topspravy.sk mať prehľad
piatok, 25.5.2018 | Meniny má Urban

V obľúbenom stánku na Trnavskom mýte si už noviny či lístok na MHD nekúpite: Do nedele bude zrovnaný so zemou (Bratislavské noviny)
Ikonický červený novinový stánok na Trnavskom mýte sa stane čoskoro minulosťou, jeho majiteľ ho musí do nedele na vlastné náklady demontovať. Majiteľ stánok prevádzkuje už 9 rokov a pre jeho zachovanie už spísal petíciu.

Dúbravka vyhlásila Veľkú čerešňovú súťaž! (Bratislavské noviny)
Čerešne na stromoch, na ušiach, v koláči, zavárané, aj „tekuté“. Na vrchole čerešňovej sezóny a s cieľom oživiť a pripomenúť čerešňovú tradíciu a históriu Dúbravky, zorganizovala mestská časť Dúbravka Veľkú čerešňovú súťaž.

Prelomové rozhodnutie: Zviera už nebude vec. Čo sa presne zmení? (Bratislavské noviny)
Národná rada dnes 95 hlasmi prijala novelu zákona o veterinárnej starostlivosti. Zjednodušene sa hovorí, že po jej prijatí už zviera nebude vecou a predpis môže pomôcť odbremeniť plné útulky a znížiť počty týraných a nechcených zvierat. Pozreli sme sa na to, čo sa presne od septembra zmení. Článok budeme aktualizovať o údaje za Bratislavu i ďalšie fakty.

Mestskí policajti spolu so štátnymi si tentokrát posvietili na vodičov - ako dopadla kontrola prostriedkov MHD? (Bratislavské noviny)
Hliadky Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy sa zúčastnili osobitnej kontroly, ktorú zrealizovali príslušníci Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave. V priebehu včerajšieho dopoludnia sa zamerali na kontrolu dodržiavania zákona o cestnej premávke a to aj spolu s kontrolnými pracovníkmi Dopravného podniku mesta Bratislavy.

Dávajte si pozor – v Bratislave sa objavili mince veľmi podobné eurám! (Bratislavské noviny)
Bratislavčan Pavel zverejnil na sociálnej sieti fotografiu mince, ktorou mu včera vydali pri nákupe ovocia a zeleniny na jednom z bratislavských trhovísk. Pôvodne si myslel, že ide o jednoeurovku, ale až doma prišiel na to, že v skutočnosti ide o mincu z Dominikánskej republiky. Jej nominálna hodnota ho mimoriadne nepríjemne prekvapila...

Za vínom sa odveziete aj Malokarpatským expresom (Bratislavské noviny)
Aj keď sa oficiálna sezóna autobusového spojenia Malokarpatský expres začne oficiálne až o tri týždne, Bratislavský samosprávny kraj spoločne s autobusovým dopravcom Slovak Lines vypravia tento spoj už dnes a zajtra. Otvorené pivnice na svätého Urbana tak môžu ľudia navštíviť aj Malokarpatským expresom.

Dnes sa koná podujatie #HerWorldOurWorld: Poukazuje na tému rodovej rovnosti (Bratislavské noviny)
Dnes sa na Hlavnom námestí koná celodenné podujatie #HerWorldOurWorld. Slovensko sa tak stalo jedným zo siedmich európskych štátov, ktoré v ten istý deň, v tom istom čase poukazujú na vážnosť témy rodovej rovnosti.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad