topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.5.2019 | Meniny má Ela

Noc kostolov otvorí desiatky chrámov, do Rusoviec príde diskutovať Róbert Bezák (Bratislavské noviny)
Do piatkovej Noci kostolov sa zapojí 30 chrámov na celom Slovensku. Kostoly a modlitebne sa mimoriadne pre verejnosť otvoria o 18.00 h. Podujatie sa na Slovensku uskutoční deviaty rok. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska.

TIP na nedeľu: Na hrade Devín sprístupnia Vedecké chodníčky (Bratislavské noviny)
Exkurziu na hrad Devín zameranú na flóru, faunu a ochranu prírody pripravilo pre svojich návštevníkov Múzeum mesta Bratislavy (MMB). Pod názvom Vedecké chodníčky sa vychádzka uskutoční v nedeľu 26. mája od 16.00 h. Informovala o tom vedúca odboru komunikácie MMB Beáta Husová.

FOTO: Večerné mraky nad Bratislavou sa včera zahrali na výtvarných umelcov (Bratislavské noviny)
Po daždivých dňoch sa včera večer začalo vyjasňovať a hoci bolo nebo nad naším hlavným mestom ešte zamračené, tak možno práve aj vďaka tomu sa na ňom vytvorili zaujímavé obrazy, farby a tvary. Súdime tak podľa viacerých fotografií, ktoré sa včera objavili na sociálnej sieti. Ak máte v mobile podobnú snímku, tak nám ju pošlite. My ju radi zverejníme a vy potešíte ostatných...

Nešťastie v Devínskej Novej Vsi: Matku s malým dievčatkom zrazil vlak (Bratislavské noviny)
V bratislavskej Devínskej Novej Vsi sa dnes dvečer stala tragédia. Matku s dieťaťom zrazil vlak, pričom päťročné dievčatko pri nehode zomrelo.

K návrhu parkovacej politiky spísali hromadnú pripomienku. Toto sú požiadavky (Bratislavské noviny)
K návrhu parkovacej politiky v Bratislave spísali hromadnú pripomienku. Občania v nej žiadajú zabezpečiť pasportizáciu parkovacích miest, analýzu dopadu zavedenia parkovacej politiky. Požadujú tiež, aby všetky rezidentské karty stáli rovnako 50 eur a žiadajú aj novú "rodinnú parkovaciu kartu".

Petržalský starosta Hrčka: Po abdikácii riaditeliek niekoho do funkcie poverím (Bratislavské noviny)
Situáciu po abdikovaní väčšiny riaditeliek materských škôl v bratislavskej Petržalke bude starosta mestskej časti Ján Hrčka riešiť tým, že niekoho do danej funkcie poverí. Uviedol to v reakcii na štvrtkové hromadné vzdanie sa funkcie 21 z 24 riaditeliek tamojších škôlok. Tie by mali skončiť ku koncu mesiaca.

ROZHOVOR - Šéf taxikárskeho združenia Ondrej Halás: V Bratislave sú ceny za jazdy v dvoch extrémoch! (Bratislavské noviny)
Víťazom majstrovstiev sveta v hokeji sú taxikári! Aj koláž s takýmto nápisom začala kolovať na sociálnych sieťach po medializácii prípadu, keď švédski fanúšikovia zaplatili bratislavskému taxikárovi za 5-kilometrovú jazdu 43,40 eur. Bratislavské noviny oslovili Ondreja Halása z OZ koncesovaných taxikárov, aby sa ho opýtali na rôzne aspekty tohto biznisu v našom hlavnom meste...

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad