topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 20.8.2017 | Meniny má Anabela

Doprava zadarmo je podvod (Denník N)
Prednedávnom prišiel súčasný bratislavský župan s témou dopravy zadarmo. Vo volebnej kampani nejde o žiadnu novinku, pretože takýto nápad sa objavil už v roku 2006, keď to sľuboval kandidát na primátora Bratislavy Marián Kočner. Nalejme si teda čistého vína a pozrieme sa, čo tento sľub znamená.

Plavčana odvolali, Bašternák sa usvedčil sám. Kaliňák so zlodejom kšeftuje, Fico uňho býva. (Denník N)
Bašternák si pri výsluchu uplatnil účinnú ľútosť, čo pre Fica, Kaliňáka a celé Slovensko znamená toto: Kaliňák kšeftuje s usvedčeným podvodníkom, Fico býva v jeho byte.

1945-1968 lions and lambs, Dubček nie je hrdina (Denník N)
STV točí film k 50 výročiu, ktorý podľa toho čo sa každý rok STV vysiela iba rozprávkou pre deti a vyhodením milióna euro daňových poplatníkov.

Bagre v srdci bratislavského lesoparku. (Denník N)
Prvé nasrdené podnety od ľudí nám na stránku Naše Karpaty začali chodiť pred dvoma týždňami. Otázky, čo sa to deje pri Vydrici, fotky bagrov, stavebných strojov a tatroviek, ale aj fotky stavebného odpadu rôzneho druhu (sklo, plasty, železo, tehly) vbysypané rovno pri riečke Vydrica.

Radosť, šťastie farníkov boli tou najväčšiou odmenou, no korupcia je temer všade! (Denník N)
O našom novom pánovi farárovi, ktorý bol ako misionár ostatné tri roky v Čade ...

Čudná zmluva z envirorezortu za státisíce ešte raz (Denník N)
Ministerstvo životného prostredia zareagovalo a odpovedalo na otázky, uvedené v predchádzajúcom blogu. Za snahu komunikovať je potrebné pochváliť, nemôžem sa však ubrániť dojmu, že ministerský list obhajuje neobhájiteľné a preto mi príde jeho stručná analýza v kontexte s pozorovanou realitou užitočná. Tak sa ešte raz pri tej dohode krátko pristavme.

Nina Ladvenicová: CrossFit je šport úplne pre každého (Denník N)
V americkej Kalifornii sa od 3. do 6. augusta konali CrossFit Games, na ktorých sa zúčastnila aj mladá 14-ročná Slovenka Nina Ladvenicová. Rodáčka z Trnavy dosiahla pri svojej prvej účasti na CrossFit Games skvelý výsledok a skončila na 6. mieste. Prečítajte si rozhovor o tom, aké sú jej pocity z CrossFit Games, na čom musí ešte vo svojej CrossFit kariére zapracovať a či odporúča svojim rovesníčkam venovať sa CrossFitu.

O udatnom vojačikovi a dúhovej víle (Denník N)
Každý kto má g..e, mal by to dokázať vstupom do rozprávky, lebo ťažko uveriť niečomu s čím sa vieme iba vystatovať, no na vlastné oči to nikto nevidel. Ak sa tak stane, mohla by aj naša rozprávka dopadnúť dobre.

Zápisky zo Srbska: moje 2 týždne v utečeneckom tábore (Denník N)
Mestečko Šid v severozápadnom Srbsku má asi pätnásťtisíc obyvateľov. V jeho okolí sa nachádzajú dva utečenecké tábory: Adeševci, postavený doslova na diaľničnej pumpe, a Principovač. V oboch táboroch majú utečenci pevnú strechu nad hlavou, posteľ, pravidelné dávky jedla, sprchu a prístup k zdravotnej starostlivosti. Počet utečencov v týchto táboroch sa nijako radikálne nemení; oba tábory spolu čítajú stabilne okolo tisícdvesto obyvateľov. Začiatkom augusta som mal možnosť stráviť s týmito ľuďmi dva týždne – do Srbska som vycestoval ako dobrovoľník českej organizácie PLNU – Pomáhame lidem na útěku.

Tradičný PRIDE a dúhové hodnoty Slovákov... alebo opačne? (Denník N)
Americkí (alebo radšej Ruskí) vedci dokázali, že vziať Slovákom kresťanské hodnoty, bude mať za následok apokalypsu biblických rozmerov... prípadne sa môže jednať o propagandu západu za zneváženie tradičných, rodinných hodnôt, platenú Sorošom.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad