topspravy.sk mať prehľad
sobota, 20.1.2018 | Meniny má Dalibor

Sezónu v Danubiane otvorila vernisáž fotografií Roberta Vana (Bratislavské noviny)
Tohtoročnú sezónu v Danubiane otvorila vernisáž fotografií svetoznámeho umelca slovenského pôvodu Roberta Vana. Jeho fotografické spomienky mali premiéru koncom minulého roka v Prahe pri príležitosti uvedenia knižnej publikácie Memories.

Policajti si posvietili na chodcov: Zisťovali sme, čo je za tým (Bratislavské noviny)
Ozvali sa nám prekvapení čitatelia. Zaskočilo ich pohľad na mužov zákona, ktorí sa včera v uliciach hlavného mesta zamerali na chodcov prechádzajúcich na červenú.

ŽSR chcú na trati Bratislava - Komárno zmodernizovať sedem priecestí (Bratislavské noviny)
Minister dopravy Árpád Érsek si dnes počas kontrolného dňa prezrel zmodernizované železničné priecestie v obci Dolný Štál v okrese Dunajská Streda. Železnice Slovenskej republiky tu vybudovali nové zabezpečovacie zariadenie, osadili rampy, nainštalovali svetelnú signalizáciu a opravili povrch cesty.

FOTO: Ako pokračuje rekonštrukcia budovy Slovenskej národnej galérie na Vajanského nábreží? (Bratislavské noviny)
Už viac než dva roky trvá prioritná investičná akcia Ministerstva kultúry SR, ktorou je rekonštrukcia, modernizácia a dostavba areálu Slovenskej národnej galérie. Tá sa týka rozsiahleho areálu na Vajanského nábreží, ktorého súčasťou je niekoľko budov, z ktorých chcú vytvoriť kultúrny verejný priestor v centre mesta určený všetkým záujmovým skupinám.

Staré Mesto odstraňuje ďalšie stromy (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto pokračuje v odstraňovaní tzv. inváznych druhov rastlín. Podľa zákona ide o nepôvodné druhy drevín, ktoré môžu aj svojím samovoľným šírením ohrozovať biologickú rozmanitosť a na pozemkoch v správe mestskej časti ide najmä o pajaseň žliazkatý. Samospráva za tieto stromy sľubuje náhradu.

FOTO: Nepoznáte ho? Tento výtržník rozbil dvere autobusu MHD (Bratislavské noviny)
Policajti v bratislavskej Petržalke vyšetrujú prečin poškodzovaniA cudzej veci, ku ktorému došlo na Panónskej ceste.

FOTO: 60-ročný chodec v Petržalke prechádzal cez cestu mimo priechodu pre chodcov a doplatil na to - zrazilo ho BMW! (Bratislavské noviny)
Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti včerajšej dopravnej nehody, ktorá sa skončila ťažkými zraneniami chodca v Mestskej časti Bratislava – Petržalka.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad