topspravy.sk mať prehľad
piatok, 23.3.2018 | Meniny má Adrián

FOTO: Na pietny pochod dnes prišlo asi 15-tisíc študentov - ľudia ich na Námestí SNP uvítali potleskom (Bratislavské noviny)
Aj keď pôvodne plánovaný protest iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorý sa mal konať dnes, jeho organizátori včera zrušili, tak iniciatívu prebrali študenti bratislavských vysokých škôl a tým sa podarilo v piatok uskutočniť pietny pochod za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Zúčastnilo sa ho približne 15-tisíc ľudí.

FOTO a VIDEO: Pred budovou NR SR niekto vysypal neznámy biely prášok - priestor uzatvorili policajti! (Bratislavské noviny)
V Národnej rade SR je dnes rušno. Poslanci hlasujú o dôvere rekonštruovanej vláde nového premiéra Petra Pellegriniho, čo využil zatiaľ neznámy provokatér, ktorý pri vchodu pred budovou vysypal na dlažbu neznámy biely prášok. Priestor okamžite uzatvorila polícia a pravdepodobne sa čaká na príchod špecialistov, aby vylúčili možnosť, že ide o nebezpečnú látku typu antrax či inú biologickú zbraň.

Vodiči pozor, v centre mesta rátajte s dopravnými obmedzeniami (Bratislavské noviny)
Bratislavskí policajti v súvislosti so zabezpečením nerušeného priebehu piatkového pouličného sprievodu zo Šafárikovho námestia s trasou po Štúrovej ulici až na Námestie SNP upozorňujú vodičov na obmedzenia dopravy.

Polícia prichytila ďalších nezodpovedných vodičov s alkoholom za volantom (Bratislavské noviny)
Jazda vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu prípadne omamných a psychotropných látok sa nevypláca. Presvedčili sa o tom v priebehu uplynulého dňa vodiči, ktorí neunikli pozornosti hliadok Policajného zboru na cestách Bratislavského kraja.

Dobrý trh predstaví susedstvo a komunitu Jakubovho námestia (Bratislavské noviny)
V sobotu 21. apríla od 10.00 do 17.00 h sa na Jakubovom námestí opäť uskutoční Dobrý trh. Okrem stánkov s produktami a jedlom sa na Jakubáku budú prezentovať aj susedské komunity, hovoriť sa bude tiež o rozvoji mesta.

Z Bratislavy pribudne nová letecká linka do Kyjeva-Borispolu (Bratislavské noviny)
Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribudne ďalšia nová letecká linka! Letecká spoločnosť Ryanair spustí od novembra 2018 novú pravidelnú linku z Bratislavy do Kyjeva-Borispolu s frekvenciou 3 x týždenne. Nová linka na Ukrajinu pribudne od začiatku zimného letového poriadku, od 2. novembra 2018.

VIDEO: Niekoľko stoviek nahnevaných občanov prišlo protestovať aj pred parlament (Bratislavské noviny)
Po skončení pietneho pochodu študentov, ktorý sa dnes o piatej začal pri Univerzite Komenského a skončil asi o polhodinu neskôr na Námestí SNP sa niekoľko stoviek občanov rozhodlo prísť až pred budovu Národnej rady SR. Dnes sa v nej koná schôdza, na ktorej majú poslanci hlasovať o vyslovení dôvery novej vláde Petra Pellegriniho. Budovu pred rozhnevaným davom strážia policajti...

Mestskí policajti kontrolovali aj trhovníkov (Bratislavské noviny)
V uplynulých dňoch príslušníci Expozitúry Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy IV. vykonali kontrolu v mestských častiach Karlova Ves, Dúbravka, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica a Lamač.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad