topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 19.11.2018 | Meniny má Alžbeta

Prvé sneženie: Župa vyslala do ulíc tri sypače (Bratislavské noviny)
Správca komunikácií Regionálne cesty Bratislava, zabezpečujúci zimnú údržbu ciest ll. a lll. triedy v Bratislavskom regióne, vyslal dnes v noci do terénu 3 mechanizmy (foto je archívne).

Cukrovke sa dá aj predísť. Viete ako? (Bratislavské noviny)
Predsedníčka Slovenskej diabetologickej spoločnosti Katarína Rašlová prezradila, ako dokážeme predchádzať cukrovke.

FOTO: V Bratislave sme sa v jeden deň mohli tešiť z prvého snehu, ale aj dozrievajúcich jahôd! (Bratislavské noviny)
Viacero užívateľov sociálnych sietí zverejnilo včera večer či dnes ráno fotografie alebo videá, ktoré zachytávajú prvé vločky a stopy snehu v novej zimnej sezóne. O to väčšie prekvapenie spôsobila snímka, ktorá vznikla v komunitnej záhrade na Ostredkoch, kde v týchto dňoch dozrievajú jahody.

Rozprávajú vaše deti správne? V Dúbravke bude prednáška logopedičiek (Bratislavské noviny)
Nemal by už hovoriť, rozumie, čo mu vravím, vyvíja sa správne? Toto sú otázky nejedného rodiča malých detí. Na všetky sa budú snažiť dať odpoveď odborníčky v danej oblasti, logopedičky v zdravotnom stredisku Saratov v Dúbravke

Vďaka operátorovi bratislavských záchranárov sa dramatický pôrod doma napokon skončil šťastne! (Bratislavské noviny)
Pred niekoľkými dňami – 9. novembra 2018 zatelefonoval na tiesňovú linku 155 mladý muž s tým, že jeho manželka bude asi každú chvíľu rodiť. Situácia sa napokon vyvinula, tak, že bábätko sa vypýtalo na svet skôr než na ich adresu dorazilo vyslané vozidlo. Pôrod musel napokon zvládnuť doma budúci otecko na základe telefonických inštrukcií Jaroslava Garbára z bratislavského krajského operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby.

VIDEO: Polícia zadržala štvoricu prevádzačov, ktorí priviezli tisícku Srbov a Ukrajincov (Bratislavské noviny)
Cudzinecká polícia zasiahla proti štvorici Slovákov, ktorí zabezpečovali presun cez hranice a nelegálnu prácu občanov Srbska a Ukrajiny na Slovensku. Celkovo štyri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov vykonali v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

ÚVO rozhodol o námietkach voči tendru na búranie nemocnice na Rázsochách (Bratislavské noviny)
Uchádzač, ktorého ponuku na búranie skeletu nedostavanej Nemocnice Rázsochy vyhodnotilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR ako najlepšiu, má svoju cenu vysvetliť. Rozhodol tak Úrad pre verejného obstarávanie (ÚVO), na ktorý sa s námietkami obrátil ďalší z účastníkov tendra.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad