topspravy.sk mať prehľad
piatok, 25.5.2018 | Meniny má Urban

U.S. Steel má megazákazku, oceľ bude dodávať do Samsungu v Egypte a Rusku (eTREND)
Košická oceliareň má za sebou jeden z najlepších rokov v histórii a pred sebou veľkú zákazku. Juhokórejský gigant Samsung s ňou totiž plánuje rozšíriť spoluprácu.

Premiér nepriamo potvrdil meno kandidáta na šéfa policajného zboru (eTREND)
Predseda vlády Peter Pellegrini sa bude s ministerkou vnútra Denisou Sakovou (obaja Smer-SD) rozprávať o tom, či je policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník vhodnou osobou na post policajného prezidenta. Až potom bude verejne prezentovať svoj názor na takúto nomináciu. P. Pellegrini to uviedol počas piatkovej tlačovej konferencie na ministerstve zdravotníctva.

Test Kawasaki Ninja 400: Malý krok od pribináčika k jogurtu (eTREND)
Niekde na zakrútených cestách okolo Bojníc mi hlavou prebehne, ako som sa obával o pohodlie malej Ninje. Ale ani teraz po vyše 200 kilometroch ma nič nebolí, aj keď existujú komfortnejšie stroje na dlhé cesty. Najmenší superšport od Kawasaki sa tu ale dokonale baví, veď má k dispozícii plno ostrých zákrut a krátkych roviniek. K tomu pekné výhľady do okolia.

Lubyovej reforma znie výborne. Na spásu školstva nestačí (eTREND)
Názor | Po piatku už neplatí, že slovenské školstvo sa bez vízie potáca od desiatich k piatim a pravidelne v ňom vybuchujú dôsledky dlhodobo neriešených problémov. Od dnešného dňa už víziu má. Ministerka školstva Martina Lubyová predstavila verejnosti plán, ako by mal meniť systém výchovy a vzdelávania na Slovensku v nasledujúcich desiatich rokoch.

Budapešť dostane štrnásty most, pôvodne plánovaný pre olympiádu (eTREND)
Podľa nedávno vyhlásených výsledkov medzinárodnej súťaže navrhne nový budapeštiansky most cez Dunaj holandsko-britské konzorcium UNStudio a Buro Happold Engineering. Projekt dokončia o dva – tri roky, realizácia sa predpokladá niekedy medzi rokmi 2028 až 2033.

Lubyová predstavila východiská pre program rozvoja výchovy a vzdelávania (eTREND)
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS) predstavila v piatok na tlačovej konferencii základné východiská pre Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania (NPRVaV) na Slovensku. Založený bude na dvoch druhoch východísk, a to kvalitatívnom a kvantitatívnom. Zároveň avizovala, že dokument predložia na rokovanie vlády o dva týždne.

V Turkménsku kontrolujú toalety, ľudia nesmú pošpiniť noviny s obrázkami prezidenta (eTREND)
Polícia v Turkménsku kontroluje tamojším obyvateľom toalety, aby zistila, či nepoužívajú namiesto toaletného papiera noviny s fotografiami prezidenta Gurbangulyho Berdimuhamedova. Informovala o tom televízia BBC s odvolaním sa na ruský spravodajský server Fergana.

Stav Slovenska: korupčná schéma ešte drží pokope (eTREND)
Názor | Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty. Ide o korupčný škandál známy ako Operación Gürtel, ktorý je považovaný za jeden z najväčších v histórii demokratického Španielska.

V Prištine padli rozsudky za nelegálne transplantácie a obchod s orgánmi (eTREND)
Majiteľa kosovskej kliniky Medicus a jej hlavného anestéziológa odsúdili vo štvrtok za obchodovanie s ľuďmi a organizovaný zločin. Podľa súdu v Prištine nelegálne vykonávali transplantácie orgánov s cieľom predávať ich pacientom, informuje server Balkaninsight.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad