topspravy.sk mať prehľad
streda, 26. 10. 2016 | Meniny má Demeter

Kandidát na prezidenta netuší, ako žijú ľudia (eTREND)
Kandidát na francúzskeho prezidenta Jean-François Cope utŕžil v rozhovore poriadnu hanbu, keď nedokázal správne odpovedať na otázku, koľko stojí v obchodoch obľúbená čokoládová rolka. Tipol si až desaťkrát nižšiu cenu ako v skutočnosti, a vyslúžil si tým posmech aj kritiku médií a voličov na sociálnych sieťach.

Mercedes-Benz pridá do ponuky triedu X (eTREND)
Mercedes už dávnejšie oznámil, že plánuje zavítať aj medzi pick-upy. Výlet s G63 AMG 6x6 bol efektný, ale príliš vzdialený finančným možnostiam drvivej väčšiny motoristov. Bližšie k nim by sa mala dostať trieda X, ktorú automobilka ukázala zatiaľ ako koncept.

Pre rozpočet predvolal Brusel Talianov na koberček (eTREND)
Európska komisia v utorok vyzvala Taliansko, aby jej vysvetlilo, prečo na budúci rok plánuje oveľa vyšší rozpočtový deficit, ako ešte v máji sľúbilo. Komisia tiež žiada odpoveď na otázku, prečo vláda plánuje zvýšenie štrukturálneho deficitu, ktorý odpočítava jednorazové položky a vplyv ekonomického cyklu. Ministri financií Európskej únie požadujú jeho zníženie.

Ako sa pracuje v Rakúsku: Skvelý plat, vyššie pracovné nároky (eTREND)
Pred piatimi rokmi otvorili svoj pracovný trh cudzincom aj posledné štyri krajiny Európskej únie – Nemecko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko a pre Slovákov obľúbené Rakúsko. Láka našincov hlavne lepšími platmi, ale zvyčajne potvrdzujú, že práca v Rakúsku je často náročnejšia.

Na dôchodok budeme musieť pracovať dlhšie. Už na budúci rok (eTREND)
Ľudia narodení po 31. decembri 1954 by mali spozornieť. Od januára sa mení dôchodkový vek a táto zmena sa môže týkať aj ich. Nárok na starobnú penziu sa po novom pre ženy a mužov zjednocuje na 62 rokov a 76 dní.

Aj napriek vyšetrovaniu sa Fico z Bonaparte nenáhli (eTREND)
Policajti začali tento mesiac vyšetrovať, či v súvislosti so stavbou luxusného komplexu Bonaparte v centre Bratislavy nedošlo k zločinu skrátenia dane a poistného. V tomto komplexe si byt prenajíma premiér Robert Fico. Ten sa odtiaľ sťahovať v najbližšom čase nemieni, zmenilo by sa to pri potvrdení daňových únikov.

Pri likvidácii nelegálneho tábora v Calais sa zranili dvaja ľudia (eTREND)
Ľahké popáleniny utrpeli v noci nadnes dvaja mladí migranti, keď v prisťahovaleckom tábore v Calais na severe Francúzska explodovali dve fľaše so skvapalneným plynom. Úrady začali tento týždeň s likvidáciou nepovoleného tábora.

Byrokracia požiera podnikanie, štát stratil pojem o biznisovej realite (eTREND)
Slovensko v posledných rokoch zasiahla doslova legislatívna smršť – ekonomické zákony sa menili v priemere každé dva týždne, vlani dokonca aj častejšie.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad