topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 24. 10. 2016 | Meniny má Kvetoslava

Dúbravka chystá lampiónový pochod a halloweensku párty (Bratislavské noviny)
Vyrezávanie tekvíc, výroba masiek či atmosférický pochod s lampiónmi. Taký má byť stredajší podvečer v Dúbravke.

Nový systém parkovania v Karlovej Vsi. Takto sa zatiaľ osvedčil (Bratislavské noviny)
Necelý mesiac po zavedení pilotného režimu rezidenčného parkovania v zóne Silvánska v Karlovej Vsi ostávajú i vo večerných a nočných hodinách v pracovných dňoch neobsadené parkovacie miesta. Informoval o tom hovorca mestskej časti Bratislava-Karlova Ves Branislav Heldes.

Magistrátu môžete poslať návrh, na čo má minúť 50-tisíc eur (Bratislavské noviny)
Bratislavčania sa aj tento rok môžu zapojiť do rozhodovania, kam budú umiestnené peniaze mestského projektu Občiansky rozpočet. Pomocou ankety zverejnenej na stránke hlavného mesta si môžu záujemcovia vybrať oblasti, do ktorých by chceli peniaze vyčlenené z mestského rozpočtu investovať. Následne budú tieto nápady spracované a odborná komisia z nich vyberie konkrétne projekty, za ktoré budú môcť Bratislavčania hlasovať.

Hlavné mesto pripravuje výškovú reguláciu stavieb. Príďte si povedať svoj názor (Bratislavské noviny)
Bratislava pripravuje urbanistickú štúdiu výškového zónovania mesta. Primátor Ivo Nesrovnal už dal zatiaľ vypracovanú verziu na verejnú diskusiu. Ide o dokument, ktorý sa po schválení stane pre staviteľov záväzným. Hneď zajtra o ňom môžu priamo diskutovať Bratislavčania.

Prečo sa Bratislave nedarí zmeniť pravidlá pre parkovanie? Starostovia to vidia takto (Bratislavské noviny)
Šanca, že hlavné mesto prijme do konca tohto roku celomestskú parkovaciu politiku, je malá až nijaká. Myslia si to poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva a zároveň starostovia mestských častí Vrakuňa a Vajnory – Martin Kuruc a Ján Mrva.

Starostovia o spore s primátorom: Chceme mať na papieri, ako sa budú deliť peniaze (Bratislavské noviny)
Starostovia mestských častí Bratislavy sú jednoznačne za zavedenie miestneho poplatku za rozvoj. Žiadajú však, aby v rámci zmeny štatútu hlavného mesta bolo písomne deklarované, ako sa príjem z tohto poplatku bude deliť.

O otváracích hodinách podnikov v Starom Meste sa bude opäť rokovať (Bratislavské noviny)
O tom, dokedy by oficiálne mali byť otvorené podniky a prevádzky v Starom Meste, by sa mohlo rozhodnúť už na budúci týždeň. Poslanci totiž majú na stole na utorkové (25.10.) zasadnutie návrh uznesenia, ktorým by mali potvrdiť svoje rozhodnutie z konca septembra.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad