topspravy.sk mať prehľad
sobota, 20.1.2018 | Meniny má Dalibor

Wizz Air ruší základňu so šiestimi linkami v Prahe a odvoláva lietadlo (eTREND)
Z minizákladne v Prahe spoločnosť stiahne jediné lietadlo, ktorým nateraz lieta štrnásť razy týždenne na šesť letísk a ponechá si iba linky z Londýna a talianskeho Bari i gruzínskeho Kutaisi.

Najvyššou bezpečnostnou prioritou USA už nie je boj proti terorizmu (eTREND)
Pentagon uviedol, že čelí rýchlo expandujúcej Číne a stále agresívnejšiemu Rusku je teraz najvyššou národnou bezpečnostnou prioritou amerických ozbrojených síl, väčšou než terorizmus.

Pred parlamentom v Budapešti demonštrovali nespokojní študenti (eTREND)
Za transformáciu maďarského školského systému demonštrovalo v piatok pred sídlom parlamentu v Budapešti okolo 2 000 študentov.

Koruna pre najlepšie víno 2017. Má ju Merlot z Kalifornie. (eTREND)
Merlot je späť, a zaslúži si to. Najlepším vínom za minulý rok podľa magazínu Wine Spectator sa stalo kalifornské červené Duckhorn Merlot Napa Valley Three Palms Vineyard 2014 za 95 bodov z 100 možných. Fľaša zatiaľ vychádza na 98 USD.

Návod, ako čítať knihu o Trumpovi (eTREND)
Čomu z vašej knihy mám veriť? pýta sa talkmaster Stephen Colbert. Všetkému. Všetko v nej je pravda, odpovedá autor Michael Wolff. Máte z rozhovorov aj nahrávky? Samozrejme. Zverejníte ich? Nie.

Smer hlási: Cieľ je splnený (eTREND)
Názor | Zrodil sa kompromis. Podľa ministra práce Jána Richtera je veľký a vláda vyšla v ústrety zamestnávateľom ako dosiaľ nikdy.

Bitcoin úplne skolabuje, ale môže tu byť ešte aj sto rokov, tvrdí nobelista (eTREND)
Bitcoin zrejme „úplne skolabuje“, povedal v rozhovore pre CNBC nobelista Robert Shiller. Dodal, že mu prudké zhodnotenie digitálnej meny pripomenulo tulipánovú mániu v 17. storočí v Holandsku. Profesor na Yale University uviedol, že „bubliny sú všade“, nie je to len bitcoin. Dodal však, že „nevie, ako bitcoin nakoniec dopadne“.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad