topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.5.2019 | Meniny má Ela

Tvrdá rana pre čerstvého ženáča Rytmusa: Bola to šaškáreň! (Topky)
BRATISLAVA - Od soboty sa nehovorí o ničom inom, ako o svadbe moderátorky Jasminy Alagič (29) a rapera Patrika Vrbovského (42). V Pezinku na romantickom zámku si povedali svoje áno a spečatili tak svoju nehynúcu lásku, z ktorej sa už čoskoro narodí ich prvé dieťa. Hoci momentálne dvojica žiari šťastím a užívajú si prvé manželské chvíle, na adresu Rytmusa padli tvrdé slová.

FOTO Kauza prípravy vraždy Volzovej: Černák zaspieval napriek chorobe, Rusko šokoval (Topky)
BRATISLAVA - Pavol Rusko prichádzal na pojednávanie v kauze prípravy vraždy jeho niekdajšej spolupracovníčky Silvie Volzovej v zdanlivo dobrej nálade. Ako jediný z obžalovaných v tomto prípade je na slobode, hoci s monitorovacám náramkom. V pojednávacej miestnosti však jeho úsmev zamrzol.

Zdrvujúce zistenie o chorobe, ktorá vykráda mozog: Ohlasuje sa už 30 rokov dopredu! (Topky)
BRATISLAVA - Alzheimerova choroba je pre vedcov a lekárov čoraz tvrdším orieškom. Podľa najnovšej štúdie sa prvé neurodegeneratívne zmeny signalizujúce ochorenie objavujú už tri desaťročia pred jeho vzplanutím. V praxi to znamená, že by mohla byť diagnostikovateľná už v pomerne mladom veku.

Nacistické relikvie spolu s nášivkami Nočných vlkov – razia u právnika Poláka. (Pravda)
Je veľmi zaujímavé, že Pravda doteraz neinformovala o včerajšej razii u právnika Františka Poláka, ktorý mimochodom obhajoval Černáka alebo kotlebovskeho poslanca Mizíka kvôli jeho nenávistným prejavom na internete. Razia u Poláka sa udiala v rámci väčšej akcie „Plukovník“, pri ktorej polícia zadržala sedem ľudí. Podľa fotiek z razie je [...]

6 mýtov o mede. Je tekutý zdravší ako skryštalizovaný? Ničí sa med teplom? (Pluska)
Med na Slovensku bol a stále je považovaný za hodnotné a zdravé sladidlo. Oprávnene, alebo by ste mali sladiť čímsi iným?

Prečo sa z rumu stal „um“, ako je to so zabíjačkami a komu vyhovujú rovnejšie banány (Denník N)
V tejto časti sa dozviete, či je pravda, že EÚ zakázala vysávače, žiarovky, rum, alebo že nadiktuje Slovákom zimný čas. Pred voľbami prinášame články o najznámejších európskych mýtoch.

Košice sa lúčia so šampionátom: Cudzincov šokovali cenami piva i nocľahu (Čas.sk)
Metropola východu sa lúči so svetovým šampionátom!

Ako si poradiť s pestovaním papriky? Máme pre vás dobré rady a tipy (Pluska)
V najbližších dňoch, keď to už počasie umožní, môžete vysádzať teplomilnú papriku na záhony. Niektorí záhradkári už v priebehu februára a marca začali s predpestovaním priesad, kto to však nestihol, nemusí zúfať. V záhradníctvach či na trhoch ich kúpite za pár eur.

Ťažká strata známeho markizáka: Náhla smrť otca! (Topky)
KOLINOVCE - K hercovi Peterovi Brajerčíkovi (32) neodmysliteľne patrí jeho srdečný úsmev, ktorý poznajú najmä diváci obľúbeného komediálneho seriálu Horná Dolná, kde stvárňuje Lacka Frlajsa nešťastne zamilovaného do miestnej krčmárky. V súkromí však momentálne prežíva veľkú bolesť.

Dara Rolins je ako chameleón: Vyzerá skvele v teniskách aj ihličkách, toto je jej tajomstvo ako byť krásna (Topky)
BRATISLAVA - Speváčka Dara Rolins, vyzerá z roka na rok lepšie. Nielen dcérka Laura a spev, ale aj móda sú jej veľmi blízke. A vidieť, že plavovláska má naozaj skvelý vkus. Ako to však robí, že vo všetkom vyzerá perfektne?

Eurovoľby 2019: Ako hlasovať (eTREND)
Hlasovaním v Holandsku a v Spojenom kráľovstve sa vo štvrtok začali štvordňové voľby do europarlamentu. V 21 krajinách sa bude voliť až v nedeľu.

Starí rodičia zakúpili pozemky pre svoje deti: Teraz na nich vraj profituje niekto iný (TV Noviny)
Rovnaký problém okrem pána Juraja rieši aj ďalších takmer 60 ľudí z malej obce na východnom Slovensku.

Prebral sa z kómy a zistil, že mu amputovali končatiny. Všetko sa začalo návštevou u zubára (TV Noviny)
Aby dokázali platiť účty a dlhy, predali dom. Rodina sa však zomkla a zlé obdobie dokázala ustáť.

Cez víkend preletí okolo našej Zeme mohutný asteroid, predstavuje potenciálne ohrozenie (TV Noviny)
Mal by dosiahnuť rýchlosť 72-tisíc kilometrov za hodinu.

Slovenské poľnohospodárstvo si zničili sami Slováci, nie Brusel (Denník N)
Problémy slovenského poľnohospodárstva začali dávno pred vstupom do EÚ. V okolitých štátoch, ktoré sú tiež členmi EÚ, sa farmárom darí lepšie. Pred voľbami prinášame články o najznámejších európskych mýtoch.

Zelenskému sa vyhrážajú ďalším Majdanom (Pravda)
Ani po zvolení nového lídra sa postoj oficiálneho Kyjeva k východnému susedovi nemení.

Obrovská tragédia v Devínskej Novej Vsi: Vlak zachytil ženu s dieťaťom, dieťa neprežilo (Topky)
BRATISLAVA - Pri Devínskom jazere v Bratislave zachytil osobný vlak ženu s maloletou osobou, ktoré prechádzali popri železničnej trati, dieťa neprežilo.

Urážka policajta ani iného verejného činiteľa nie je priestupkom (adampuskar) (SME online)
Môže byť policajt postihnutý - poškodený pri priestupku proti občianskemu spolunažívaniu napr. tým, že ho niekto slovne urazí? Napriek niektorým teoretickým názorom a úvahám treba konštatovať, že nie. 

Miriam Kalisová je v tom až po uši: Prvá dovolenka s novým milencom?! (Čas.sk)
Najväčšia romantička široko-ďaleko! Markizácka moderátorka Miriam Kalisová (33) zavítala v Anglicku na miesto, kde sa pravidelne koná svetoznámy hudobný festival Glastonbury.

Tínedžerka vypadla z vyhliadky reštaurácie UFO: Keď prišla, rozprávala po anglicky (Čas.sk)
Čo sa jej odohrávalo v hlave? Zatiaľ z neznámych príčin len 17-ročné dievča spadlo z vyhliadky reštaurácie UFO, ktorá je nad Mostom SNP v hlavnom meste.

Tragická dohra streľby pre milostný trojuholník: Zastrelil sa Dušan († 43) pred policajtmi? (Čas.sk)
Vybavovanie účtov a smrť pre nešťastnú lásku?! Strelec, ktorý v stredu odpoludnia postavil na nohy v hlavnom meste desiatky policajtov, je mŕtvy!

Judita sa postavila pred sudcu: Do väzby ju vzali 4 hodiny pred pohrebom Tomáša († 16) (Čas.sk)
Pred vyše týždňom plánovali spoločný výlet do Londýna. Teraz je všetko inak... Žilinou minulý štvrtok otriasla smrť mladého gymnazistu Tomáša († 16).

Aj mobilný telefón môže poslúžiť na detegovanie skrytých kamier (Webmagazin.sk)
Medzi ďalšie riziká patrí špehovanie zacielené na digitálne zariadenia, ako sú laptopy a telefóny a informácie, ktoré sú v nich uložené.

Do podvodnej súťaže zatiahli aj Slovenskú poštu: Tá varuje, na tieto internetové správy nereagujte (Topky)
BRATISLAVA - Podvodníci si vedia nájsť stále vynachádzavejšie spôsoby, ako vytiahnuť ľuďom peňazí z vreciek. Ohrození pritom nie sú iba seniori, ktorým zvykne telefonovať ich údajný vnuk a žiadať od nich financie na operáciu či podobný vymyslený účel. Častokrát sa nechajú nachytať aj dospelí ľudia, ktorým vidina možnej výhry v súťaži úplne zahmlí zdravý úsudok. Navyše podvodníci sa neváhajú prezentovať tak, akoby naozaj vystupovali v mene známej spoločnosti, ktorú pozná celé Slovensko.

Najvyšší súd v Brazílii uznal homofóbiu za zločin (SME online)
V krajine tento rok zabili už 141 LGBT ľudí.

Dámy, aj vy? 4 dôvody, prečo riskujete sedením s prekríženými nohami. Netrpia len nohy! (Pluska)
Pozícia s nohou preloženou cez druhú je pohodlná a typicky ženská. Škodí však vášmu zdraviu. Je zaujímavé, že muža by takto nikdy nenapadlo sedieť.

K Zemi sa priblíži asteroid (Aktuality)

Planéta Zem zažije cez víkend „vesmírnu návštevu“. Okolo nej prebehne asteroid s vlastným mesiacom. Je široký 1,5 kilometera a mal by prejsť rýchlosťou viac ako 72-tisíc kilometrov za hodinu.

PRÁVE TERAZ Streľba v Česku: Policajný zásah, páchateľ sa mal zabarikádovať v dome (Topky)
DRAŽŮVKY - V Dražůvkach na českom Hodonínsku sa dnes strieľalo, pravdepodobný páchateľ je zabarikádovaný v dome. Na mieste je zásahová jednotka a vyjednávač. Jeden človek bol zranený. Informoval o tom hovorca polície Petr Zámečník.

Fedor už vo voľbách kandidovať nebude, hovorí aj o rozvrate slovenskej politickej scény (Webnoviny)
Martin Fedor vystúpil po parlamentných voľbách v roku 2016 zo strany #Sieť. Následne vstúpil do poslaneckého … Čítať ďalej

Dievčatá, učte sa od mužov... (evagallova) (SME online)
...povedala stará mama. Mala na mysli, že muži neváhajú, ak chcú niečo spraviť a okamžite vedia ako. To by sa mali dievčatá naučiť.

Slovenské ovocné vína dobýjajú svet: Vinárstvo očarilo na medzinárodných súťažiach (Topky)
BRATISLAVA - Slovensko je krajina, ktorá sa môže chváliť „nápojom bohov“, a to nielen doma, ale aj v zahraničí. Hroznové vína sú často na súťažiach oceňované medailami a v ich stopách idú aj kvalitné ovocné vína. Tie sú bohaté nielen chuťovo, ale aj svojím zložením. Zistite, čím si získavajú priazeň ľudí i degustátorov.

FOTO Majiteľka vzala psa k veterinárovi: Keď mu otvorili papuľu, neverili vlastným očiam (Topky)
TULSA - Mladá žena z amerického štátu Oklahoma zobrala svojho ročného psa Lokiho plemena doga na preventívnu prehliadku k zverolekárovi. Netušila, že mu tým zachráni život. Veterinár totiž zistil, že v jeho ústach sa nachádza neuveriteľných 70 zubov, čo je o 28 zubov viac ako u priemerného psa.

Košice : Kdeže tie lanské sľuby sú... (horrocks) (SME online)
Usmievali sa na nás pozitívne naladené tváre z?predvolebných prospektov a?FB profilov. Sľubovali, sľubovali až tak, že na niektoré sľuby zabudli. 

Minimálna suma gastrolístkov sa zrejme zvýši až od 1. júla, ministerstvo vysvetlilo dôvod posunu (Webnoviny)
Vlani najnižšia suma gastrolístkov stúpla už od 1. júna. BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Minimálna … Čítať ďalej

Boss sýkorovcov o príprave vraždy Volzovej: skutok sa nestal (Aktuality)

Boss sýkorovcov sa pred súdom obhajoval aj tým, že černákovci ich po vražde Miroslava Sýkoru nebrali vážne.

Čína spustila prípravy na dlhú obchodnú vojnu s USA (Pravda)
Najväčší hospodársky konflikt v histórii ľudstva môže trvať až dlhých päť rokov.

Obscénne gesto exkapitánky Slovenska pobúrilo Slaviu. Mikulčík sa ospravedlnila (Pravda)
Ide o nechutné zhanobenie symbolu nášho klubu, reagoval prezident DHC Slavia Praha na video so slovenskou hádzanárkou Luciou Mikulčík.

Aj Fíni potvrdili, že hokej je hra na 60 minút. Švédi po vyradení: Môžeme si za to sami (Pravda)
Fínom v derby proti Švédom v snahe o vyrovnanie vyšla hra so šiestimi hráčmi a po triumfe v predĺžení postúpili do semifinále.

Po zrážke s vlakom v Bratislave zomrelo dieťa, okolnosti vyšetrujú (SME online)
K tragickej udalosti došlo v Devínskej Novej Vsi.

Veľký český risk? Všetko máme premyslené, hovorí Miloš Říha (Šport)

Odmena za postup medzi štvoricu najlepších? Pivo, po ňom však späť do práce. Skúsený český kouč Miloš Říha priviedol národný tím po troch rokoch do semifinále.

Špecifický štvrťfinálový zápas Nemca Kahuna: Bola sranda hrať proti Čechom (Šport)

Nemecká hokejová reprezentácia na majstrovstvách sveta 2019 nezopakuje úspech z vlaňajších zimných olympijských hier, kde prekvapivo získala strieborné medaily. Na šampionáte na Slovensku neprešlo Nemecko cez štvrťfinále, stopku mu vystavilo Česko, ktoré vo štvrtok zvíťazilo 5:1.

Dažďovou vodou ošpliechaní chodci. Bežná prax na slovenských cestách (TV Noviny)
Väčšinou za to môže bezohľadnosť spojená s nekvalitnou robotou.

Kontroly – nové „kladivo na čarodejnice“? (Denník N)
V stredoveku bolo obľúbenou taktikou na neposlušných a takých, ktorí prevyšovali ostatných, udať ich svätej inkvizícii a tá už na úbožiaka vždy niečo našla. Ak sa nebol schopný vyplatiť, či ubrániť, musel trpieť. Že vám to pripomína dnešné pracovné postupy Pôdohospodárskej platobnej agentúry?

Koľko zaplatíte u notára? (Pravda)
Sumy za notárske služby sú rôzne. Prinášame vám sumy niektorých notárskych výkonov.

Polícia potrebuje niečo iné ako ďalších generálov (Denník N)
Vláda schválila návrh na menovanie viceprezidentov Policajného zboru do najvyššej - generálskej hodnosti. Polícia však dnes potrebuje riešiť akútnejšie problémy ako rozširovať zbierku generálov.

Hasičov v malej obci na západe Slovenska zviditeľnila až žena: Uvidíte ju, zarosí sa vám čelo! (Čas.sk)
Dobrovoľný požiarny zbor v obci Chocholná-Velčice v Trenčianskom okrese oslávil v minulom roku 90. výročie svojho vzniku.

Juncker: Merkelovej utečenecká politika bola správna, dejiny jej dajú za pravdu (Aktuality)

Dosluhujúci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker pochválil nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú za jej politiku prijímania utečencov.

Eurovoľby v Holandsku sa skončili: Vo vedení je strana práca, Geert Wilders odchádza zahanbený (Topky)
HAAG - Holandsko sa stalo vo štvrtok prvou krajinou, v ktorej sa skončili tohtoročné voľby do Európskeho parlamentu (EP). Podľa odhadu volebných výsledkov, ktorý priniesli po zatvorení volebných miestností holandské televízie, zvíťazila Strana práce (PvdA), ktorá získala päť z celkového počtu 26 poslaneckých kresiel v EP vyhradených pre Holandsko.

Druhý deň veľkého procesu: Prehovorí Pavol Rusko a mafián Lališ, známy pod menom Kýbel (Hospodárske Noviny online)
Rusko je obžalovaný z prípravy vraždy svojej spoločníčky Silvie Volzovej.

Video: Švajčiari už chápu Slovákov, na MS v hokeji 2019 dostali gól v poslednej sekunde (Webnoviny)
Švajčiar Raphael Diaz si pri vyrovnávajúcom góle Kanady pripadal, ako keby tam bola niekde skrytá … Čítať ďalej

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad