topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 22.7.2018 | Meniny má Magdaléna

O pridelenie kompostéra zdarma môžu požiadať aj bytové domy (Bratislavské noviny)
Od augusta nadobudne účinnosť novela všeobecne záväzného nariadenia o nakladaní s komunálnymi a drobnými stavebnými odpadmi v Bratislave. Vďaka nej budú môcť bytové domy, ktoré sú vlastníkmi pozemku so zeleňou, požiadať o kompostér. Rodinné domy môžu tiež požiadať o pridelenie kompostéra alebo 240 l hnedej zbernej nádoby na bioodpad zo záhrad.

Drotárska výstava láka na 2,5-metrový strom či bohatú prehliadku živočíšnej ríše (Bratislavské noviny)
Magistrát mesta organizuje výstavu drotárskej produkcie občianskeho združenia Galéria drôtu. Táto zaujímavá výstava trvá do konca augusta, kedy sa bude konať finisáž s vyhlásením súťaže o 3 najzaujímavejšie diela. Témou tohto ročníka je Drôtená ZOO – Tradícia a súčasnosť v drotárskej tvorbe

Kontrola zmrzlinární: Hygienici odhalili zlú hygienu aj nepovolené farbivá (Bratislavské noviny)
Hygienici z regionálnych úradov verejného zdravotníctva pokračujú v kontrolách zmrzlinárov, odhalili už viaceré nedostatky. Doterajšie kontroly u niektorých prevádzkovateľov odhalili problémy s hygienou, manipuláciou s potravinami a so skladovaním zmrzlín. V Bratislave sa zatiaľ vykonalo 68 kontrol v prevádzkarňach s výrobou a predajom nebalenej zmrzliny.

ROZHOVOR: Kandidátka na primátorku Caroline Lišková: "Na fungovaní Bratislavy ma najviac irituje doprava a parkovanie" (Bratislavské noviny)
Je jedinou ženou, ktorá má ambíciu stať sa po komunálnych voľbách primátorkou Bratislavy. Prečo prijala nomináciu zo strany KDH a ako by riešila najväčšie problémy nášho hlavného mesta, prezradila v rozhovore pre Bratislavské noviny.

Burza nápadov k občianskemu rozpočtu v budúcom roku (Bratislavské noviny)
Magistrát mesta aj v budúcom roku vyčlení časť mestského rozpočtu na účely občianskeho rozpočtu. Občiansky rozpočet umožňuje Bratislavčanom rozhodovať o využití časti finančných prostriedkov mesta na projekty v piatich kategóriách – doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci.

Vodiči: Astronomickú a Vrakunskú cestu čakajú od pondelka masívne opravy (Bratislavské noviny)
Od pondelka rána bude rušno už aj v Ružinove na Astronomickej a Vrakunskej ceste. Komunikácie v tejto lokalite dostanú nový asfalt, pretože boli v tejto časti už značne poškodené. Práce potrvajú do 13.augusta.

Na území kraja je vybudovaných až 925 kilometrov cyklotrás (Bratislavské noviny)
Na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je v súčasnosti vyznačených 925 kilometrov cyklotrás. Ich dĺžka počas roka 2017 narástla prostredníctvom novyznačených cyklochodníkov.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad