topspravy.sk mať prehľad
piatok, 21.9.2018 | Meniny má Matúš

Dominator môže zhltnúť Fabušov mäsokombinát, jeho pozadie zostáva utajené (eTREND)
Fabriku, zamestnancov i dlhy zadlženého Púchovského mäsového priemyslu (PMP), ktorý ešte donedávna ovládal pätinu domáceho spracovania mäsa, môže prevziať malá bratislavská firma Dominator za 20-tisíc eur. Na dnešnom mimoriadnom valnom zhromaždení mäsokombinátu to odobrili jeho hlavní akcionári – pôvodný rozhodujúci vlastník Anton Fabuš, ako aj zahmlený spoluvlastník, ktorý vstúpil do firmy až po jej páde do dlhov – americká schránková firma Digital Screen Network.

Tovar medzi USA a Čínou lieta a pláva ako divý (eTREND)
Čínske firmy sa snažia maximálne urýchliť export tovarov do USA ešte predtým, ako vstúpia do platnosti nové clá prezidenta Donalda Trumpa. Obchodná vojna USA s Čínou vyvolala horúčkovitú aktivitu na mori aj vo vzduchu.

Rusko pracuje na znížení závislosti od dolárov (eTREND)
Rusko pracuje na spôsoboch, ako znížiť svoju závislosť od USA a amerického dolárového systému. Vyhlásil to v piatok minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v súvislosti so sankciami USA proti Moskve.

Krajiny EÚ prišli za rok o 150 miliárd eur z DPH (eTREND)
Členské krajiny Európskej únie stratili v roku 2016 takmer 150 miliárd eur na príjmoch z dane z pridanej hodnoty (DPH). Uviedla v piatok Európska komisia (EK) s odvolaním sa na výsledky novej štúdie.

Staré spôsoby vládnutia s Ficom neodišli (eTREND)
Názor | Expremiér Robert Fico sa prezidentovi vyhrážal, aby sa netešil, že on neodchádza. V skutočnosti naozaj neodišiel, z úzadia rozhoduje takmer o všetkom.

Mayová žiada EÚ o rešpekt, krajinu pripravuje na brexit bez dohody (eTREND)
Spojené kráľovstvo aj Európska únia sa chcú dohodnúť, stále však zostávajú dva veľké problémy, ktoré treba vyriešiť. Vyhlásila to v piatkovom prejave britská premiérka Theresa Mayová, ktorá reagovala na priebeh rozhovorov s lídrami európskej dvadsaťsedmičky počas predchádzajúcich dvoch dní v Salzburgu.

101 Drogerie: Futbalista zakotvil v drogérii, hotelier na farme (eTREND)
Každý deň vstáva skoro ráno a ide si zabehnúť šesť kilometrov. Po športovom výkone sa presunie na vlastnú farmu neďaleko Senice a až potom začína pracovať.

Kapor má byť drahší. Rezort ukazuje prstom na teplá a Česko (eTREND)
Tohtoročné letné horúčavy by mohli mať vplyv na zvýšenie cien vianočných kaprov v SR. Uviedla Zuzana Peiger Ačjaková z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Babiš požiadal mimovládky, aby vybrali sýrske siroty (eTREND)
Vybrané siroty z utečeneckých táborov by potom mohli presunúť do Česka.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad