topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 22.7.2018 | Meniny má Magdaléna

Spojiť Dunaj a Labe je sci-fi, zmysel ale časť kanála má, hovorí český minister (eTREND)
Spojenie Dunaja s Odrou a Labem je v Českej republike stále živou témou. Pre trasu, po ktorej by mala viesť vodná cesta spájajúca Baltik s Čiernym morom, platí stavebná uzávera.

Loptu, ktorú dostal Trump do daru od Putina, preverujú tajné služby (eTREND)
Futbalová lopta s emblémom majstrovstiev sveta, ktorú minulý pondelok na summite v Helsinkách venoval ruský vodca Vladimír Putin prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi, skončila v rukách americkej prezidentskej ochranky.

Automobily budúcnosti sa zmenia na izby v byte (eTREND)
Jeho úlohou je pripraviť koncern Volkswagen na budúcnosť. Automobilový priemysel čakajú výrazné zmeny, ktoré radikálne ovplyvnia spôsob, ako výrobcovia áut fungujú. Zákazníkmi už nebudú jednotlivci, ale celé mestá, ktorým automobilky poskytnú komplexné riešenia mobility.

Americkí producenti bravčoviny doplácajú na clá (eTREND)
Pred vypuknutím obchodného sporu medzi USA a Čínou vyvážali americkí spracovatelia mäsa až 90 percent všetkých prasacích hláv a paprčiek do Číny a Hongkongu. A za ceny vyššie, ako by dostali kdekoľvek inde vo svete.

Les je zdravý, slamky problém nevyriešia a bežecké topánky sú často len marketing (eTREND)
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

Na Balkáne sa stále nachádza 60-tisíc nelegálnych imigrantov (eTREND)
Napriek novému presmerovaniu migračných trás v smere do Španielska zostáva situácia na Balkáne naďalej napätá. V regióne sa nachádza zhruba 60-tisíc nelegálnych prisťahovalcov. Uviedol to expert rakúskeho Spolkového kriminálneho úradu na nelegálnu migráciu Gerald Tatzgern.

Ktorá univerzita spraví plagiátora rektorom ako prvá? (eTREND)
Súťaž sa už rozbehla

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad