topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.5.2019 | Meniny má Ela

Eurovoľby 2019: Ako hlasovať (eTREND)
Hlasovaním v Holandsku a v Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali štvordňové voľby do europarlamentu. V 21 krajinách sa bude voliť až v nedeľu.

Katastrofa menom Lesy SR a zbytočný a predražený tender na kamery (eTREND)
Prečo sa oplatí kúpiť si nové číslo TRENDU.

SpaceX vypustila prvé satelity svojej internetovej siete (eTREND)
Americká spoločnosť SpaceX vypustila vo štvrtok raketu Falcon 9 s prvými 60 družicami pre vlastnú satelitnú sieť Starlink, ktorá by mala poskytovať používateľom na Zemi vysokorýchlostné pripojenie k internetu.

IT vo firmách dokážu viac, ale najprv treba zvládnuť základ (eTREND)
Automatizácia a umelá inteligencia môžu IT oddeleniam pomôcť zlepšiť svoje základné služby a možno sa konečne posunúť aj do role inovátora a motora rastu.

Opel Corsa bude mať aj elektrickú verziu (eTREND)
Opel ukázal novú generáciu Corsy trochu neštandardne. Najskôr vytiahol elektrickú verziu a postupne budú nasledovať ostatné, benzínové a naftové. Corsa, podobne ako Peugeot 208 bude naďalej ponúkať aj naftové motory, čo pri malých autách už nie je štandardom.

Prečo veríme konšpiráciám: Pomoc hľadáme u politicky spriaznených duší (eTREND)
Predstavte si nasledujúcu situáciu. Máte pred sebou vyriešiť technickú úlohu a potrebujete poradiť. Pomôcť vám môže Michal, ktorý sa síce v probléme príliš nevyzná, ale volí rovnakú politickú stranu ako vy. Alebo vám môže pomôcť Martin, ktorý je oveľa zdatnejší v danej problematike, ale volí úplne inú politickú stranu. Na koho radu dáte?

Problémové boeingy by sa mohli vrátiť do prevádzky už koncom júna (eTREND)
Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) očakáva, že Boeingy 737 Max by sa mohli v USA vrátiť do prevádzky už koncom júna. Predstavitelia FAA to súkromne povedali členom Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO), uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje oboznámené so záležitosťou.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad