčných jednotiek pre náročnejšiu klientelu v pokojnej a vyhľadávanej lokalite na Kolibe s vlastnou záhradkou a výhľadom na mesto sa začne stavať už na jar 2018.

Test VW Polo: Malý dôkaz o slušnom pokroku (eTREND)
Nie je problém postaviť superinteligentný dom, ktorý bude fungovať samostatne a informuje majiteľa o každom pohybe pred dverami. Alebo vyrobiť smartfón s rozpoznávaním tváre či tablet s 3D premietaním ako zo scifi filmu. Aj na Mesiac možno ísť ak veľmi, ale veľmi chcete. Len na všetko treba poriadny balík peňazí alebo známostí. Nič však neukáže pokrok lepšie než malé cenovo dostupné auto. Napríklad Volkswagen Polo.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad