topspravy.sk mať prehľad
streda, 20.9.2017 | Meniny má Ľuboslav/Ľuboslava

Termínovaný vklad vs. sporiaci účet: Ktorý zarába lepšie? (eTREND)
Úroky z úverov išli v posledných rokoch výrazne dole a s nimi automaticky klesli aj výnosy z úrokov klasických bankových produktov, ako sú termínované vklady, vkladné knižky, sporiace a bežné účty. Dôvodom sú hlavne nízke úroky od ECB, ktoré sú takmer na nulovej úrovni.

Čínske automobilky zavelili v Európe do útoku (eTREND)
Čínske automobilky si na prezentáciu modelov chystaných pre Európu vybrali najväčší autosalón na starom kontinente v nemeckom Frankfurte. Tento rok tu mali premiéru štyri značky, ktoré chcú napodobniť úspech juhokórejských automobiliek Hyundai a Kia. Práve tie sa z pozície outsiderov prepracovali na vážných konkurentov tradičných európskych automobiliek.

Kúpa jazdeného auta bez platnej technickej kontroly (eTREND)
Kúpil som v autobazáre päťročné osobné motorové vozidlo na splátky. Pri predaji mi predajca tvrdil, že vozidlo má platnú STK. Aj v preberacom protokole je uvedené, že STK je platná do 3.10.2018. Zistil som však, že auto už nemá platnú STK, pričom pôvodnému majiteľovi v bazári povedali, že oni to vybavia. Kúpnu zmluvu som uzatvoril na základe § 588 a nasl. zákona č. 40/1964 Zb. Môžem požadovať od predajcu vybavenie STK na jeho náklady, keďže ma uviedol do omylu? Prípadne môžem odstúpiť od zmluvy, ak by s vybavením STK nesúhlasil?

Kde je jedna z najlepších kuchýň na Liptove (eTREND)
Chateau GrandCastle – Magdaléna Zai

Patrice Levy-Bencheton: Nový Duster je viac Duster ako kedykoľvek predtým (eTREND)
Dacia predstavila na autosalóne vo Frankfurte nový Duster. Dlho očakávaná novinka ponúka mnoho prvkov, ktoré doteraz v modeloch Dacie neboli. Dizajnovo zase nadväzuje na svojho predchodcu, ale aktualizuje línie a posúva ich k lepšiemu. O novom modeli sme sa zhovárali s globálnym produktovým manažérom automobilky, Patrice Levy-Benchetonom.

Pri zemetrasení v Mexiku zomrelo 248 ľudí, počet obetí pribúda (eTREND)
Počet obetí ničivého zemetrasenia s magnitúdom 7,1, ktoré v utorok zasiahlo Mexiko, stúpol na 248. Informáciu potvrdil šéf agentúry civilnej obrany Luis Felipe Puente. V samotnej metropole Mexiko zahynulo podľa neho 49 ľudí a v rovnomennom štáte, ktorý ju obklopuje prišlo o život desať osôb

Trump: Ak budeme musieť, Severnú Kóreu nadobro zničíme (eTREND)
Americký prezident Donald Trump opäť pohrozil komunistickej Severnej Kórei, že ak neprestane provokovať jadrovými testami a konfrontačnými vyhláseniami, bude čeliť odplate zo strany Spojených štátov. „Pre raketového muža je to samovražedná misia, preňho aj pre jeho režim,“ odkázal D. Trump v prejave pred Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov (OSN) severokórejskému vodcoci Kimovi Čong-unovi. Severokórejská delegácia opustila rokovaciu miestnosť už na začiatku Trumpovho prejavu.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad