topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 4. 12. 2016 | Meniny má Barbora

Fidel vydal rozkaz zo záhrobia. Ulice nesmú niesť jeho meno (eTREND)
Kubánsky prezident Raúl Castro v sobotu vyhlásil, že jeho vláda zakáže pomenovanie ulíc a iných verejných miest po jeho bratovi Fidelovi. Zosnulý vodca si totiž neželal, aby došlo k vzniku kultu osobnosti.

Japonci oznámili cenu svojej vesmírnej letenky, budú o polovicu lacnejší ako Branson (eTREND)
Najväčšie japonské aerolinky ANA a cestovná agentúra H.I.S. vo štvrtok oznámili, že plánujú posielať turistov do vesmíru v priebehu siedmich rokov. Obidve spoločnosti v októbri investovali celkovo 50 miliónov jenov (asi 412-tisíc eur) na urýchlenie vývoja kozmickej lode, ktorá by mala dopraviť dvoch pilotov a šiestich pasažierov.

Battlefield 1: Akčná séria konečne zamierila do prvej svetovej (eTREND)
Recenzia | Prvá svetová vojna je fascinujúce obdobie histórie, ktoré si herní vývojári s výnimkou pár stratégií doteraz nevšímali. Druhá svetová, Vietnam a sci-fi konflikty podchycujú pravidelne, no WWI akoby nebola dostatočne zaujímavá, hoci takisto obsahuje zaujímavé pasáže. Battlefield 1 sa tejto šance chopil.

Anjelský poklad z podzemia Atiky (eTREND)
Gréci majú na juhu anjelské podzemie. Sedem až osem metrov pod zemou sa inde začína vláda pekelných mocností, pod Atikou pokračuje nebeské teritórium.

Vďaka Dobrému anjelovi tritisíc rodín dostáva pomoc každý mesiac (eTREND)
Inzercia | Keď v lete 2006 zaplavili Slovensko žlté bilbordy, ešte nikto netušil, že o desať rokov budú symbolom najväčšej nefiremnej charity na Slovensku. A dokonca aj slovenského prezidenta. Andrej Kiska sa vtedy spolu s Igorom Brossmannom rozhodli zanechať ruch podnikateľského prostredia a chceli vrátiť životu to, čo im dal, podeliť sa o úspech a energiu. Tak vznikol DOBRÝ ANJEL.

Trumpove telefonáty do sveta spôsobili menší diplomatický chaos (eTREND)
Novozvolený prezident Spojených štátov Donald Trump v sobotu absolvoval sériu telefonických rozhovorov so svojimi budúcimi zahraničnými náprotivkami. V noci z piatka na sobotu sa uskutočnil aj Trumpov bezprecedentný telefonát s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen.

Žena, ktorá prišla na svet v 19. storočí, stále žije (eTREND)
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania)

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad