topspravy.sk mať prehľad
utorok, 19.3.2019 | Meniny má Jozef

Holandská jachtárka v 16 rokoch oboplávala zemeguľu. Pricestuje aj na 20. ročník festivalu HORY A MESTO (Bratislavské noviny)
(pr) Jubilejný dvadsiaty ročník Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva HORY A MESTO chystá otvorenie vo veľkom štýle. Uvedie slovenskú premiéru oscarového veľkofilmu FREE SOLO. Predstaví tiež najmladšiu jachtárku v dejinách ľudstva, ktorá sólo oboplávala zemeguľu, Lauru Dekker.

René Fasel si pozrel náš hokejový štadión. Ako ho hodnotí? (Bratislavské noviny)
Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel (na foto vľavo) je spokojný s prípravami 2019 IIHF majstrovstiev sveta, ktoré sa o necelé dva mesiace uskutočnia v Bratislave a Košiciach.

Šanca pre študentov: BSK hľadá stážistov, zaučiť sa môžu na niektorom z odborov úradu (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spúšťa program pre stážistov. Trinásť študentov stredných a vysokých škôl si tak bude môcť vyskúšať prácu na viacerých odboroch Úradu BSK, a to od 1. apríla. Prihlásiť sa na stáž trvajúcu štyri až päť mesiacov môžu do piatka 22. marca.

V päťdesiatke som zostala bez práce, mám ešte šancu zamestnať sa? (Bratislavské noviny)
„Na päťdesiatku som od svojho zamestnávateľa dostala darček, o ktorý som teda vôbec nestála. Výpoveď. Vraj z organizačných dôvodov. Dostala som síce aj slušné odstupné, ale myslím si, že som preňho bola už pristará. Teraz sedím doma a pomaly upadám do depresie. Aj sa bojím otvoriť internet, aby som sa ešte viac nezdeptala, že pre mňa nie je žiadna práca. Chystám sa na úrad práce, ale rozhodne nechcem až do dôchodku skončiť na sociálnych podporách. Ale – môžem sa vôbec ešte na dnešnom trhu práce uplatniť?“

V kauze zabitého Filipínca Henryho by malo vypovedať 13 svedkov (Bratislavské noviny)
Trinásť svedkov je predvolaných na utorkový proces (19. 3.), pred trojčlenným senátom Okresného súdu (OS) Bratislava I by mali vypovedať v kauze zo zabitia Filipínca Henryho Acordu.

Mesto už umiestňuje informačné tabule na miestach, kde bude rúbať zeleň (Bratislavské noviny)
Mesto Bratislava musí realizovať výrub na viacerých miestach. Týka sa aj 34 drevín v havarijnom stave na Vajnorskej ulici. Pri týchto stromoch hrozí totiž bezprostredné riziko zlomu niektorých ich častí alebo vývrat.

FOTO: Toaletu vo Vrakunskom lesíku poškodili vandali - vylúpili aj pokladničku. Akú hotovosť si z nej asi odniesli? (Bratislavské noviny)
Cez víkend sa na facebookovej stránke Vrakune objavila fotografia toalety, ktorá od júna minulého roku slúži verejnosti vo Vrakunskom lesíku. Búdka, v ktorej sa nachádza WC misa a malé umývadlo bola pomaľovaná grafitmi a nasilu otvorená. Akú hotovosť si z pokladničky na dverách mohli vandali odniesť?

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad