topspravy.sk mať prehľad
sobota, 24.6.2017 | Meniny má Ján

Vodca britských labouristov Jeremy Corbyn sa chce pokúsiť o nové voľby (eTREND)
Vodca britskej opozície Jeremy Corbyn sa chce pokúsiť o vypísanie nových parlamentných volieb. Dnes ho citoval denník Daily Mirror. Corbynoví labouristi vyšli z volieb, ktoré sa konali 8. júna, posilnení, zatiaľ čo konzervatívci premiérky Theresy Mayovej síce vyhrali, ale v parlamente stratili väčšinu.

Kde stojí pekelná fabrika na iPhony (eTREND)
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

Prečo neznášame a milujeme byrokraciu (eTREND)
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru, úsek cestovných dokladov. Je pred dovolenkami, hala je plná čakajúcich. Veľký rad rastie aj pri vchode, no nehýbe sa. Hoci je ešte ďaleko do konca úradných hodín, automat s dotykovou obrazovkou prestal vydávať poradové čísla. Ľudia napriek tomu vzorne čakajú ďalej. Je to bizarný pohľad, ale čo ak stroj prehodnotí situáciu a vpustí ešte pár šťastlivcov dovnútra?

Prílev utečencov do USA za Trumpa prudko klesol (eTREND)
Prílev utečencov do Spojených štátov sa za prvé tri mesiace vlády Donalda Trumpa znížil proti záveru vlády jeho predchodcu Baracka Obamu takmer na polovicu.

Bakalársky titul je pre väčšinu študentov len tranzitným stupňom (eTREND)
Slovensko má v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami v demografickom ročníku ľudí od 23 do 28 rokov vysoký podiel magistrov a inžinierov. Bakalársky titul je pre drvivú väčšinu vysokoškolákov na Slovensku len tranzitným a nie konečným stupňom kvalifikácie. Podiel magistrov a inžinierov v demografickom ročníku ľudí od 23 do 28 rokov prekračuje 35 percent.

Šéf správnej rady Intesy: Predať VÚB? To sa tu skôr posilníme (eTREND)
Gian Maria Gros-Pietro predtým, než prišiel na čelo správnej rady Intesy, pôsobil v Taliansku desať rokov ako šéf Národnej hospodárskej a sociálnej rady. Je preto zvyknutý radiť politikom a ako profesor ekonómie sa pozerá na problémy z vysokého nadhľadu.

Najstarší väzeň v USA je vo veku 100 rokov na slobode (eTREND)
Najstarší väzeň v Spojených štátoch, niekdajší člen jedného z mafiánskych klanov pôsobiacich v New Yorku, bol vo veku 100 rokov prepustený z väzenia v štáte Massachusetts. Informovala o tom americké médiá.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad