topspravy.sk mať prehľad
piatok, 18.8.2017 | Meniny má Elena/Helena

Fico je vo forme. Danko už fakticky skončil (eTREND)
Názor | Andrej Danko nie je Robert Fico. Jasne o tom hovorí vývoj prvej vážnej koaličnej krízy. Pre novinárov je premiér často terčom kritiky. Väčšinou oprávnenej. Keď však urobí správne rozhodnutie, treba to oceniť.

Prečo v prípade Štefana Hlinku, ktorý stratil 300-tisíc, veľa čakať netreba (eTREND)
Bývalý šéf Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Štefan Hlinka (na fotografii v strede) mal nešťastie v šťastí. Zodpovedný nálezca síce na políciu priniesol batoh, v ktorom mal exmanažér zhruba 300-tisíc eur v hotovosti, no jeho verzia o pôvode majetku zatiaľ veľmi políciu nepresvedčila. A ministerstvo dopravy ho aktuálne odvolalo aj z poslednej verejnej funkcie. Na stôl sa tak opäť dostala otázka o dierach v legislatíve, ktorá by mala podobné prípady riešiť.

Najlepší anglický rodinný dom: panoramatický výhľad a vlastná lodenica (eTREND)
Rodinný dom South Street v mestečku Lewes v grófstve Východný Sussex získal vo svojej kategórii všetky najvýznamnejšie britské pocty. Pred dvoma rokmi ho na jeseň krátko po postavení predstavili v populárnej sérii Grand Designs televízie Channel 4, rok nato získal cenu novín Sunday Times Britský dom roku 2016 a tento rok mu Kráľovský inštitút britských architektov udelil Národnú cenu.

Ako sa zachraňujú stimuly pre Jaguar? Zmenou zákona (eTREND)
Automobilka Jaguar Land Rover Slovakia, ktorá porušila zákon o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní, sa možno vyhne trvalému zaradeniu na zoznam nelegálnych zamestnávateľov. Tým pádom sa vyhne pokute za nelegálne zamestnávanie, ale čo je pre ňu dôležitejšie, môže sa vyhnúť problémom s čerpaním štátom prisľúbených investičných stimulov vo výške 130 miliónov eur.

Bašternák vypovedal na polícii, pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť (eTREND)
Podnikateľ Ladislav Bašternák vo štvrtok vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre. Informoval o tom spravodajský portál pluska.sk s tým, že pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť. Portál pripomína, že podnikateľ čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného.

Rozšafným Slovákom, ktorí sa zadlžujú najrýchlejšie v regióne, zahučí alarm (eTREND)
Rozšafným Slovákom, ktorí sa zadlžujú najrýchlejšie v regióne a od roku 2010 dokázali svoje dlhy zdvojnásobiť, by mal pribudnúť nový dlhový „alarm“. K prísnejším pravidlám pre hypotéky, ktoré platia od tohto marca, budúci rok pribudnú podobné brzdy aj v spotrebnom úverovaní.

USA sa nezadržateľne blížia k ďalšej recesii, ktorá stlačí sadzby hlboko do mínusu (eTREND)
Je len otázka času, kedy americká ekonomika spomalí a príde ďalšia recesia.

Na diaľnici D1 budú robiť ďalšie opravy, obmedzia dopravu (eTREND)
Pre opravy a výmenu mostných záverov bude čiastočne uzavretý privádzač diaľnice D1 v Bratislave v križovatke Zlaté Piesky a na diaľnici D4 medzi križovatkou Stupava a obcou Stupava a medzi križovatkou Stupava a závodom Volkswagen Slovakia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Akcie aeroliniek a cestoviek po útokoch prudko klesajú (eTREND)
Akcie európskych leteckých spoločností a cestovných kancelárií oslabujú v reakcii na teroristické úroky v Španielsku. Ich súhrnný index pred poludním odpisoval zhruba 1,4 percenta. Akcie aeroliniek mali ale straty oveľa vyššie. Easyjet, Ryanair, vlastník British Airways IAG a Lufthansa, rovnako ako španielska AENA, odpisovali dve až tri percentá.

Nemecká vláda tvrdí, že nezasahuje do rokovaní o Air Berlin (eTREND)
Nemecká vláda sa nezúčastní na rokovaniach o prevzatí insolventnej leteckej spoločnosti Air Berlin a nebol stanovený ani žiadny termín na ich predaj. Oznámil to hovorca ministerstva hospodárstva, ktorý tak reagoval na štvrtkové slová ministra dopravy Alexandra Dobrindta.

Vo Fínsku útočil muž s nožom, pobodal niekoľkých ľudí (eTREND)
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Rakúska vláda je ochotná zachrániť leteckú spoločnosť Niki

Ryanair chce obmedziť predaj alkoholu. Opilci robia na palube neporiadok (eTREND)
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť navrhuje, aby reštaurácie a bary na na britských letiskách nepredávali cestujúcim alkoholické nápoje od desiatej večer do desiatej ráno. A tiež chce, aby bol predaj limitovaný aj počas dňa, na dva drinky na jeden boarding pass.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad