topspravy.sk mať prehľad
sobota, 15.12.2018 | Meniny má Ivica

Bratislava sa uchádza o ďalšiu agentúru EÚ. Argumentuje zmierením (EurActiv)
Umiestnenie Európskej agentúry práce v Bratislave by bolo symbolickým gestom zmiernenia po politickom spore o vyslaných pracovníkoch, píše rezort práce.

Dnes je okrem salašov a štítov všade. Aká je budúcnosť zemného plynu na zelenom Slovensku? (EurActiv)
Ministerstvo životného prostredia chce z európskych prostriedkov financovať modernizáciu vykurovacích sietí. V individuálnom vykurovaní plánuje uhlíkovú dotáciu s až 90-percentnou spoluúčasťou štátu.

Pri znižovaní emisií sa musíme pýtať aj na náklady nečinnosti (EurActiv)
Experti Slovensku odporúčajú, aby sa sústredilo na verejné budovy a využívalo garantované energetické služby. Náklady zdravotnej starostlivosti z dôvodu nekvalitných budov sú na Slovensku 500 – 900 miliónov eur ročne.

Mayová od Únie žiada záruky, ktoré jej pomôžu presadiť dohodu o brexite (EurActiv)
Lídri členských krajín zopakovali, že dohoda o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ sa už otvárať nebude. Theresa Mayová ale chce „právne a politické záruky“, ktoré jej pomôžu dohodu pretlačiť v britskom parlamente.

Slovenská delegácia v europarlamente môže vyzerať výrazne inak (EurActiv)
Ak by sme výsledky aktuálnych prieskumov preferencií pre voľby do NR SR premietli na výsledky volieb do Európskeho parlamentu, mala by ĽSNS dva mandáty a Smer-SD by zostal najväčšou delegáciou.

Europoslanci drvivou väčšinou schválili zavedenie digitálnej dane (EurActiv)
Europoslanci navrhujú rozšíriť zoznam digitálnych služieb, ktoré majú podliahať dočasnej dani navrhovanej Európskou komisiu. Zdaňovaniu by podľa ich návrhu čelilo viac technologických firiem a platili by aj vyššiu sadzbu. 

Slovenský priemysel so znižovaním emisií súhlasí, žiada však verejnú podporu (EurActiv)
Zamestnávatelia chcú, aby sa 100 percent príjmov z predaja emisných vrátilo späť do systému. Ochranári však upozorňujú, že ide o verejné zdroje. Pripomínajú princíp znečisťovateľ platí.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad