topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 16. 1. 2017 | Meniny má Kristína

Všetko alebo nič – film, ktorý vám prevalcuje zmysly (Denník N)
Nový kalendárny rok v slovenskej kinematografii sa začal veľkolepo: premiérou filmu Všetko alebo nič, ktorý podľa literárnych predlôh Evy Urbaníkovej,1 známej aj pod menom Evita, natočila režisérka Marta Ferencová, známa pod menom Marta Ferencová. Žiaľ, literárna kritika knihy Evy Urbaníkovej nezaslúžene odignorovala: v relevantných literárnych časopisoch sme o nich nenašli ani zmienku. Ba dokonca ani neboli nominované na […]

Bugár sa Žitňanskej ospravedlnil za reči o Kaliňákovi, vraj sa aj schuti zasmiali (Denník N)
Predseda Mostu-Híd Béla Bugár verejne hovoril o tom, ako podpredsedníčku strany Luciu Žitňanskú upozornil, aby sa vyjadrovala na adresu ministra vnútra opatrnejšie. Spolu si to vysvetlili na dnešnom predsedníctve. Schuti sa aj zasmiali.

Merkelovej selfie s teroristom: Facebook sa rozhýbal, v Nemecku zavedie filter falošných správ (Denník N)
Investigatívni novinári v Nemecku budú pomáhať Facebooku odhaľovať falošné správy. Mnohé z nich sa zameriavajú na nemeckú kancelárku a utečencov.

Nová šéfka kanadskej diplomacie má zakázaný vstup do Ruska (Denník N)
Vnučka ukrajinských prisťahovalcov bude riadiť kanadskú diplomaciu v čase, keď je na ruskom zozname neželaných osôb. "Naďalej stojíme za Ukrajinou" odkázal kanadský premiér Rusku.

Robil sushi, teraz navrhuje ponožky Fusakle: Mladí sú leniví, nevieme zohnať ľudí (Denník N)
Ján Anguš stál pri vzniku bistra MoshiMoshi, dnes navrhuje a vyrába ponožky Fusakle. Hovorí o tom, ako sa mu podniká a aké neochotné sú úrady u nás poradiť či pomôcť.

Kažimír hovorí, že je naposledy ministrom. Končí v politike? Zrejme nie (Denník N)
Minister financií povedal, že je to jeho posledné volebné obdobie v tejto pozícii. Ide zrejme o unáhlený výrok a s politikou neplánuje skončiť.

Shooty: StandUp (Denník N)

Keď zvíťazí malosť športových „novinárov“ (Denník N)
Niektorí novinári sa nedokážu povzniesť nad osobné vzťahy, do ankety, v ktorej sa hodnotia športové úspechy, ťahajú záležitosti, ktoré do nej jednoducho nepatria.

Môj prezident (Denník N)
Postavil na nohy ekonomiku USA a to bez neoliberálnej ortodoxie. Opačne, spustil niektoré politiky sociálneho štátu.

Osem mužov vlastní toľko, čo chudobnejšia polovica planéty (Denník N)
V roku 2015 patrilo stotine najbohatších ľudí sveta toľko peňazí, čo zvyšným 99 percentám. Mimovládna organizácia Oxfam upozorňuje, že majetková nerovnosť je najvyššia v histórii a dôvera ľudí v systém má klesajúcu tendenciu.

Demokratický Socializmus očami Bernieho Sandersa (Denník N)
Bernie Sanders bol od roku 1971 do 1979 členom Liberty Union Party v USA. Po roku 1979 až do roku 2015 bol nezávislým politikom a senátorom v štáte Vermont. V posledných primárnych voľbách Demokratickej strany súperil o kandidatúru na post prezidenta USA s Hillary Clinton. Sám sa radí k politickému prúdu Demokratického Socializmu, ktorý musel v spomínaných voľbách viackrát definovať a obhajovať.

Cestovka Hechter dostala pokutu 66-tisíc eur, tvrdí, že je likvidačná (Denník N)
Za predaj zájazdov bez poistky sa rozhodla dať obchodná inšpekcia postih na hornej hranici, tvrdí, že má preventívny, východný, ale aj varovný charakter.

Štát porušuje práva detí, nevšíma si tvrdé tresty a má slabú kontrolu, píše Dubovcová (Denník N)
Ombudsmanka Jana Dubovcová spísala kritickú mimoriadnu správu najmä o resocializačnom zariadení Čistý deň a o detskom domove dcéry bývalej ministerky práce Viery Tomanovej.

Návraty (Denník N)
Sledovať bežný život na neznámom mieste...

Matka zľava značí, že nehrozí nebezpečenstvo (Denník N)
Pokiaľ sa mláďa zdržiava po pravom matkinom boku je menšie riziko že sa stratí a väčšia šanca, že sa nájde. V prípade cicavcov v pokojnej a bezpečnej atmosfére si polohu po pravom matkinom boku vyberá mláďa a udržuje s ňou kontakt ľavým okom. Ak hrozí nebezpečenstvo, matka si s mláďaťom polohy vymenia tak, aby mohla matka sledovať mláďa svojim ľavým okom.

Ako Bugár nezachráni políciu (Denník N)
Predseda Mosta chce vyberať policajného prezidenta vo vláde. No v jeho podaní to pôsobí nepresvedčivo.

Bratislava o zákaze herní rozhodne vo februári (Denník N)
Hlavné mesto má dostatok podpisov na zákaz hazardu iba vďaka zmene zákona. Po schválení VZN radnica nebude herniam obnovovať licencie.

Tesla Gigafactory spustila výrobu a odkrýva zámery (Denník N)
Už pred výstavbou najväčšej továrne na batérie Elon Musk hovoril o bezuhlíkovej produkcii. Teraz odhalil kľúčový zdroj energie pre jej chod.

O nedostupnosti vedeckých databáz ... (Denník N)
pravú príčinu nedozvedeli sme sa zas (ako vždy doteraz ...)

Viac než mazanie správ na Facebooku (Denník N)
Falošné správy nepochybne existujú, no falošná správa sa dá vytvoriť aj kombináciou pravdivých správ.

Seriál Homeland dostal úplne nový náboj (Denník N)
Úspech Donalda Trumpa zaskočil aj autorov populárneho seriálu. Mali pripravený úplne iný scenár, ktorý už sa nedal zmeniť a museli ho nakrútiť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad